Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδία καλησπερα ...ποια ειναι η διαδικασια για να το στειλουμε στο service?Επισης ειναι root περα απο το unroot χρειαζεται κατι αλλο ?μηδενισμος καποιου flag οπως στο 5ari?Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κλειδωμένο bootloader θέλει.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδία καλησπερα ...ποια ειναι η διαδικασια για να το στειλουμε στο service?Επισης ειναι root περα απο το unroot χρειαζεται κατι αλλο ?μηδενισμος καποιου flag οπως στο 5ari?Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εγώ για να το στείλω στο service το πέρασα στοκ ρομ και κλείδωσα bootloader.

:D
Link to comment
Share on other sites

Και με cellcom μίλησες?? Και τι διαδικασία έκανες?? Και υπάρχει χρέωση??

 

Ναι με τη cellcom. Μου είπαν να τους στείλω το κινητό με την απόδειξη αγοράς(και φωτοτυπία δέχονται) και σε ένα χαρτί να γράψω το πρόβλημα που έχει. Το έστειλα με κούριερ με δικά μου έξοδα και όταν το επισκεύασαν το στείλαν αυτοί με δική τους χρέωση. Το έστειλα Παρασκευή και το πήρα πίσω την επόμενη Πέμπτη.

:D
Link to comment
Share on other sites

βασικά δε σε ρώτησα ανέφερα προβληματισμο και μια βασική έλλειψη imo

 

Δεν απάντησα σε ερώτηση, απλά έκανα μια δήλωση.

 

Το ότι θεωρείς απαραιτητο ένα κινητό που υποστηρίζει τις ειδοποιήσεις με ambient display να έχει Led ξεπερνά την λογική. Σαν να δηλώνεις ότι είναι απαραίτητο να έχει μανιβελα ένα μηχανάκι που έχει μίζα που λειτουργεί 1.000.000 φορές πιο αποδοτικά

 

Και για την ιστορία έχει led απλά δεν είναι λειτουργικό χωρίς root

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι με τη cellcom. Μου είπαν να τους στείλω το κινητό με την απόδειξη αγοράς(και φωτοτυπία δέχονται) και σε ένα χαρτί να γράψω το πρόβλημα που έχει. Το έστειλα με κούριερ με δικά μου έξοδα και όταν το επισκεύασαν το στείλαν αυτοί με δική τους χρέωση. Το έστειλα Παρασκευή και το πήρα πίσω την επόμενη Πέμπτη.

Α όκ σε σε ευχαριστώ... Κάτι τελευταίο πώς είναι το service???

Link to comment
Share on other sites

Α όκ σε σε ευχαριστώ... Κάτι τελευταίο πώς είναι το service???

 

Άψογο. Δεν είχα κανένα πρόβλημα και πολύ καλή εξυπηρέτηση.

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν απάντησα σε ερώτηση, απλά έκανα μια δήλωση.

 

Το ότι θεωρείς απαραιτητο ένα κινητό που υποστηρίζει τις ειδοποιήσεις με ambient display να έχει Led ξεπερνά την λογική. Σαν να δηλώνεις ότι είναι απαραίτητο να έχει μανιβελα ένα μηχανάκι που έχει μίζα που λειτουργεί 1.000.000 φορές πιο αποδοτικά

 

Και για την ιστορία έχει led απλά δεν είναι λειτουργικό χωρίς root

 

for the record ανεφερα οτι εχει LED αλλα θελει root...

μη κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια τωρα αν ξεπερνα τα ορια της δικης σου λογικης εμενα μου φαινεται απαραιτητο ακομα και με το feature που εχει

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Το Ambient Display περισσότερα προβλήματα σου δημιουργεί παρά στα λύνει. Η ευκολία του LED δεν είναι συγκρίσιμη με οτιδήποτε άλλο. Ήταν κι ένας από τους λόγους που πέρασα custom rom. Αν ήταν και blinking θα ήταν ακόμα καλύτερα (μόνο η Meanpop το υποστηρίζει αυτό).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το Ambient Display περισσότερα προβλήματα σου δημιουργεί παρά στα λύνει. Η ευκολία του LED δεν είναι συγκρίσιμη με οτιδήποτε άλλο. Ήταν κι ένας από τους λόγους που πέρασα custom rom. Αν ήταν και blinking θα ήταν ακόμα καλύτερα (μόνο η Meanpop το υποστηρίζει αυτό).

 

πραγματικα το Led και το double tap κατα την γνωμη μου ειναι Must :)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Το Ambient Display περισσότερα προβλήματα σου δημιουργεί παρά στα λύνει. Η ευκολία του LED δεν είναι συγκρίσιμη με οτιδήποτε άλλο. Ήταν κι ένας από τους λόγους που πέρασα custom rom. Αν ήταν και blinking θα ήταν ακόμα καλύτερα (μόνο η Meanpop το υποστηρίζει αυτό).

 

Τι προβλημα δημιουργει το ambient display?

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα δημιουργει το ambient display?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6133171#post6133171

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το Ambient Display περισσότερα προβλήματα σου δημιουργεί παρά στα λύνει. Η ευκολία του LED δεν είναι συγκρίσιμη με οτιδήποτε άλλο. Ήταν κι ένας από τους λόγους που πέρασα custom rom. Αν ήταν και blinking θα ήταν ακόμα καλύτερα (μόνο η Meanpop το υποστηρίζει αυτό).

Δεν χρειάζεται custom rom για να δουλέψει το led...

πραγματικα το Led και το double tap κατα την γνωμη μου ειναι Must :)

+1 αλλά και το ampient δεν με χαλάει, μια χαρά δουλεύει και σε συνδυασμό με τα παραπάνω κάνει τη συσκευή πολύ λειτουργική.

 

Κάτι άλλο, μου έχει κάνει φοβερή εντύπωση το gps, τέτοιο δέκτη, πραγματικά δεν έχω ξαναδεί σε καμία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω ότι δε χρειάζεται custom rom. Αλλά αν μπεις στη διαδικασία να κάνεις unlocked bootloader, root, είναι κρίμα να μείνεις με την πετσοκομένη στοκ ρομ και το LightFlow.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.

 

Εγώ πέρασα κατευθείαν CM12.1 nightly με το που δούλεψα ένα 3ωρο την stock. Δεν άντεξα. :P

 

Και led και double tap to wake. Γίνονται μεν και τα δυο χωρίς custom rom, αλλά είτε είναι μπελάς (unlock-root) είτε δεν λειτουργούν κανονικά (double-tap π.χ. έπρεπε να το κάνεις ένα τσικ πιο αργά για να πιάσει απ' ότι συνήθως. Μερικά milliseconds καθυστέρηση στο δεύτερο tap.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.

 

Εγώ πέρασα κατευθείαν CM12.1 nightly με το που δούλεψα ένα 3ωρο την stock. Δεν άντεξα. :P

 

Και led και double tap to wake. Γίνονται μεν και τα δυο χωρίς custom rom, αλλά είτε είναι μπελάς (unlock-root) είτε δεν λειτουργούν κανονικά (double-tap π.χ. έπρεπε να το κάνεις ένα τσικ πιο αργά για να πιάσει απ' ότι συνήθως. Μερικά milliseconds καθυστέρηση στο δεύτερο tap.

 

έχεια καποια σταθερη cm12.1 κατα νου?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ξεκίνησε η 5.1.1 για t-mobile Nexus 6 συσκευές. Θεωρώ πως είμαστε κοντά. http://www.androidpolice.com/2015/05/23/the-nexus-6s-android-5-1-1-ota-is-rolling-out-now-on-t-mobile-build-lyz28e/
:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν πάμε καλά μου φαίνεται.

Πρωτη φορά το πιο τελευταίο ξεκλειδωτο nexus θα πάρει αναβάθμιση τελευταίο απο όλα τα nexus και μετα τις αντίστοιχες branded.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάμε καλά μου φαίνεται.

Πρωτη φορά το πιο τελευταίο ξεκλειδωτο nexus θα πάρει αναβάθμιση τελευταίο απο όλα τα nexus και μετα τις αντίστοιχες branded.

 

 

Είμαι αρκετά σίγουρος πως έχει να κάνει με το fi και την συνεργασία με αυτές τις εταιρείες

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

έχεια καποια σταθερη cm12.1 κατα νου?

 

Πάντα περνάω την τελευταία nightly που κυκλοφορεί. Σπάνια έχουν σοβαρά θέματα οι ώριμες nightly, από το 2011 που περνάω cm στις συσκευές μου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν κάνω εκτενείς κλήσεις, αλλά για 1-2 λεπτά είναι μια χαρά. Δεν το αισθάνεσαι σαν tablet στο χέρι (και έχω μικρό χέρι, trust me). :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...