Jump to content

Βοήθεια σε εργασίες


paularas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάξε και διάβασε πράγματα σχετικά με διαφοροποιημένο και τυποποιημένο διεθνές μάρκετινγκ. Επίσης ψάξε για διεθνή τιμολογιακή πολιτική. Ένα βιβλίο για διεθνές μάρκετινγκ πρέπει να τα έχει όλα αυτά μέσα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 919
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

....ενα δειγμα εξωπραγματικης αυξησης τιμης ειναι το παντελονι 501 της Levi's.....αυτην την στιγμη ειναι σε προσφορα στα macey's (=αλυσιδα καταστηματων στις ΗΠΑ) και κανει 33 δολλαρια (=25 ευρω)....στην Αθηνα κανει καμμια εκατοστη ευρω....:lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

....ενα δειγμα εξωπραγματικης αυξησης τιμης ειναι το παντελονι 501 της Levi's.....αυτην την στιγμη ειναι σε προσφορα στα macey's (=αλυσιδα καταστηματων στις ΗΠΑ) και κανει 33 δολλαρια (=25 ευρω)....στην Αθηνα κανει καμμια εκατοστη ευρω....:lol:

 

Α ναι το ξεχασα αυτο! Ο θειος μου ειχε παει στην Κινα πριν απο 1 χρονο.

Παντελονια Levis (που εγραφαν την μαρκα επανω με το ταμπελακι τους κανονικα) κοστιζαν 1 ευρω!! Οπως και οι μπλουζες Diesel ενω τα παπουτσια (nike κλπ) αποτι μου ειπε κοστιζαν 5 ευρω το ζευγαρι!

 

Αν ειναι δυνατον.. Ποσο μας εκμεταλευονται αραγε..?

Link to comment
Share on other sites

Α ναι το ξεχασα αυτο! Ο θειος μου ειχε παει στην Κινα πριν απο 1 χρονο.

Παντελονια Levis (που εγραφαν την μαρκα επανω με το ταμπελακι τους κανονικα) κοστιζαν 1 ευρω!! Οπως και οι μπλουζες Diesel ενω τα παπουτσια (nike κλπ) αποτι μου ειπε κοστιζαν 5 ευρω το ζευγαρι!

 

Αν ειναι δυνατον.. Ποσο μας εκμεταλευονται αραγε..?

 

με την μονη διαφορα οτι αυτα ηταν μαιμουδες....αλλα για 1 ευρω και η μαιμου καλα ειναι...:p...

 

..παρενθεση...στο καρφουρ ειναι παντελονια τζιν με 6,99 €....:lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κάποιος εαν υπάρχει κάποιο site ή κάποιο βιβλίο με θέμα τα λειτουργικά συστήματα που χρησιμοποιούνται στα κινητά τηλέφωνα και στα PDA;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πρόκειται να δώσω εξετάσεις στον επερχόμενο διαγωνισμό των εκπαιδευτικών. Η ειδικότητα μου είναι ΠΕ17.10 Τεχνολόγων Ενεργειακής Τεχνολογίας και Ηλεκτρολόγων ΤΕΙ. Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει με τον τρόπο επίλυσης των θεμάτων της Ηλεκτροτεχνίας (Γνωστικό Αντικείμενο) του διαγωνισμού του 2005? Όσο κι αν έψαξα, τίποτα δεν κατάφερα να βρω. Ακόμη επισκέφτηκα και τα γνωστά φροντιστήρια του χώρου χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη. Εννοείται ότι θα δωθεί αμοιβή σε όποιον με βοηθήσει. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας,

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Όποιος έχει κάνει ή κάνει το μεταπτυχιακό του ανοικτού πανεπιστημίου «Διοίκηση Μονάδων Υγείας» ας επικοινωνήσει μαζί μου. Θέλω πληροφόρηση σχετικά με τις ενότητες ΔΜΥ 60 και ΔΜΥ 61 (εννοώντας βιβλία, σημειώσεις κτλ).

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες!

Έχω αναλάβει να κάνω μια μετάφραση ιταλικών(πρόκειται για ένα πτυχίο), την οποία πρέπει να παραδώσω αύριο...

έχω τελειώσει το κείμενο- αλλά έχει το μαύρο του το χάλι λόγω του ότι είμαι πραγματικά αρχάριος!Θα μπορούσε κάποιος γνώστης ιταλικών να με βοηθήσει με την διόρθωση και κυρίως στην σύνταξη?

 

Παρακαλώ τους διαχειριστές να αφήσουν το θέμα μέχρι αύριο το πρωί γιατί μέχρι τότε πρέπει να παραδώσω την μετάφραση...και μετά ας το διαγράψουν το θέμα..Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση..

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη από τον φίλο Itseto και το φόρουμ , γιατί ειλικρινά είχα ξεχάσει την ύπαρξη αυτού του τόπικ...:O

παραμένει λοιπόν το ποστ του εδώ (καθώς και όλα τα μελλοντικά αντίστοιχα ποστς) και όποις μπορεί προσφέρει την πολύτιμη βοήθειά του...

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εργασία στην τεχνολογία (Α' Λυκείου) και σκέφτομαι να γράψω πάνω σε ένα θέμα σαν "Κινητό και σταθερό τηλέφωνο: Η ανάπτυξη στην ιστορία"... Έχει κανείς να προτείνει κάτι, ή κάποιο άλλο σχετικό θέμα?? Θα το εκτιμούσα πολύ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος από γλώσσα προγραμματισμού perl .. ?

Θα ήθελα κάποια βοήθεια σε 2 script-άκια που έχω φτιάξει ... δεν λειτουργούν όπως θα ήθελα..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι φοιτήτρια και κάνω έρευνα σχετικά με τα τυχερά παιχνίδια στο Διαδίκτυο (ηλεκτρονικά τυχερά παιχνίδια), στα πλαίσια της διπλωματικής μου.To link που ακολουθεί είναι το ερωτηματολόγιο μου και απευθύνεται σε παίκτες ηλεκτρονικών τυχερών παιχνιδιών. Θα το εκτιμούσα πολύ αν αφιερώνατε λίγο χρόνο να το απαντήσετε. Οι απαντήσεις είναι ανώνυμες.Δεν είναι χρονοβόρο και μου αποστέλεται με το απλό πάτημα του πλήκτρου submit στο τέλος του ερωτηματολογίου.

 

http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHltZ19kb1NwSXNiOXJ3REtjc0JNbEE6MA

 

Σας παρακαλώ πολύ βοηθήστε με να ολοκληρώσω την έρευνα μου!!!!Μου έχουν μείνει μόνο τα ερωτηματολόγια και σε λίγες μέρες παραδίδω..........!

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα!! ελπίζω να βοήθησα!

Καλή επιτυχία στην εργασία σου και με το καλό το πτυχίο!

;-)
Link to comment
Share on other sites

To συμπλήρωσα και εγώ με την σειρά μου.

Ελπίζω να βοήθησα.:)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχετε στο νου κατα προτιμηση 2 στον αριθμο διαφημισεις που να ειναι εντυπωσιακες και σχετικα ευκολες σε αναλυση?
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην θελω να ξεκαθαρίσω πως εμπειρίες καθενος χρηστη με τετοιες ουσίες δεν είναι της παρούσης ούτε πρέπον να διατυπώνονται εδώ.

 

Το θέμα αυτό το ξεκινάω αφού ψάχνω κάποια ιστοσελίδα/βιβλίο/δημοσίευμα με πληροφορίες για την χρήση τέτοιων ουσιών στην Ελλάδα, το πόσο δημοφιλης είναι οι οποιεσδήποτε ουσίες, που χρησιμοποιούνται κλπ.

 

Ο λόγος είναι γιατί δουλεύω σε μια εργασία για το πανεπιστήμιο και τις προτιμήσεις/προφιλ των χρηστών αναλόγως της καταγωγής/χώρας διαμονής τους.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο Βέβαια,αλλά ξέρει κανείς σε τι χωρίζονται τα κτηνιατρικά σκευάσματα?(ποιες είναι οι υποκατηγορίες δηλαδή) και ποια κυκλοφορούν στην Ελλάδα? Εχω μία εργασία σχετικά με τα κτηνιατρικά σκευάσματα που υπάρχουν στην Ελλάδα και δεν βρίσκω πληροφορίες online.(μου βγάζει κάποια κτηνιατρικά φάρμακα αλλά γενικά όχι στην Ελλάδα μόνο)
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΤΖΙΡΟ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ. ΓΕΝΙΚΑ, ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΣΟΔΑ, ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΤΟΥΣ ΑΝΑ ΜΗΝΑ;ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ.
Link to comment
Share on other sites

spourgyftaki καλωσόρισες στο myPhone. Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μην χρησιμοποιείς κεφαλαία γράμματα, καθώς σύμφωνα με τη netiquette, μοιάζει σαν να φωνάζεις. Ευχαριστώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδια εχω μια εργασια με θεμα : "Nα υποθεσεις οτι συμμετεχεις ως νεος υποψηφιος βουλευτης στις επομενες βουλευτικες εκλογες και ενδιαφερεσαι να προσεγγισεις ειδικοτερα νεους ψηφοφορους της ηληκιας σου. Ποια μεσα επικοινωνιων και ποιες ειδικοτερες εφαρμογες αυτων θα μπορουσες να χρησιμοποιησεις για να γνωστοποιησεις τις προθεσεις και τους στοχους;" Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε να κανω την εργασια....?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω μια εργασια με θεμα : "Nα υποθεσεις οτι συμμετεχεις ως νεος υποψηφιος βουλευτης στις επομενες βουλευτικες εκλογες και ενδιαφερεσαι να προσεγγισεις ειδικοτερα νεους ψηφοφορους της ηληκιας σου. Ποια μεσα επικοινωνιων και ποιες ειδικοτερες εφαρμογες αυτων θα μπορουσες να χρησιμοποιησεις για να γνωστοποιησεις τις προθεσεις και τους στοχους;" Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε να κανω την εργασια....?

για σου gilla!η εργασία σου δεν φαίνεται δύσκολη.σκέψου τι χρησιμοποιούν οι νέοι σήμερα;μιλάνε σε φόρουμ(όπως τώρα...),έχουν προφίλ σε διαφορά site όπως facebook κ.α. βλέπουν βιντεακια στο youtube παρακολουθούν διαφορά blog.άρα αυτο που έχεις να κανείς ως υποψήφιος είναι 1)να ασχοληθείς με αυτα τα μέσα για να τους προσεγγίσεις και 2)να προτείνεις διάφορες αλλαγές στο πολιτικό σύστημα που να εκφράζουν τους νέους...νομίζω ότι σε βοήθησα αρκετά ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

χρειάζομαι τη βοήθεια ενός βιολόγου - γιατρού - ή όποιου τέλος πάντων γνωρίζει! :D

λοιπόν, η απορία μου είναι, αν ένας ιός διπλασιάζεται ανά τέσσερις ώρες σε έναν ενήλικα τι αλλάζει όταν ο ίδιος ιός προσβάλλει ένα παιδί?

και όταν ο οργανισμός απαντήσει με πυρετό πώς αλλάζει ο ρυθμός που πολλαπλασιάζεται ο ιός στο παιδί αν στον ενήλικα πολλαπλασιάζεται ο αριθμός των μολυσμένων σωματιδίων επί 1.8 κάθε τέσσερις ώρες από εκεί που ήταν επί 2.

Ευχαριστώ! :)

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρετε που μπορώ να βρω την εφημερίδα "Εποχή της Κυριακής" ;

 

ψάχνω ένα ένθετο που είχε κυκλοφορήσει μαζί με την εν λόγω εφημερίδα στις 29/3/2009 το οποίο ονομάζεται "εντός εποχής" και έχει σαν "αφιέρωμα" την κρίση της πολιτικής

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...