Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks!ποια εκδοση εχεις στο κινητο?

 

Tην τελευταία έκδοση λειτουργικού, με 5.1.1, V15c EUR XX

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανακοινωθηκε και επισημα η αναβαθμιση σε android 6 για το κινητο μαςhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428981
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου δωσετε ενα λινκ με οδηγο για "σωστο" τροπο να περασω σε 5.1.1?

 

YΓ ειμαι σε 5.0.1 χωρις root..

Edited by moysitsa
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου δωσετε ενα λινκ με οδηγο για "σωστο" τροπο να περασω σε 5.1.1?

 

YΓ ειμαι σε 5.0.1 χωρις root..

 

Καλημέρα και καλή χρονιά. Εγώ έκανα με lg pc suite στον υπολογιστή. Δεν έκανα hard reset μετά την αναβάθμιση γιατί καλό θα ήταν για να κάτσει καλά αλλά δεν είχα κάποιο κόλλημα. Εάν δε βαριέσαι να κάνεις back up και στήσιμο από την αρχή κάντο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου δωσετε ενα λινκ με οδηγο για "σωστο" τροπο να περασω σε 5.1.1?

 

YΓ ειμαι σε 5.0.1 χωρις root..

εαν πας ενημερωση συστηματος δεν γινεται αυτοματα?μια χαρα περναει και ετσι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!χρόνια πολλά!!!!εγώ που είχα στην κατοχή μου το g flex 2 το έδωσα πήρα g4 και τώρα που τα συγκρίνα και δίπλα δίπλα και δεν είδα τρελές διαφορές εκτός από κάμερα που και το g flex2 είναι απίστευτο σκέφτομαι να γυρίσω πάλι στο flex ...Για μένα είναι ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο πανέμορφο και πολύ δυνατό!!να το ξανά πάρω η Όχι???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!χρόνια πολλά!!!!εγώ που είχα στην κατοχή μου το g flex 2 το έδωσα πήρα g4 και τώρα που τα συγκρίνα και δίπλα δίπλα και δεν είδα τρελές διαφορές εκτός από κάμερα που και το g flex2 είναι απίστευτο σκέφτομαι να γυρίσω πάλι στο flex ...Για μένα είναι ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο πανέμορφο και πολύ δυνατό!!να το ξανά πάρω η Όχι???
αναλογως τι θες εσυ αυτονομια η καμερα.λογικα σε αυτονομια το flex θα ειναι καλυτερο και καμερα το g4.τωρα τα υπολοιπα ψιλοδιαφορες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως μετα απο 2 βδομαδες συμβιωσης με το flex εχω να πω οτι εχουν ακουστει κακα σχολια για ενα πολυ καλο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

αναλογως τι θες εσυ αυτονομια η καμερα.λογικα σε αυτονομια το flex θα ειναι καλυτερο και καμερα το g4.τωρα τα υπολοιπα ψιλοδιαφορες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως μετα απο 2 βδομαδες συμβιωσης με το flex εχω να πω οτι εχουν ακουστει κακα σχολια για ενα πολυ καλο κινητο.

Έχεις δίκιο Πολλά κακά σχόλια Για ένα τηλέφωνο πύραυλος Και σε Τιμή ξεφτίλα Για μένα.-Εγώ πιστεύω Ότι θα ξανά γυρίσω Εκεί διότι το τηλέφωνο Είναι Ότι καλύτερο..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο Πολλά κακά σχόλια Για ένα τηλέφωνο πύραυλος Και σε Τιμή ξεφτίλα Για μένα.-Εγώ πιστεύω Ότι θα ξανά γυρίσω Εκεί διότι το τηλέφωνο Είναι Ότι καλύτερο..

Δυστυχώς έκανε κακή αρχή... Βασικά η Vodafone πέταξε πολλά ελλατωματικα στην αγορά και του βγήκε το όνομα... Όταν κάτι δεν ξεκινάει καλά δυστυχώς μένει η ρετσινια... Κατά τα άλλα χωρίς να το έχω δοκιμάσει πιστεύω ότι όντως είναι ένα πολύ δυνατό τηλέφωνο και στα λεφτά που πωλείται δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο επίσημα εισαγωμενο με εγγυήσεις κτλ τόσο δυνατό. Ο μόνος λόγος που με απετρεψε στο να το δοκιμάσω είναι όλα αυτά που ειπώθηκαν για τις ελλατωματικες οθόνες και ο φόβος μην πέσω σε κανένα με τέτοιο πρόβλημα. Αν και πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα κάνω ένα πέρασμα και από αυτό... Μια χαρά είναι το τηλέφωνο χαρείτε το και αφήστε τους να λένε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έκανε κακή αρχή... Βασικά η Vodafone πέταξε πολλά ελλατωματικα στην αγορά και του βγήκε το όνομα... Όταν κάτι δεν ξεκινάει καλά δυστυχώς μένει η ρετσινια... Κατά τα άλλα χωρίς να το έχω δοκιμάσει πιστεύω ότι όντως είναι ένα πολύ δυνατό τηλέφωνο και στα λεφτά που πωλείται δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο επίσημα εισαγωμενο με εγγυήσεις κτλ τόσο δυνατό. Ο μόνος λόγος που με απετρεψε στο να το δοκιμάσω είναι όλα αυτά που ειπώθηκαν για τις ελλατωματικες οθόνες και ο φόβος μην πέσω σε κανένα με τέτοιο πρόβλημα. Αν και πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα κάνω ένα πέρασμα και από αυτό... Μια χαρά είναι το τηλέφωνο χαρείτε το και αφήστε τους να λένε

Εδώ Εγώ σου λέω κάτοχος Και των δυο Και σκέφτομαι να πουλήσω το g4 Και να πάρω flex...κι Εγώ φοβόμουν κι Όμως μπορώ να πω Ότι Είναι Ότι καλύτερο ... Και αυτονομία λίγο καλύτερη Από g4:)πάντως να ξέρετε Ότι αν Δεν τα βάλετε δίπλα δίπλα με το g4 Δεν Μπορείτε να διακρίνεται Αλλιώς Την διαφορά!!!!Είμαι μπερδεμένος Αλλά σκέφτομαι Ότι Για το g4 Έχω δώσει 400 Ενώ με 290 παίρνω καινούργιο flex 2 Και Είμαι Και Πιο γρήγορος κι ας Έχει 2 γιγα μνήμη δουλεύει Πολύ Καλά

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει αν το παρακατω ειναι οκ?

 

1)Να κανω back up μεσω της επιλογης Lg back up (μεσα στο μενου του τηλ.) κ να το αποθηκευσω στην καρτα μνημης.

 

2) κανω την αναβαθμιση μεσα απο το μενου (OTA)..

 

3) Μολις ολοκληρωθει,να επιλεξω factory reset (μεσα απο το μενου)

 

4) Να κανω restore (μεσα απο το μενου) κ να επιλεξω το αρχειο απο την καρτα...

 

Το κινητο θα ερθει ΑΚΡΙΒΩΣ στην ιδια κατασταση που ηταν πριν την αναβαθμιση (αλλα με 5.1.1)..?

 

Δηλ. sms,φωτο,βιντεο κτλ θα ειναι οκ?

 

ΥΓ εβαλα το LG PC suite για mac (εκδοση 1.1.4)...αλλα πολυ λιτο μου φαινεται..ουτε επιλογες για back up εχει ουτε τιποτα...:(

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το back up, μετάφερε το στο PC, κάνε factory reset πριν την ενημέρωση, κάνε την ενημέρωση μέσω του PC Suite και μετά στήσε το τηλέφωνο από το backup.

Το ΟΤΑ δεν σου σβήνει τίποτα, αλλά επειδή η 5.1.1 διορθώνει πολλά λάθη της 5.0.2, καλό είναι να γίνει ένα factory reset μετά το OTA ή να περαστεί εξ'αρχής καθαρή (μέσω PC Suite).

Αν πάρει το Flex την 6, τότε θα κάνεις τα παραπάνω, αλλά θα στήσεις το κινητό από την αρχή και μόνο τα δεδομένα σου αν θες να ξαναπεράσεις από το back up για να μην υπάρξουν ασυμβατότητες

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχετε να προτείνετε κάποια θήκη που να καλύπτει όμως και τα πλαστικά στις άκρες(bezel)? Έχω αυθεντική quick circle αλλά δεν καλύπτει στην πάνω και την κάτω μεριά και μου έχουν γίνει κάποιες αμελητέες γρατσουνιές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχετε να προτείνετε κάποια θήκη που να καλύπτει όμως και τα πλαστικά στις άκρες(bezel)? Έχω αυθεντική quick circle αλλά δεν καλύπτει στην πάνω και την κάτω μεριά και μου έχουν γίνει κάποιες αμελητέες γρατσουνιές.

 

Nillkin nature δεν προσθέτει όγκο και προστατεύει καλά.

 

 

Το πήρα στη γυναίκα το Flex 2 μαζί με την παραπάνω θήκη και ένα tempered glass nillkin είναι μια χαρά!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Nillkin nature δεν προσθέτει όγκο και προστατεύει καλά.

 

 

Το πήρα στη γυναίκα το Flex 2 μαζί με την παραπάνω θήκη και ένα tempered glass nillkin είναι μια χαρά!

 

Πάω για παραγγελία :p Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα τη βοήθειά σας. Έχω διαβάσει όλο το νήμα αλλά δεν κατάφερα να αποκτήσω ξεκάθαρη εικόνα για την απόδοση της οθόνης. Πιο συγκεκριμένα για την απόδοση της στον ήλιο και σε σκοτεινό περιβάλλον. Ειδικά το δεύτερο με ενδιαφέρει περισσότερο καθώς χρησιμοποιώ το κινητό καθημερινά σε τέτοιες συνθήκες, η δυνατή φωτεινότητα ακόμα και στο 0 κάνει τη χρήση του κινητού μέτρια, ενοχλητική, αδύνατη; Διάβασα κάπου για χρήση darker, τι είναι αυτό; Βοηθάει καθόλου;

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Για χρήση κάτω από τον ήλιο είναι μικρή η φωτεινότητα και κουράζει. Βέβαια εννοώ για browsing/games κτλ, όχι ότι δεν μπορείς να κάνεις τηλέφωνο π.χ.

Για το σκοτάδι, είναι ενοχλητική πολύ η φωτεινότητα στο 0. Βέβαια ξέρω άτομα που βάζουν και την οθόνη του υπολογιστή τους στο τέρμα και γουστάρουν, δεν ξέρω πως, αλλά γίνεται :P

Για το σκοτάδι βέβαια υπάρχουν λύσεις-εφαρμογές που κατεβάζουν την φωτεινότητα της οθόνης κάτω από το μηδέν (εγώ χρησιμοποιώ το Lux Auto Brightness) δεν είναι πρόβλημα επί της ουσίας, εκτός κι αν μιλάμε για πολύ basic/αρχάριο user

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, αν θέλεις εξήγησε μου πως δουλεύει η εφαρμογή που χρησιμοποιείς. Δημιουργείται πρόσθετη επιλογή στις ρυθμίσεις, ανοίγεις την εφαρμογή και όσο τρέχει μειώνεται η φωτεινότητα; κάτι άλλο; Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση σε κινητό για να την δω μόνος μου.
Link to comment
Share on other sites

Το μονο μεινεκτημα που εχω εντοπισει σε αυτο το κινητο ειναι οτι οταν βαζω το κινητο για φορτιση και ειναι σβηστο ανοιγει μονο του.γιατι γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...