Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση σε 4.5.7. 1 Α αλλά κολλάει και ενώ δείχνει να τελειώνει το κατέβασμα δεν έχει κατέβει το αρχείο... Τι παίζει?

Έχω παρόμοιο πρόβλημα.

Κατέβηκε Και κόλλησε στον έλεγχο του firmware.

Έκανα επανεκκίνηση και τσέκαρα το αρχείο και είχε 0 Μέγεθος.

 

Προβληματικό μου φαίνεται.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω παρόμοιο πρόβλημα.

Κατέβηκε Και κόλλησε στον έλεγχο του firmware.

Έκανα επανεκκίνηση και τσέκαρα το αρχείο και είχε 0 Μέγεθος.

 

Προβληματικό μου φαίνεται.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Και εμένα τελικά μου έγραψε μετά από ώρα ότι το αρχείο δεν υπάρχει ή έχω θέμα με την μνήμη.

#never settle down
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια μια βοηθεια γιατι ειμαι λιγο ασχετος .....εχω το κινητο με την εκδοση 4.2.0.5 U...δεν το πειραζω δηλαδη και πολυ...μπορω να κανω αναβαθμιση στην νεα εκδοση flyme 5, 5.5.12.9 A public beta.....με clear install και αναβαθμιση απο το update.zip αρχειο της νεας εκδοσης που θα εχω βάλει χυμα στο τηλεφωνο ;;;; ελπιζω να τα κατάλαβα καλα....ευχαριστώ εκ των προτερων....
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια μια βοηθεια γιατι ειμαι λιγο ασχετος .....εχω το κινητο με την εκδοση 4.2.0.5 U...δεν το πειραζω δηλαδη και πολυ...μπορω να κανω αναβαθμιση στην νεα εκδοση flyme 5, 5.5.12.9 A public beta.....με clear install και αναβαθμιση απο το update.zip αρχειο της νεας εκδοσης που θα εχω βάλει χυμα στο τηλεφωνο ;;;; ελπιζω να τα κατάλαβα καλα....ευχαριστώ εκ των προτερων....

 

Έχουμε την ίδια έκδοση. Θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο να βάλεις την stable flyme 5 (την οποία περιμένω και εγώ).

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και αλλο update για οσους ενδιαφερονται, Flyme 5, 5.5.12.15!!

 

Βγηκε και αλλο update για οσους ενδιαφερονται, Flyme 5, 5.5.12.15!!

Έχεις ?link

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε την ίδια έκδοση. Θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο να βάλεις την stable flyme 5 (την οποία περιμένω και εγώ).

Δεν έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα η beta για να μην τη βάλει κάποιος. Ίσα ίσα είναι από τις καλύτερες ρομ που έχουν κυκλοφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν βάλει τη beta είχαν πρόβλημα με τον officially dialer του κινητού... Εμένα ανοίγει λίγο κι μετά κλείνει και αυτό έγινε μόλις συγχρονισαν οι επαφές μου

HTC 7 trophy 16GB Memory upgrade :D

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν βάλει τη beta είχαν πρόβλημα με τον officially dialer του κινητού... Εμένα ανοίγει λίγο κι μετά κλείνει και αυτό έγινε μόλις συγχρονισαν οι επαφές μου

 

Εγω δεν ειχα κανενα τετοιο θεμα και ουτε εχω :/

Link to comment
Share on other sites

Ειπα οτι οκ με τα notifications αλλα παλι δδεν ερχονται..gmail siofascores..εχει αλλος προβλημα με τα notifications στην flyme 5?υπαρχουν κσποιες ρυθμισεις στο security που κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βγήκε καινούργιο update 5.12.16

Root πως κάνουμε σε αυτήν την έκδοση?

Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

πας στα settings->security->root permissions αλλα αμα κανεις root να ξερεις οτι ota updates δεν θα εχεις!!!!
Link to comment
Share on other sites

πας στα settings->security->root permissions αλλα αμα κανεις root να ξερεις οτι ota updates δεν θα εχεις!!!!

 

Εγώ έχω μείνει στην προτελευταία 5αρα έκδοση. Τα updates που ακολούθησαν είναι πολύ μικρά αν δεν κάνω λάθος και δεν αλλάζουν κάτι ιδιαίτερο στην εμπειρία χρήσης. Αντιθέτως το viper4android μου είναι απαραίτητο αν θέλω να δω κάποιο βίντεο, να ακούσω κάτι κλπ. Άρα ρουτ για την ώρα και αναμονή για μεγάλο update.

 

ΥΓ Αν όντως αλλάζει δραματικά κάτι με τα νέα μικρά updates ενημερώστε να κάνουμε τη μετάβαση!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μείνει στην προτελευταία 5αρα έκδοση. Τα updates που ακολούθησαν είναι πολύ μικρά αν δεν κάνω λάθος και δεν αλλάζουν κάτι ιδιαίτερο στην εμπειρία χρήσης. Αντιθέτως το viper4android μου είναι απαραίτητο αν θέλω να δω κάποιο βίντεο, να ακούσω κάτι κλπ. Άρα ρουτ για την ώρα και αναμονή για μεγάλο update.

 

ΥΓ Αν όντως αλλάζει δραματικά κάτι με τα νέα μικρά updates ενημερώστε να κάνουμε τη μετάβαση!

 

φίλε θα με βοηθούσε πολύ να μου δώσεις τις παραμέτρους που έχεις στο V4a γιατί εγώ το δοκιμάζω και έχω μηδεν αποτέλεσμα..

Link to comment
Share on other sites

φίλε θα με βοηθούσε πολύ να μου δώσεις τις παραμέτρους που έχεις στο V4a γιατί εγώ το δοκιμάζω και έχω μηδεν αποτέλεσμα..

 

Άμα έχεις κάνει όλα τα απαραίτητα για σωστό install, drivers, permissions στο security app και στο power saving μενού, δοκίμασε να βάλεις αυτά:

https://www.dropbox.com/sh/6avlqfniin49sup/AACanZUX0aBpiBZN3uGgzRqJa?dl=0

στο viper4android/ profile σε ένα νέο φάκελο που θα δημιουργήσεις εκεί. Προφανώς και είναι προσαρμοσμένο στα δικά μου γούστα και αν θες το αλλάζεις. ;)

 

ΥΓ. Η εφαρμογή music δε λειτουργεί με viper4android καλά. Πρέπει να ανοίξεις τη λίστα που θες να ακούσεις στο music app, να κλείσεις μετά τελείως την εφαρμογή, να ανοίξεις viper4android και χωρίς να το κλείσεις να πας στο music και να πατήσεις play στην κάτω κάτω μπάρα που έχει play button.

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Ειπα οτι οκ με τα notifications αλλα παλι δδεν ερχονται..gmail siofascores..εχει αλλος προβλημα με τα notifications στην flyme 5?υπαρχουν κσποιες ρυθμισεις στο security που κανουμε?

 

Και εγω τα ιδια εχω την τελευταια version αλλα με το viber παλι τα ιδια. Εχω αλλαξει ολα τα security και παλι τιποτα, η rom ειναι απο της καλυτερες που εχουν βγει μεχρι τωρα αλλα.....ελεος γμτ.

Meizu M1 Note 16gb
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα ιδια εχω την τελευταια version αλλα με το viber παλι τα ιδια. Εχω αλλαξει ολα τα security και παλι τιποτα, η rom ειναι απο της καλυτερες που εχουν βγει μεχρι τωρα αλλα.....ελεος γμτ.

 

ετσι ειναι! ουτε απο gmail δεν εχω notifications! γιαθτο γυρισα σε 4.5.7...κριμα γιατι πεταει η flyme 5,,,τωρα αν καποιος εχει βρει λυση μας λεει,,,

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι! ουτε απο gmail δεν εχω notifications! γιαθτο γυρισα σε 4.5.7...κριμα γιατι πεταει η flyme 5,,,τωρα αν καποιος εχει βρει λυση μας λεει,,,

 

Βάλτε και τις 2 εφαρμογές να τρέχουν στο background. Ανοίξτε τις, μετά πατήστε home (όχι back) και στις recent apps κλειδώστε τις να τρέχουν συνέχεια (αφού κάνετε ό,τι κάνετε στο security app).

Αν δε δουλέψει κι αυτό...τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...