Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση σε όσους έχουν φλασαρει και χρησιμοποιούν καθημερινά την Lollipop.

Το xposed framework παίζει;

Το titanium back up δουλευει ;

Γενικά το κινητο είναι πλήρως λειτουργικό;

Root γίνεται γιατί πήρε το μάτι μου στο meizu fans ότι υπάρχει πρόβλημα.

Γενικά θα την συνιστούσατε για every day use ;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δες post #2743 για ξένα. Από Ελληνικό δεν νομίζω ότι έχει πάρει κάποιος από εδώ μέσα.

Προσέχεις να ζητήσεις FDD-LTE για να παίζει το 4G Ελλάδα

 

Οκ,ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους έχουν φλασαρει και χρησιμοποιούν καθημερινά την Lollipop.

Το xposed framework παίζει;

Το titanium back up δουλευει ;

Γενικά το κινητο είναι πλήρως λειτουργικό;

Root γίνεται γιατί πήρε το μάτι μου στο meizu fans ότι υπάρχει πρόβλημα.

Γενικά θα την συνιστούσατε για every day use ;

Αφού Όλα αυτά που Ρωτάς έχουν απαντηθεί τόσες φορές.

Τι να έχει αλλάξει;

Είναι ξεκάθαρο ότι δεν κάνει για καθημερινή χρήση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν ποιανω 4g και 3g μονο Γ ΕΝΩ στο παλιο colpad εποιανε
Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες έχω ένα θέμα...εχω βαλει την λολιποπ και θελω να κατεβω στην προηγουμενη εκδοση δεν θα εχω προβλημα ετσι...γινεται ακριβως με το ιδιον τροπο που κανω update? Τωρα το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να βρω την προηγουμενη εκδοση ωστε να την κατεβασω (4.2.0.5A) μπορει κανεις να μου στειλει λινκ? Διοτι σε οτι site εχω μπει να το κατεβασω δεν λεει να κατεβει με τιποτα..και το site της meizu μου κανει νουμερα..

 

Τελικα ακυρο ειχε κολλησει ο browser!!

 

Αλλα το downgrade γινεται με τον ιδιο τροπο οπως στο Upgrade?

Edited by mimisnik
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα αντίστοιχο τόπικ και γράφω εδώ , σήμερα παρέλαβα απο αυτόν τον πωλητή στο aliexpress http://www.aliexpress.com/item/Original-Meizu-m2-note-Mobile-Phone-4G-LTE-mtk6753-64bit-Octa-core-5-5-Inch-FHD/32363636485.html

το Meizu M2 Note σε λευκό στα 157€ περίπου , το είχα παραγγείλει στις 27/6 και σήμερα το πήρα απο το ταχυδρομείο . Η πιο γρήγορη αποστολή απο Κίνα που είχα ποτέ!

Η συσκευή είναι πολύ όμορφη, γνωστή ποιότητα meizu, και τελικά το κουμπάκι που αντικατέστησε το γνωστό κυκλάκι ταιριάζει ωραία στην συσκευή. Οσο για την λειτουργικότητα του δεν έχω πολλά δει εκτος απο το πως με αγγιγμα κάνει μπάκ , με πατημα παέι home (οχι αμέσως θέλω να παρατηρήσω ) και με παρατεταμένο πάτημα κλειδώνει την οθόνη.

Σαν πρώτη αίσθηση δεν το νιώθω τόσο σφαιράτο όσο το MX4 αλλά χωρίς να εννοω πως λαγκάρει.

Ηρθε με προεγκατεστημενα τα google services. (Ειχε μαλλον κάνει τη γνωστή διαδικασία ο πωλητής )

Γράφει πως έχει την Flyme OS 4.5A , δεν ξέρω αν είναι η τελευταία ή αν είναι stable.

Κατι αρνητικό που έχω εντοπίσει ως τώρα είναι η κάμερα του που αν και δεν πρόλαβα να την δοκιμάσω σε καλό φως μου φαίνεται αδύναμη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες έχω ένα θέμα...εχω βαλει την λολιποπ και θελω να κατεβω στην προηγουμενη εκδοση δεν θα εχω προβλημα ετσι...γινεται ακριβως με το ιδιον τροπο που κανω update? Τωρα το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να βρω την προηγουμενη εκδοση ωστε να την κατεβασω (4.2.0.5A) μπορει κανεις να μου στειλει λινκ? Διοτι σε οτι site εχω μπει να το κατεβασω δεν λεει να κατεβει με τιποτα..και το site της meizu μου κανει νουμερα..

 

Τελικα ακυρο ειχε κολλησει ο browser!!

 

Αλλα το downgrade γινεται με τον ιδιο τροπο οπως στο Upgrade?

 

Μια βοηθεια παιδες με το downgrade..:!:

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδες με το downgrade..:!:

Πάρε backup πρώτα των data που θες να έχεις για σιγουριά και μετά προχώρα στο downgrade, όπως στο upgrade.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάρε backup πρώτα των data που θες να έχεις για σιγουριά και μετά προχώρα στο downgrade, όπως στο upgrade.

 

To εκανα ετσι οπως λες...και εδω και κανα 30λεπτο μου δειχνει ολο το εικονιδιο του flyme που γυριζει και δεν κανει τιποτα αλλο..(το κινητο δεν ειναι ροοταρισμενο, δεν ξερω αν παιζει ρολο) και τωρα δεν ξερω πως να το επαναφερω

Link to comment
Share on other sites

To εκανα ετσι οπως λες...και εδω και κανα 30λεπτο μου δειχνει ολο το εικονιδιο του flyme που γυριζει και δεν κανει τιποτα αλλο..(το κινητο δεν ειναι ροοταρισμενο, δεν ξερω αν παιζει ρολο) και τωρα δεν ξερω πως να το επαναφερω

Παμε συνεχόμενα το power button και ξανά προσπάθησε. Αν πάλι δεν ανοίγει δοκίμασε να ξανά φλασαρεις την Ρομ από recovery

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

To εκανα ετσι οπως λες...και εδω και κανα 30λεπτο μου δειχνει ολο το εικονιδιο του flyme που γυριζει και δεν κανει τιποτα αλλο..(το κινητο δεν ειναι ροοταρισμενο, δεν ξερω αν παιζει ρολο) και τωρα δεν ξερω πως να το επαναφερω

Πες αναλυτικά τι έκανες.

Κατέβασες την σωστή Ρομ καταρχήν;

Πχ είχες πριν Α και πηγές να φλασαρεις πάλι Α ή έβαλες καμιά Ι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πες αναλυτικά τι έκανες.

Κατέβασες την σωστή Ρομ καταρχήν;

Πχ είχες πριν Α και πηγές να φλασαρεις πάλι Α ή έβαλες καμιά Ι;

 

Οχι Α ειχα σε Α πηγα παλι...ενταξει το βρηκα εκανα clear data και τα ξανακανω απο την αρχη!! Ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι Α ειχα σε Α πηγα παλι...ενταξει το βρηκα εκανα clear data και τα ξανακανω απο την αρχη!! Ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον!!

 

Τελικα τα καταφερες; ειχα παθει και εγω κατι αντίστοιχο. Κοίτα σελίδα 101 σχολιο #1510

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερες; ειχα παθει και εγω κατι αντίστοιχο. Κοίτα σελίδα 101 σχολιο #1510

 

Ναι ναι τα καταφερα...δεν ηξερα πως μπαινει σε recovery mode καπου κατα τυχη το βρηκα στο ιντερνετ και το εκανα!!

Edited by mimisnik
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η MEIZU.

Είχε πει για Lollipop από τον Ιούνη και κοντεύουμε μέσα Ιούλη και επίσημη σταθερή Rom δεν υπάρχει ακόμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε ποτε και αν την βγαλει σε stable γιατι beta που την δοκιμασα εχει τρελη καταναλωση μπαταριας.κατα τα αλλα ειναι αρκετα καλη αν και καποια μικρο bugs τα εχει αλλα λογικο για beta.ελπιζω να την βγαλουν συντομα και να.μην ξεχασουν το αμοιρο το m1 note
Link to comment
Share on other sites

για να δουμε ποτε και αν την βγαλει σε stable γιατι beta που την δοκιμασα εχει τρελη καταναλωση μπαταριας.κατα τα αλλα ειναι αρκετα καλη αν και καποια μικρο bugs τα εχει αλλα λογικο για beta.ελπιζω να την βγαλουν συντομα και να.μην ξεχασουν το αμοιρο το m1 note

Να το ξεχάσουν δεν νομίζω. Απλά για καποιον λογο καθυστερούν. Όλοι μας αυτό περιμένουμε.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το καλο πραγμα αργεί λένε

Εντάξει όμως όταν λένε Ιούνιο και κοντεύει Αύγουστος είναι λίγο μα.....

Ας έλεγαν μέσα στο καλοκαίρι.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όμως όταν λένε Ιούνιο και κοντεύει Αύγουστος είναι λίγο μα.....

Ας έλεγαν μέσα στο καλοκαίρι.

Είναι και ότι εγώ μόλις παρέλαβα και ακόμη ειμαι στον αρχικό ενθουσιασμό και δεν έχω ακόμη μυαλό για lolilop κτλ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και λιγες μέρες δε λειτουργεί η εναλλαγή κλήσεων (να μπει στην αναμονή ο ένας και να μιλησεις μεαυτον που σε καλει). Υπάρχει καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω?

Εκδοση: 0.4A

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Νέος κάτοχος και γω προερχόμενος από Honor 6.Λόγω εμπειρίας ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΤΕ παλικάρια μου για lollipop,βγάζουν συνέχεια bug....για να καθυστερούν εκεί μακριά στην ανατολή κάτι ξέρουν οι φίλοι μας οι Κινέζοι.:D

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ηρθε σημερα το κινητο!

ειδα εχει τις κινεζικες εφαρμογες τις οποιες δεν τις εχω κανει ακομη τπτ.

δεν πιστευω να χρειαζονται στο κινητο αρα παω ρυθμισεις και οσες εχουν κινεζικα να τις σβησω ε?

πρεπει να κανω και λογαριασμο στην miezu απο το pc ωστε να συνδεθω απο το κινητο για να κανω αναβαθμισεις κα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...