Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το βλεπω καλά, λέει $440

Σε ισοτιμία 1.06 που είναι τώρα το δολάριο, αντιστοιχεί σε €415

Μπορείς εδώ να το βρεις στα €395 με εγγύηση

 

Πήρα στις 7/11 το λευκό 64 GB στα 482 € από σκρουτζομάγαζο κι έψαξα πολύ να βρω την καλύτερη τιμή. Στα 395 μάλλον θα λες για το 32άρι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήρα στις 7/11 το λευκό 64 GB στα 482 € από σκρουτζομάγαζο κι έψαξα πολύ να βρω την καλύτερη τιμή. Στα 395 μάλλον θα λες για το 32άρι.

 

ναι για το 32άρι

 

 

Ναι αλλά την ώρα που το ανέβασα είχε 199$ ναι καλά διαβάζεις!!! 199$ (http://www.phonearena.com/news/Amazon-Black-Friday-deals-Motorola-Nexus-6-at-199-LG-Nexus-5X-at-299_id76180) :X απίστευτο vfm!!! Έστειλα στην γνωστή μου αλλά άργησε πολύ να το δει :( και δεν το πρόλαβα...

 

Με $199 έπρεπε να το πάρεις χωρίς πολλά πολλά, ακόμα και αν δεν έπαιζε στην Ευρώπη, θα το έσπρωχνες στο ebay στα $300 μέσα σε 5'

Και αν είχες περιθώριο, θα μπορούσες να πάρεις και περισσότερα από ένα :-)

Link to comment
Share on other sites

Αν σου δίνει τη δυνατότητα το nexus root toolkit, κάνε το μέσω αυτού

Το ίδιο θα είναι το αποτέλεσμα

Η έκδοση radio στο 5.1.1 ήταν η radio-shamu-d4.0-9625-02.101.img

 

flashed fingers crossed :happy:

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα τα Windows 10 δεν μπορεί ο υπολογιστής να διαβάσει το nexus 6. Μόνο το βλέπει σαν συσκευή και δεν μπορώ να μεταφέρω καθόλου αρχεία. Ξέρει κάποιος καμία λύση;
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα τα Windows 10 δεν μπορεί ο υπολογιστής να διαβάσει το nexus 6. Μόνο το βλέπει σαν συσκευή και δεν μπορώ να μεταφέρω καθόλου αρχεία. Ξέρει κάποιος καμία λύση;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smarterdroid.wififiletransferpro&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα τα Windows 10 δεν μπορεί ο υπολογιστής να διαβάσει το nexus 6. Μόνο το βλέπει σαν συσκευή και δεν μπορώ να μεταφέρω καθόλου αρχεία. Ξέρει κάποιος καμία λύση;

Όταν το συνδέσεις με το pc, κατέβασε τη notification bar και θα δεις ότι υπάρχει μύνημα για επιλογή σύνδεσης usb. Πάτησε τη και επέλεξε μεταφορά αρχείων και θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέσεις με το pc, κατέβασε τη notification bar και θα δεις ότι υπάρχει μύνημα για επιλογή σύνδεσης usb. Πάτησε τη και επέλεξε μεταφορά αρχείων και θα είσαι οκ.

Επίσης να προσθέσω ,στις επιλογές προγραμματιστή να επιλέξεις το USB debugging.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να προσθέσω ,στις επιλογές προγραμματιστή να επιλέξεις το USB debugging.

 

που βρισκεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

About phone ->build number το πατάς δέκα φορές και σου ξεκλειδωνει τα developer options. Από τα developer options πας στο debugging και επιλεγεις την πρώτη επιλογή στο on.
Link to comment
Share on other sites

About phone ->build number το πατάς δέκα φορές και σου ξεκλειδωνει τα developer options. Από τα developer options πας στο debugging και επιλεγεις την πρώτη επιλογή στο on.

 

ευχαριστω πολύ ρε φιλε τοσους μήνες παλευω. επιτελους λυθηκε το θεμα μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα...τα φωτα σας παρακαλω.....σημερα το απογευμα ανοιξα μια ειδοποιηση στο fb απο φιλο μου k με εβγαλε σε μια σελιδα για να εγκαταστησω το 360 antivirus απ το play store....μετα μου εβγαλε ενα μυνημα οτι το κινητο μου εχει μολυνθει απο εναν ιο που δεν θυμαμαι το ονομα του και να πατησω στην οθονη για να τον αφαιρεσω απ το κινητο μου...την ωρα που εβγαλε αυτο το μυνημα αρχισε να δουλευει και η δονηση του κινητου......πηρε ιο????εχω antivirus στο κινητο και δεν βρισκει κατι...πως μπορω να καταλαβω οτι εχω ιο στο κινητο???χρειαζεται antivirus???για ξεστραβωστε με ρε παιδια γιατι πολλα διαβαζω και δεν βγαζω ακρη.......
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα...τα φωτα σας παρακαλω.....σημερα το απογευμα ανοιξα μια ειδοποιηση στο fb απο φιλο μου k με εβγαλε σε μια σελιδα για να εγκαταστησω το 360 antivirus απ το play store....μετα μου εβγαλε ενα μυνημα οτι το κινητο μου εχει μολυνθει απο εναν ιο που δεν θυμαμαι το ονομα του και να πατησω στην οθονη για να τον αφαιρεσω απ το κινητο μου...την ωρα που εβγαλε αυτο το μυνημα αρχισε να δουλευει και η δονηση του κινητου......πηρε ιο????εχω antivirus στο κινητο και δεν βρισκει κατι...πως μπορω να καταλαβω οτι εχω ιο στο κινητο???χρειαζεται antivirus???για ξεστραβωστε με ρε παιδια γιατι πολλα διαβαζω και δεν βγαζω ακρη.......

 

ιοί στο android δεν υπάρχουν ή για να είμαι πιο σαφής, εφόσον κατεβάζεις εφαρμογές από το επίσημο appstore και εφαρμογές με καλές κριτικές και όχι ότι να ναι τότε δεν κινδυνεύεις. αυτό που είδες ήταν πιθανότατα κάποια διαφήμιση και δεν έχει σχέση με ιούς κτλ. για μένα σβήσε και το δήθεν antivirus που έχεις στο κινητό γιατί πέρα απ'ότι είναι άχρηστο, βαραίνει και το κινητό.

 

ΑΑ και αν ποτέ δεις μήνυμα στο κινητό ότι κέρδισες το iphone 6s επίσης δεν θα είναι αλήθεια δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

ιοί στο android δεν υπάρχουν ή για να είμαι πιο σαφής, εφόσον κατεβάζεις εφαρμογές από το επίσημο appstore και εφαρμογές με καλές κριτικές και όχι ότι να ναι τότε δεν κινδυνεύεις. αυτό που είδες ήταν πιθανότατα κάποια διαφήμιση και δεν έχει σχέση με ιούς κτλ. για μένα σβήσε και το δήθεν antivirus που έχεις στο κινητό γιατί πέρα απ'ότι είναι άχρηστο, βαραίνει και το κινητό.

 

ΑΑ και αν ποτέ δεις μήνυμα στο κινητό ότι κέρδισες το iphone 6s επίσης δεν θα είναι αλήθεια δυστυχώς!

 

οκ φιλε μου...σ ευχαριστω....μου κανε ομως εντυπωση που ηρθε ομως ειδοποιηση στο fb........γι αυτο υποψιαστηκα ιο.....τεσπα....ολα καλα........

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα...τα φωτα σας παρακαλω.....σημερα το απογευμα ανοιξα μια ειδοποιηση στο fb απο φιλο μου k με εβγαλε σε μια σελιδα για να εγκαταστησω το 360 antivirus απ το play store....μετα μου εβγαλε ενα μυνημα οτι το κινητο μου εχει μολυνθει απο εναν ιο που δεν θυμαμαι το ονομα του και να πατησω στην οθονη για να τον αφαιρεσω απ το κινητο μου...την ωρα που εβγαλε αυτο το μυνημα αρχισε να δουλευει και η δονηση του κινητου......πηρε ιο????εχω antivirus στο κινητο και δεν βρισκει κατι...πως μπορω να καταλαβω οτι εχω ιο στο κινητο???χρειαζεται antivirus???για ξεστραβωστε με ρε παιδια γιατι πολλα διαβαζω και δεν βγαζω ακρη.......

 

Καλά στα έγραψε ο Xander, το antivirus πέτα το, αυτό που χρειάζεσαι είναι το adaway για να μην βλέπεις τις διαφημίσεις. Κατέβασέ το από εδώ https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.adaway αν βέβαια έχεις κάνει root.

Link to comment
Share on other sites

Καλά στα έγραψε ο Xander, το antivirus πέτα το, αυτό που χρειάζεσαι είναι το adaway για να μην βλέπεις τις διαφημίσεις. Κατέβασέ το από εδώ https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.adaway αν βέβαια έχεις κάνει root.

δυστυχως φιλε μ ειμαι stock

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν το πηρατε γραμμή Google Phone 2.3.12 (Android 6.0+)

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-dialer-new/google-dialer-2-3-12-android-6-0-android-apk-

 

Google Contacts 1.3.07 (Android 6.0+)

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-contacts/google-contacts-1-3-07-android-6-0-android-apk-download/

Ή google τα κατέβασε από το play store ( δεν ανέφερε τον λόγο)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από τα feedback σε άλλους έπαιζαν σε άλλους όχι
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε αναβάθμιση στη Google camera, αλλά χωρίς slow motion video ή smart burst για εμάς. Μόνο επιλογή για αυτόματο hdr+.

 

σου άργησε λίγο? την έχω εδώ και μια- δυο βδομάδες.

 

και εγώ πάντως ξενέρωσα για το slow motion. εδώ είχε το opo με τον 801 και δεν υποστηρίζει ο 805? μόνο το ui άλλαξε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα πήρα την αναβάθμιση της camera. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην υποστηρίζει ο 805 slow motion. Τώρα γιατί δεν το έβαλαν είναι άλλο θέμα. Το ui συμπαθητικό και νομίζω ένα κλικ πάνω σε ταχύτητα σε σχέση με πριν.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον άργησε, γιατί βλέπω στο store γράφει 17 Νοέμβρη ως ημερομηνία αναβάθμισης, αλλά μικρή σημασία έχει αυτό.

 

Άρχισε να πετσοκόβει features ήδη σε σχέση με τα καινούρια nexus.

Link to comment
Share on other sites

port απο nexus 6P ουτε για αστειο ε?

εκανα σημερα και εγω το update (καθυστερημενα...), διαφορετικο Interface..

παιζει να λειτουργησει σε εμας το Port απο One plus? (update ΔΕΝ παιζει)

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/themes-apps/app-cos12-cameranextmod-t3086513

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...