Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ανοιχτα τα data η απόδοση της μπαταρίας πέφτει δραματικά. Δλδ απο τις 5-5.5ωρες οθόνη με κλειστά ή πολυ λιγα data, αν τα αφήσεις συνέχεια ανοιχτά θα βγάλει 2.5-3 ωρες οθόνη. Τουλαψιστον σε μένα αυτο ισχύει!

Να σημειωσω οτι εγω δουλευω το κινητο με δυο καρτες τη μια 4G, wifi συνεχεια ανοιχτα, Bluetooth συνεχεια ανοιχτο, φωτεινότητα στο 70% auto, και data τα ανοιγω-κλεινω

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Το δουλεύω καθημερινά με 3G και βγάζω 4 ώρες.

Σε μικτό 5 ώρες

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω το εξης προβλημα!

Συνδεω ενα bluetooth (sony wm1).πολλες φορες μου λενε πως με ακουνε σαν ρομποτ,με αποτελεσμα να αναγκαζομαι να κλεισω και να ξαναπαρω.Ξερετε τι μπορει να φταιει?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ επιτέλους από fastcardtech. Παραγγελία στις 24/06, αποστολή στις 30/06 και παραλαβή στις 20/07. Πήρα το 32άρι σε μπλε και μου έκαναν δώρο μία θήκη σιλικόνης χωρίς να το ζητήσω. Έτσι κι αλλιώς έχω πάρει από το ebay μία nillkin θήκη με λειτουργικό παραθυράκι που λειτουργεί κανονικά. Γενικά είμαι ευχαριστημένος. Είναι το FDD (πάλι καλά) και χώρο διαθέσιμο έχω 25GB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα!

Συνδεω ενα bluetooth (sony wm1).πολλες φορες μου λενε πως με ακουνε σαν ρομποτ,με αποτελεσμα να αναγκαζομαι να κλεισω και να ξαναπαρω.Ξερετε τι μπορει να φταιει?Ευχαριστω

 

 

 

Παρομοιο θεμα ειχα στα Zte z7 mini και Honor 6 μεχρι που αγορασα το Jabra style (Bluetooth 4.0)

και λυθηκαν ολα συνδεσιμοτητα—να μικροφωνιζει—ενταση ηχου—ρομποτ κτλ

Δε νομιζω οτι φταιει οτι ειναι Κινεζικα αλλα το πρωτοκολο του Bluetooth 4.0 που εχουν

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ή κατανάλωση που αναφέρεις. Ή αναζήτηση σήματος 4g ακόμα και σαν επιλογή για σήμα στο κινητό ρουφάει μπαταρία αλλά πιστεύω πως αυτό που κάνει μεγαλύτερη ζημιά στο κινητό είναι το Bluetooth.Ψάξε μέσω gsam ή άλλης εφαρμογής να δεις τι φταίει.Κάτι μένει πίσω ανοιχτό και σε γονατίζει δεν εξηγείται αλλιώς.

Μα ετσι και αλλιως και στις δυο περιπτωσεις που ανεφερα το Bluetooth το εχω συνέχεια ανοιχτό γιατι εχω ενα pebble watch το μονο που διαφορετικό που εκανα ηταν να κλεισω τα data

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Το δουλεύω καθημερινά με 3G και βγάζω 4 ώρες.

Σε μικτό 5 ώρες

Φιλε λες να μη ξερω τι γίνεται στο κινητο μου; Τι ειναι αυτα που λες "δεν ισχυει αυτο που λεω"! Δηλαδη σου λεω ψέμματα; Αλλο και τούτο! Γραφω αυτο που εχω παρατήρηση. Και στο κατω κατω εγω λεω οτι το εχω τη συσκευη μου σε 4G συνεχεια και συ λες για 3G. Ώρες ωρες δε σας καταλαβαίνω ειλικρίνεια! Παω πάσο...

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Μα ετσι και αλλιως και στις δυο περιπτωσεις που ανεφερα το Bluetooth το εχω συνέχεια ανοιχτό γιατι εχω ενα pebble watch το μονο που διαφορετικό που εκανα ηταν να κλεισω τα data

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε λες να μη ξερω τι γίνεται στο κινητο μου; Τι ειναι αυτα που λες "δεν ισχυει αυτο που λεω"! Δηλαδη σου λεω ψέμματα; Αλλο και τούτο! Γραφω αυτο που εχω παρατήρηση. Και στο κατω κατω εγω λεω οτι το εχω τη συσκευη μου σε 4G συνεχεια και συ λες για 3G. Ώρες ωρες δε σας καταλαβαίνω ειλικρίνεια! Παω πάσο...

Πασο, δεν πρόσεξα ότι το δουλεύεις μόνο σε 4G. Νόμιζα ότι έγραφες ότι γενικά με ανοιχτά δεδομένα, το Μ1 παίζει στις 2.5 ώρες.

Και για το ΒΤ, και εγώ το έχω ανοιχτό την μισή μέρα συνέχεια λόγω του Sony smartwatch 2 που έχω, αλλά στάνταρ η μεγάλη ζημιά γίνεται από τα data.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταφερα και εβγαλα φωτος με το θεμα μου. Κοιταξτε προσεχτικα:

 

http://i.imgur.com/V6sBk7n.jpg

Κοιταξτε στα 4 σηματακια,δεν ειναι λογο της καμερας αυτο αλλα ετσι δειχνει το κινητο μου! Τα χρωματα ειναι σαν ξεπλημενα στις ακρες,σαν ξεθωριασμενα. Και οι υπολοιπες:

 

http://i.imgur.com/3ZBtCOY.jpg

Κοιταξτε το σημα του Twitch,που ξεμοβιζει στις ακρες.

 

http://i.imgur.com/ANLUXba

Δειτε τη λεξη ΕΠΙΛΟΓΕΣ πανω δεξια..

 

http://i.imgur.com/ZEAODl7

Εδω κανει μπαμ,δεν χρειαζεται να διευκρινησω κατι..

 

Δλδ οι υπολοιποι εδω βλεπετε κρισταλυνη εικονα στα κινητα σας? Γιατι σε σχεση με το G2 που ειχα πριν ουτε καν συγκρινεται η ευκρεινια που ειχα με το G2. :/

Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που διαχειρίζεται τις ανοικτές εφαρμογές το flyme (δεν τις δείχνει όλες κι όλας) και με τον chrome που ανοίγει καρτέλα tab για κάθε νέα σελίδα στο lollipop δε βλέπω πως μπορεί να γίνει το multitasking.
Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που διαχειρίζεται τις ανοικτές εφαρμογές το flyme (δεν τις δείχνει όλες κι όλας) και με τον chrome που ανοίγει καρτέλα tab για κάθε νέα σελίδα στο lollipop δε βλέπω πως μπορεί να γίνει το multitasking.

Αν πας στις ρυθμίσεις του Chrome θα βρεις αυτό με τις καρτέλες μα το διορθώσεις.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που διαχειρίζεται τις ανοικτές εφαρμογές το flyme (δεν τις δείχνει όλες κι όλας) και με τον chrome που ανοίγει καρτέλα tab για κάθε νέα σελίδα στο lollipop δε βλέπω πως μπορεί να γίνει το multitasking.

 

Όλες τις δείχνει, ακριβώς όπως κάθε ανδροιδές. Απλά θα πρέπει να σκρολάρεις για να δεις τις πιο "παλιές" πρόσφατες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Όλες τις δείχνει, ακριβώς όπως κάθε ανδροιδές. Απλά θα πρέπει να σκρολάρεις για να δεις τις πιο "παλιές" πρόσφατες εφαρμογές.

Εμενα δυο note που εχω μπορω με swipe να δω αλλη μια τετραδα και οχι ολες τις ανοιχτες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πας στις ρυθμίσεις του Chrome θα βρεις αυτό με τις καρτέλες μα το διορθώσεις.

Ευχαριστω το εκανα οπως ηταν στο kitkat

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα 8μηνο,απο Coolicool στα 190€,την 16gb εκδοση σε γαλαζιο χρώμα. Τωρα ειμαι με έκδοση 4.2.0.5U

 

εχω ακριβως το ιδιο με εσενα 16 gb γαλαζιο. αλλα ειναι μια χαρα. δοκιμασε να περασεις στην Α.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα βαλω την 4.5.4.A αμα ειναι. Απορια πρώτη, την εχω κατεβάσει στο pc αλλα δεν πρόσεξα αν καποιος διευκρίνισε πως την περναμε :p και απορία δεύτερη,οταν κανω συγχρονισμό εκτος απο το flyme ενημερώνεται αυτόματα και το account μου της Google (επαφές, Keep κτλπα)?
Link to comment
Share on other sites

Πάτε βάζετε τις beta, πηζετε στα bugs και μετά παραπονιεστε :-P

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί οι στοκ πανε smooth :p

Απλα περασε το φακελο update οπως ειναι στο κινητο και μετα απο το πρόγραμμα αρχειων του κινητού πατας το φακελο και το κανει μονο του. Αν θες clean install το τικαρεις και τέλος

Link to comment
Share on other sites

Απλα περασε το φακελο update οπως ειναι στο κινητο και μετα απο το πρόγραμμα αρχειων του κινητού πατας το φακελο και το κανει μονο του. Αν θες clean install το τικαρεις και τέλος

Ποιο προγραμμα λες,μαλλον δεν θα το εχω διοτι ειχα βγαλει καθε κινεζικη εφορμογη που ειχε το κινητο. Τωρα κατεβασα το αρχειο,το εκανα unzip,και τον φακελο update τον εχω στο κινητο και απο κει περα δεν καταλαβαινω πως θα ξεκινησει το upgrade στο κινητο,αφου δεν ειναι τιποτα executable :/

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα λες,μαλλον δεν θα το εχω διοτι ειχα βγαλει καθε κινεζικη εφορμογη που ειχε το κινητο. Τωρα κατεβασα το αρχειο,το εκανα unzip,και τον φακελο update τον εχω στο κινητο και απο κει περα δεν καταλαβαινω πως θα ξεκινησει το upgrade στο κινητο,αφου δεν ειναι τιποτα executable :/

 

 

 

Σε αυτό το κινητό ή εγκατάσταση της rom είναι πανευκολη...:D

Καταρχην ΔΕΝ κανείς unzip το αρχείο.Απλά πατάς πάνω και σου γράφει να κάνει upgrade..Επίσης σου δίνει ταυτόχρονα την επιλογή σε κουτάκι αν θελεις για να κανείς clear data.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα λες,μαλλον δεν θα το εχω διοτι ειχα βγαλει καθε κινεζικη εφορμογη που ειχε το κινητο. Τωρα κατεβασα το αρχειο,το εκανα unzip,και τον φακελο update τον εχω στο κινητο και απο κει περα δεν καταλαβαινω πως θα ξεκινησει το upgrade στο κινητο,αφου δεν ειναι τιποτα executable :/

 

Αν είχες ΚΑΝΕΙ κατα λέξι ότι λέει στο σαφέστατο μηνυμά του ο φίλος (helloween83 θάχες τελειώσει.Φυσικά δεν πειράζει καμιά φορα σκεφτόμαστε πιό περίπλοκα απ το προφανές.Τωρα αφού το κατέβασες, βρέστο :->εγγραφα ->DOWNLOAD->update-zip και ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ αζιπάριστο πάτα πάνω του

και σε ρωτάει πώς να το κάνει με clear data ή σκέτο ..καλή επιτυχία

 

Ωχ..Με πρόλαβαν...:D

Edited by coolbe
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Αν έβγαλε την μαμισια file explorer εφαρμογή, τότε δεν νομίζω να γίνεται εγκατάσταση με άλλον explorer.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα καθε λέξη απο αυτα που λέγατε προσεχτικά, και εξακολουθησα να μην μπορώ να κάνω αυτα που λετε.. Τρελαινομουν γιατί δεν ειμαι αρχάριος με αυτα, και φαίνεται Τοσο εύκολα πράγμα που απελιζομουν..

Ωσπου τελικα η απαντηση ηταν..... Οτι υπάρχει ενα πρόγραμμα το DOCUMENT οπου μονο αμα μπεις με αυτο φαίνεται το upgrade ως executable.... Ουτε καν ηξερα οτι εχω τέτοιο πρόγραμμα..

Περαστηκε κομπλε η 4.5.3..w8aminute στο official site εγραφε για την 4.5.4Α και σου κατεβάζει την 4.5.3? Πφφφ, μολις γυρίσω θα περασω ξανα την σωστη.. Πριν 3-4 σελιδες κάποιος ειχε δωσει λινκ με την 4.5.4,ηταν η A? Αυτη να βαλω?

Anyway, ευχαριστώ πολυ ολους για την βοήθεια και σορυ για το πρηξιμο :p Προς το παρων, εχω την εντύπωση οτι τρεχει καλύτερα το κινητό τωρα, το πρόβλημα με τα χρώματα δεν λύθηκε δυστυχώς και περιμένω απάντηση απο Coolicool τι μπορώ να κανω τώρα.

 

Antutu: 41833 (64bit)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος που δοκιμασα την 4.5.4.Α μου εβγαλε αμεσος bug στις φωτογραφιες,δεν μου ανοιγε καμια ουτε στιν συλογη αλλα ουτε και στο viber.με clear data την εκανα και την ξαναπερασα μηπως δεν ειχε κατσει καλα και παλι τα ιδια εκανε,οποτε γυρισμα στα παλια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...