Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχετε καιρό την εφαρμογή, το auto hdr λειτουργεί, και σε ποιες περιπτώσεις;

 

Επίσης, βίντεο προτιμάτε fhd ή uhd; Δεν έχω συσκευή αναπαραγωγής uhd ανάλυσης, για να δω αν όντως υπάρχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσοι έχετε καιρό την εφαρμογή, το auto hdr λειτουργεί, και σε ποιες περιπτώσεις;

 

Επίσης, βίντεο προτιμάτε fhd ή uhd; Δεν έχω συσκευή αναπαραγωγής uhd ανάλυσης, για να δω αν όντως υπάρχει διαφορά.

Το HDR δίνει πάντα καλύτερα αποτελέσματα, οπότε καλύτερα να το έχεις ενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

Το HDR δίνει πάντα καλύτερα αποτελέσματα, οπότε καλύτερα να το έχεις ενεργοποιημένο

Γενικά το χρησιμοποιούσα έως τώρα με τη χειροκίνητη ενεργοποίηση. Τώρα πλέον, αν το έχω στο αυτόματο θα κάνει σωστή πρόβλεψη για το πού χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτησω τη είναι ή ετοιμότητα κυψέλης και γιατί μου τρώει τόσο πολλή μπαταρία ;

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/04/61c70b6b21b7847de071d0727779c774.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/04/b7db113a2d093112133eb197e2c7651c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα και γω τελικά. Δευτέρα θα το έχω :D

Καλορίζικο. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα να ρωτησω τη είναι ή ετοιμότητα κυψέλης και γιατί μου τρώει τόσο πολλή μπαταρία ;

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/04/61c70b6b21b7847de071d0727779c774.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/04/b7db113a2d093112133eb197e2c7651c.jpg

Είναι το σήμα της εταιρίας που έχεις. Είχες κακό σήμα όλο αυτό το διάστημα; Γενικά από τα στατιστικά βλέπω κάνεις light χρήση, γι'αυτό είναι τόσο ψηλά.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το χρησιμοποιούσα έως τώρα με τη χειροκίνητη ενεργοποίηση. Τώρα πλέον, αν το έχω στο αυτόματο θα κάνει σωστή πρόβλεψη για το πού χρειάζεται;

 

Σίγουρα το αυτόματο είναι πιο σίγουρο από τη χειροκίνητη ενεργοποίηση που είχες

Αλλά και μόνιμα να το έχεις ενεργοποιημένο, η δική μου αίσθηση είναι ότι σε κάθε περίπτωση τράβαγε ικανοποιητικά

Ίσως με το auto κερδίζεις το χρόνο επεξεργασίας που θα έκανε εκεί που δεν χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι το σήμα της εταιρίας που έχεις. Είχες κακό σήμα όλο αυτό το διάστημα; Γενικά από τα στατιστικά βλέπω κάνεις light χρήση, γι'αυτό είναι τόσο ψηλά.

 

το σημα μου ειναι στην μεση, εχω δοκιμασει να το αλλαξω σε 3g kai 2g καμια αλλαγη ,αλλα δεν καταλαβα καλα οσο περισοτερο μιλας τοσο λιγοτερο ενεργεια καταναλωνει; :blink: αυτο το αρχισε μετα απο το update του mm, εχω κανει και restore alla παλι δεν εστρωσε του εχω βαλει και χειροκινητα την ρομ αλλα παλι τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

το σημα μου ειναι στην μεση, εχω δοκιμασει να το αλλαξω σε 3g kai 2g καμια αλλαγη ,αλλα δεν καταλαβα καλα οσο περισοτερο μιλας τοσο λιγοτερο ενεργεια καταναλωνει; :blink: αυτο το αρχισε μετα απο το update του mm, εχω κανει και restore alla παλι δεν εστρωσε του εχω βαλει και χειροκινητα την ρομ αλλα παλι τιποτα.

Ό,τι χρήση κι αν κάνεις, πάντα πρώτο είναι στην κατανάλωση; Γενικά, το radio έχει ένα θέμα στην MM, οπότε υπομονή μέχρι να φτιαχτεί σε κάποιο update.

Αν είσαι root, μπορείς να φλασάρεις το radio της 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πάντα πρώτο ότι και να κάνω δεν είμαι ροοτ αλλά σκέφτομαι να το κάνω να βάλω καμία custom ;

Αν δεν χρειάζεσαι απαραίτητα δεδομένα ανοιχτά, γύρισέ το σε 2G δοκιμαστικά να δεις πώς θα πάει.

Σε γενικές γραμμές, έχοντας μέτριο σήμα κατά μέσο όρο και κάνοντας πολύ απλή χρήση στη συσκευή όπως εσύ (στο screenshot βλέπω αυτονομία 3 ημερών), θα βλέπεις ψηλά στην κατανάλωση την ετοιμότητα κυψέλης. Με τα ίδια κριτήρια αλλά περισσότερη χρήση, θα βλέπεις πρώτα την οθόνη, κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιείς περισσότερο, το σύστημα android και στη συνέχεια την ετοιμότητα κυψέλης.

Κατά τη γνώμη μου δεν πρέπει να σε ανησυχεί γιατί δεν έχει να κάνει με λάθος παραμετροποίηση από εσένα, αλλά με το πού βρίσκεσαι και πόσο σήμα έχεις, ενώ η αυτονομία σου είναι πολύ καλή.

 

Σχετικά με custom roms, ρίξε μια ματιά στο θέμα των τροποποιήσεων για να μην είμαστε off topic.;)

Link to comment
Share on other sites

Υστερα από το iphone 1, 2, 3, 4, 4s, 5, 5s, 6 πήρα και εγώ το nexus 6 καθαρα για το μεγεθος της οθονης (wide 6). Πολύ ωραιο κινητο, αλλα δεν αντεχω τσ εικονίδια.

Εχετε να προτεινετε καλυτερο set icons?

Link to comment
Share on other sites

Υστερα από το iphone 1, 2, 3, 4, 4s, 5, 5s, 6 πήρα και εγώ το nexus 6 καθαρα για το μεγεθος της οθονης (wide 6). Πολύ ωραιο κινητο, αλλα δεν αντεχω τσ εικονίδια.

Εχετε να προτεινετε καλυτερο set icons?

 

Iride, cornie, materialistik είναι αυτά που μου αρέσουν εμένα

Link to comment
Share on other sites

Υστερα από το iphone 1, 2, 3, 4, 4s, 5, 5s, 6 πήρα και εγώ το nexus 6 καθαρα για το μεγεθος της οθονης (wide 6). Πολύ ωραιο κινητο, αλλα δεν αντεχω τσ εικονίδια.

Εχετε να προτεινετε καλυτερο set icons?

Δοκιμασε τα (Yitax- Artico- Rewun)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξεις icons πρέπει να κάνεις χρήση κάποιου launcher και δεν υπάρχει κάτι το αξιοπρεπές κατά την γνώμη μου εκτός τον Nova τον οποίο και ψιλό βαρεθηκα.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορά αγόρασα android κινητο και το βρίσκω πολύ καλυτερο απο το ios. Στο θεμα της αισθητικης όμως, απορώ πραγματικά πώς μια εταιρεια του μεγεθους της google λειτουργει τόσο ερασιτεχνικά. Λές και τα σχεδιασαν φοιτητές τα εικονιδια. Δέκα designers δεν μπορουσε να προσλαβει να τα φτιαξουν? Ο Go launcher που κατεβασα την εφτιαξε την κατασταση.

Μου λείπει όμως η αριστερη οθονη του google now...

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα και γω!!

 

Πρώτες εντυπώσεις: Και γ@μω... Πολύ σούπερ. Θα επανέλθω μετά από λίγη χρήση.

 

Μια ερώτηση. Ο φορτιστής που έχει μέσα είναι turbo charge? Από οτι είδα. Μπορείς να το απενεργοποιήσεις κάπως αυτό για να μην έχει πρόβλημα η μπαταρία; Η δεν θα έχει πρόβλημα;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα και γω!!

 

Πρώτες εντυπώσεις: Και γ@μω... Πολύ σούπερ. Θα επανέλθω μετά από λίγη χρήση.

 

Μια ερώτηση. Ο φορτιστής που έχει μέσα είναι turbo charge? Από οτι είδα. Μπορείς να το απενεργοποιήσεις κάπως αυτό για να μην έχει πρόβλημα η μπαταρία; Η δεν θα έχει πρόβλημα;

 

Δεν απενεργοποιείται και δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα.

Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Thaaanks. Κάνω τα updates τώρα :D:D

Δλδ το φορτίζω κανονικά με αυτόν; Γιατί νόμιζα ότι αυτός είναι για λίγες περιπτώσεις μόνο που βιάζεσαι.

 

Φορτίζει και με κανονικούς φορτιστές ε; Απλά θα αργεί παραπανω

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Thaaanks. Κάνω τα updates τώρα :D:D

Δλδ το φορτίζω κανονικά με αυτόν; Γιατί νόμιζα ότι αυτός είναι για λίγες περιπτώσεις μόνο που βιάζεσαι.

 

Φορτίζει και με κανονικούς φορτιστές ε; Απλά θα αργεί παραπανω

 

Ναι φορτίζει και με κανονικούς φορτιστές

Γιατί θεωρείς ότι ο γρήγορος φορτιστής δημιουργεί πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω. Επειδή το φορτίζει πιο γρήγορα; Δε ξέρω μάλλον ιδέα μου είναι
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το Ν5 και πήγα στο Ν6 . Βέβαια τα καλύτερα μπορώ να πω μέχρι τώρα .

 

Θέλω να ρωτήσω κάτι όσο αφορά τους ηχους κλήσεων . Οταν με καλούν πάντα δεν χτυπάει δυνατά παρά μόνο στο 2 χτύπο :blink: έχω το old bell σαν ήχο.Μήπως έχει καμία λειτουργία που ξεκινάει χαμηλά και δυναμώνει ή θέλει απενεργοποίηση κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει πως τον τελευταίο καιρό το google now σαν να υπολειτουργεί. Δεν μου βγάζει τις ενημερώσεις που έβγαζε παλαιότερα και κυρίως όταν πρωτοπόρα το πρώτο μου νεξους(5).έχω μπει και ξανακάνει τις ρυθμίσεις των καρτων αλλά μάταια.μου εμφανίζει μόνο τον καιρό και τπτ παραπάνω.παλαιότερα π.χ και στη Θεσσαλονίκη αλλά και σε άλλες χώρες μου έβγαζε σημεία ενδιαφέροντος κλπ.Υπάρχει κάτι που πρέπει να ρυθμισω;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...