Jump to content

[Google Nexus 6] Αξεσουάρ


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην εικόνα που βλέπω, είναι ακριβώς ολόιδιος με όλους αυτούς που κυκλοφορούν εδώ και μήνες (αλλά δεν γράφουν spigen)

Κάνει τη δουλειά του, αν και η κλίση του άλλου που προτείνει ο φίλος είναι λίγο πιο βολική

 

Βολικός και για να τον αναδιπλώνεις να τον παίρνεις σε ταξίδι και αυτός εδώ:

 

http://img.6deal.com/x9/p100/ib611_2.jpg

http://www.ebay.com/itm/MEMTEQ-Qi-Wireless-3-Coil-Stand-Charging-Transmitter-Platform-for-Nexus-4-5-6-7-/191594414642

 

το πιανει καλα το κινητο μας? ειναι λιγο μεγαλο κα φαρδυ :P

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι wireless chargers έχουν 3 coils πιάνουν το Nexus οριζόντια και κάθετα. Με την πρώτη, χωρίς πρόβλημα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όσοι wireless chargers έχουν 3 coils πιάνουν το Nexus οριζόντια και κάθετα. Με την πρώτη, χωρίς πρόβλημα.

 

thanks for the info once again

 

φανταζομαι οτι δεν θα εχει θεμα αν φορας θηκη (στον ασυρματο φορτιστή που φορτιζω τωρα το κινητο-εχει ενα πηνιο- δεν εχω θεμα φορτιζει και με τη θηκη)

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

thanks for the info once again

 

φανταζομαι οτι δεν θα εχει θεμα αν φορας θηκη (στον ασυρματο φορτιστή που φορτιζω τωρα το κινητο-εχει ενα πηνιο- δεν εχω θεμα φορτιζει και με τη θηκη)

Αν δεν είναι καμία θήκη θηρίο δε θα έχεις πρόβλημα. Ακόμη δεν έχει έρθει το δικό μου να το δοκιμάσω με τη Spigen θήκη που έχω. Θα ενημερώσω asap. Πάντως πολλά τελευταία κινητά βγαίνουν χωρίς ασύρματη φόρτιση (π.χ. OnePlus Two, Moto X 2015), το οποίο θεωρώ drawback εντελώς.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι καμία θήκη θηρίο δε θα έχεις πρόβλημα. Ακόμη δεν έχει έρθει το δικό μου να το δοκιμάσω με τη Spigen θήκη που έχω. Θα ενημερώσω asap. Πάντως πολλά τελευταία κινητά βγαίνουν χωρίς ασύρματη φόρτιση (π.χ. OnePlus Two, Moto X 2015), το οποίο θεωρώ drawback εντελώς.

 

και εγω spigen φοραω και σε εναν φτηνο που πηρα δεν διαπιστωσα προβλημα αλλα ειναι μικρος και εχει ενα πηνιο με αποτελεσμα αν κουνηθει να σταματαει την φορτιση.

δεν υπαρχει καλυτερος τροπος φορτισης κατα την γνωμη μου (wireless for the win)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις υποψιν car phone holder που να κανει σιγουρα για το νεξους? γιατι δυστυχως δεν χωραει σε αυτο που εχω τωρα.. :(
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις υποψιν car phone holder που να κανει σιγουρα για το νεξους? γιατι δυστυχως δεν χωραει σε αυτο που εχω τωρα.. :(

Της Samsung, κορυφαία ποιότητα. Παίρνει και ακόμη πιο φαρδύ κινητό από το δικό μας (την έχω και την χρησιμοποιώ με το nexus). Ψάξε να βρεις την EE-V200, γράφει για μέχρι 5,7" αλλά παίρνει μέχρι 6,5" άνετα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Της Samsung, κορυφαία ποιότητα. Παίρνει και ακόμη πιο φαρδύ κινητό από το δικό μας (την έχω και την χρησιμοποιώ με το nexus). Ψάξε να βρεις την EE-V200, γράφει για μέχρι 5,7" αλλά παίρνει μέχρι 6,5" άνετα.

Προσυπογράφω, αυτήν έχω από την εποχή του Note 3. Και χωράει απροβλημάτιστα και το 6αρι μας. Μάλιστα έχω αγοράσει 2 τέτοιες βάσεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ωραια...thank you guys...θα την κοιταξω!!

 

Αν το παρμπριζ έχει μεγάλη κλίση και προτιμάς κάτι που να μπαίνει στις γρίλιες δες αυτό:

http://www.mobilefun.co.uk/olixar-invent-pro-universal-air-vent-car-holder-p46749.htm

 

http://images.mobilefun.co.uk/graphics/productmisc/46749/Olixar-inVent-Pro-Universal-Air-Vent-Car-Holder_46749_%20(3).jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανέις γιατί ο κλασικός τετράγωνος NEXUS φορτιστής δεν λειτουργεί στο Nexus 6??

 

http://cdn.ndtv.com/tech/images/gadgets/nexus-wireless-charger-launch.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει κανείς αυτή την θήκη? http://www.amazon.it/gp/product/B00IRWKTW2?psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=A2W9JVEMMG88KL

 

φαίνεται πολύ ωραία αλλά επειδή είναι αρκετά τα μεταφορικά δεν θέλω να μου βγει μάπα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες είναι που είναι το κινητό τεράστιο να βάλεις και τέτοια θήκη να γίνει τούβλο/φονικό όπλο

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες είναι που είναι το κινητό τεράστιο να βάλεις και τέτοια θήκη να γίνει τούβλο/φονικό όπλο

 

έλα ρε συ δεν είναι και τόσο τεράστια :p

 

πάντα ήθελα μια θήκη με kickstand.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε τελικά ο φορτιστής είναι πολύ ωραίος και λιλιπούτειος. Ευτυχώς που δεν βιάστηκα να πάρω φορτιστή γιατί είχε μέσα έναν που βγάζει 1.5a. Και όλα αυτά με 5! ευρώ. Πολύ καλή αγορά:p

Μετά από τόσο καιρό είσαι ακόμη ευχαριστημένος? Φορτίζει με θήκη? Θέλει να τοποθετήσεις το κινητό σε ορισμένη θέση, ή όπως και να το βάλεις φορτίζει? Σκέφτομαι να πάρω wireless, αλλά δε θέλω να δώσω 20-30€, τα θεωρώ πολλά για φορτιστή...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσο καιρό είσαι ακόμη ευχαριστημένος? Φορτίζει με θήκη? Θέλει να τοποθετήσεις το κινητό σε ορισμένη θέση, ή όπως και να το βάλεις φορτίζει? Σκέφτομαι να πάρω wireless, αλλά δε θέλω να δώσω 20-30€, τα θεωρώ πολλά για φορτιστή...

 

ναι τον χρησιμοποιώ συνέχεια. ειδικά το βράδυ βάζω το κινητό πάνω και το αφήνω όλη νύχτα. έχει το καλό ότι όταν πάει στο 100% σταματάει την φόρτιση.

 

με δύο θήκες που έχω δοκιμάσει πιάνει κανονικά. το ακουμπάς πάνω και φορτίζει . δυο τρεις φορές που θα το χρησιμοποιήσεις θα μάθεις πως πρέπει να το βάζεις και θα πιάνει πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσο καιρό είσαι ακόμη ευχαριστημένος? Φορτίζει με θήκη? Θέλει να τοποθετήσεις το κινητό σε ορισμένη θέση, ή όπως και να το βάλεις φορτίζει? Σκέφτομαι να πάρω wireless, αλλά δε θέλω να δώσω 20-30€, τα θεωρώ πολλά για φορτιστή...

ποιος ειναι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα το τηλέφωνο και ψάχνω θήκη από Ελλάδα. Έχετε να μου προτείνετε κάποια;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε otg micro usb φλασάκια; Τι προτείνετε; Σκέφτομαι να το χρησιμοποιώ για nandroid backups πριν το φλασάρισμα καινούριας rom, οπότε καλό θα ήταν κάπως να κρεμόταν από τα κλειδιά. Έχετε κάποια πρόταση;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να γυρίσω σε στοκ έχω κατεβάσει το nexus toolkit, απλά συνδέω και κάνω την διαδικασία πολύ έχει για return to stock? ΥΓ. Δεν έχω ιδέα από φλαραρισματα ακόμα κτλ το πήρα το τηλέφωνο ήδη με recovery και θέλω να το γυρίσω σε στοκ για να βάλω την 6.0

 

Λάθος ποστ σορρυ αλλού ήθελα να το γράψω

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε otg micro usb φλασάκια; Τι προτείνετε; Σκέφτομαι να το χρησιμοποιώ για nandroid backups πριν το φλασάρισμα καινούριας rom, οπότε καλό θα ήταν κάπως να κρεμόταν από τα κλειδιά. Έχετε κάποια πρόταση;

http://static.sandisk.com/products/mobile-flash-drives/dualdrive30/

Καλές ταχύτητες και του έχω περάσει ένα κρίκο από μπρελόκ για τα κλειδιά

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε otg micro usb φλασάκια; Τι προτείνετε; Σκέφτομαι να το χρησιμοποιώ για nandroid backups πριν το φλασάρισμα καινούριας rom, οπότε καλό θα ήταν κάπως να κρεμόταν από τα κλειδιά. Έχετε κάποια πρόταση;

http://www.ebay.com/itm/SANDISK-ULTRA-DUAL-OTG-3-0-64GB-64G-130MB-SEC-ON-THE-GO-USB-FLASH-DRIVE-130MB-S-/371269647400?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5671653c28 Μικροσκοπικό, ότι πιο γρήγορο σε φλασάκι, 64gb, συρόμενη διπλή θύρα micro usb και usb και υπάρχει και κρίκος που θέλεις για κλειδιά. Απλά κορυφαίο ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Google Nexus 6] Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...