Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

8 τωρα ,ισως 9 με την 5.1.1! Και αν βρουμε και κοκκινα self healing αγγιξαμε τη τελειότητα !:lol:

Κάπως ετςι :lol:

Υπόψη οτι μονο σε manual mode δίνει το παραπάνω boost στην φωτεινότητα οχι σε auto που υστερεί(δεν λειτουργεί με τον ίδιο τροπο οπως στα Samsung s5/6)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κανείς με παρτίδα 504 και πρόβλημα στην οθόνη?

 

Αυτή είναι η πιο κρίσιμη ερώτηση μπας και βγάλουμε καμιά άκρη.

 

Επιπρόσθετα προτείνω να ανεβάσει ο καθένας μας την ΙΔΙΑ φωτό-screenshot (π.χ. άδεια οθόνη πρόσφατων εφαρμογών που είναι γκρι) με την ίδια ρύθμιση φωτεινότητας (π.χ. αυτόματη και 0%) μαζί με ημερομηνία κατασκευής, προέλευση και branded ή unbranded. Τι λέτε?

 

Ξεκινάω:

503/Ρουμανία/Branded Vodafone

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Σε παρτίδα 504, αγορασμένο από την προσφορά vodafone, συσκευή unbranded, έχω παρατηρήσει μια ανεπαίσθητη πολύ ελαφριά κιτρινίλα στο κέντρο αριστερά. Είναι ελάχιστα εμφανής μόνο στο απόλυτο λευκό.

 

Αυτό που με ανησυχεί όμως δεν είναι η οθόνη που ξέρω ότι αν πάω στο σερβις θα μου την αλλάξουν. Με ανησυχεί η υπερθέρμανση μετά από χρήση internet και το lagging που εμφανίζεται τότε. Σημειωτέον με την τελευταία έκδοση 10e.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η πιο κρίσιμη ερώτηση μπας και βγάλουμε καμιά άκρη.

 

Επιπρόσθετα προτείνω να ανεβάσει ο καθένας μας την ΙΔΙΑ φωτό-screenshot (π.χ. άδεια οθόνη πρόσφατων εφαρμογών που είναι γκρι) με την ίδια ρύθμιση φωτεινότητας (π.χ. αυτόματη και 0%) μαζί με ημερομηνία κατασκευής, προέλευση και branded ή unbranded. Τι λέτε?

 

Ξεκινάω:

503/Ρουμανία/Branded Vodafone

 

Από αυτό που ανέβασες δε μπορεί vα εξαχθεί συμπέρασμα διότι πρόκειται για screenshot και όχι για φωτογραφία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε παρτίδα 504, αγορασμένο από την προσφορά vodafone, συσκευή unbranded, έχω παρατηρήσει μια ανεπαίσθητη πολύ ελαφριά κιτρινίλα στο κέντρο αριστερά. Είναι ελάχιστα εμφανής μόνο στο απόλυτο λευκό.

 

Αυτό που με ανησυχεί όμως δεν είναι η οθόνη που ξέρω ότι αν πάω στο σερβις θα μου την αλλάξουν. Με ανησυχεί η υπερθέρμανση μετά από χρήση internet και το lagging που εμφανίζεται τότε. Σημειωτέον με την τελευταία έκδοση 10e.

 

To θέμα υπερθερμάνσεως είναι γνωστό αλλά μήπως μπορείς να μας δώσεις ενδεικτικά τη θερμοκρασία που ανέβασε μέσω του cpu-z;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε 2 ημέρες στα χέρια μου.

Γενικά πολύ καλή συσκευή για καποιον που την αγορασε 300€ η εστω λιγο παραπάνω απο τις αγγελίες με καπέλο.

Δεν ειχε πολύ lag (καλύτερο απο G3 16gb) και γενικά πηγαινε γρηγορα.

Απο αυτά που ακούγονται, δεν ειχα reboots η οτιδήποτε αλλο , και εκανα και 1 ώρα σερί 3d gaming.Απλά ζεσταινόταν, αλλα οχι σε ανησυχητικό βαθμό.

Οθόνη super , και εξοπλισμένο σαν αστακός σε σχεση με αλλα της αγοράς (curved oled,snapdragon 810,led flash + OIS ,IR ,micro sd , fm radio)

Η αυτονομία του απλά καλή , με 3.5-4 ωρες sot maximum.Εχει εξαιρετικο stand by με μηδενική κατανάλωση το βράδυ.

To έδωσα διοτι πήρα ενα nexus 6 και επειδη για 16gb εσωτερικής , αφηνε ελεύθερα πολύ λιγα (<8gb) για εφαρμογές/παιχνιδια κλπ.

 

Γενικά ,εξαιρετική συσκευή για οσους την πήραν με την προσφορά ή λίγο παραπάνω , αλλα για κανεναν λόγο δεν θα εδινα 500€ για να την αποκτήσω, ειδικά το μοντέλο με τα 16gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψήνεται κανείς να πάμε procordia μαζί σήμερα να μας δουν πιο ενωμένους :) μπας και το τρέξουν λίγο το θέμα; Εγώ θα πάω το μεσημεράκι μια βόλτα...
Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε το εστειλαν arvato ! δεν το πιστευω ρε !!! στους αχρηστους !!!! επρεπε να παρω τηλεφωνο στην procordia να ερθει να το παρει απο το σπιτι ! εναν εφιαλτη ζω !!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψήνεται κανείς να πάμε procordia μαζί σήμερα να μας δουν πιο ενωμένους :) μπας και το τρέξουν λίγο το θέμα; Εγώ θα πάω το μεσημεράκι μια βόλτα...

 

Μη πάς, πήρα τηλέφωνο πρίν από μισή ώρα και μου είπαν πως δεν έχουν παραλάβει ακόμα ανταλλακτικό.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Μη πάς, πήρα τηλέφωνο πρίν από μισή ώρα και μου είπαν πως δεν έχουν παραλάβει ακόμα ανταλλακτικό.

 

χαχαχα, κι εγώ το ίδιο...δεν πειράζει, κι αυτό πίεση είναι. Σήμερα μου ήρθαν και 2 θήκες που είχα παραγγείλει και τις έχω και τις κοιτάω τώρα...:(

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, κι εγώ το ίδιο...δεν πειράζει, κι αυτό πίεση είναι. Σήμερα μου ήρθαν και 2 θήκες που είχα παραγγείλει και τις έχω και τις κοιτάω τώρα...:(

 

Βλάση, από που τις πήρες τις θήκες;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

με βλεπω και εμενα για αλλαγη οθονης,vdr ρουμανια δεν ειναι?παντως το κινητο τα σπαει αμα φτιαξουν την οθονη θα ειναι σουπερ,antutu 54000,εχθες δοκιμασα και gps με χαρτες here το gps κλειδωσε σε 3 δευτερολεπτα,τι να πω για την οθονη ρε παιδια μας ματιασαν οσοι δεν το πηραν,το κινητο δεν το αλλαζω με την καμια, σιγα μην βρουμε με 299 ευρω ιδια χαρακτηριστικα σε αλλο κινητο:D
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε 2 ημέρες στα χέρια μου.

Γενικά πολύ καλή συσκευή για καποιον που την αγορασε 300€ η εστω λιγο παραπάνω απο τις αγγελίες με καπέλο.

Δεν ειχε πολύ lag (καλύτερο απο G3 16gb) και γενικά πηγαινε γρηγορα.

Απο αυτά που ακούγονται, δεν ειχα reboots η οτιδήποτε αλλο , και εκανα και 1 ώρα σερί 3d gaming.Απλά ζεσταινόταν, αλλα οχι σε ανησυχητικό βαθμό.

Οθόνη super , και εξοπλισμένο σαν αστακός σε σχεση με αλλα της αγοράς (curved oled,snapdragon 810,led flash + OIS ,IR ,micro sd , fm radio)

Η αυτονομία του απλά καλή , με 3.5-4 ωρες sot maximum.Εχει εξαιρετικο stand by με μηδενική κατανάλωση το βράδυ.

To έδωσα διοτι πήρα ενα nexus 6 και επειδη για 16gb εσωτερικής , αφηνε ελεύθερα πολύ λιγα (<8gb) για εφαρμογές/παιχνιδια κλπ.

 

Γενικά ,εξαιρετική συσκευή για οσους την πήραν με την προσφορά ή λίγο παραπάνω , αλλα για κανεναν λόγο δεν θα εδινα 500€ για να την αποκτήσω, ειδικά το μοντέλο με τα 16gb ram.

Μου κάνει εντύπωση που πήγες σε Nexus λόγω αποθηκευτικού χώρου

Συνήθως το Nexus το αποφεύγουν λόγω απουσίας microsd slot

Επίσης εγώ το δικό μου το βλέπω ~3 ώρες sot, ενώ το βράδυ έχασε ~15% (όχι σε airplane mode)

 

btw σε microsd έχω θέμα με titanium backup, δεν μπορώ να γράψω σε όποιον φάκελο θέλω, μου λέει folder not writable

Και γενικά σα να μη μπορούν οι εφαρμογές να γράψουν στην SD

Υπάρχει και σε lollipop αυτό το κουσούρι; Και πως λύνεται; Το SDFix (η εφαρμογή) δεν είναι για KitKat;

Ήμουν με CM στο προηγούμενο κινητό και δεν είχα τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η πιο κρίσιμη ερώτηση μπας και βγάλουμε καμιά άκρη.

 

Επιπρόσθετα προτείνω να ανεβάσει ο καθένας μας την ΙΔΙΑ φωτό-screenshot (π.χ. άδεια οθόνη πρόσφατων εφαρμογών που είναι γκρι) με την ίδια ρύθμιση φωτεινότητας (π.χ. αυτόματη και 0%) μαζί με ημερομηνία κατασκευής, προέλευση και branded ή unbranded. Τι λέτε?

 

Ξεκινάω:

503/Ρουμανία/Branded Vodafone

 

Με screenshot δεν θα καταλάβεις θέλει φώτο. ΥΓ μην σε αγχώνει αυτό που βλέπεις στην οθόνη των προσφάτων εφαρμογών τα ξεθωριασματα είναι από το ui της lg και δεν οφείλονται στην οθόνη σου και στο g3 έτσι είναι

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που πήγες σε Nexus λόγω αποθηκευτικού χώρου

Συνήθως το Nexus το αποφεύγουν λόγω απουσίας microsd slot

Επίσης εγώ το δικό μου το βλέπω ~3 ώρες sot, ενώ το βράδυ έχασε ~15% (όχι σε airplane mode)

....

 

Πηγα στο Nexus επειδη εχει περισσότερη ελευθερη rom για εφαρμογές.Προφανώς και δεν ειχα προβλημα με την μουσική και τις φωτογραφίες μου που χώρεσαν στην microsd.

Εδω μετά το πλήρες restore των εφαρμογών μου (ειχε και 1-2 μεγαλα παιχνιδια) , ειχα διαθέσιμα μονο 450mb.

Κάποιο πρόγραμμα σου τρώει την μνήμη το βράδυ.Εχει εξαιρετική διαχείριση στον stand by η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο Nexus επειδη εχει περισσότερη ελευθερη rom για εφαρμογές.Προφανώς και δεν ειχα προβλημα με την μουσική και τις φωτογραφίες μου που χώρεσαν στην microsd.

Εδω μετά το πλήρες restore των εφαρμογών μου (ειχε και 1-2 μεγαλα παιχνιδια) , ειχα διαθέσιμα μονο 450mb.

Κάποιο πρόγραμμα σου τρώει την μνήμη το βράδυ.Εχει εξαιρετική διαχείριση στον stand by η συσκευή.

Την μνήμη δεν με πειράζει να μου τρώει κάποιο πρόγραμμα, την μπαταρία με πειράζει :P

Με betterbatterystats δεν βλέπω κάτι πάντως από wakelocks κτλ.. μια χαρά σε deep sleep μπαίνει..

Anyway.. επιφυλάσσομαι να το δουλέψω 2-3 μέρες ακόμα

 

Πάντως κατά τη διάρκεια του Antutu που παρακολούθησα λίγο τις θερμοκρασίες, δεν είδα τον επεξεργαστή να ανεβαίνει πάνω από 43 C.

Που νομίζω είναι οκ. Software πιστεύω είναι το πρόβλημα όσον αφορά κολλήματα-αστάθειες κτλ. και όχι η "υπερθέρμανση" του 810

Και αυτή η LG.. Βάζει ωραία οθόνη p-oled και όλα τα μενού τα κάνει.. άσπρα; :confused:

 

Όσον αφορά την microSD, όπου δεν μπορούν γράψουν οι εφαρμογές, τι κάνουμε; Τροποποιούμε το platform.xml;

Όπως περιγράφεται εδώ π.χ.;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2524277

Τα fix που βλέπω είναι για kitkat. Το ίδιο ισχύει και για lollipop;

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα το πρόβλημα που υπάρχει με την εγγραφή στην sd.

Π.χ. το titanium backup δεν μπορεί να γράψει σε έναν φάκελο που θα του ορίσω εγώ στην sd για backup. Μου βγάζει folder not writable. Δεν μπορεί να δημιουργήσει ως εκ τούτου και νέο φάκελο

Link to comment
Share on other sites

 

 

Και αυτή η LG.. Βάζει ωραία οθόνη p-oled και όλα τα μενού τα κάνει.. άσπρα; :confused:

 

Ακριβως αυτο σκεφτομουν εχθες.Λεω χαθηκε να βαζαν μαυρο μενου με το απιστευτο μαυρο που εχει το κινητο?

Νομιζω ειναι καλυτερο και στην καταναλωση.

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάτε; εγώ δεύτερη φόρτιση και έβγαλα 4ωρες οθονη

 

Κάπου εκεί και εγώ είμαι. Άντε να πιάσω τις 4,50...

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάτε; εγώ δεύτερη φόρτιση και έβγαλα 4ωρες οθονη

 

Καλησπερα, σε σχεση με το g3?

+ - ?

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί και εγώ είμαι. Άντε να πιάσω τις 4,50...

 

Πιανετε 4.30 ωρες οθονη ?Με τι χρηση?

Εγω μαξ να πιασω 3 ωρες με σερφαρισμα κανα 2 ωρο και κατι

Link to comment
Share on other sites

Πιανετε 4.30 ωρες οθονη ?Με τι χρηση?

Εγω μαξ να πιασω 3 ωρες με σερφαρισμα κανα 2 ωρο και κατι

 

Κλήσεις και αρκετό surf με wi-fi. ΚΑΘΟΛΟΥ gaming και ελάχιστα data. Wi-Fi, GPS, Data και Bluetooth κλειστά. Ανοίγουν μόνο όταν τα χρειαζτώ. Γι'αυτό είπα τις 4:30 σπάνια και με μετρημένη χρήση. Το πιο συνηθισμένο είναι 3 με 3:30 ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...