Jump to content

Lenovo Golden Warrior Note 8 (A936)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε τελικα. Πολυ μεγάλη οθόνη! Πάει μια χαρά από πλευράς ταχύτητας με καλύπτει. Νομιζω ότι μικροδιορθώσεις στο scaling που κάνει ο επεξεργαστής στο clock του θα το κάνουν να πηγαίνει καλύτερα εις βάρος της κατανάλωσης βέβαια αν γίνει στο μέλλον κάποιο λογισμικό για παράδειγμα CM. Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή για να τσεκάρεις τα mail. 260-300mb ελευθερη μνήμη με φορτωμένα προγράμματα. Μάγκες εμένα με καλύπτει γι'αυτό που θέλω. Ευχαριστημένος με την αγορά, απλά στους επόμενους όντως προτείνω την έκδοση με τα δύο GB. Είναι πολύ μικρή η διαφορά στο κόστος
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε τελικα. Πολυ μεγάλη οθόνη! Πάει μια χαρά από πλευράς ταχύτητας με καλύπτει. Νομιζω ότι μικροδιορθώσεις στο scaling που κάνει ο επεξεργαστής στο clock του θα το κάνουν να πηγαίνει καλύτερα εις βάρος της κατανάλωσης βέβαια αν γίνει στο μέλλον κάποιο λογισμικό για παράδειγμα CM. Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή για να τσεκάρεις τα mail. 260-300mb ελευθερη μνήμη με φορτωμένα προγράμματα. Μάγκες εμένα με καλύπτει γι'αυτό που θέλω. Ευχαριστημένος με την αγορά, απλά στους επόμενους όντως προτείνω την έκδοση με τα δύο GB. Είναι πολύ μικρή η διαφορά στο κόστος

Καλημερα και καλοταξιδο...Μπορεις να μας πεις για τις καμερες του;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλοταξιδο...Μπορεις να μας πεις για τις καμερες του;

Είναι αρκετά ικανοποιητικες όσον αφορά τη ποιότητα. Δεν είναι και σαν μία καλή 13mp φωτογραφική βέβαια, Είναι θέμα του φακού . Σε σταθερά αντικείμενα και με καλό φωτισμό έχουν αρκετά καλή ευκρίνεια και νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλές για έναν μέσο χρήστη. Είμαι αρκετά ικανοποιημένος να πω την αληθεια για το κινητό, κάνω τη δουλεια μου μεχρις στιγμής χωρίς προβλημα

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε backup την stock rom που είχε το τηλ;μπορεί να την ανεβάσει κάποιος ?[/quote

 

Την ήθελα και εγω Ιωάννη, αμα τη βρεις πρώτος στείλε μου κανα link σε παρακαλω. Ειδάλως μάλλον πρέπει να κάνουμε τη διαδικασία με το flash tool. . . Αλλά βαριέμαι να μπω στη διαδικασία η αλήθεια είναι. . . :-P

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε backup την stock rom που είχε το τηλ;μπορεί να την ανεβάσει κάποιος ?

 

http://www.needrom.com/download/lenovo-a936/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...μόλις παρέλαβα. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Επειδή δεν υπάρχει χρόνος για full review, αν υπάρχουν σημεία που θέλετε να εξεταστούν/σχολιαστούν ενημερώνετε.
Link to comment
Share on other sites

...μόλις παρέλαβα. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Επειδή δεν υπάρχει χρόνος για full review, αν υπάρχουν σημεία που θέλετε να εξεταστούν/σχολιαστούν ενημερώνετε.

 

Τα κουμπιά στη βάση της οθόνης είναι φωτιζόμενα;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Έχει ελληνικά και Google play?

 

...έχει στη multilanguage rooted version με την οποία ήρθε από vickmall (υποθέτω και από τους άλλους).

 

Και μερικά benchmarks:

Antutu: 43606 (first run)

Vellamo: Metal 1074, Multicore 1835

3DMark: ICE STORM UNLIMITED 10771, EXTREME 6912

GPUBench: 26541.87

Link to comment
Share on other sites

...μόλις παρέλαβα. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Επειδή δεν υπάρχει χρόνος για full review, αν υπάρχουν σημεία που θέλετε να εξεταστούν/σχολιαστούν ενημερώνετε.

φιλε μου επειδη κ εγω θελω να το αγορασω την εκδοση με τα 2ram απο vickmall αλλα δεν εχω αγορασει ποτε μου απο εξω...πως διαλεξες να στο στειλουν κ ποσο πηρε για να ερθει??

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου επειδη κ εγω θελω να το αγορασω την εκδοση με τα 2ram απο vickmall αλλα δεν εχω αγορασει ποτε μου απο εξω...πως διαλεξες να στο στειλουν κ ποσο πηρε για να ερθει??

 

Ότι και αν κάνεις ΜΗΝ επιλέξεις NL Post για αποστολή, οι τύποι είναι απαράδεκτοι...

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου επειδη κ εγω θελω να το αγορασω την εκδοση με τα 2ram απο vickmall αλλα δεν εχω αγορασει ποτε μου απο εξω...πως διαλεξες να στο στειλουν κ ποσο πηρε για να ερθει??

 

...πήρα τη έκδοση 2/8 από vickmall, το λευκό με έξτρα Nillkin Frosted case και Tempered Glass. Εξαιρετικά όλα. Στέλνουν με SignPost, ήρθε σε 28 μέρες. Ξέρουν αυτοί πώς να το στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

...πήρα τη έκδοση 2/8 από vickmall, το λευκό με έξτρα Nillkin Frosted case και Tempered Glass. Εξαιρετικά όλα. Στέλνουν με SignPost, ήρθε σε 28 μέρες. Ξέρουν αυτοί πώς να το στείλουν.

Με τα έξτρα πόσο πήγε?

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Ότι και αν κάνεις ΜΗΝ επιλέξεις NL Post για αποστολή, οι τύποι είναι απαράδεκτοι...

 

μου βγαζει επιλογη να το στειλουν με ems express κ να πληρωσω ενα 20ε για να ερθει σε 10-15 μερες η να μου το στειλουν με sg post(to nd post δεν το αναφερω καν)τι να διαλεξω καλυτερα?

Edited by ThanAsis17
Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει επιλογη να το στειλουν με ems express κ να πληρωσω ενα 20ε για να ερθει σε 10-15 μερες η να μου το στειλουν με sg post(to nd post δεν το αναφερω καν)τι να διαλεξω καλυτερα?

 

SG Post και σε 20 μέρες θα το έχεις στα χέρια σου.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...