Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι καλά βρε τσοπάνη? αφού δεν έχεις ιδέα από adb...:p

ποιες κλ*λοτούμπες...απλά δεν είναι όλα τα αρχεία του image στην ίδια διαδρομή...

άιντε πάρε ένα S6 να χαρείς και άσε μας εμάς εδώ στα νέξους...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την τρίτη θα παραλάβω και γω το κινητό. Θα περάσω κατευθείαν την 5.1 με το toolkit. Η ερώτησή μου είναι αν πρέπει να επιλέξω στο toolkit οτι έχω την 5.1 και να επιλέξω μετά το sideload για να την περάσει.

 

Ελπίζω να το έγραψα σωστά και να το καταλάβατε. Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη λίγο προσοχή εδώ...αν το τηλέφωνο έρθει με την 5.0.1, άνοιξέ το κανονικά, πάτησε 7 φορές στην έκδοση λογισμικού για να ενεργοποιηθούν οι "επιλογές για προγραμματιστές" και μέσα στο μενού αυτό επέλεξε το usb debugging και το :!: OEM unlocking :!: (αν δεν ενεργοποιήσεις την επιλογή αυτή το τηλέφωνο θα μπρικάρει (έτσι την πάτησε ο φίλος psybill)

έπειτα διάλεξε στο toolkit ότι έχεις την 5.0.1 ...κάνε unlock τον bootloader και από το flash stock and unroot θα ξεκινήσεις να φλασάρεις την 5.1...έπειτα root και είσαι έτοιμος! :)

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη λίγο προσοχή εδώ...αν το τηλέφωνο έρθει με την 5.0.1, άνοιξέ το κανονικά, πάτησε 7 φορές στην έκδοση λογισμικού για να ενεργοποιηθούν οι "επιλογές για προγραμματιστές" και μέσα στο μενού αυτό επέλεξε το usb debugging και το :!: OEM unlocking :!: (αν δεν ενεργοποιήσεις την επιλογή αυτή το τηλέφωνο θα μπρικάρει (έτσι την πάτησε ο φίλος psybill)

έπειτα διάλεξε στο toolkit ότι έχεις την 5.0.1 ...κάνε unlock τον bootloader και από το flash stock and unroot θα ξεκινήσεις να φλασάρεις την 5.1...έπειτα root και είσαι έτοιμος! :)

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Νίκο!

:D
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη λίγο προσοχή εδώ...αν το τηλέφωνο έρθει με την 5.0.1, άνοιξέ το κανονικά, πάτησε 7 φορές στην έκδοση λογισμικού για να ενεργοποιηθούν οι "επιλογές για προγραμματιστές" και μέσα στο μενού αυτό επέλεξε το usb debugging και το :!: OEM unlocking :!: (αν δεν ενεργοποιήσεις την επιλογή αυτή το τηλέφωνο θα μπρικάρει (έτσι την πάτησε ο φίλος psybill)

έπειτα διάλεξε στο toolkit ότι έχεις την 5.0.1 ...κάνε unlock τον bootloader και από το flash stock and unroot θα ξεκινήσεις να φλασάρεις την 5.1...έπειτα root και είσαι έτοιμος! :)

 

εγώ το oem unlocking το είχα επιλέξει, επομένως δεν είναι αυτός ο λόγος. σίγουρα πάντως από δω και πέρα ακόμα και για αυτούς που θέλουν το τηλέφωνο τους κλειδωμένο συνεχώς, πριν προβούν σε οποιαδήποτε αναβάθμιση με sideload, θα πρέπει να το ενεργοποιούν για να μπορούν να συνεφέρουν τη συσκευή αν πάει κάτι στραβά.

το δικό μου ΤΕΡΑΣΤΙΟ σφάλμα ήταν ότι αφού είδα και κόλλησε το τηλέφωνο, αντί να ξεκλειδώσω και να περάσω factory image (δεν είχε βγει το 5,1 τότε) έκανα reset από recovery μπας και συνέλθει. ούτε επανήλθε, αλλά το σημαντικότερο είναι ότι έτσι χάθηκε το oem unlocking και το usb debugging, αλλά το δεύτερο μικρή σημασία έχει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τσάμπα το καθαρό στήσιμο ... πφφφφ.. Αναγνώρισε η google πως υπάρχει memory leak και είναι στα σκαριά η 5.1.1

 

http://www.phonearena.com/news/Google-acknowledges-leaky-memory-fix-coming-to-Android-5.1.1_id67236

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τσάμπα το καθαρό στήσιμο ... πφφφφ.. Αναγνώρισε η google πως υπάρχει memory leak και είναι στα σκαριά η 5.1.1

 

http://www.phonearena.com/news/Google-acknowledges-leaky-memory-fix-coming-to-Android-5.1.1_id67236

Ένα θέμα θέλουμε να λύσει η Google και όλο το τραβάει λες και είναι δευτερεύον. Τέλος πάντων, ας κάνουμε λίγη υπομονή ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα θέλουμε να λύσει η Google και όλο το τραβάει λες και είναι δευτερεύον. Τέλος πάντων, ας κάνουμε λίγη υπομονή ακόμα.

 

Σε ταχύτητα δεν έχει θέμα το θηρίο μας, 3γιγα έχει, δεν καταλαβαίνει από memory leak. Ίσως να έχει επιπτώσεις στην αυτονομία. Θα δούμε.. Το κακό είναι πως γονατίζει συσκευές όπως το νεξους5

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

καλά μην τρελαίνεστε...δεν είναι και μόνιμο σε όλους! Εγώ memory leak δεν έχω δει ακόμα. Στην τελική, όπως έιπες, 3GB Ram έχει...χαρίζουμε και λίγη..:O :p

Πάντως το όποιο πρόβλημα έχει ήδη λυθεί εσωτερικά και απλά λείπει το χρονοδιάγραμμα που θα περάσει με update.

Link to comment
Share on other sites

Επί ένα μήνα διάβαζα όλα τα θέματα για το nexus 6 και το iphone 6 plus τόσο εδώ όσο και σε άλλα τεχνολογικά ιστολόγια του εξωτερικού. Είδα επίσης όλα τα reviews αλλά και τα vs για τα 2 τηλέφωνα στο youtube. Τελικά μετά από σκέψη κατέληξα και αγόρασα πριν από 4 μέρες το nexus 6.

 

Δηλώνω εκστασιασμένος από αυτό το κινητό!

:p
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω το θηρίο σήμερα! Άψογο παντού,αλλά με προβλημάτισε κάτι. Ξέρω ότι το άσπρο δεν είναι πολύ καλό αλλά βλέπω να γίνεται λίγο ροζ. Ειδικά πάνω δεξία. Είναι πολύ ελαφρύ βέβαια αλλά το έπιασε το μάτι μου. Είναι φυσιολογικό λέτε;
:D
Link to comment
Share on other sites

νέα έκδοση και factory image LMY47E...Την πέρασα είδα και βλέπουμε :)

 

Και μόλις έστησα το κινητό.. Βρήκες κάπου να λέει τι αλλάζει;

:D
Link to comment
Share on other sites

καλά δε τρέχει τίποτα...είναι πολύ μικρό update, κυρίως στο radio (εικάζω για τα θέματα με τις sim και proximity sensor)

από adb , αρκεί να φλασάρετε το radio και το system...αλλιώς περιμένετε το ΟΤΑ..και στις 2 περιπτώσεις δεν χάνετε τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν φλασάρω ξανά... περιμένω OTA, όταν επιβεβαιωθεί πως το Χ update θα λύσει το memory leak θέμα,τότε ευχαρίστως να φλασάρω.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα και το τελευταίο update το nexus έχει γίνει για πολύ σφαίρα... Εννοώ 5.1.1 το δεύτερο update..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα και το τελευταίο update το nexus έχει γίνει για πολύ σφαίρα... Εννοώ 5.1.1 το δεύτερο update..

 

5.1 εννοείς, εκτός και αν το δικό σου είναι κάποια ειδική περίπτωση και πήρες και 5.1.1:p

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Στο Nexus 5 έξω από το κουτί βλέπαμε για ποια χωρίς προορίζεται το κινητό και πότε είχε κατασκευαστεί. Εδώ έχουμε κάτι παρόμοιο;
:D
Link to comment
Share on other sites

5.1 εννοείς, εκτός και αν το δικό σου είναι κάποια ειδική περίπτωση και πήρες και 5.1.1:p
ουπς....χαχα καλά ντε μην βαρας
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδε κανεις οτι μετα την αναβάθμιση σε 5.1 όταν κατεβάσεις μια εφαρμογή και πας να βάλεις το widget της δεν το εμφανίζει. Πρεπει να κανεις restart
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδε κανεις οτι μετα την αναβάθμιση σε 5.1 όταν κατεβάσεις μια εφαρμογή και πας να βάλεις το widget της δεν το εμφανίζει. Πρεπει να κανεις restart

 

Ναι, ισχυει. Απλα δεν έχω βάλει την νέα 5.1 μπας και άλλαξε αυτο

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισχυει. Απλα δεν έχω βάλει την νέα 5.1 μπας και άλλαξε αυτο

Τι νεα 5.1 εχω μεσα αλλα παλι τα κάνει τα κουλα της

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδε κανεις οτι μετα την αναβάθμιση σε 5.1 όταν κατεβάσεις μια εφαρμογή και πας να βάλεις το widget της δεν το εμφανίζει. Πρεπει να κανεις restart

 

Σε μενα με στοκ 5.1 ολα καλα,δεν κανει κατι τετοιο με τα widget.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...