Jump to content

Καταρρέει η αγορά των tablets; Έρευνες οδηγούν σε αυτήν την εκτίμηση


giachtas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι θεμα μοδας αλλα θεμα ευκολιας/φορητοτητας. Θελετε να μου εξηγησετε γιατι ο μεσος χρηστης που θελει να ακουσει μουσική, να δει ταινιες ή σειρες, να μπει στο Facebook, στο youtube , να διαβασει ειδησες/εφημεριδες/περιοδικά, να ασχοληθει με word/excel/ powerpoint γιατι να προτιμησει τη αγορα ενος laptop; ;;; Εγω δεν βρισκω κανενα λόγο

 

Ps: Αλήθεια πόσες σελιδες απαιτουν πλεον flash;;; Εγω βλεπω οτι ειναι μετρημενες στα δακτυλα του ενος χεριου κι οσες δεν εχουν προσαρμοστεί στην πραγματικότητα, θα το κανουν συντομα.

 

καμία σχέση τουλάχιστον εγώ άλλο εννοούσα........ εννοώ οτι πλέον τα laptop/tablet/smartphones απο πλειοψηφία χρησιμοποιούνται ΜΟΝΟ για fb. instagramm. youtube junk music, και αυτό είναι λυπηρό γιατί κόσμος αρχίζει και γίνετε ποιο ηλίθιος από ποτέ και δεν τους ενδιαφέρει τπτ πλέον, παλια θυμάμαι περρισοτεοι ψαχνόντουσαν διάβαζαν furums, ιστορίες έψαχναν λύσεις για διαφορα, πάρα πολλοί μάθαιναν καινούργια προγράμματα και χίλια άλλα δυο........... τωρα fb + instagramm + youtube και άγιος ο θεός

 

αν αυτό δεν δείχνει την κατάντια μας,,,,τότε τι να πω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 120
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[ΟκQUOTE=hic_et_nunc;5868202]Οι 9/10 ποικίλοι μπορούν να ΌΛοι Λ ποπαντικαταστησουν στο 100% ενα laptop με ενα 10αρι tablet. Δε συμφωνω καθόλου με την ίο, αντιθέτωςαντιθέτως εγω βλεπω τεραστιο πρόβλημα στην αγορά των laptop.

Μην συμφωνείς, δικαίωμα σου. Επειδή δουλεύω σε πολυκαταστήματα ηλεκτρονικών ο κόσμος παίρνει ταμπλέτες μέχρι 150€ για να κάνει το χαβαλέ του και όχι να αντικαταστήσει τον υπολογιστή του. Ελάχιστοι παίρνουν πραγματικά καλές ταμπλέτες των 300+ όπου μπορείς να πεις οτι

Αντικαθιστούν τους υπολογιστές.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση τουλάχιστον εγώ άλλο εννοούσα........ εννοώ οτι πλέον τα laptop/tablet/smartphones απο πλειοψηφία χρησιμοποιούνται ΜΟΝΟ για fb. instagramm. youtube junk music, και αυτό είναι λυπηρό γιατί κόσμος αρχίζει και γίνετε ποιο ηλίθιος από ποτέ και δεν τους ενδιαφέρει τπτ πλέον, παλια θυμάμαι περρισοτεοι ψαχνόντουσαν διάβαζαν furums, ιστορίες έψαχναν λύσεις για διαφορα, πάρα πολλοί μάθαιναν καινούργια προγράμματα και χίλια άλλα δυο........... τωρα fb + instagramm + youtube και άγιος ο θεός

 

αν αυτό δεν δείχνει την κατάντια μας,,,,τότε τι να πω

 

Το κοινό που ασχολείται μόνο με αυτά, παλιότερα δεν ασχολιόταν με τπτ το ηλεκτρονικό. Πόσες γυναίκες γνώριζαν να χειρίζονται ηλεκτρονικούς υπολογιστές και να ασχολούνται γενικά με pc μέχρι τα πρώτα χρόνια του 2000;

Link to comment
Share on other sites

Το κοινό που ασχολείται μόνο με αυτά, παλιότερα δεν ασχολιόταν με τπτ το ηλεκτρονικό. Πόσες γυναίκες γνώριζαν να χειρίζονται ηλεκτρονικούς υπολογιστές και να ασχολούνται γενικά με pc μέχρι τα πρώτα χρόνια του 2000;

 

Προσωπικά γνώριζα πολλές, πάρα πολλές ήδη από τη δεκαετία του '90 αλλά επειδή το θέμα είναι άλλο καλό είναι να μην ξεστρατίζουμε σε κάποιες - να πω προβοκατόρικες - γενικεύσεις που υποκρύπτουν μια αγενή θεώρηση για το "ασθενές φύλο". Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρώτον πιστεύω ότι στο σπίτι είναι ανόητο να χρησιμοποιήσω tablet και όχι laptop. Δεύτερον πιστεύω ότι τη βρόμικη δουλειά την κάνουν μόνο τα Windows για pc και όχι για κινητά στο internet και γι αυτό δεν τα αλλάζω με τίποτα την ελευθερία που σου παρέχουν. Τώρα λοιπόν πάμε για tablet για έξω απ το σπίτι. Μόνο που μεταφέρεται πολύ δυσκολότερα απ το κινητό. Για κάτω από 9 ίντσες δεν το συζητάω παίρνω και ένα κινητό άρα κάνει λίγες δουλειές. Εγώ το έχω κυρίως για να διαβάσω τα νέα κυρίως αντί της παλιάς εφημερίδας
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά γνώριζα πολλές, πάρα πολλές ήδη από τη δεκαετία του '90 αλλά επειδή το θέμα είναι άλλο καλό είναι να μην ξεστρατίζουμε σε κάποιες - να πω προβοκατόρικες - γενικεύσεις που υποκρύπτουν μια αγενή θεώρηση για το "ασθενές φύλο". Φιλικά.

 

Δεν υπήρξε καμία προσβολή και καμία αγένεια, ούτε μιλάω για τον περίγυρω μου. Υπάρχουν έρευνες. Το γεγονός οτι περισσότεροι άντρες ασχολούνταν με την χρήση ενός ηλεκτρονικού υπολογιστή δεν βλέπω που μειώνει το γυναικείο φύλο.

Link to comment
Share on other sites

Το κοινό που ασχολείται μόνο με αυτά, παλιότερα δεν ασχολιόταν με τπτ το ηλεκτρονικό. Πόσες γυναίκες γνώριζαν να χειρίζονται ηλεκτρονικούς υπολογιστές και να ασχολούνται γενικά με pc μέχρι τα πρώτα χρόνια του 2000;

 

αρκετες........ και αρκετούς..... που τωρα περα απο fb δεν ξερουν τπτ ......... να μην λεμε και ψεμματα...... και τους κραζω κιολας και μου λενε........... ασε βαριεμε .........

Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση τουλάχιστον εγώ άλλο εννοούσα........ εννοώ οτι πλέον τα laptop/tablet/smartphones απο πλειοψηφία χρησιμοποιούνται ΜΟΝΟ για fb. instagramm. youtube junk music, και αυτό είναι λυπηρό γιατί κόσμος αρχίζει και γίνετε ποιο ηλίθιος από ποτέ και δεν τους ενδιαφέρει τπτ πλέον, παλια θυμάμαι περρισοτεοι ψαχνόντουσαν διάβαζαν furums, ιστορίες έψαχναν λύσεις για διαφορα, πάρα πολλοί μάθαιναν καινούργια προγράμματα και χίλια άλλα δυο........... τωρα fb + instagramm + youtube και άγιος ο θεός

 

αν αυτό δεν δείχνει την κατάντια μας,,,,τότε τι να πω

 

Συμφωνώ σ αυτο που λες αλλα ειναι ενα θεμα/ζήτημα που θα ταίριαζε σε αλλο topic. Οχι τιποτα αλλο, αλλα ειναι κριμα να ανοιξουμε αυτη την κουβέντα και μετα απο λιγο να σβηστουν τα μηνύματά μας ως offtopic :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάθε προϊόν έχει διακριτές διαφορές από τα υπόλοιπα,

Άλλο phablet, άλλο tablet και άλλο laptop.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οι "ειδικοί" που τώρα λένε ότι η αγορά των tablets καταρρέει, είναι οι ίδιοι που πέρυσι-πρόπερσι λέγανε τα tablets μία ημέρα θα αντικαταστήσουν πλήρως τους υπολογιστές.

Είναι απλό κύριοι, που θα έπρεπε να σκίσετε τα πτυχία σας, όταν κάτι 2, 3, 4 ετών σε καλύπτει μια χαρά, δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις. Γιατί κάποιος πχ να αλλάξει το iPad ή το Galaxy S4 που πήρε πριν από 2 χρόνια, ή τον υπολογιστή με i5 ή i7 που πήρε πριν από 3, 4 χρόνια;

Δεν είναι κατάρρευση της αγοράς ρε βούρλα, είναι σταθεροποίηση.

Μ' αρέσεις....

Σύντομα θα μιλάνε και για τη κατάρρευση της αγοράς των smartphone. Αλλά έτσι είναι, κάθε κλάδος τσιρίζει για να υπερτονίσει την αξία του για τη κοινωνία...

 

 

καμία σχέση τουλάχιστον εγώ άλλο εννοούσα........ εννοώ οτι πλέον τα laptop/tablet/smartphones απο πλειοψηφία χρησιμοποιούνται ΜΟΝΟ για fb. instagramm. youtube junk music, και αυτό είναι λυπηρό γιατί κόσμος αρχίζει και γίνετε ποιο ηλίθιος από ποτέ και δεν τους ενδιαφέρει τπτ πλέον, παλια θυμάμαι περρισοτεοι ψαχνόντουσαν διάβαζαν furums, ιστορίες έψαχναν λύσεις για διαφορα, πάρα πολλοί μάθαιναν καινούργια προγράμματα και χίλια άλλα δυο........... τωρα fb + instagramm + youtube και άγιος ο θεός

 

αν αυτό δεν δείχνει την κατάντια μας... τότε τι να πω

Κι εσύ μ'αρέσεις..

Μη συγκρίνουμε την ενασχόληση με το Fb, με την ενασχόληση με τη πληροφορική και τους υπολογιστές. Βέβαια το Fb βρήκε δουλειά στους πληροφορικάριους, αλλά όχι δεν έβαλε τους χρήστες του στην Πληροφορική...

 

 

 

Για μένα δεν υπάρχουν διαχωριστικές γραμμές. Όχι μόνο λόγω της κοινής τεχνολογικής αφετηρίας και της αναμενόμενης σύγκλισης. Αλλά κυρίως επειδή η εμπορική χρήση αυτών των τεχνολογιών αλλάζει τόσο συχνά και τόσο δραστικά που δεν μπορεί να στηρίξει σημεία αναφοράς.

 

Τί διαφορά έχει ένα laptop χωρίς κινούμενα μέρη από ένα tablet; Η τιμή για παρόμοιας ισχύος μηχανήματα είναι ίδια* και το φράγμα του λειτουργικού τείνει να εκλείψει.

Για μένα μια συσκευή έως 8 ιντσών είναι ένα καλό tablet. Αν έχει και 2G κεραία, με την προσθήκη πλήρους φωνητικού ελέγχου του τηλεφώνου, θα μπορεί στο μέλλον να εξαφανίσει και το phone από το smartphone.

 

 

*Δε νομίζω ότι ένα καλό tablet των 500€ έχει την ισχύ ενός laptop των 1000€. Το λάθος βασίζεται στην υπόθεση ότι και τα δύο βγάζουν (πάνω-κάτω) 4 χρόνια κάνοντας τα ίδια, περίπου, πράγματα. Όμως δεν συμβαίνει ούτε το ένα ούτε το άλλο. Τα tablet έχουν μέχρι 3 χρόνια ζωής - αυτά που όντως κάνουν 500€ αλλιώς ούτε διετία. Το δε laptop των 1000€ μπορεί να βγάλει 6 έως 8 χρόνια κάνοντας τα soft browsing, facebook/youtube και multimedia με τον τρόπο που τα κάνει ένα tablet.

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ απλο. δεν γινεται να αλλαζεις tablet καθε 6 μηνες. οποιος νομιζε οτι θα πουλαει νεα συσκευη καθε λιγο ειναι απλα ανοητος...δεν καταρρεει καμμια αγορα, απλα γινεται αντικατασταση συσκευης οταν πρεπει.

 

Η πιο ακριβης προσεγγιση, πολυ σωστα.

Τα laptops τεινουν να γινουν ειδος προς εξαφανιση, τα tablets ειναι νεογεννητο ειδος, οι αυτονομιες ειναι σε χαμηλα επιπεδα και οι οθονες (πλην ipad) σε μετριοτατη ποιοτητα, οποτε η εξελιξη τους θα καλυψει το κενο των laptop σε αντιστοιχους ρυθμους και οχι σε ρυθμους smartphones που ναι πληρως αναλωσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα full windows μπορεί να είναι το πιο ολοκληρωμένο λειτουργικό αλλά από την στιγμή που σκοπός μου με το tablet είναι να μην έχω ποντίκι και πληκτρολόγιο μαζί μου με τις περισσότερες εφαρμογές του windows market να είναι επιεικώς για τα σκουπίδια (προσπαθώ να θυμηθώ μία που χρησιμοποίησα και να μου άρεσε και δεν μπορώ) καταλήγεις να κάνεις την δουλειά σου πιο δύσκολα πχ ο Chrome δεν ήταν τόσο εύχρηστος σε touch περιβάλλον και λειτουργεί καλύτερα ο φοβερός... internet explorer. Να τον κάνω τι; Με τι να τον συγχρονίσω; Με τον internet explorer του wp μου προφανώς.

 

Πλέον αγοράζεις ένα καλό tablet και αν δεν θες κάποιο συγκεκριμένο επαγγελματικό πρόγραμμα ξενοιάζεις. Ο επαγγελματίας πχ θα χρησιμοποιήσει photoshop στο windows tablet του, εγώ ο άσχετος θα χρησιμοποιήσω aviary, η κοπελίτσα facetune για τις selfies της και όλοι θα είναι ευχαριστημένοι.

Το οτι έχουν ελλείψεις σε touch εφαρμογές και ποσοτικές και σε ποιότητα ισχύει όντως,αλλα δεν είναι τραγικά όπως τα λες ετςι.

Ενδεικτικά να σου αναφέρω κάποιες εξαιρετικές.

Cnet.

Euronews.

In.gr

Here maps

Aspahalt 8

Bejeweled HD( που είναι ανώτερη η υλοποιηςη και απο ios και android που είναι για πέταμα δοκιμάζοντας τα και στις 3 πλατφόρμες)

Power DVD

Torrex Pro(εξαιρετική torrent εφαρμογή)

Plex(εξαιρετική και εφάμιλλη σε ios/androd)

Film closet(τυφλα να εχει το imdb)

Accuweather

Weather PRO hd

Meteo earth

Tapatalk

Wikipedia

Cnn

Bbc

Sky news

Earth 3D

Hyper for YouTube

Video to audio converter

Ολα αυτα τα χρησιμοποιώ εγω και δεν έχουν να ζηλέψουν τιποτα απο αντίστοιχα android η Ios.

 

Όσο για το chrome η μόνη πραγματικά version που αξίζει είναι η desktop για windows.

Για android εινςι πραγματικά για πέταμα(ο dolphin 2 κλάσεις πάνω τουλαχιςτον) ενώ σε ios ο μην γνωστός σε πολλούς Mercury βάζει τα γυαλιά εξίσου στο chrome και Safari.

 

Και μην ξεχνάς οτι στο android η πραγματικά optimized για tablet form factor app είναι κατα πολυ λιγότερες σε σχεςη με ios και windows.

 

Στα λέω διότι οι υπερβολές που γράφεις δεν στέκουν στην πραγματικότητα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αυτο που γινεται με τα ταμπλετ η apple το ειχε καταλαβει χρονια πριν.αυτος ηταν ο πραγματικος λογος που κρατουσε τα κινητα της στις 3.5 ιντσες,και οχι οι βλακειες τυπου δεν φτανει το δαχτυλο.ηξερε οτι οσο μεγαλωνουν οι οθονες των κινητων τοσο δε θα υπαρχει αναγκη για ταμπλετ.τελικα αναγκαστηκε και εβγαλε iphone με μεγαλη οθονη,σκιζει στις πωλησεις αλλα τα ipad βρισκονται σε πτωση.οποτε εμειναν τα κινεζικα ταμπλετ για να τα αγοραζεις 60-80 ευρω και να τα δινεις σε πιτσιρικια να παιζουν

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο σπίτι δεν χρησιμοποιώ tablet παίζω μπάλα με το laptop από δωμάτιο σε δωμάτιο βλέπω 3D Ταινίες κατεβάζω με jdownloader από easybytez κατεβάζω από youtube τραγούδια γράφω πράγματα με το office και πολλά άλλα. Σοβαρευτείτε. Τι να το κάνω το tablet μες το σπίτι? Να σερφάρω στο internet? Laptop με Windows.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το ipad θα τα κάνω αυτά. Τις τσόντες που έχω αρχείο στο ipad θα τις αποθηκευσω. Τα τραγούδια τις 3D. Κοφτε τις πλάκες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπορείς να έχεις ένα phablet 5.5- 6 ίντσες το ταμπλετ δεν έχει αξία. Στο σπίτι που ειμαι παντα δουλεύω στον υπολογιστή τι να το κανω το ταμπλετ.
Link to comment
Share on other sites

Η αγορά των tablets σταθεροποιείται, σε καμία περίπτωση δεν καταρρέει. Το θέμα είναι ότι πλέον υπάρχει διάχυση τόσο από τα κάτω με τα phablets, όσο και από τα πάνω με τα υπερφορητά hybrids/convertibles.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσεις....

Σύντομα θα μιλάνε και για τη κατάρρευση της αγοράς των smartphone. Αλλά έτσι είναι, κάθε κλάδος τσιρίζει για να υπερτονίσει την αξία του για τη κοινωνία...

 

 

 

Κι εσύ μ'αρέσεις..

Μη συγκρίνουμε την ενασχόληση με το Fb, με την ενασχόληση με τη πληροφορική και τους υπολογιστές. Βέβαια το Fb βρήκε δουλειά στους πληροφορικάριους, αλλά όχι δεν έβαλε τους χρήστες του στην Πληροφορική...

 

 

 

Για μένα δεν υπάρχουν διαχωριστικές γραμμές. Όχι μόνο λόγω της κοινής τεχνολογικής αφετηρίας και της αναμενόμενης σύγκλισης. Αλλά κυρίως επειδή η εμπορική χρήση αυτών των τεχνολογιών αλλάζει τόσο συχνά και τόσο δραστικά που δεν μπορεί να στηρίξει σημεία αναφοράς.

 

Τί διαφορά έχει ένα laptop χωρίς κινούμενα μέρη από ένα tablet; Η τιμή για παρόμοιας ισχύος μηχανήματα είναι ίδια* και το φράγμα του λειτουργικού τείνει να εκλείψει.

Για μένα μια συσκευή έως 8 ιντσών είναι ένα καλό tablet. Αν έχει και 2G κεραία, με την προσθήκη πλήρους φωνητικού ελέγχου του τηλεφώνου, θα μπορεί στο μέλλον να εξαφανίσει και το phone από το smartphone.

 

 

*Δε νομίζω ότι ένα καλό tablet των 500€ έχει την ισχύ ενός laptop των 1000€. Το λάθος βασίζεται στην υπόθεση ότι και τα δύο βγάζουν (πάνω-κάτω) 4 χρόνια κάνοντας τα ίδια, περίπου, πράγματα. Όμως δεν συμβαίνει ούτε το ένα ούτε το άλλο. Τα tablet έχουν μέχρι 3 χρόνια ζωής - αυτά που όντως κάνουν 500€ αλλιώς ούτε διετία. Το δε laptop των 1000€ μπορεί να βγάλει 6 έως 8 χρόνια κάνοντας τα soft browsing, facebook/youtube και multimedia με τον τρόπο που τα κάνει ένα tablet.

Καλή χρονιά!

Συμφωνώ απολύτως

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο απλα ειναι άχρηστο και ας εχει και 6 ίντσες για να αντικαταστήσει εντος σπιτιού ενα αξιοπρεπές 10 ιντσών.

Μονο για τον δρομο και για έκτακτη ανάγκη.

Την χρησιμότητα ενός τάμπλετ 10" πανω κάτω δεν την χτυπάει τιποτα.

Το εχεις μαζι σου μεσα στο σπίτια και ξεχνάς τον υπολογιστή για παντα.

Μονο για λόγους που δεν σε καλύπτει το τάμπλετ πλεον μονο ο υπολογιστής.

Ειναι τοσο εύκολο που σου κανει την ζωη πανεύκολη.

Τα 7-8 μονο αν δεν εχεις 10 ίντσες.

Σιγά μην εχω το 10 σπίτι και ασχολούμαι με την οθονιτσα.

Και οπως ειπε ενας φίλος παραπανω αυτο λέγεται σταθεροποίηση στην αγορα.

Υπαρχει μεγαλο μερίδιο που εχει ipad 2 και τελευταια σκέφτεται να παει σε καινουριο.

Απλα κανουν τα παντα σχεδόν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά τα πράγματα. Για κατανάλωση περιεχομένου/ παιχνίδια αλλά & εφαρμογές που δεν θες να μπλέξεις με laptops, τα laptops είναι μανούλα.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ας μπω και εγω στην κουβέντα χρησιμοποιώντας το Lenovo miix 3 10 σε netbook μορφη...

Εχοντας περάσει από 2 ipad ( 1 και 3 ) και ΄΄ένα android tablet ( onda ) κατέληξα σε full windows και δεν έχω καμία διάθεση να επιστρέψω σε mobile λειτουργικά.

Ναι πολύ ωραίο το ipad αλλά έκανα ταρζανιές για να κατεβάσω ταινία από torrent ( ήμουν φαντάρος και δεν είχα πρόσβαση σε pc ) και επίσης αν δεν είχες jailbreak πλήρωνες για τα πάντα.

Android μην σχολιάσω καλύτερα ( θα μου πεις κινεζιά είχα, αλλά όλοι ξέρουμε πόσο lag μπορεί να σου δώσει μια android συσκευη )

Και ερχόμαστε στο παρών tablet.... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κάνω τα πάντα όπως θέλω ελεύθερα και ωραία.

Μπορώ να κάνω streaming στα πάντα χωρίς να ψάχνω περίεργες μετατροπές επί πληρωμή ( μιλάω για αθλητικά ), το acestream δουλεύει όπως πρέπει και οχι όποτε θυμάται ( android) μη σχoλιάσω ios που απλά δεν μπορείς.

Ναι τα windows χ86 tablet διέλυσαν το android και αν η apple δεν ξυπνήσει να βάλει osx στο ipad είναι μετρημένα τα ψωμιά της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτά , εμένα ο πατέρας μου είχε προσπαθήσει με το pc μου να διαβάζει κάνα αθλητικό και ο άνθρωπος δεν το είχε , σήκωνε το mouse στον αέρα.

Με το iPad που του πήρα είναι πλέον εξπέρ και σιγά σιγά μπαίνει και η μάνα μου στο κομμάτι.

 

Αυτοί οι άνθρωποι δεν πρόκειται να πάρουν ποτέ σταθερό ή Laptop.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα πρίν τρεις μήνες περίπου 200 ευρώ και πήρα το tab pro 8.4 με wqhd οθόνη, 2,3 χρονισμενο snap Dragon 800 ,είναι απολαυστικό, γρήγορο, οθοναρα, "ξεκουράζει" το g2 μου οπότε αυτό μου βγάζει 5 μέρες αυτονομία(το κινητό εννοώ) ,το ταμπλετ είναι πρακτικό στην μεταφορά και στο χώρο εργασίας μου, απίστευτη απόλαυση και ευκολία χρήσης. ...το 2ετιας λάπτοπ Toshiba i3, ανοίγει πλέον πολύ σπάνια για συγκεκριμένες πια εργασίες ...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συγγνώμη που μιλάω συνέχειά είχα κάποιο μαγαζί που αναγκάστηκα να το κλείσω 10 Οκτωβρίου από την κρίση μην επεκταθώ άλλο. Το nexus 10 το έχω 2 χρόνια και το είχα πάρει για το μαγαζί. Πλέον δυσκολεύομαι σαν άνεργος να του βρω χρήση. Πιστεύω από προσωπική εμπειρία ότι η αγορά τους γι αυτό καταρρέει. Ειναι για συγκεκριμένη χρήση και Πολύ κόσμος δεν το χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα φεισμπουκοτάμπλετ ή ρακετοκινητό δε θα αντικαταστήσει ποτέ το desktop μου που αναβαθμίζω ανά 1μιση περίπου χρόνο όσο πρέπει και όπου πρέπει ώστε να είμαι ένα σκαλί πριν την τοπ τελευταία τεχνολογία, χωρίς να υστερώ πουθενά, κάνοντας εξικονόμηση περίπου 50% των χρημάτων της εκάστοτε τοπ τελευταίας τεχνολογίας (ελπίζω να μη το κούρασα...:lol: ).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...