Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρήγγειλα και εγώ χθες από vickmall αλλά η παραγγελία έχει κολλήσει σε status processing. Εσείς που παραγγείλατε από vickmall πόσο καιρό είχε μείνει σε status processing;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εφτασε και το δικο μου στο αεροδρομιο απο χθες

 

Μια από τα ίδια! Την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε παρουσιάσεις!! :)

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω και γω εντυπωσεις απο καποιον που το εχει για να προχωρησω

Έχουμε ήδη αρκετή πληροφόρηση.

Τι περιμένεις ακριβώς;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

συγχωράτε με αλλά εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει τι παίζει με το 4G.

διαβασες καθολου το νημα; παιζει ειπαμε

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περί συχνότητας 800 mhz που έχουν αγοράσει οι πάροχοι για το 4G και θα εκπέμπουν στο μέλλον από κει μας προβληματίζει καθόλου ή μέχρι να γίνει θα έχουμε αλλάξει κινητό; Σκεφτόμουν να πάρω το Meizu για τη γυναίκα αλλά με αυτό έχω κολλήσει λιγάκι!

http://www.greekmoney.gr/index.php/permalink/78952.html

http://www.tovima.gr/science/technology-planet/article/?aid=641375

Edited by volanis1980
Link to comment
Share on other sites

και εγω το πασχα πρωτα ο θεος!σε αυτην την τιμη πιστευω ειναι οτι καλυτερο.αλλωστε θελω κατι που να ταμπλετιζει σε δικαρτο!για την καμερα εχω καποιες αποριες πως ειναι σε σχεση πχ με καποια επωνυμα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρω οτι η ερώτηση δεν κολλάει με το τοπίκ αλλα επειδή ενδιαφέρομαι για το meizu m1 note περιμένω πως και πως να ανοιξει το vickmall και ενώ λέει οτι δεν θα εργάζονται απο 13-24 φεβρουαρίου έχουμε 26 και ακόμα να μπεί κάποιος Online...μήπως ξέρετε τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρω οτι η ερώτηση δεν κολλάει με το τοπίκ αλλα επειδή ενδιαφέρομαι για το meizu m1 note περιμένω πως και πως να ανοιξει το vickmall και ενώ λέει οτι δεν θα εργάζονται απο 13-24 φεβρουαρίου έχουμε 26 και ακόμα να μπεί κάποιος Online...μήπως ξέρετε τι παίζει?

Απλά γύρισαν από τις διακοπές και βρήκαν ένα... βουνό από παραγγελίες να τους περιμένει, και μάλλον έχουν πέσει όλοι με τα μούτρα!

Αν δεις και στα άλλα μαγαζιά, μόλις τώρα έχουν αρχίσει να... σαλεύουν σιγά σιγά, να απαντάνε ερωτήσεις και τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Απλά γύρισαν από τις διακοπές και βρήκαν ένα... βουνό από παραγγελίες να τους περιμένει, και μάλλον έχουν πέσει όλοι με τα μούτρα!

Αν δεις και στα άλλα μαγαζιά, μόλις τώρα έχουν αρχίσει να... σαλεύουν σιγά σιγά, να απαντάνε ερωτήσεις και τέτοια.

 

Σε ευχαριστώ, η αλήθεια είναι πως κατι τέτοιο είχα ψηλιαστεί και εγω, αλλα δεν έιχαν βγάλει ούτε την εικόνα που είχαν βάλει στην κεντρική σελίδα τους με τον νέο χρόνο και λεω τι παίζει..

Link to comment
Share on other sites

Άψογα! Δηλαδή τουλάχιστον +1 ώρα αν δεν είσαι τόσο.. gamer. Για κάποιον που είχε ρωτήσει πιο πίσω για μπαταρία.

 

Εμένα τώρα με άγχωσε αυτό περί δικτύων και συχνοτήτων. Δηλαδή όντως θα μεταφερθούν όλα τα 4g στα 800? Το δικό μας δεν υποστηρίζει τέτοια συχνότητα.. Υποστηρίζει μόνο τα 2600 πέραν αυτών που χρησιμοποιούνται ήδη. Λέτε να την πατήσουμε? Παρεπιπτόντως η Singpost κοιμάται. Το δικό μου είναι σε status dispatched to abroad εδώ και 14 μέρες (!) και δεν έχει κουνηθεί φύλλο ακόμα..

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην αφήσουν όλες τις άλλες συχνότητες κενές και παίζουν όλα στα 800....δε νομίζω. Ούτε το mx4 υποστηρίζει 800mhz αλλά 4g στην Αθήνα ιδικά έπιανε συνέχεια. Στη Ρόδο νταξει μια φορά κάπου κάποτε....
Link to comment
Share on other sites

Ε μα ναι, αφού τώρα είναι σε συχνότητες που υποστηρίζουν τα κινητά μας, προφανώς θα πιάνει (όπου υπάρχει..). Τέσπα δεν έχει και νόημα να το συζητάμε, είναι και οφφ-τοπικ. Αν ποτέ γίνει κάτι τέτοιο, το βλέπουμε. Που αν γίνει θα αφήσει πολλές συσκευές εκτός μπάντας 4g.
www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Άψογα! Δηλαδή τουλάχιστον +1 ώρα αν δεν είσαι τόσο.. gamer. Για κάποιον που είχε ρωτήσει πιο πίσω για μπαταρία.

Και βάλε. :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

κάπως έτσι είναι το εσωτερικό του....

 

και μόνο που τους βλέπω να το "ξεσκίζουν" ανατριχιάζω

 

meizu disassembly

 

:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως τι κάρτες sim παίρνει το κινητό; Κανονικές, mini, ή micro?

 

η κανονική sim card είναι όπως την βγάζεις από την ζελατίνα, σε μέγεθος πιστωτικής κάρτας, η mini είναι αυτή που θεωρούμε κανονική τόσα χρόνια,η micro είναι η αμέσως μικρότερη που παίρνουν πολλά καινούρια κινητά όπως και το Meizu M1 Note, και υπάρχει και η nano για το iphone5, nexus6 κλπ

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e0/GSM_SIM_card_evolution.svg/220px-GSM_SIM_card_evolution.svg.png

Link to comment
Share on other sites

η κανονική sim card είναι όπως την βγάζεις από την ζελατίνα, σε μέγεθος πιστωτικής κάρτας, η mini είναι αυτή που θεωρούμε κανονική τόσα χρόνια,η micro είναι η αμέσως μικρότερη που παίρνουν πολλά καινούρια κινητά όπως και το Meizu M1 Note, και υπάρχει και η nano για το iphone5, nexus6 κλπ

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e0/GSM_SIM_card_evolution.svg/220px-GSM_SIM_card_evolution.svg.png

Έχεις δίκιο, είχα ξεχάσει οτι η κανονικές sim ηταν αυτές στο μέγεθος τηλεκαρτας!

Πω, πω! Τώρα θυμήθηκα με αφορμη αυτες τις καρτες sim το πρωτο οικογενειακό μας κινητό πριν 20-22 χρονια, ενα Motorola MR30 (αν δε κάνω λάθος) με μπαταρία κτήνος και πτυσσόμενη κεραία...

13992261822_2f023e34e3_z.jpg

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...