Jump to content

Lenovo Golden Warrior Note 8 (A936)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Μπες στο recοvery

2. Πας Wipe and Format Options>Clean to Install a New ROM>Yes - Wipe user & system data Πατάς και περιμένεις να τελειώσει

3. Επιστρέφεις στην αρχική οθόνη του recovery

4. Install Zip>Choose zip from /storage/sdcard1>Επιλέγεις το zip της rom (τις έχω δοκιμάσει όλες αυτή που σου προτείνω είναι η καλύτερη) και κάνει εγκατάσταση.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μόνο να κατέβασες την v2 final, καλά να περνάς
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα, την δευτερα θα παραγκειλω και εγω το κινητο απο το vickmall, και εχω μερικες ερωτησεις. Βλεπω στα σχολια στο vickmall οσοι παραγκελνουν, τους λενε τι να κανουν στο κινητο πριν το στειλουν. π.χ.

Hi, my order # is: 100014231.

Please do the following before sending me the device:

1)

2) Install Google play store and Google apps

3) Root the phone

4) Install the newest multi-language (make sure Greek and English are

included)

5) Remove all chinese apps

Και απο οτι βλεπω απο το vickmall απαντανε αμεσως και σου λενε οτι θα τα κανουν πριν το στειλουν κλπ. Να το κανω και εγω αυτο? και ποτε τους το λες? μολις κανεις την παραγκελια, σχολιαζεις απο κατω αυτα που θες ?

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα από αυτά, ξέρουν από μόνη τους τι πρέπει να κάνουν
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα από αυτά, ξέρουν από μόνη τους τι πρέπει να κάνουν

 

εγινε ευχαριστω, μια ερωτηση ακομα, σκεφτομαι να παρω το k3 note απο εναν εμπορο κινητων απο αθηνα, στα 170 ευρω ο οποιος φερνει κινητα απο το vickmall και τα πουλαει..μηπως γνωριζεις κατι σχετικο? παιρνω ρισκο αν παραγκειλω κινητο απο καποιον ιδιοτη? μου εστειλε ΙΜΕΙ και το τσεκαρα...σκεφτομαι να παρω ετσι κινητο για να μην περιμενω 1 μηνα να ερθει απο κινα..πειτε μου την γνωμη σας περι του θεματος, ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Συζητήσεις για αποφυγή τελωνίου θεωρούνται παράνομες και απαγορεύονται στο forum.

Επίσης υπάρχει ειδικό θέμα με οδηγό αγορών από εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Συζητήσεις για αποφυγή τελωνίου θεωρούνται παράνομες και απαγορεύονται στο forum.

Επίσης υπάρχει ειδικό θέμα με οδηγό αγορών από εξωτερικό.

το διαβασα το θεμα δεν λεει κατι σχετικο !

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια ερωτηση ακομα παιδια, γνωριζει κανεις το geekbuying.com ? ειναι επωνυμο σαιτ ? 136 ευρω εχει το κινητο πιο φθηνο απο παντου αν ειναι να το παρω απο εκει !! ριξτε μου τα φωτα σας

Edited by thanos767
Link to comment
Share on other sites

το διαβασα το θεμα δεν λεει κατι σχετικο !

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια ερωτηση ακομα παιδια, γνωριζει κανεις το geekbuying.com ? ειναι επωνυμο σαιτ ? 136 ευρω εχει το κινητο πιο φθηνο απο παντου αν ειναι να το παρω απο εκει !! ριξτε μου τα φωτα σας

 

...ότι έχω λάβει από geekbuying ήταν γνήσιο και ήρθε στην ώρα του. Και ένα πρόσφατο ZTE Blade Z6 προσφοράς, ήρθε διπλοκλειστό στη συσκευασία του χωρίς θέματα. Το ζήτημα είναι αν το κινητό χρειαστεί αλλαγή rom γιατί δε δουλεύει βέλτιστα out of the box, είσαι διατεθειμένος να ασχοληθείς/παρέμβεις; Διότι δεν ασχολούνται όπως π.χ. το vickmall για να το ελέγξουν/σετάρουν (root, google services, multi rom, αν χρειάζεται)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.

Είχα πάρει το Α936 (2GB ram)στο ανιψάκι μου. Δεν ξέρω αν το διέλυσε αυτός (μου είπε ότι το πρόσεχε πολύ) ή κάτι δεν πήγαινε καλά από την αρχή με τις κινέζικες διαφημίσεις, αλλά από κάποιο σημείο και μετά δεν έκανε τίποτα άλλο από το να βγάζει αυτές τις διαφημίσεις.

Προσπαθώντας να το καθαρίσω, μάλλον έσβησα κάποιο βασικό αρχείο και βγάζει κάθε 4-5 δευτερόλεπτα το μήνυμα "Unfortunately, the procces com.android.phone has stopped".:(

Ξεκίνησα σε recovery mode έκανα wipe, και προσπάθησα να εγκαταστήσω τη ρομ του Jiayu. Δε με αφήνει να προχωρήσω επειδή μάλλον δεν είναι rooted. Τόσο το μήνυμα με το com.android.phone όσο και οι διαφημίσεις συνεχίζονται.

Προσπαθώ να βρω τον τρόπο να προχωρήσω αλλά δε βγάζω άκρη. Έχω διαβάσει όλο το φόρουμ 2-3 φορές, αλλά νομίζω ότι τα κάνω λάθος βλέποντας διαφορετικές κινήσεις σε διάφορα ποστ.

Υπάρχει κάπου ένας οδηγός ή ένα βίντεο να ακολουθήσω;

Επίσης, τι πρέπει (και αν) να κάνω για να σώσω ΙΜΕΙ κτλ. ;

Edited by Selespeed
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ελπίζω μόνο να κατέβασες την v2 final, καλά να περνάς

Εχεις παρατηρησει καποιο bug? Χρησιμοποιωντας ακουστικο Bluetooth μετα απο περιπου ενα λεπτο ομιλιας χανεται εντελως το σημα και απο τις δυο sim και επανερχεται μετα απο λιγα δευτερολεπτα. Φυσικα η κληση τερματιζεται. Λογω δουλειας χρησιμοποιω πολυ Bluetooth και αυτο μου εχει δεσει τα χερια. Ξερεις κατι για αυτο; Φταιει η rom;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω bug και ιδικά αυτό γιατί δουλεύω και εγώ πολύ το Bluetooth μήπως δεν πατήστε καλά η rom κι χρειάζεται πέρασμα από την αρχή.
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

tsompana: το επιβεβαιώνω και εγώ δεν μπορώ να μιλήσω μέσα από το bluetooth χάνει το σήμα τερματίζει τις κλήσεις

άλλαξα και rom τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

και οι υπόλοιποι παιδιά αν έχετε την καλοσύνη κάντε δοκιμή με το bluetooth δείτε αν τερματίζει μόνη της η κλήση την ώρα που μιλάς μετά από 20-30' και γράψτε και ποια rom έχετε εγκαταστήσει :)

 

tsompana: στην δεύτερη θύρα gsm αν μπει η sim ή επίσης αν κλείσεις την οθόνη (να γίνει μαύρη) την ώρα που μιλάς είδα ότι δεν κλείνει την κλήση αλλά δεν μπορούμε να δουλέψουμε έτσι

Link to comment
Share on other sites

1. Μπες στο recοvery

2. Πας Wipe and Format Options>Clean to Install a New ROM>Yes - Wipe user & system data Πατάς και περιμένεις να τελειώσει

3. Επιστρέφεις στην αρχική οθόνη του recovery

4. Install Zip>Choose zip from /storage/sdcard1>Επιλέγεις το zip της rom (τις έχω δοκιμάσει όλες αυτή που σου προτείνω είναι η καλύτερη) και κάνει εγκατάσταση.

 

Εκτός από τη ROM που μου προτεινες, ποια άλλη θεωρείς καλή; Δοκίμασα να την ξαναπεράσω αλλά πάλι είχα πρόβλημα με το bluetooth. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτή πιστεύω είναι μετά καλή http://www.needrom.com/download/vibeui-v2-0-1522-5-34-1-st-a936/ έχει ενα μικρό dug το οποίο λύνεται εύκολα με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hideo_apps.volume_switch

Η rom περνάει με flash tool

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

και οι υπόλοιποι παιδιά αν έχετε την καλοσύνη κάντε δοκιμή με το bluetooth δείτε αν τερματίζει μόνη της η κλήση την ώρα που μιλάς μετά από 20-30' και γράψτε και ποια rom έχετε εγκαταστήσει :)

 

tsompana: στην δεύτερη θύρα gsm αν μπει η sim ή επίσης αν κλείσεις την οθόνη (να γίνει μαύρη) την ώρα που μιλάς είδα ότι δεν κλείνει την κλήση αλλά δεν μπορούμε να δουλέψουμε έτσι

 

Μου εξηγείς τι εννοείς με το "στην δεύτερη θύρα gsm αν μπει η sim"; <προσωπικά χρησιμοποιώ 2 sim

Link to comment
Share on other sites

tsompana νόμιζα ότι χρησιμοποιούσες μία sim. Αν καλέσεις από την sim που βρίσκεται στην θύρα 2 (που δεν υποστηρίζει 3g/4g) τότε δεν πρέπει να σου δημιουργεί πρόβλημα - τουλάχιστον σε εμένα που το δοκίμασα ήταν κομπλέ. Τι μάρκα bluetooth χρησιμοποιείς? εγώ Nokia. Θα περάσεις την rom που αναφέρανε τα παιδιά; VIBEUI V2.0 1522 5.34.1 ST A936 ? πρέπει να κάνει και για 1 και για 2 gb ram κινητά. Θα την περάσω και εγώ αλλά επειδή έχω πολλά δεδομένα και εφαρμογές αν θες να περιμένω εσένα πρώτα :)
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζοντας άλλες rom, πάτησα κατά λάθος format+download και έσβησε τα nvram δεδομένα (invalid imei κτλ).δοκίμασα όλες τις μεθόδους από ιντερνετ και δεν τα κατάφερα. Έχετε κανένα αντίγραφο βρει κάπου του nvram να μου δίνατε? (και θα περάσω μετά την IMEI που υπάρχει σε αυτοκόλλητο πάνω στο κινητό)
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε απο εδώ την official rom http://www.needrom.com/download/lenovo-a936/

Κάνεις εγκατάσταση αυτήν πατώντας Format+Download

Περνάς το IMEI πανεύκολα με το Chamelephon

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

tsompana νόμιζα ότι χρησιμοποιούσες μία sim. Αν καλέσεις από την sim που βρίσκεται στην θύρα 2 (που δεν υποστηρίζει 3g/4g) τότε δεν πρέπει να σου δημιουργεί πρόβλημα - τουλάχιστον σε εμένα που το δοκίμασα ήταν κομπλέ. Τι μάρκα bluetooth χρησιμοποιείς? εγώ Nokia. Θα περάσεις την rom που αναφέρανε τα παιδιά; VIBEUI V2.0 1522 5.34.1 ST A936 ? πρέπει να κάνει και για 1 και για 2 gb ram κινητά. Θα την περάσω και εγώ αλλά επειδή έχω πολλά δεδομένα και εφαρμογές αν θες να περιμένω εσένα πρώτα :)

 

Δοκίμασα άλλη ROM και το πρόβλημα με το bt φαίνεται να λύθηκε μαζί με ένα άλλο πρόβλημα που τελευταία εμφανίστηκε και είχε να κάνει με την εμφάνιση κόκκινου πλαισίου περιμετρικά της οθόνης κάθε φορά που την πατούσα. Αυτή που δοκίμασα ειναι η http://www.needrom.com/download/jiayu-s3-2/

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε απο εδώ την official rom http://www.needrom.com/download/lenovo-a936/

Κάνεις εγκατάσταση αυτήν πατώντας Format+Download

Περνάς το IMEI πανεύκολα με το Chamelephon

ωραίο το chamelephon.... :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
βρήκα λύση για το παραπάνω και τώρα το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά.

πέρασα αυτήν την ρομ http://www.needrom.com/download/vibeui-v2-0-1448-5-2-1-st-a936-cu-ram-2gb/ με τον τρόπο που περιγραφή, η μόνη διαφορά είναι ότι όταν συνδέομαι το τηλέφωνο στον υπολογιστή κρατάμε πατημένο το κουμπί που ανοίγει την έντασή και το κρατάμε πατημένο μέχρι να τελείωση όλη η διαδικασία

 

Ευχαριστώ το φίλο panorifi για την παραπάνω συμβουλή. Ήταν το πιο χρήσιμο που μπόρεσα να βρω... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...