Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό..

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note.html

παίζει στα Ελληνικά δίκτυα?διότι είμαι λιγάκι άσχετος από 3-4G LTE κ.τ.λ :D

Αν παίζει...το χτυπάω τι λέτε? (ιδού η απορία :lol:)

 

(επίσης καλή χρονιά σε όλους!)

Καλημέρα κ καλή χρόνια.

Μόλις μιλησα με αυτούς και εν ολίγοις μου ειπαν ότι το έχουν σε στοκ, υποστηρίζει 3g και 4g για Ελλάδα και οτι το στέλνουν και με SingaporePost!

Ωστόσο επειδή έχω επικοινωνήσει με 5 γνωστά site και κανένα δε το έχει σε απόθεμα και μάλιστα δεν θα το εχουν νωρίτερα απο μια εβδομάδα στην καλύτερη, μάλλον δε θα το χτυπησω απο αυτους! Φοβάμαι αυτό που έχουν κ στέλνουν είναι το κινεζικό που έχει ξεκινήσει η διάθεση του και όχι το ευρωπαϊκό... Δε μπορεί να μην το έχει κανένα απο τα γνωστά site και αυτοι να είναι οι μάγκες που το έχουν σε αποκλειστικότητα!

 

Πάντως δεδομένου οτι το redmi note το δικαρτο μέχρι κ τα τελευταια του πουλιόταν γύρω στα 170€ δεν πιστεύω οτι αυτό θα το έχουν φθηνότερο. Λογικά το πρωτο διαστημα διαθεσιμότητας του θα το έχουν γύρω στα 180€-200€. Μακάρι να κάνω λάθος...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κ καλή χρόνια.

Μόλις μιλησα με αυτούς και εν ολίγοις μου ειπαν ότι το έχουν σε στοκ, υποστηρίζει 3g και 4g για Ελλάδα και οτι το στέλνουν και με SingaporePost!

Ωστόσο επειδή έχω επικοινωνήσει με 5 γνωστά site και κανένα δε το έχει σε απόθεμα και μάλιστα δεν θα το εχουν νωρίτερα απο μια εβδομάδα στην καλύτερη, μάλλον δε θα το χτυπησω απο αυτους! Φοβάμαι αυτό που έχουν κ στέλνουν είναι το κινεζικό που έχει ξεκινήσει η διάθεση του και όχι το ευρωπαϊκό... Δε μπορεί να μην το έχει κανένα απο τα γνωστά site και αυτοι να είναι οι μάγκες που το έχουν σε αποκλειστικότητα!

 

Πάντως δεδομένου οτι το redmi note το δικαρτο μέχρι κ τα τελευταια του πουλιόταν γύρω στα 170€ δεν πιστεύω οτι αυτό θα το έχουν φθηνότερο. Λογικά το πρωτο διαστημα διαθεσιμότητας του θα το έχουν γύρω στα 180€-200€. Μακάρι να κάνω λάθος...

 

Μακριά μεγάλε από αυτούς είναι απατεώνες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή χρόνια.

Μόλις μιλησα με αυτούς και εν ολίγοις μου ειπαν ότι το έχουν σε στοκ, υποστηρίζει 3g και 4g για Ελλάδα και οτι το στέλνουν και με SingaporePost!

Ωστόσο επειδή έχω επικοινωνήσει με 5 γνωστά site και κανένα δε το έχει σε απόθεμα και μάλιστα δεν θα το εχουν νωρίτερα απο μια εβδομάδα στην καλύτερη, μάλλον δε θα το χτυπησω απο αυτους! Φοβάμαι αυτό που έχουν κ στέλνουν είναι το κινεζικό που έχει ξεκινήσει η διάθεση του και όχι το ευρωπαϊκό... Δε μπορεί να μην το έχει κανένα απο τα γνωστά site και αυτοι να είναι οι μάγκες που το έχουν σε αποκλειστικότητα!

 

Πάντως δεδομένου οτι το redmi note το δικαρτο μέχρι κ τα τελευταια του πουλιόταν γύρω στα 170€ δεν πιστεύω οτι αυτό θα το έχουν φθηνότερο. Λογικά το πρωτο διαστημα διαθεσιμότητας του θα το έχουν γύρω στα 180€-200€. Μακάρι να κάνω λάθος...

 

 

Και εγώ που νόμιζα ότι χτύπησα λαβράκι...την ψιλιάστικα και δεν προχώρησα σε παραγγελία. Επειδή βλέπω να αργεί όμως με κόβω να πηγαίνω άμεσα σε ΜΧ4 που είναι πάνω κάτω το ίδιο τηλέφωνο με ελαφρώς υψηλότερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που νόμιζα ότι χτύπησα λαβράκι...την ψιλιάστικα και δεν προχώρησα σε παραγγελία. Επειδή βλέπω να αργεί όμως με κόβω να πηγαίνω άμεσα σε ΜΧ4 που είναι πάνω κάτω το ίδιο τηλέφωνο με ελαφρώς υψηλότερη τιμή.

 

To ΜX4 κοσμημα και τηλεφωναρα συμφωνοι, αλλα δεν ειναι απλα ελαφρως υψηλοτερη η τιμη του, εχουν 140 δολλαρια διαφορα.. το Μ1 Νote εχει εμφανιστει στο Vickmall το οποιο ειναι το πιο αξιοπιστο καταστημα στα 199 δολλαρια και το mx4 παει 340..

 

Συν οτι ο 6752 του Note λογω τεχνολογιας και του επερχομενου lollipop που αυτα τα τηλεφωνα λογικα θα το παρουν συντομα σιγουρα θα βελτιωθει ακομα περισσοτερο σε επιδοσεις, κανοντας το Note απιστευτο value for money ακομα και σε σχεση με τον 6595 του Mx4.. Οχι οτι θα τον φτασει αλλα αναλογικα θα ειναι τουμπανο..

Link to comment
Share on other sites

To ΜX4 κοσμημα και τηλεφωναρα συμφωνοι, αλλα δεν ειναι απλα ελαφρως υψηλοτερη η τιμη του, εχουν 140 δολλαρια διαφορα.. το Μ1 Νote εχει εμφανιστει στο Vickmall το οποιο ειναι το πιο αξιοπιστο καταστημα στα 199 δολλαρια και το mx4 παει 340..

 

Συν οτι ο 6752 του Note λογω τεχνολογιας και του επερχομενου lollipop που αυτα τα τηλεφωνα λογικα θα το παρουν συντομα σιγουρα θα βελτιωθει ακομα περισσοτερο σε επιδοσεις, κανοντας το Note απιστευτο value for money ακομα και σε σχεση με τον 6595 του Mx4.. Οχι οτι θα τον φτασει αλλα αναλογικα θα ειναι τουμπανο..

 

Nαι..όπως το θέτεις η χρηματική διαφορά είναι κάπως μεγαλούτσικη, δεν μου φάνηκε είναι η αλήθεια τόσο με την πρώτη ματιά :D

( Τα υπόλοιπα για τα 6χχχ τα αφήνω ασχολίαστα μιας και δεν έχω ιδέα γιατί πράγμα μιλάς :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην δώσει drivers η mediatek για lollipop! Η xiaomi με το redmi note 3g ακόμη περιμένει να δώσει kitkat ενώ στο Snapdragon μοντέλο της έχει δώσει 4.4

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

εμφανίστηκε και εδώ http://es.aliexpress.com/item/Original-5-5-inch-Meizu-M1-Noblue-Note-4G-LTE-Cell-Phones-MTK6752-Octa-Core-1/32260872501.html

αλλά και εγώ θα δώσω το 1+1 και θα πάω για το mx4 μάλλον (είναι πανέμορφο το άτιμο)

Link to comment
Share on other sites

εμφανίστηκε και εδώ http://es.aliexpress.com/item/Original-5-5-inch-Meizu-M1-Noblue-Note-4G-LTE-Cell-Phones-MTK6752-Octa-Core-1/32260872501.html

αλλά και εγώ θα δώσω το 1+1 και θα πάω για το mx4 μάλλον (είναι πανέμορφο το άτιμο)

 

πολλά λεφτα για κατι που δεν θα εχει και τεραστια διαφορα απο το αδελφακι του

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

πολλά λεφτα για κατι που δεν θα εχει και τεραστια διαφορα απο το αδελφακι του

 

η κάμερα, το μέγεθος και το ο μεταλλικός σκελετός που βγαίνει εξω για εμένα ειναι αρκετοί λόγοι και δεν μετανιώνω που το έχω :)

Link to comment
Share on other sites

η κάμερα, το μέγεθος και το ο μεταλλικός σκελετός που βγαίνει εξω για εμένα ειναι αρκετοί λόγοι και δεν μετανιώνω που το έχω :)

 

Oντως η καμερα του m1 Note ακουγεται οτι δε θα γυρισει κεφαλια, οπως ας πουμε το jiayu s3 που λενε οτι εχει τον φακο που ειχε και το One+one, τον imx 214, και το Μx4 εχει τον imx 220, ειναι οντως απο τους κορυφαιους φακους σε καμερα κινητου.. Ειναι φοβερο οπως λες το ατιμο το mX4 απ'ολα, αλλα απ την αλλη συμφωνω και με τον xasta11 πως το m1 θα ειναι πολυ καλο vfm..

 

Ασχετο, εμενα το flyme ui μ αρεσει παρα πολυ ρε παιδια, ενω πολλους τους ξενιζει και γενικα απ οτι διαβαζω δεν αρεσει πολυ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σιγά μην δώσει drivers η mediatek για lollipop! Η xiaomi με το redmi note 3g ακόμη περιμένει να δώσει kitkat ενώ στο Snapdragon μοντέλο της έχει δώσει 4.4

 

Πιστευω πως λογω αλλαγης τεχνολογιας και μονο πως στα 64bita τα καινουργια θα βγαλουν τουλαχιστον lollipop.. γιατι για μεχρι kitkat σχεδον δεν εχουν νοημα οι armv8 μιας και χρειαζονται lollipop για να δειξουν τα δοντια τους.. Θα ηταν μεγαλο fail να μην κανουν εστω αυτο.. Ειδικα με τις πωλησεις που αναμενονται να κανουν τα συγκεκριμενα λογω value for money ανευ προηγουμενου που θα εχουν τα περισσοτερα..

Link to comment
Share on other sites

Ριξτε μια ματια και εδώ http://ejiayu.com/en/News2-1-201.html πριν αποφασισετε...

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλά και εσύ πας να δεις σύγκριση απο το ejiayu.com ? Δεν το κοίταξα καν όλο μόνο απο τα specs κατάλαβα τι γίνεται. Και κάτι άσχετο λίγο το meizu έχει IGZO οθόνη η οποία είναι ολοκαίνουργια τεχνολογία στις οθόνες ...
Link to comment
Share on other sites

Ριξτε μια ματια και εδώ http://ejiayu.com/en/News2-1-201.html πριν αποφασισετε...

 

μπράβο,φίλε,ευχαριστώ για το λινκ,κι εγώ ανάμεσα σ'αυτά τα 2 είμαι,με κλίση προς meizu λόγω ομορφιάς(αν και το jiayu τελικά δεν είναι άσχημο)

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και ένα καινούργιο βιντεάκι που μόλις αλίευσα....

 

 

εδώ λέει στοκ από χτες και σε ερωτήσεις λέει οτι στέλνει αμέσως,έχει και paypal,τι παίζει ?

 

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note.html

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

μπράβο,φίλε,ευχαριστώ για το λινκ,κι εγώ ανάμεσα σ'αυτά τα 2 είμαι,με κλίση προς meizu λόγω ομορφιάς(αν και το jiayu τελικά δεν είναι άσχημο)

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και ένα καινούργιο βιντεάκι που μόλις αλίευσα....

 

 

εδώ λέει στοκ από χτες και σε ερωτήσεις λέει οτι στέλνει αμέσως,έχει και paypal,τι παίζει ?

 

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note.html

 

Πέθανα από τα γέλια με το βίντεο που έχουν στο fastcardtech, ο τύπος ανοίγει το κουτί με Μπαλτάς! Σαν αυτό που κόβουν τα κρέατα στα χασάπικο. Άντε μετά να τους πάρεις στα σοβαρά!

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Πέθανα από τα γέλια με το βίντεο που έχουν στο fastcardtech, ο τύπος ανοίγει το κουτί με Μπαλτάς! Σαν αυτό που κόβουν τα κρέατα στα χασάπικο. Άντε μετά να τους πάρεις στα σοβαρά!

Πάρτε και μια φώτο του reviewer! :D

Link to comment
Share on other sites

Πέθανα από τα γέλια με το βίντεο που έχουν στο fastcardtech, ο τύπος ανοίγει το κουτί με Μπαλτάς! Σαν αυτό που κόβουν τα κρέατα στα χασάπικο. Άντε μετά να τους πάρεις στα σοβαρά!

 

Unboxing like a real boss !!!

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε μακρια απο fastcardtech σε μια παραγγελία που εκανα δεν στειλανε αυτό που παραγγειλα και στην αλλη κλαιω τα λεφτα μου δειτε τι γραφουν και στο scamadviser Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ένα μαγαζί στο Aliexpress είδα μια παραγγελία από Ελλάδα... Ήξερα οτι η έκδοση που κυκλοφορεί στηρίζει μόνο 2G στην Ελλάδα και όχι 3G και 4G. Έστειλα μήνυμα στον πωλητή αλλά απάντηση δεν πήρα. Ξέρετε αν άλλαξε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Εχω μιλησει για το συγκεκριμενο με 3 μαγαζια (vickmall to2c gearbest) και οι 3 με διαβεβαιωσαν οτι οτιδηποτε πουλιεται αυτη τη στιγμη ειναι εκδοση κινας.Η international εκδοση αναμενεται τελη φεβρουαριου αρχες μαρτιου.Ειδικοτερα χθες μου εστειλε μαιλ το gearbest οτι εχουν συμφωνησει με την meizu για την πωληση του και τους ειπαν για διαθεσιμοτητα τις ημερομηνιες που ανεφερα.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ενδιαφέρον πάντως σε αυτό το βιντεάκι (5:45) είναι ότι φαίνεται να έχει επιλογή Ελληνικής γλώσσας στο μενού.

Απότι είδα η νέα Flyme OS 4.2.0.1 υποστηρίζει και Ελληνικα. Για περισσότερες πληροφορίες δείτε και εδώ http://meizufans.eu/forum/thread-flyme-os-4-2-0-1-stable-m1-note

 

Επίσης στο επίσημο site της meizu δεν υπάρχει για download η rom για για το m1 http://www.flyme.cn/en/firmware.jsp οπότε προφανώς και δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα η συσκευή για ευρώπη. Σε αντίθεση με την κινέζικη έκδοση που υπάρχει η ανάλογη rom και κατέβασμα http://www.flyme.cn/firmware.jsp

 

Υ.Γ. Σε λίγο θα μάθουμε και κινέζικα με αυτούς που έχουμε μπλέξει! :p

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω μπερδευτεί λίγο... Είχα στείλει μήνυμα σε 2 πωλητές του Aliexpress που τους προτείνει το kimovil και μου απάντησαν... και μου λένε ναι μεν είναι η κινέζικη έκδοση αλλά δουλεύει στην Ελλάδα και έχει Ελληνικά. Επειδή δεν τα κατέχω πολύ αυτά η διαφορά ανάμεσα στην Κινέζικη και την International έκδοση ποια είναι ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω μπερδευτεί λίγο... Είχα στείλει μήνυμα σε 2 πωλητές του Aliexpress που τους προτείνει το kimovil και μου απάντησαν... και μου λένε ναι μεν είναι η κινέζικη έκδοση αλλά δουλεύει στην Ελλάδα και έχει Ελληνικά. Επειδή δεν τα κατέχω πολύ αυτά η διαφορά ανάμεσα στην Κινέζικη και την International έκδοση ποια είναι ?

Κοιτά να δεις, απο οτι είδα (και ανέφερα παραπάνω) η συσκευή μετά το τελευταιο update της rom Flyme OS 4.2.0.1 έχει ελληνικά αλλά σαν συσκευή δεν πρεπει να υποστηριζει τα ελληνικά δίκτυα 3G και 4G και περιμένουμε να κυκλοφορήσει η συσκευή που θα υποστηρίζει τα ευρωπαϊκά δίκτυα κινητής

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...