Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε τότε εσύ έχεις πραγματικά θέμα,απλά έτσι όπως το έγραψες νωρίτερα δεν το κατάλαβα εγώ σωστά,οπότε όταν είπες ότι μπαίνει το νύχι σου μέσα εννοείς οριζόντια όχι κάθετα?!

Γιατί έμενα και όσες άλλες συσκευές έχω δει έχουν ένα μικρο κενό απόστασης ανάμεσα πλαίσιο και καπάκι όταν το βλέπεις από πίσω και όχι από πλάγια :P

 

εννοώ όταν κάνεις swipe με το νύχι και το σέρνεις απο τα πλάγια προς την πλάτη του κινητού, σκαλώνει το νύχι εκεί που κουμπώνει. Ενώ από την άλλη πλευρά δεν το κάνει. Βέβαια όπως είπα, το κυριότερο μου πρόβλημα ειναι στο gps και στο ακουστικό. Όπως και να χει, ξέρω και αποδέχομαι πως πάντα θα υπάρχουν κάποια τεμάχια με ελαττώματα, ήμουν άτυχος. Θα πάω και θα το φτιάξουν :) .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εννοώ όταν κάνεις swipe με το νύχι και το σέρνεις απο τα πλάγια προς την πλάτη του κινητού, σκαλώνει το νύχι εκεί που κουμπώνει. Ενώ από την άλλη πλευρά δεν το κάνει. Βέβαια όπως είπα, το κυριότερο μου πρόβλημα ειναι στο gps και στο ακουστικό. Όπως και να χει, ξέρω και αποδέχομαι πως πάντα θα υπάρχουν κάποια τεμάχια με ελαττώματα, ήμουν άτυχος. Θα πάω και θα το φτιάξουν :) .

 

Μήπως το παραψειρίζεις? Και στο moto x 2014 είχα αυτό που αναφέρεις αλλά οκ.. Άσε που το πιο πιθανό, μιας και βλέπω πως είσαι στο Νησί, είναι πως το service δεν θα το φτιάξει, εκτός και αν σκάει πολύ από το σασί..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Με τρολάρουνε 2 φίλοι μου ότι στο "ταπεινό" Moto G τους (2014) τρέχουνε 5.1 και το Nexus κοιμάται;;; Έχει πάρει κανείς 5.1 επίσημα; Μεγάλο fail για τη Google αν ισχύει...
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το παραψειρίζεις? Και στο moto x 2014 είχα αυτό που αναφέρεις αλλά οκ.. Άσε που το πιο πιθανό, μιας και βλέπω πως είσαι στο Νησί, είναι πως το service δεν θα το φτιάξει, εκτός και αν σκάει πολύ από το σασί..

 

Μα αν δεις και την προηγούμενη σελίδα του thread αυτό δεν είναι το σοβαρό μου πρόβλημα. Το ακουστικό και το γυροσκόπιο του gps είναι :) . Αυτό θα το αναφέρω, μιας και θα ανοίξουν που θα ανοίξουν την συσκευή, ας το δουν και εκεί

 

Με τρολάρουνε 2 φίλοι μου ότι στο "ταπεινό" Moto G τους (2014) τρέχουνε 5.1 και το Nexus κοιμάται;;; Έχει πάρει κανείς 5.1 επίσημα; Μεγάλο fail για τη Google αν ισχύει...

 

.. nuff said!:lol:

 

:lol: με κάλυψε ο Shuffle

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι γελάτε! Είναι σοβαρά τα πράγματα!
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι γελάτε! Είναι σοβαρά τα πράγματα!

 

Ε γενικώς κατι εχουν πάθει εκεί στο βάλευ φέτος... Nexus branded με παρόχους, παλιά νεξους με 5.0.2 και τα καινούργια με 5.0.1 .. Άσε :lol:

 

Ευτυχώς το δικό μας είναι κτήνος σε specs και δεν καταλαβαίνει πολλά

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Με τρολάρουνε 2 φίλοι μου ότι στο "ταπεινό" Moto G τους (2014) τρέχουνε 5.1 και το Nexus κοιμάται;;; Έχει πάρει κανείς 5.1 επίσημα; Μεγάλο fail για τη Google αν ισχύει...

Beta testers είναι μην ανησυχείς :p :p

Αλλά δεν έχει βγει επίσημα η 5.1 σε κανένα τηλ,εκτός από αυτά τα τηλέφωνα της Ινδίας που δεν έχουν κάνει καν port την rom αλλού,όποτε σε τρολαρουν ότι έχουν 5.1,κατά πάσα πιθανότητα 5.0.2 να έχουν. :lol: :lol:

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πολλα προβληματα βλεπω εχουν τα nexus και οχι τιποτα αλλο αλλα εχω δωσει το iphone 6 ανταλλαγη και περιμενω να το παραλαβω ελπιζω να μην το μετανιωσω και να ειμαι τυχερος,απορω ομως πως ενα κινητο αυτης τις κλασης τοσο καλο να εχει θεματακια,εγω το iphone 6 το πηρα απο την αρχη που βγηκε απο εξωτερικο και δεν ειχε κανενα προβλημα νομιζω πως η google αυτη την φορα δεν εδωσε τοσο μεγαλη προσοχη για το κινητο τις,τελος παντων αφου αποφασισα να το παρω γιατι μου αρεσει αν και ψηνομουν και για το note 4 αλλα δεν με κερδισε τελικα.
Link to comment
Share on other sites

Beta testers είναι μην ανησυχείς :p :p

Αλλά δεν έχει βγει επίσημα η 5.1 σε κανένα τηλ,εκτός από αυτά τα τηλέφωνα της Ινδίας που δεν έχουν κάνει καν port την rom αλλού,όποτε σε τρολαρουν ότι έχουν 5.1,κατά πάσα πιθανότητα 5.0.2 να έχουν. :lol: :lol:

 

Παρόλο που ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα είχε βουήξει ο τόπος κ κάπου θα το χε πάρει το αυτί μου τους πίστεψα :lol:

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εκτος απο μπλε και λευκο βγαινει και ανοιχτο γκρι γιατι απο το μαγαζι που το παραγγειλα μου ειπαν οτι βγαινει και σε αυτο το χρωμα γνωριζει καποιος,εγω βεβαια το εχω παραγγειλει μπλε και οχι σε λευκο τελικα που ελεγα απλως να ξερω σε ποσα χρωματα βγαινει. Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εκτος απο μπλε και λευκο βγαινει και ανοιχτο γκρι γιατι απο το μαγαζι που το παραγγειλα μου ειπαν οτι βγαινει και σε αυτο το χρωμα γνωριζει καποιος,εγω βεβαια το εχω παραγγειλει μπλε και οχι σε λευκο τελικα που ελεγα απλως να ξερω σε ποσα χρωματα βγαινει.

 

Βγαίνει σε Midnight Blue και Cloud White (που μπορεί να το λένε λευκό, υπόλευκο, γκρι, ασημί)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σημερα το μεσημερι επεσε νερο πανω στην οθονη του κινητου (αρκετο) και το απογευμα μετα απο 3 ωρες περιπου δεν δειχνει τιποτα η οθονη:( το κινητο ειναι ανοιχτο μιλαω με καλουν και τετοια αλλα η οθονη τιποτα:(:(:(υπαρχει περιπτωση να καλυψει κατι τετοια η εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Κατα 99% οχι.. Καλα, το Ν6 δεν εχει καποιο certification για νερο?

 

Κατα 1000% οχι,και οχι δεν εχει certification για νερο,εχει oleophobic οθονη,αλλα οχι αδιαβροχη.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο site της motorola γραφει water resistant : yes

 

Αν το βάλει σε ρύζι 2-3 μέρες και το πάει σαν να μη ξέρει τι έχει γίνει ίσως και του το καλύψουν.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ας του κάνει με ένα πιστολάκι μερικά περάσματα των 2-3 λεπτών και έπειτα τουλάχιστον 12 ώρες σε ένα μπολ με ρύζι.Ύστερα να το ανοίξει με το συνδυασμο κουμπιών για soft reset.
Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο site της motorola γραφει water resistant : yes

 

Αν το βάλει σε ρύζι 2-3 μέρες και το πάει σαν να μη ξέρει τι έχει γίνει ίσως και του το καλύψουν.

 

Ας του κάνει με ένα πιστολάκι μερικά περάσματα των 2-3 λεπτών και έπειτα τουλάχιστον 12 ώρες σε ένα μπολ με ρύζι.Ύστερα να το ανοίξει με το συνδυασμο κουμπιών για soft reset.

 

Βρε παιδιά τι λέτε?!?!Τι ρύζια και πιστολάκια,τίποτα από αυτά δεν κάνουν κάτι,και ίδιος το πιστολάκι που το μόνο που θα κάνει είναι να πάει τα νερά ποιο μέσα στην συσκευή,κάτι τέτοια κάνουν και οι πελάτες μου πριν τα φέρουν σε έμενα να τα καθαρίσω τα κινητά τους και τραβάω τα μαλλιά μου!!Γιατί?Γιατί γίνονται χειρότερα και στης δυο περιπτώσεις,και επίσης ότι και να κάνει τα νερά φαίνονται πάνω στην πλακέτα.

Και το water resistance που λέει η μοτορολα,το λένε και άλλες εταιρίες στο site τους,εάν δεν είναι ip67 δεν είναι αδιάβροχο.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το κινητο ενα θα πω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ελπιζω μονο να μην εχω και εγω τα προβληματα που αντιμετωπισαν οι αλλοι χρηστες.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το κινητο ενα θα πω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ελπιζω μονο να μην εχω και εγω τα προβληματα που αντιμετωπισαν οι αλλοι χρηστες.

 

Καλοριζικο :D :D

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τι λέτε?!?!Τι ρύζια και πιστολάκια,τίποτα από αυτά δεν κάνουν κάτι,και ίδιος το πιστολάκι που το μόνο που θα κάνει είναι να πάει τα νερά ποιο μέσα στην συσκευή,κάτι τέτοια κάνουν και οι πελάτες μου πριν τα φέρουν σε έμενα να τα καθαρίσω τα κινητά τους και τραβάω τα μαλλιά μου!!Γιατί?Γιατί γίνονται χειρότερα και στης δυο περιπτώσεις,και επίσης ότι και να κάνει τα νερά φαίνονται πάνω στην πλακέτα.

Και το water resistance που λέει η μοτορολα,το λένε και άλλες εταιρίες στο site τους,εάν δεν είναι ip67 δεν είναι αδιάβροχο.

 

Το ρύζι είναι δεδομένο και επιστημονικά αποδεδειγμένο πως τραβάει την υγρασία :) . Για το πιστολάκι συμφωνώ απόλυτα. Απλά το παιδί μπορεί να το παει και οτι γίνει. Ίσως το νερό να έφυγε και να έχει μείνει απλά το καμμένο κύκλωμα που δεν μπορούν με σιγουριά να προσδιορίσουν τι το βραχυκύκλωσε

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Το ρύζι είναι δεδομένο και επιστημονικά αποδεδειγμένο πως τραβάει την υγρασία :) . Για το πιστολάκι συμφωνώ απόλυτα. Απλά το παιδί μπορεί να το παει και οτι γίνει. Ίσως το νερό να έφυγε και να έχει μείνει απλά το καμμένο κύκλωμα που δεν μπορούν με σιγουριά να προσδιορίσουν τι το βραχυκύκλωσε

 

Πολυ δυσκολο γιατι αφηνει στιγμα το νερο,το εχω δει παμπολες φορες στο σερβις στα τοσα χρονια που δουλευω.Ακομα και μεσα σε ρυζι που το ειχαν βαλει παλι ειχε σημαδια.

Trolling mode on

Βασικα για το ρυζι ειναι επιστημονικα αποδεδειγμενο οτι οταν το βαζεις μεσα το κινητο σου,το ρυζι τραβαει τους κινεζους το βραδυ και ερχονται και στο φτιαχνουν!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Trolling mode off

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυσκολο γιατι αφηνει στιγμα το νερο,το εχω δει παμπολες φορες στο σερβις στα τοσα χρονια που δουλευω.Ακομα και μεσα σε ρυζι που το ειχαν βαλει παλι ειχε σημαδια.

Trolling mode on

Βασικα για το ρυζι ειναι επιστημονικα αποδεδειγμενο οτι οταν το βαζεις μεσα το κινητο σου,το ρυζι τραβαει τους κινεζους το βραδυ και ερχονται και στο φτιαχνουν!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Trolling mode off

Τραβάει ναι μεν το νερό το ρύζι, δεν σημαίνει ότι το κάνει τέλεια όμως...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχω το χειριστηριο moga pro controller και ενω ποιο παλια που ειχα note 3 συγχρονιζοταν και δουλευε κανονικα με τα παιχνιδια που ηταν συμβατα τωρα με το nexus 6 που το δοκιμασα εχω θεμα,μηπως φταιει η εκδοση η Lollipop που εχει και δουλευει μονο μεχρι την εκδοση kikat εχει κανεις υποψη του να μου πει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...