Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μεγάλες πόλεις έχει λογικά... αλλά σου λέω, εμείς εδώ (Ξάνθη) έχουμε μόνο 3G και αυτό όχι παντού. Βέβαια εγώ δεν έχω Cosmote και δεν ξέρω τι γίνεται εδώ.

 

Επειδη τυχαίνει να ειμαι κι εγω απο Ξάνθη ,είσαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει 4g ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, καλή εβδομάδα.

Επειδη τυχαίνει να ειμαι κι εγω απο Ξάνθη ,είσαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει 4g ?

Για Wind που έχω εγώ και είχα ρωτήσει κάποια στιγμή ξέρω σίγουρα οτι δεν έχει... για τα άλλα δίκτυα όχι.

 

Το σκεφτόμουν κ γω το mx4 γιατί είναι ανώτερο σε τεχνικά χαρακτηριστικά και ποιότητα κατασκευής, ελαφρώς μικρότερο σε διαστάσεις λόγω οθόνης και σε πολύ καλη τιμή (280€) για αυτά που δίνει. Κολλάω όμως γιατί θέλω δικαρτο κινητό...

Και εγώ εκεί κολλούσα, στο δίκαρτο, αλλά τελικά το αποφάσισα... το είχε και σε καλή τιμή το Geekbuying και είπα να το πάρω...

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Pre-order-Meizu-Blue-Charm-Note-5-5-Inch-1920-1080-Octa-Core-4G-LTE-FDD/32259259371.html

 

εδώ παιδιά ισχύει αυτό που λέει "No custom duty, no VAT for EU"? έχει αποστολή 4-8 μέρες χωρίς τελωνείο. Έχει παραγγείλει κανείς?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε βγάζεις άκρη με το aliexpress. Επίσης φαντάζομαι θα βλέπεις εκεί που αναφέρει τις χωρητικότητες ότι μπροστά έχει και ένα Presell! :ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει στοκ στο merimobiles, ρωτησε φιλος το πρωι

 

http://www.merimobiles.com/search.php?search_query=meizu

 

εδώ δεν δείχνει τίποτα και πως είναι δυνατόν να έχει στοκ ένα τηλ το οποίο δεν έχει ακόμα ανακοινωθεί από την εταιρία κατασκευής ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

http://www.merimobiles.com/search.php?search_query=meizu

 

εδώ δεν δείχνει τίποτα και πως είναι δυνατόν να έχει στοκ ένα τηλ το οποίο δεν έχει ακόμα ανακοινωθεί από την εταιρία κατασκευής ?

φιλε μου δεν ξερω, μου ειπε οτι τους ρωτησε γιατι θέλει να το παρει και του ειπαν οτι ειναι στοκ και δουλευει ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Σαν απλό 2g δουλεύει και το κινέζικο.

Η σωστή ερώτηση που πρέπει να γίνει είναι αν δουλεύει το 3g 4g στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ξερω, μου ειπε οτι τους ρωτησε γιατι θέλει να το παρει και του ειπαν οτι ειναι στοκ και δουλευει ελλαδα

 

Πες στο φιλο σου να μη βιαστεί. Αν δεις στα χαρακτηριστικά της συσκευής στο merimobile θα δεις οτι λεει:

4G Network

LTE

3G Network:

TD-SCDMA

2G Network:

GSM: 850/900/1800/1900MHz

 

Για να παίζει σωστα στην Ελλάδα (και όχι μονο 2G) θα πρεπει να έχει τα ακόλουθα τεχνικά χαρακτηριστικά

4G Network:

FDD-LTE: 2100/1800MHz

3G Network:

WCDMA 900/1900/2100MHz

2G Network:

GSM:900/1800MHz

 

Οποτε ας τους ξαναστείλει μια διευκρινιστική ερώτηση αν υποστηρίζει η συσκευή της συγκεκριμένες συχνότητες κ αν ναι, τοτε γιατί στο site δεν τις αναφέρουν!..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε στο περίπου πότε θα ξεκινήσει η διάθεση του 3g μοντέλου? Προς το παρόν πουλάνε μόνο το 2g που είναι για κινέζικα δίκτυα.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε στο περίπου πότε θα ξεκινήσει η διάθεση του 3g μοντέλου? Προς το παρόν πουλάνε μόνο το 2g που είναι για κινέζικα δίκτυα.

 

Ή διάθεση υπολογίζεται να ξεκινήσει τις πρώτες βδομάδες του Φεβρουαρίου, βέβαια θα γίνει χαμός στην αρχή..λογικά μέχρι τέλη του άλλου μήνα θα υπάρξει επαρκής διαθεσιμότητα!

Link to comment
Share on other sites

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

"During the launch event of the Meizu m1 and the related “Connected” products, it was also announced that a special version of the Meizu m1 note would be launched for use on China Telecom’s CDMA networks. This version of the m1 note is not powered by the 64bit MT6752 but instead a Snapdragon 615 chip from Qualcomm.

Looking over the specifications of the Snapdragon powered Meizu m1 note we also see that the phone uses Qualcomm’s Adreno 405 GPU and apparently supports TD-LTE, FDD-LTE and GSM. Another difference is the cost of the Qualcomm version of the m1 note which is 1099 Yuan".

http://meizunews.com/2015/01/28/latest-version-meizu-m1-note-china-snapdragon-615-chip/

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

για κινα ειναι και αυτο

 

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: TD-SCDMA(can be only used in China)

4G: TD-LTE(can be only used in China)

Link to comment
Share on other sites

Οτι κυκλοφορεί τώρα στα διάφορα μαγαζιά είναι μόνο για Κίνα. Στο geekbuying που ρώτησα χθες για διαθεσιμότητα μου είπαν σε 3-4 βδομάδες. Προσωπικά απο aliexpress πέραν κάτι θηκών και ψιλοπραγμάτων δεν αγοράζω τίποτα άλλο γιατί δεν δέχονται paypal και δεν τους έχω καμια εμπιστοσύνη, ποσο μάλλον αν δεν έχει κ καλες κριτικές ο πωλητής. Νομιζω οτι θα χρειαστεί να κάνουμε τουλαχιστον κάνα μήνα υπομονή ακόμα γιατί και όταν θα βγει με το καλό προβλέπω να εξαντληθεί αμέσως, άσε που και η τιμή του το πρωτο καιρό λόγο ζήτησης θα είναι τσουχτερή.

Οπότε, υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες είμαι καινούριος στο φόρουμ αλλά γενικά παρακολουθούσα τις συζητήσεις...ενδιαφέρομαι για το κινητάκι και από ότι είδα σήμερα το έχουν ιν στοκ στο vickamall οπότε είπα να κάνω κάποιες ερωτήσεις στο τσατ τους...ρωτάω αρχικά για το αν ειναι όντως ιν στοκ και μου απαντάει ναι , στην συνέχεια ρωτάω αν το 2g/3g/4g λειτουργεί εκτός κίνας και μου απαντάει επίσης ναι. Τέλος ρωτάω αν υποστιρίζει ελληνική γλώσσα και μου λεει "αν μπορέις να το αναβαθμίσεις τότε όπως στο meizu mx4" (Selina 13:24:41 if can update Selina 13:24:41 same as meizi mx4) αλλά δεν κατάλαβα τι εννοεί μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του?

 

Υ.Γ τραγική η εξυπηρέτηση...της έστελνα και έκανε 15-20 λεπτά να απαντήσει...την ρώτησα και αν η τελική τιμή θα είναι στα 239.99$ που το δίνουν κα δεν απάντησε ποτέ. Ωστόσο υπομονή μέχρι να πέσει η τιμή σε αύτην που έχει ανακοινώση η μειζου.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έχουμε διαθεσιμότητα όπως λέει και το παλικάρι από πάνω!

http://www.vickmall.com/meizu-m1-note-4g-lte-smartphone-16gb-flyme-4-1-octa-core-1-7ghz-dual-sim-5-5-inch-fhd-5-13mp-smartphone.html

Το περιμένω πως και πως να το πάρω για τη γυναίκα, αλλά το θέλει σε ροζ. Ίδωμεν! Πάντως ακόμα και τα 240$ δεν είναι τόσο τραγική τιμή για αρχική, μην ξεχνάτε ότι μιλάμε για >40000 Antutu τηλέφωνο.

Edited by volanis1980
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες είμαι καινούριος στο φόρουμ αλλά γενικά παρακολουθούσα τις συζητήσεις...ενδιαφέρομαι για το κινητάκι και από ότι είδα σήμερα το έχουν ιν στοκ στο vickamall οπότε είπα να κάνω κάποιες ερωτήσεις στο τσατ τους...ρωτάω αρχικά για το αν ειναι όντως ιν στοκ και μου απαντάει ναι , στην συνέχεια ρωτάω αν το 2g/3g/4g λειτουργεί εκτός κίνας και μου απαντάει επίσης ναι. Τέλος ρωτάω αν υποστιρίζει ελληνική γλώσσα και μου λεει "αν μπορέις να το αναβαθμίσεις τότε όπως στο meizu mx4" (Selina 13:24:41 if can update Selina 13:24:41 same as meizi mx4) αλλά δεν κατάλαβα τι εννοεί μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του?

 

Υ.Γ τραγική η εξυπηρέτηση...της έστελνα και έκανε 15-20 λεπτά να απαντήσει...την ρώτησα και αν η τελική τιμή θα είναι στα 239.99$ που το δίνουν κα δεν απάντησε ποτέ. Ωστόσο υπομονή μέχρι να πέσει η τιμή σε αύτην που έχει ανακοινώση η μειζου.

 

σου απάντησε έτσι γιατί και στο mx4 ακόμα και την κινέζικη έκδοση να έχεις μπορείς να του βάλεις λειτουργικό κανονικά απο την meizu που υποστηρίζει όλες τις γλώσσες μαζί και τα ελληνικά φυσικά. Απλά αυτοί πουλάνε την κινέζικη έκδοση που έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά, οπότε με ένα απλό update του βάζεις ελληνικά και είσαι οκ. (αυτό τουλάχιστον γίνεται στο meizu mx4)

Link to comment
Share on other sites

 

ως performance ειναι χειροτερος ο qualcomm απο τον τωρινο mtk

 

τα μονα + του ειναι ισως η ελαφρως καλυτερη gpu και η ρετσινια των mtk σχετικα με το gps που μαλλον ειναι θεμα κακης υλοποιησησης κεραιων και οχι του ιδιου του soc

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

σου απάντησε έτσι γιατί και στο mx4 ακόμα και την κινέζικη έκδοση να έχεις μπορείς να του βάλεις λειτουργικό κανονικά απο την meizu που υποστηρίζει όλες τις γλώσσες μαζί και τα ελληνικά φυσικά. Απλά αυτοί πουλάνε την κινέζικη έκδοση που έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά, οπότε με ένα απλό update του βάζεις ελληνικά και είσαι οκ. (αυτό τουλάχιστον γίνεται στο meizu mx4)

 

ααα τώρα κατάλαβα...ευχαριστώ φίλος!! Η τιμή θα πέσει έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...