Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και τώρα το διάβασα, το μόνο που έχω παρατηρήσει άπο αυτά είναι το battery drain... Αλλά και στην ώριμη kit kat το ίδιο ίσχυε στα nexus.

Προσωπικά δε μου έχει κρασαρει καμία εφαρμογή, αλλά και να στο έκανε, να ξέρεις ότι είναι θέμα αναβάθμισης της εφαρμογής ώστε να υποστηρίζεται από art.

Και όσο για τη διαχείριση μνήμης είναι άψογη...:)

 

To έχω συναντήσει πάρα πολλές φορές ενώ έχω κλειστές όλες τις εφαρμογές, να εμφανίζει στο multitasking menu εφαρμογές όπως android system/android info etc. Άλλες φορές ανοίγει και ο dialer. Επίσης, το φοβερό είναι πως ο dialer μου θυμίζει dialer που ανοίγει σε touchwiz !! την πρώτη φορά που ανοίγει έχει ενα στιγμιαίο λαγκ, κάτι που το νεξιυς 5 της δικιας μου δεν το ειχε στην 4.4.4. Για αυτό αναμένω και άλλες διορθώσεις.

 

Η πλάκα είναι πως επαναφέρουν το silent mode, το οποίο δεν λείπει! απλά λέγεται (λανθασμένα) mute notifications. Μιας και όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται, απλά δεν έχει ούτε δόνηση ουτε ήχους.

 

@Saint λίγο που το έπιασα μου εβγαλε οτι εχει καλο grip, λάθος έκανα; ;;; Οι i6+αδες τι να πουνε;;; εκει οντως δε παίζει χωρίς θήκη.

Πολύ καλό έχει, απλά το Nexus6 μου δίνει καλύτερη αίσθηση συγκριτκά με το Note4. Γούστα είναι αυτα φιλε μου :) . Ο καθένας έχει διαφορετική παλάμη

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε ολους.Εχει παρατηρήσει κανείς αναγκαστικές επανεκκινήσεις με την συσκευη; Έχω αυτό το πρόβλημα εδώ και δυο μέρες και μαλιστα οι επανεκκινησεις ειναι 2 σε αριθμο η μια πισω απο την αλλη με διαφορα 1-3 λεπτων.Απο έρευνα που εκανα και σε ξένα φορουμ το πρόβλημα υφίσταται και παρατηρείται απο πολλους χρηστες.Υπάρχει πιθανότητα να δημιουργειται απο την ενεργοποίηση της ambient display.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.Εχει παρατηρήσει κανείς αναγκαστικές επανεκκινήσεις με την συσκευη; Έχω αυτό το πρόβλημα εδώ και δυο μέρες και μαλιστα οι επανεκκινησεις ειναι 2 σε αριθμο η μια πισω απο την αλλη με διαφορα 1-3 λεπτων.Απο έρευνα που εκανα και σε ξένα φορουμ το πρόβλημα υφίσταται και παρατηρείται απο πολλους χρηστες.Υπάρχει πιθανότητα να δημιουργειται απο την ενεργοποίηση της ambient display.

 

Μου το έχει κάνει 3-4 φορές σε διάστημα 3 εβδομάδων. Δεν το ανέφερα γιατί έχω πειράξει την συσκευή.. Αργεί πολύ να bootarei η συσκευή μου λόγω ntfs+stick mount. Το ίδιο και σε όποια συσκευή τα έχω εγκαταστήσει αυτα τα mod.

 

Η συσκευή έχει βέβαια bug στο wireless charging. Αν το ακουμπήσεις σε wireless charger ενώ είναι κλειστή, θα ανοίξει η συσκευή.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.Εχει παρατηρήσει κανείς αναγκαστικές επανεκκινήσεις με την συσκευη; Έχω αυτό το πρόβλημα εδώ και δυο μέρες και μαλιστα οι επανεκκινησεις ειναι 2 σε αριθμο η μια πισω απο την αλλη με διαφορα 1-3 λεπτων.Απο έρευνα που εκανα και σε ξένα φορουμ το πρόβλημα υφίσταται και παρατηρείται απο πολλους χρηστες.Υπάρχει πιθανότητα να δημιουργειται απο την ενεργοποίηση της ambient display.

 

Ούτε μια επανεκκίνηση εδώ και 10 μέρες. Χρησιμοποιώ ambient display.

 

Μου το έχει κάνει 3-4 φορές σε διάστημα 3 εβδομάδων. Δεν το ανέφερα γιατί έχω πειράξει την συσκευή.. Αργεί πολύ να bootarei η συσκευή μου λόγω ntfs+stick mount. Το ίδιο και σε όποια συσκευή τα έχω εγκαταστήσει αυτα τα mod.

 

Η συσκευή έχει βέβαια bug στο wireless charging. Αν το ακουμπήσεις σε wireless charger ενώ είναι κλειστή, θα ανοίξει η συσκευή.

 

Κι εγώ σχεδόν τα mods τα δικά σου έχω από day one και από χθες με custom rom.

Όπως είπα Ούτε μια επανεκκίνηση.

Το ξέρεις ότι σε συμπαθώ καιρό σε αυτό το forum, γι'αυτό σου μιλάω και ελεύθερα...Μη βγάζουμε από τη μυγα ξύγκι βρε φιλαράκι!

Μου αναφέρεις τώρα σαν bug κάτι που είναι no matter! Πόσοι υπάρχουν που κλείνουν τη συσκευή τους να τη φορτισουν και ταυτόχρονα Εχουν ασύρματο φορτιστή; :p

 

Αν και μάλλον θα τη δώσω γιατί η μπαταρία για μένα είναι το Νο1, θεωρώ ότι είναι από τις πιο απροβληματιστες συσκευές που έχουν πέσει στα χέρια μου out of the box και με εντελώς καινούριο firmware.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εκατσε πολυ καλα στο χερι,λογω της καμπυλοτητας που εχει..στο αμαξι,ειναι λιγο δυσκολα τα πραματα παντως..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μια επανεκκίνηση εδώ και 10 μέρες. Χρησιμοποιώ ambient display.

 

 

 

Κι εγώ σχεδόν τα mods τα δικά σου έχω από day one και από χθες με custom rom.

Όπως είπα Ούτε μια επανεκκίνηση.

Το ξέρεις ότι σε συμπαθώ καιρό σε αυτό το forum, γι'αυτό σου μιλάω και ελεύθερα...Μη βγάζουμε από τη μυγα ξύγκι βρε φιλαράκι!

Μου αναφέρεις τώρα σαν bug κάτι που είναι no matter! Πόσοι υπάρχουν που κλείνουν τη συσκευή τους να τη φορτισουν και ταυτόχρονα Εχουν ασύρματο φορτιστή; :p

 

Αν και μάλλον θα τη δώσω γιατί η μπαταρία για μένα είναι το Νο1, θεωρώ ότι είναι από τις πιο απροβληματιστες συσκευές που έχουν πέσει στα χέρια μου out of the box και με εντελώς καινούριο firmware.

 

Κανένα θέμα φίλε μου, ελεύθερα τα λέμε εδώ μια παρέα :)

 

Απλα ανεφερα το bug της φόρτισης, δεν είναι κάτι που δεν μπορω με αυτό, έτυχε και το ανακάλυψα.. :p

 

Για μπαταρία θα δοκιμασω να διαγραψω τις google apps και να τις εγκαταστησω χειροκίνητα απο play store, ουτως ώστε να τις παγωσω και αυτές με greenify.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Απορώ τώρα που διαβάζω αυτά που έχετε γράψει,δλδ μόνο εγώ είμαι αυτός που πήρα Νεξους 6 χωρίς bugs?!

1)Την οθόνη την δουλεύω μόνιμα 30%-40% μέσα έξω και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

2)Μπαταρία,με μόνιμο wifi ανοιχτό,push data e-mail και gmail,gps με google now active,συνέχεια μιλάω με το αφεντικό από αυτό,και τα βράδια δεν το βάζω σε airplane mode και δεν το κλείνω,μου κρατάει βαριά 2 μέρες,όχι ώρες που έχετε γράψει.

3)Όταν με καλουνε και με χαμηλό σήμα ποτέ δεν άκουσα παράσιτα ή οτιδήποτε άλλο,πέρα των γνωστόν παράσιτων της cosmote που μου τα έκανε και σε άλλες συσκευές.

4)Το μοναδικό bug που έχω δει μέχρι τώρα είναι,όταν πάω να γράψω απευθείας μνμ στο viber χωρίς να το ξεκλειδώσω,ανοιγοκλείνει ο launcher.

5)Στο task manager δεν έχω δει ποτέ εφαρμογές που να μην της έχω ανοίξει εγώ.

Αυτά από μένα.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

2)Μπαταρία,με μόνιμο wifi ανοιχτό,push data e-mail και gmail,gps με google now active,συνέχεια μιλάω με το αφεντικό από αυτό,και τα βράδια δεν το βάζω σε airplane mode και δεν το κλείνω,μου κρατάει βαριά 2 μέρες,όχι ώρες που έχετε γράψει.

.

 

Μιλάμε για SoT (screen on time) και όχι συνολική διάρκεια μπαταρίας...:)

SoT λοιπόν βγαίζει 4+ ώρες μέσο όρο στους περισσότερους χρήστες...:)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR
Καλησπέρα κι από μένα. Το πήρα την περασμένη Δευτέρα, μου έσπασε η οθόνη προχθές. ΩΡΑΙΑ! Ξέρει κάνεις πόσο περίπου κοστίζει και πού μπορώ να το φτιάξω;
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για SoT (screen on time) και όχι συνολική διάρκεια μπαταρίας...:)

SoT λοιπόν βγαίζει 4+ ώρες μέσο όρο στους περισσότερους χρήστες...:)

 

ΑΑΑΑ οκ,σορρυ λάθος μου,δεν το κατάλαβα σωστά εγώ. :) :)

Αν το πάω σαν SoT τότε έμενα μου βγάζει πάνω κάτω κάνα 6ωρο. :)

 

Καλησπέρα κι από μένα. Το πήρα την περασμένη Δευτέρα, μου έσπασε η οθόνη προχθές. ΩΡΑΙΑ! Ξέρει κάνεις πόσο περίπου κοστίζει και πού μπορώ να το φτιάξω;

 

Κρίμα ακόμα δεν το πήρες :(

Δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα ανταλλακτικό προς πώληση στο κοινό,μόνο μέσω αντιπροσωπειας μπορείς να το φτιάξεις τώρα,αργότερα σίγουρα θα υπάρχει και στο ebay για αγορά.

Edited by drake19
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Το πήρα την περασμένη Δευτέρα, μου έσπασε η οθόνη προχθές. ΩΡΑΙΑ! Ξέρει κάνεις πόσο περίπου κοστίζει και πού μπορώ να το φτιάξω;

http://www.procordia.gr/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

Procordia όχι είναι lg zte και apple.Για motorola θα πας στην Αργυρούπολη. Εκεί είναι το επίσημο service απ ότι θυμάμαι και λέγεται cellcom.Αν πρέπει να πάρεις ανταλλακτικό έχει το tradesuply.

 

http://www.etradesupply.com/motorola-nexus-6-lcd-screen-and-digitizer-assembly.html

Link to comment
Share on other sites

 

Συγνώμη αλλά νομίζω πως δεν είναι η procordia το επίσημο service. Ηταν για τα nexus 4 και 5 λόγω της LG. Δεν είναι για όλη τη σειρά nexus.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.cellcom.gr/site/gr/index.html

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Procordia όχι είναι lg zte και apple.Για motorola θα πας στην Αργυρούπολη. Εκεί είναι το επίσημο service απ ότι θυμάμαι και λέγεται cellcom.Αν πρέπει να πάρεις ανταλλακτικό έχει το tradesuply.

 

http://www.etradesupply.com/motorola-nexus-6-lcd-screen-and-digitizer-assembly.html

Συγνώμη αλλά νομίζω πως δεν είναι η procordia το επίσημο service. Ηταν για τα nexus 4 και 5 λόγω της LG. Δεν είναι για όλη τη σειρά nexus.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.cellcom.gr/site/gr/index.html

Παιδιά έχετε δίκιο. Έχω μπλέξει εδώ στο μαγαζί με τα service και το έγραψα ασυναίσθητα.

Η cellcom είναι λοιπόν Όπως έγραψε ο φίλος πιο πάνω. Ευχαριστώ και καλή συνέχεια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Procordia όχι είναι lg zte και apple.Για motorola θα πας στην Αργυρούπολη. Εκεί είναι το επίσημο service απ ότι θυμάμαι και λέγεται cellcom.Αν πρέπει να πάρεις ανταλλακτικό έχει το tradesuply.

 

http://www.etradesupply.com/motorola-nexus-6-lcd-screen-and-digitizer-assembly.html

 

252$ ουαο,το περίμενα ότι κάπου εκεί θα βγει η τιμή του ανταλλακτικού.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR
252$ ουαο,το περίμενα ότι κάπου εκεί θα βγει η τιμή του ανταλλακτικού.

Ευχαριστώ παιδιά. Οντως το μαγαζί στην Αργυρούπολη είναι το επίσημο service. Ακόμα δεν ξέρουν τιμές για το ανταλλακτικό. Πρωτοχρονιά με σπασμένη οθόνη άρα!

Link to comment
Share on other sites

τελικά γνωρίζει κανείς για τα μικρόφωνα του nexus6?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Οντως το μαγαζί στην Αργυρούπολη είναι το επίσημο service. Ακόμα δεν ξέρουν τιμές για το ανταλλακτικό. Πρωτοχρονιά με σπασμένη οθόνη άρα!

 

Μπορείς να πάρεις την οθόνη και να τη βάλεις μόνος σου καθώς δεν είναι νομίζω πακέτο με το bezel.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις την οθόνη και να τη βάλεις μόνος σου καθώς δεν είναι νομίζω πακέτο με το bezel.

Αν δεν το έχει ξανακάνει κάποιος τότε καλύτερα να το δώσει σε κάποιο μαγαζί όπου με 10-15 ευρώ θα τον γλυτώσουν από το άγχος. Επίσης θα γίνει λογικά και καλύτερη δουλειά, διότι πολλές φορές δημιουργούνται φυσαλίδες μεταξύ γυαλιού και οθόνης λόγω κακής εφαρμογής.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχει ξανακάνει κάποιος τότε καλύτερα να το δώσει σε κάποιο μαγαζί όπου με 10-15 ευρώ θα τον γλυτώσουν από το άγχος. Επίσης θα γίνει λογικά και καλύτερη δουλειά, διότι πολλές φορές δημιουργούνται φυσαλίδες μεταξύ γυαλιού και οθόνης λόγω κακής εφαρμογής.

Σωστός...;)

Ευχαριστώ παιδιά. Οντως το μαγαζί στην Αργυρούπολη είναι το επίσημο service. Ακόμα δεν ξέρουν τιμές για το ανταλλακτικό. Πρωτοχρονιά με σπασμένη οθόνη άρα!

Αν πάρεις την οθόνη και επιθυμείς πέρνα απο το μαγαζί να στη περάσουμε.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑ οκ,σορρυ λάθος μου,δεν το κατάλαβα σωστά εγώ. :) :)

Αν το πάω σαν SoT τότε έμενα μου βγάζει πάνω κάτω κάνα 6ωρο. :)

Χωρίς ίχνος ειρωνείας, αλλά 6 ώρες SOT με 2 μέρες standby μου φαίνονται υπερβολικά πολλές σε σχέση με όλα αυτά που διαβάζουμε κι εδώ αλλά και σε άλλα fora. :confused:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ίχνος ειρωνείας, αλλά 6 ώρες SOT με 2 μέρες standby μου φαίνονται υπερβολικά πολλές σε σχέση με όλα αυτά που διαβάζουμε κι εδώ αλλά και σε άλλα fora. :confused:

Είναι υπερβολικά χωρίς αμφιβολία. Εκτός αν εκεί που κυκλοφορεί η συσκευή υπάρχει καλό σήμα παρόχου, δεν έχει ανοιχτά DATA/τοποθεσίες κτλ και χαμηλά φωτεινότητα.

Το γεγονός είναι ένα. 4-4.5 ώρες είναι SoT. Αυτό είναι αδιαπραγμάτευτο...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπερβολικά χωρίς αμφιβολία. Εκτός αν εκεί που κυκλοφορεί η συσκευή υπάρχει καλό σήμα παρόχου, δεν έχει ανοιχτά DATA/τοποθεσίες κτλ και χαμηλά φωτεινότητα.

Το γεγονός είναι ένα. 4-4.5 ώρες είναι SoT. Αυτό είναι αδιαπραγμάτευτο...:p

 

Όχι ειλικρινά παιδιά,πριν το clean install sot ήταν γύρω στης 4 ώρες,τώρα είναι κοντά στης 6,άντε δεν είναι 6 είναι 5,5,οι περισσότεροι που είπανε 4-4,5 ώρες το έχουνε με φωτεινότητα 100%,εγώ το έχω με 30%,η οθόνη αυτή που φοράει με 100% φωτεινότητα τραβάει πολύ περισσότερο ρεύμα.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Απορώ τώρα που διαβάζω αυτά που έχετε γράψει,δλδ μόνο εγώ είμαι αυτός που πήρα Νεξους 6 χωρίς bugs?!

1)Την οθόνη την δουλεύω μόνιμα 30%-40% μέσα έξω και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

2)Μπαταρία,με μόνιμο wifi ανοιχτό,push data e-mail και gmail,gps με google now active,συνέχεια μιλάω με το αφεντικό από αυτό,και τα βράδια δεν το βάζω σε airplane mode και δεν το κλείνω,μου κρατάει βαριά 2 μέρες,όχι ώρες που έχετε γράψει.

3)Όταν με καλουνε και με χαμηλό σήμα ποτέ δεν άκουσα παράσιτα ή οτιδήποτε άλλο,πέρα των γνωστόν παράσιτων της cosmote που μου τα έκανε και σε άλλες συσκευές.

4)Το μοναδικό bug που έχω δει μέχρι τώρα είναι,όταν πάω να γράψω απευθείας μνμ στο viber χωρίς να το ξεκλειδώσω,ανοιγοκλείνει ο launcher.

5)Στο task manager δεν έχω δει ποτέ εφαρμογές που να μην της έχω ανοίξει εγώ.

Αυτά από μένα.

 

Μια απο τα ίδια και για εμένα ... So far so so so good!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...