Jump to content

[Google Nexus 6] Αξεσουάρ


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καμιά καλή θήκη με διάφανη πλάτη;

 

μια orzly ειχα αγορασει, πανεμορφη λεπτη και με καλη προστασια, αλλα απαραδεκτη αισθηση στα κουμπια. Αναγκαστηκα πηγα σε diztronic

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά καλή θήκη με διάφανη πλάτη;

Έχω την ringke fusion, αλλά δεν είμαι γενικά λάτρης των συγκεκριμένων θηκων. Αυτήν που έχω εγώ, είναι σκληρό πλαστικό, και έχει μαζέψει πολλές γρατσουνιές από το ακουμπημα και μόνο στο τραπέζι. Απο προστασία όμως είναι μια χαρά, και δεν μεγαλώνει πολύ το τηλέφωνο.

Απο την άλλη αν πάρεις κάποια διαφανή tpu, ενώ δεν κάνει γρατσουνιές κιτρινίζει με το πέρασμα του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Το Tempered της nillkin που λέτε ότι είναι καλό και δεν καλύπτει τον αισθητήρα υπάρχει στο Amazon UK?

Μπορείτε να μου δώσετε ένα link για να μην τα μπερδεψω?

Τέλος, από καλή flip cover με προστασία αλλά χωρίς κούμπωμα (μόνο μαγνητικο η καθόλου ) τι υπάρχει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Το Tempered της nillkin που λέτε ότι είναι καλό και δεν καλύπτει τον αισθητήρα υπάρχει στο Amazon UK?

Μπορείτε να μου δώσετε ένα link για να μην τα μπερδεψω?

Τέλος, από καλή flip cover με προστασία αλλά χωρίς κούμπωμα (μόνο μαγνητικο η καθόλου ) τι υπάρχει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

http://www.ebay.com/itm/291436599661?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Στο amazon uk δεν υπαρχει για την ωρα

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά καλή θήκη με διάφανη πλάτη;

 

Ωραια διαφανη και με πολυ ωραια αισθηση στα κουμπια για μενα ειναι η Spigen Ultra Hybrid

http://www.spigen.com/brands/google/nexus-6/nexus-6-case-ultra-hybrid.html

Link to comment
Share on other sites

η spigen στελνει ελλαδα?νομιζω δεν εχει επιλογη για ελλαδα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή θήκη τύπου pouch, έχει πάρει κάτι το μάτι σας;
Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή θήκη τύπου pouch, έχει πάρει κάτι το μάτι σας;

 

Εγώ πήρα αυτή http://www.amazon.co.uk/fitBAG-Motorola-Alcantara-integrated-MicroFibre/dp/B005TH5PS6. Πολύ καλή ποιότητα και εφαρμογή.

:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή http://www.amazon.co.uk/fitBAG-Motorola-Alcantara-integrated-MicroFibre/dp/B005TH5PS6. Πολύ καλή ποιότητα και εφαρμογή.
Thanks,ωραία φαίνεται :D Δύο ερωτήσεις, βγαίνει εύκολα/γρήγορα η συσκευή? Εσωτερικά υπάρχει κάποιο μαλακό υλικό για αποφυγή γρατζουνιών?
Link to comment
Share on other sites

Thanks,ωραία φαίνεται :D Δύο ερωτήσεις, βγαίνει εύκολα/γρήγορα η συσκευή? Εσωτερικά υπάρχει κάποιο μαλακό υλικό για αποφυγή γρατζουνιών?

Το υλικό είναι μαλακό. Σχεδόν καθαρίζει την οθόνη. Στην αρχή είναι σφιχτό. Δεν βγαίνει εύκολα. Όσο περνάει ο καιρος , μαλακώνει, άλλα και πάλι είναι κάπως σφιχτό. Θέλει σπρώξιμο απο κάτω.

:D
Link to comment
Share on other sites

η spigen στελνει ελλαδα?νομιζω δεν εχει επιλογη για ελλαδα.

 

Μπορεις να παρεις απο Spigen στο Ebay που στελνει σιγουρα Ελλαδα http://stores.ebay.co.uk/SPIGEN-SGP-UK-Store_Nexus-6_W0QQLHQ5fSellerWithStoreZ1QQLHQ5fTitleDescZ1QQ_fsubZ7762723017QQ_sasiZ1QQ_sidZ994046217QQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em322

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του Nexus 6 απο σήμερα και θελω να κανω αγορές :p

 

1 tpu , 1 flip και 1 tempered.

 

Για τα δυο πρώτα , εχω καταλήξει στα :

 

Σίγουρα η tpu θα ειναι η :

 

Diztronic Ultra TPU Case for Motorola Nexus 6

 

Και απο flip οι δύο παρακάτω.Εκπληκτικά ομορφη (και η επίσημη) ειναι της case mate , αλλα διαβάζω διάφορα για φθορες μετά απο καιρό.Αλλιώς παω για την spigen wallet .

 

Case-Mate Leather Stand Folio Case for Google Nexus 6

 

Nexus 6 Case, Spigen [stand Feature][Wallet S]

 

Αυτο που με εχει μπερδέψει είναι το tempered.

Παντου διαβάζω για κακές εφαρμογές οι οποίες οφείλονται στις καμπύλες που έχει η οθόνη στις άκρες.Υπάρχει τελικά κάτι που να κάθεται αριστα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα νωρίτερα το nillkin είναι οκ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω την παρασκευη τη Spigen Ultra Hybrid σε χρωμα metal slate, και ελπιζω την επομενη εβδομαδα να ερθει και το nillkin CP+ tempered glass απο ebay.

 

Αν ολα πανε καλα, το κινητο ειναι πληρως προστατευμενο και το μονο που σκεφτομαι ειναι να παρω και ενα skin απο dbrand/silkwraps μονο για το πισω μερος ετσι για να εκμεταλευτω και λιγο τη διαφανη πλατη της spigen.

 

Αλλα δε ξερω τι σκιν θα μου ταιριαζε καλυτερα οπτικα...γιατι αυτα που ειναι σαν ξυλο ή το carbon ειναι πιο ωραια αν ειναι γυμνο το κινητο και δε νομιζω να φαινονται τοσο καλα με το γυαλιστερο πλαστικο απο πανω

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του Nexus 6 απο σήμερα και θελω να κανω αγορές :p

 

1 tpu , 1 flip και 1 tempered.

 

Για τα δυο πρώτα , εχω καταλήξει στα :

 

Σίγουρα η tpu θα ειναι η :

 

Diztronic Ultra TPU Case for Motorola Nexus 6

 

Και απο flip οι δύο παρακάτω.Εκπληκτικά ομορφη (και η επίσημη) ειναι της case mate , αλλα διαβάζω διάφορα για φθορες μετά απο καιρό.Αλλιώς παω για την spigen wallet .

 

Case-Mate Leather Stand Folio Case for Google Nexus 6

 

Nexus 6 Case, Spigen [stand Feature][Wallet S]

 

Αυτο που με εχει μπερδέψει είναι το tempered.

Παντου διαβάζω για κακές εφαρμογές οι οποίες οφείλονται στις καμπύλες που έχει η οθόνη στις άκρες.Υπάρχει τελικά κάτι που να κάθεται αριστα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

το nillkin προτίμησε για tempered glass.

αν επιτρέπεται από που πήρες το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

το nillkin προτίμησε για tempered glass.

αν επιτρέπεται από που πήρες το κινητό?

 

Τελικά παρήγγειλα την nillkin απο το ebay.Να δούμε ποτε θα φτάσει και ποσο καλά θα κάτσει.

ΥΓ.Δεν ειναι απο wind/vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε απο amazon.co.uk η Spigen Ultra Hybrid σε χρωμα Metal Slate. Αν και ειχα διαβασει αναμικτα σχολια, εγω προσωπικα εμεινα πολυ κανοποιημενος ειδικα για τις 7 λιρες που κοστιζει. Πρωτο και κυριο, αυτο που φοβομουνα, η αισθηση των πληκτρων στο πλαϊ ειναι πολυ καλη ενω με τη φτηνιαρικη TPU που ειχα μεχρι σημερα ηταν χαλια. Επισης το χρωμα αυτο (metal slate) ειναι πολυ καλο στο να μη δειχνει φτηνιαρικο λαστιχενιο το κινητο περιμετρικα (οχι τελειο...δε γινεται να δειχνει μεταλλικο, αλλα μετριαζει αρκετα αυτην την αισθηση οπτικα) και ταιριαζει παρα πολυ με το χρωμα της πλατης του midnight blue. Επίσης, πισω σαν σχεδιο ακολουθει το motorola dimple και βαθουλωνει σε εκεινο το σημειο οποτε διατηρει την αισθηση του γυμνου κινητου.

 

Τελος, επειδη ειναι σκληρη-διαφανης, μπορεις να τη συνδιασεις με οποιο skin θες απο dbrand/silkwraps και να φτιαξεις πολυ ωραιους συνδιασμους... Οποτε νομιζω με 7 λιρες θηκη και προαιρετικα 13-15$ για ενα back skin στα γουστα σου φτιαχνεις πολυ οικονομικα εναν πανεμορφο συνδιασμο.

 

Την προτεινω ανεπιφυλακτα σε αυτα τα λεφτα. Τωρα μενει να μου ερθει το nillkin cp+ απο ebay και καθαρισα, θα σκεφτομαι μονο αν θα βαλω και καποιο skin!

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το Nillkin CP+. Τελικα 13 μερες εκανε απο honk kong, not bad...

 

Το εβαλα και οι εντυπωσεις ειναι αρκετα καλες αλλα οχι τελειες. Δεν καταφερα 100% τελεια εγκατασταση, μου ξεφυγαν 2 πολυ μικρες τριχουλες αλλα δεν φιανονται σχεδον γιατι ειναι προς τις ακρες. Εδω ομως να πω μια συμβουλη για οσους το βαλετε, οτι αν παρατηρησετε οτι σας ξεφυγε καποιος κοκος σκονης απο κατω, μη το αφησετε να "κολλησει" πληρως, γιατι μετα ειναι πολυ δυσκολο να σηκωθει και να αφαιρεσετε τον κοκο με τηνταινιουλα που δινει η nillkin. Τοσο δυσκολο που προτιμησα να το αφησω ετσι παρα να τα σκ*BEEP*ωσω χειροτερα.

 

Αποκει και περα ενα αλλο αρητικο σημειο, τουλαχιστον στο δικο μου κομματι ειναι οτι δεν κολλαει 100% περιμετρικα, και αυτο εχει σαν αποτελεσμα στο κατω μερος να υπαρχει μια μικρη λωριδα στην οθονη που δεν παταει καλα. Ειμαι λιγο ψειρας με αυτα, ισως αλλον να μη τον ενοιαζε αλλα πρεπει να το αναφερω...

 

Κατα τ΄αλλα, στα θετικα ειναι οτι ειναι πραγματικα stealth, δηλαδη δε φαινεται καθολου οτι φοραει κατι το κινητο, φαινεται σαν stock, σε αυτο βοηθαει και το γεγονος οτι τα ηχεια απο τη μανα τους εξεχουν απο τη συσκευη οποτε τελικα ερχονται στο ιδιο υψος με το γυαλι. Ενα αλλο θετικο ειναι οτι δεν ειχε κανενα προβλημα με την Spigen Ultra Hybrid, μαλλιστα αρχιζει ακριβως εκει που σταματαει και το lip της θηκης οποτε βοηθαει ακομα περισσοτερο στο να φαινεται stock το κινητο.

Τελος, το μεγαλο θετικο ειναι η αισθηση. Πραγματικα επειδη δε το δουλεψα ποτε το κινητο με γυμνη οθονη αλλα ειχα αφησει το stock protector πανω, ειναι η μερα με τη νυκτα, κυλαει πολυ ωραια το δακτυλο πανω στο γυαλι, και ειναι και αρκετα ανθεκτικο στις δακτυλιες, με τη λιγη χρηση που εχω προλαβει να κανω δε μαζευει καθολου!

 

Overall ειμαι ευχαριστημενος και θα παρω αλλο ενα για να εχω στην ακρη...οποτε οταν μαζεψει καποιες γρατζουνιες αυτο και περασει και τη δοκιμασια του καλοκαιριου με τις παραλιες-αμμο κλπ λεω το Σεπτεμβρη να βαλω το επομενο και να προσπαθησω να κανω καλυτερη δουλεια στην εγκατασταση.Αυτα... δειτε το album απο κατω με προχειρες φωτογραφιες αφου ειναι τραβηγμενες απο ενα Moto G που ειχα προχειρο, και αν εχετε καμια απορια ρωτηστε...

 

Nillkin CP+ Album

Link to comment
Share on other sites

οποτε παιδια μιας και θα παραλαβω κι εγω την δευτερα το τηλεφωνακι να παραγγειλω το Nillkin CP+ για προστασια οθονης?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ότι τα sony livesound mh1 παίζουν.άψογα με το nexus :D

Για όποιον ενδιαφερετε για ποιοτικά h.f είναι η καλύτερη λύση μιας και το eshop τώρα τα έχει 12.90 αλλά σίγουρα θα τα βάλει προσφορά 7 ευρώ,όσο τα είχα πάρει και εγώ, άσε που και για 13 ευρώ αξίζουν με τα χίλια.

Link to comment
Share on other sites

Στο xda λένε ότι είναι κορυφή...

Λέω να το δοκιμάσω, αν και είναι ακριβό μαζί με μεταφορικά.

Έχουμε εναλλακτική που να εφαρμόζει τέλεια; Γιατί και της nillkin, αναφέρεται παραπάνω ότι δεν έκανε τέλεια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Google Nexus 6] Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...