Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην παρεα.

Μετα τα οσα διαβασα, περι λαγκ, μαπα οθονη και θερμοκρασιες για να ψηνεις πιτσα, αποφασισα μετα απο 1 1/2 χρονο με το G2 να ερθω στην παρεα σας.

σημερα πηρα λοιπον και εγω το δικο μου Flex2 και αρχισα να το στηνω.

δεν θα εκφερω ακομα αποψη, εκτος του οτι ειναι νωρις ακομα, ειμαι πολυ ενθουσιασμενος (σε σχεση παντα με το G2) και δεν θα μπορεσω να ειμαι αντικειμενικος.

απλα θα πω οτι με ενθουσιασε η μεγαλη οθονη, ο πολυ καλος ηχος και η λειτουργια του που ειναι 3 μαλλον 4 σκαλια πανω απο το G2.

διαβασα καποια ποστ απο εναν δυο φιλους που σκεφτονται να κανουν την ιδια αλλαγη.... μην το σκεφτεστε καθολου, ειναι μερα με την νυχτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα στην παρεα.

Μετα τα οσα διαβασα, περι λαγκ, μαπα οθονη και θερμοκρασιες για να ψηνεις πιτσα, αποφασισα μετα απο 1 1/2 χρονο με το G2 να ερθω στην παρεα σας.

σημερα πηρα λοιπον και εγω το δικο μου Flex2 και αρχισα να το στηνω.

δεν θα εκφερω ακομα αποψη, εκτος του οτι ειναι νωρις ακομα, ειμαι πολυ ενθουσιασμενος (σε σχεση παντα με το G2) και δεν θα μπορεσω να ειμαι αντικειμενικος.

απλα θα πω οτι με ενθουσιασε η μεγαλη οθονη, ο πολυ καλος ηχος και η λειτουργια του που ειναι 3 μαλλον 4 σκαλια πανω απο το G2.

διαβασα καποια ποστ απο εναν δυο φιλους που σκεφτονται να κανουν την ιδια αλλαγη.... μην το σκεφτεστε καθολου, ειναι μερα με την νυχτα.

Η καμερα επισης ειναι πολυ ανώτερη.

Οταν σου φυγει ομως ο ενθουσιασμος του καινουργιου θα αναπολησεις την αυτονομια μπαταριας κ το απιστευτα βολικο μεγεθος του G2.

Θεωρω την poled ως μια απο τις καλυτερες οθονες που εφτιαξε ποτε η LG, κριμα που τις παρατησε...

Κριμα που παρατησε ομως κ το flex 2, κ απο πλευρας δυνατοτητων, prestige ως εναλλακτικη ναυαρχίδα κ απο συγχρονη κυκλοφορια, οφειλε να παρει το 6, αλλα τα κανει αυτα η LG κ οσο παει κ χειροτερεύει...

 

Με γεια σου ομως!

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα επισης ειναι πολυ ανώτερη.

Οταν σου φυγει ομως ο ενθουσιασμος του καινουργιου θα αναπολησεις την αυτονομια μπαταριας κ το απιστευτα βολικο μεγεθος του G2.

Θεωρω την poled ως μια απο τις καλυτερες οθονες που εφτιαξε ποτε η LG, κριμα που τις παρατησε...

Κριμα που παρατησε ομως κ το flex 2, κ απο πλευρας δυνατοτητων, prestige ως εναλλακτικη ναυαρχίδα κ απο συγχρονη κυκλοφορια, οφειλε να παρει το 6, αλλα τα κανει αυτα η LG κ οσο παει κ χειροτερεύει...

 

Με γεια σου ομως!

Για την καμερα ακομα δεν εκανα καποια δοκιμη (αν και δεν ειμαι και πολυ φαν του αθληματος :) , αν τυχει βγαζω καμια φωτο).

για την αυτονομια, με βαση οτι στο G2 ποτε δεν μου επεφτε κατω απο 50% στην διαρκεια της ημερας, νομιζω οτι δεν θα εχω προβλημα, οσο για την αναβαθμιση αν την δωσει καλως, αν οχι δεν χαλασε και ο κοσμος.....

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με χθεσινές ειδήσεις, αναμένεται android 6 με ux4.0

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με χθεσινές ειδήσεις, αναμένεται android 6 με ux4.0

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η λογική λέει οτι θα την πάρει (για εμένα ΠΡΕΠΕΙ να την πάρει) αλλά εκεί που σταματάει η λογική ξεκινάειι η LG :lol::lol::lol:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με χθεσινές ειδήσεις, αναμένεται android 6 με ux4.0

Άν υπάρχει κάποιο λινκ με χθεσινή είδηση βάλτο εδώ να το δούμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα να απενεργοποιήσω το mlt και όντως η μπαταρία κρατάει αρκετά περισσότερο. Από 3μιση ώρες sot περνάει άνετα τις 4 και φτάνει 4μιση. Μία εβδομάδα το δουλεύω έτσι χωρίς κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Άν υπάρχει κάποιο λινκ με χθεσινή είδηση βάλτο εδώ να το δούμε

 

Έτσι όπως πάμε, θα μας αναβαθμίσουν κατευθείαν στην Ν... :lol::p:lol::lol:

 

What is mlt? :lol:

 

Με κάθε επιφύλαξη:

1. Dial *#546368#*950#

2. Go to SVC -> LDB

3. Uncheck MLT

4. Done

 

Αλλα περίμενε κι απο άλλους που το εχουν ήδη δοκιμάσει.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως πάμε, θα μας αναβαθμίσουν κατευθείαν στην Ν... :lol::p:lol::lol:

 

 

 

Με κάθε επιφύλαξη:

1. Dial *#546368#*950#

2. Go to SVC -> LDB

3. Uncheck MLT

4. Done

 

Αλλα περίμενε κι απο άλλους που το εχουν ήδη δοκιμάσει.

Και τι ακριβώς κάνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως πάμε, θα μας αναβαθμίσουν κατευθείαν στην Ν... :lol::p:lol::lol:

Λές; :p

 

Είναι πολλές οι συσκευές πάντως που δεν έχουν αναβαθμιστεί ακόμα και είναι απίθανο να μην αναβαθμιστούν κι αυτές όπως κάποιοι υποστηρίζουν εδώ για το G flex 2. Μήπως παίξει καμιά 6.1.1 τελικά γιατί και στην 5 το ίδιο έγινε και δεν νομίζω να ήθελε κανένας να πάρει την 5.0.1 ένα άμεσα αλλά όχι την 5.1.1 που είναι και η τελική...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως πάμε, θα μας αναβαθμίσουν κατευθείαν στην Ν... :lol::p:lol::lol:

 

 

 

Με κάθε επιφύλαξη:

1. Dial *#546368#*950#

2. Go to SVC -> LDB

3. Uncheck MLT

4. Done

 

Αλλα περίμενε κι απο άλλους που το εχουν ήδη δοκιμάσει.

προβλημα συνδεσης ή μη εγκυρος κωδικας ΜΜΙ μου βγαζει....

τι ειπαμε πως ειναι αυτο το mlt?

Link to comment
Share on other sites

Και τι ακριβώς κάνει αυτό?

 

Μετα απο λίγα λεπτά αναζήτησης... Που θα μπορούσες να κανεις εσύ...

 

"LG seems to have included a snooper app "MLT" which per default is enabled, and probably serves purpose to help LG remote support, but it tries to track all your activity and logs GPS position together with the details gathered, and that includes calls, apps starting, removing etc...

 

all data is collected and placed on /mpt partition, it seems not to be per reboot, but actually kept during flash and upgrades.

 

i sugges you disable this(maybe already is on 4.0.3) MLT.apk + MLT.odex and reboot or disable in hidden menu (3845#*880# -> MLT -> disable)

 

why track all your moves on the phone, and basically make it slow as well?

 

btw, this is also on 4.0.3, and not only on latest 4.1.2 stock."

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προβλημα συνδεσης ή μη εγκυρος κωδικας ΜΜΙ μου βγαζει....

τι ειπαμε πως ειναι αυτο το mlt?

 

Βάλε τον κωδικό της συσκευής σου (955).... Μάλλον αυτό.

Εγώ δεν το εχω κάνει, γι αυτό και σου λέω να περιμένεις.

Φυσικά αν ψάξεις μερικές σελίδες πίσω, θα το βρεις.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο alfa και την απενεργοποίηση του MLT με 955 δουλεύει το έκανα και εγώ.

 

Στα λεφτά που κάνει αυτή τη στιγμή κάτω απο 240 ευρώ νομίζω ότι αξίζει. Το θέμα είναι τι θέλεις και εσύ απο μια συσκευή γενικά, το καλύτερο θα είναι να το βρεις κάπου και να το δεις απο κοντά και να έχεις άποψη.

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο alfa και την απενεργοποίηση του MLT με 955 δουλεύει το έκανα και εγώ.

 

Στα λεφτά που κάνει αυτή τη στιγμή κάτω απο 240 ευρώ νομίζω ότι αξίζει. Το θέμα είναι τι θέλεις και εσύ απο μια συσκευή γενικά, το καλύτερο θα είναι να το βρεις κάπου και να το δεις απο κοντά και να έχεις άποψη.

 

Δηλαδή σε αυτά τα λεφτά μπορώ να βρω κάτι πιο "Δυνατό"; Αν ναι ποια συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο λίγα λεπτά αναζήτησης... Που θα μπορούσες να κανεις εσύ...

 

"LG seems to have included a snooper app "MLT" which per default is enabled, and probably serves purpose to help LG remote support, but it tries to track all your activity and logs GPS position together with the details gathered, and that includes calls, apps starting, removing etc...

 

all data is collected and placed on /mpt partition, it seems not to be per reboot, but actually kept during flash and upgrades.

 

i sugges you disable this(maybe already is on 4.0.3) MLT.apk + MLT.odex and reboot or disable in hidden menu (3845#*880# -> MLT -> disable)

 

why track all your moves on the phone, and basically make it slow as well?

 

btw, this is also on 4.0.3, and not only on latest 4.1.2 stock."

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάλε τον κωδικό της συσκευής σου (955).... Μάλλον αυτό.

Εγώ δεν το εχω κάνει, γι αυτό και σου λέω να περιμένεις.

Φυσικά αν ψάξεις μερικές σελίδες πίσω, θα το βρεις.

Ευχαριστώ για την απάντηση...

Το ξέρω ότι μπορούσα να το βρω εύκολα, αλλά ήμουν στην δουλειά και εκεί δεν έχω ούτε ελληνικό πληκτρολόγιο ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eδώ λέει ότι η LG επιβεβαίωσε την αναβάθμιση του G flex2 σε Android 6 http://www.tudocelular.com/android/noticias/n71572/LG-G-Flex-2-Android-6-Marshmallow.html
Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηρα το LG FLEX 2...μεχρι στιγμης ολα καλα.

Η οθονη δεν εχει προβλημα με κιτρινιλες κλπ

Απενεργοποιησα και το mlt.

 

Γρηγορο μου φαινεται, δεν εχω δει lag ακομα , αν και το εστηνα ολη μερα χτες.

 

Ζεσταθηκε λιγο, αλλα οχι κατι ιδιαιτερο.

 

Καθισε καλα στο χερι μου, ανετο για 5.5" κινητο.

 

Ελπιζω να παρει και την αναβαθμιση συντομα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο... έφυγαν οι εκτός θέματος συζητήσεις, παρακαλώ ας επανέλθουμε.

 

Για συγκρίσεις και επιλογή συσκευών υπάρχει ξεχωριστός χώρος όπου μπορείτε να απευθυνθείτε... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρηθει το θεμα με το σημα οπως του G2? Ειμαι 10 μερες απο αντικατασταση πλακετας, κ βλεπω το σημα αν κ κλειδομενο στο 2G πολλα σκαμπανεβασματα χωρις να αλαζω θεση το κινητο... κ οταν μιλαω με ακουνε με διακοπες ιδικα αν εχω μισο σημα κ κατω.
Link to comment
Share on other sites

1. Dial *#546368#*950#

2. Go to SVC -> LDB

3. Uncheck MLT

4. Done

 

Τωρά τι λάθος κάνω?

Γράφω τον κωδικό, με βάζει στο hidden menu.

SVC δεν βλέπω ούτε και LDB.

MLT βλέπω και από εκεί μέσα μία απ'τις επιλογές λέει SVC Menu η οποία με ξαναγυρίζει στο κεντρικό hidden menu.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρηθει το θεμα με το σημα οπως του G2? Ειμαι 10 μερες απο αντικατασταση πλακετας, κ βλεπω το σημα αν κ κλειδομενο στο 2G πολλα σκαμπανεβασματα χωρις να αλαζω θεση το κινητο... κ οταν μιλαω με ακουνε με διακοπες ιδικα αν εχω μισο σημα κ κατω.

Εγώ παρατήρησα σε 4g μια αύξηση θερμοκρασίας. Είναι αφύσικο, το έχει προσέξει κανείς άλλος;

Πέσαν συμβαίνει αυτό έχω και μεγάλο battery drain.

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί αρκετές φορές ότι η μπαταρία είναι κακή.

Είναι από τα μειονεκτήματα του κινητού.

 

Για τις θερμοκρασίες σε 4G δεν έχω παρατηρησει κάτι (συνέχεια 4G το έχω).

Γενικά με τις θερμοκρασίες δεν έχω θέμα (δηλαδή είναι σε λογικά πλαίσια, όπως και σε άλλα κινητά), δεν έχω δει κάτι να ξεχωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ εκανα μια επαναφορα (αν και ηθελα να ξαναπερασω την ρομ αλλα απο το pcsuite δεν μπορουσα) και ξαναπερασα τα παντα απο την αρχη, αν δω οτι ειναι οκ, τοτε μαλλον θα φταιει οτι την πρωτη φορα μετεφερα τα δεδομενα μου απο το G2 με την αφη (NFC)...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...