Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To 3230 δεν εκμεταλλευεται την μειωμενη καταναλωση του 1.8v...Ετσι και DV καρτα να του βαλεις παλι στα 3.2v θα δουλευει :rolleyes: 100% σιγουρο.

 

Κοιτα,αν επαιρνα αυτη τη στιγμη καρτα για το κινητο μου θα επαιρνα dv-rs mmc για να εχω και συμβατοτητα με ολες τις συσκευες με θυρα MMC/SD και ας πληρωνα παραπανω,εστω και αν το κινητο μου δεχεται και τις απλες rs-mmc,με την προυποθεση βεβαια να μου αρκουν τα 256mb:p...Επισης θα ξερω οτι οταν θα θελω να αλλαξω κινητο δεν θα χρειαστω(ελπιζω) να αγορασω καινουργια καρτα.;)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό ειναι σιγούρο γιατι το τηλέφωνο βλέπει και τις δύο κάρτες. Αλλά μηπώς οταν βάλεις την 1,8 V δουλεύει με χαμηλωτέρη κατανάλώση, τότε όμως γιατί δεν κάναν το ίδιο και στο 6630, και να δουλεύει και αυτό με τις δύο κάτρες.

Mαλλον τα symbian δουλευουν σε 1.8v αναγκαστικα γιατι ειναι ενεργοβορα,λογο επεξεργαστη και 3G.Κρατανε με το ζορι 2 μερες, φανταζεσαι οτι προσπαθουν να εξοικονομησουν ενεργεια απο παντου.Θα ησουν ευχαριστημενος αν αγοραζες μια απλη καρτα mmc για να γλυτωσεις λεφτα,αλλα το κινητο να κρατουσε λιγοτερο?

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,αν επαιρνα αυτη τη στιγμη καρτα για το κινητο μου θα επαιρνα dv-rs mmc για να εχω και συμβατοτητα με ολες τις συσκευες με θυρα MMC/SD και ας πληρωνα παραπανω,εστω και αν το κινητο μου δεχεται και τις απλες rs-mmc,με την προυποθεση βεβαια να μου αρκουν τα 256mb:p...Επισης θα ξερω οτι οταν θα θελω να αλλαξω κινητο δεν θα χρειαστω(ελπιζω) να αγορασω καινουργια καρτα.;)

Εγω παντως αν παρω καινουργιο κινητο σιγουρα θα παρω και αλλη καρτα και δεν θα κρατησω την ιδια..Αυτη την απλη που εχω τωρα θα την εχω για το 3230.Τωρα αν θες να εχει συμβατοτητα και με τα symbian 8 η DV ειναι μονοδρομος, αλλα γιατι να δωσεις τα διπλα λεφτα τωρα για μια DV οταν αργοτερα που πραγματικα θα τη χρειαστεις με τα ιδια λεφτα θα παρεις διπλασια χωριτικοτητα?Αποψη μου.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ,τυχαία βρήκα ένα προγραμματάκι που μπορείς με USB ή bluetooth να έχεις τσάμπα Internet!!! Δεν το είχα ψάξει ποτέ το θέμα και δεν ξέρω αν το έχουμε ξαναπεί !!!

Δείτε ΕΔΩ .... λέει ότι ειναι συμβατό με το 3230! άμα ξέρει κανεις τίποτα επί του θέματος ας μας πει-

:alien:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ,τυχαία βρήκα ένα προγραμματάκι που μπορείς με USB ή bluetooth να έχεις τσάμπα Internet!!! Δεν το είχα ψάξει ποτέ το θέμα και δεν ξέρω αν το έχουμε ξαναπεί !!!

Δείτε ΕΔΩ .... λέει ότι ειναι συμβατό με το 3230! άμα ξέρει κανεις τίποτα επί του θέματος ας μας πει-

:alien:

Το εχεις ξεζουμισει το κινητο ε Γιαννη? :alien:

 

Πρεπει να εχει γινει προσπαθεια απο παιδια στο φορουμ με 6600 και επιασε.Κανε ενα search και θα το βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ,τυχαία βρήκα ένα προγραμματάκι που μπορείς με USB ή bluetooth να έχεις τσάμπα Internet!!! Δεν το είχα ψάξει ποτέ το θέμα και δεν ξέρω αν το έχουμε ξαναπεί !!!

Δείτε ΕΔΩ .... λέει ότι ειναι συμβατό με το 3230! άμα ξέρει κανεις τίποτα επί του θέματος ας μας πει-

:alien:

 

Οριστε και η προσπαθεια που εχει γινει απο τον hostolis και τον gileras1 (κλικ ). ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

οταν ειδα το κινητακι (3230)σε καταλογο του πλαισιου,δεν πιστευα στα ματια μου!!Τοοοοοοοσα πραγματα σε τοσο σχετικα χαμηλη τιμη?Πραγματι ενθουσιαστηκα και αποφασισα να μαζεψω λεφτα ωστε να το αποκτησω και εγω το καλοκαιρι που θα εχω τελειωσει με τις εξετασεις :D !Ετσι καθησα επι 3 ωρες :!: :!: και διαβαζα ολη την συζητηση!Εχω μια απορεια:τι πειραζει που το λειτουργικο του ειναι 7 και οχι 8?

Thanks in advance... ;)

 

Anyone here pleeaasee... :(

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Anyone here pleeaasee... :(

symbian-7 ειναι φιλε μου ιδιο με του 6260,με mono mp3 αλλα τουλαχιστον εχει ραδιο και ir κατι που δεν εχουν αλλα ακριβοτερα κινητα της σειρας symbian της nokia,

γενικα για τα λεφτα του ειναι οτι πρεπει :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Anyone here pleeaasee... :(

Aν δεν σε ενδιαφερει το ραδιο και οι IrDA και θες stereo mp3.Τοτε καλυτερα να περιμενεις το 6681.Τωρα για το symbian...Και με το 7 κανεις τη δουλεια σου και ειναι πλεον σταθερο και σιγουρο.Το 8 ελαχιστοι θα το αξιοποιησουν πραγματικα...Και μολις το κανουν θα εχει βγει συσκευη με το 9 :rolleyes: (κολλημα...)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως εσύ να μου χαλάσεις την έμπνευση, έτοιμος είσουν απο πάνω απο το PC και παραμόνευες να πεταχτείς .... :p :p

Έχεις δίκιο όμως , το Z είναι ROM (Read-Only Memory) και ΔΕΝ μπορείς να κάνεις τίποτα :cry: , δεν το είχα προσέξει! Κάποια λύση θα βρεθει όμως... :shifty:

 

 

Πριν κλείσεις το κινητό το βάζεις αθόρυβο. Την επόμενη φορά που θα το ανοίξεις δεν θα κάνει καθόλου ήχο στην εκκίνηση!

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια μικρη βοηθεια. χρησιμοποιω το 3230 με δικτυο cosmote.

 

συνδεομαι σε wap over gprs με τις ρυθμισεις που μου εστειλε με μηνυμα η cosmote. αν χρησιμοποιησω το προγραμμα περιηγηση ολα ειναι μια χαρα. αν ομως οποιοδηποτε αλλο προγραμμα παει να συνδεθει σε wap over gprs...tipota. ανοιγει κανονικα τη συνδεση, φαινεται το G μεσα στο κουτακι, αλλα απο το μητρωο μενει σε 0KB upload,0KB download.

 

στο netfront ειχα βαλει proxy και δουλευε, δεν εχουν ολα τα προγραμματα ομως τετοια ρυθμιση. επιπλεον στο 3200 που ειχα πριν ολα τα προγραμματα δουλευαν κανονικα, ακομα και ιδια java midlets συνδεονταν,ενω τωρα τιποτα τα ιδια προγραμματα :!: ... :(

 

και με τις ρυθμισεις απο το site της ΝΟΚΙΑ τα ιδια... :cry: heeeeelp! :what:

κανεις με το ιδιο προβλημα... :(

Link to comment
Share on other sites

symbian-7 ειναι φιλε μου ιδιο με του 6260,με mono mp3 αλλα τουλαχιστον εχει ραδιο και ir κατι που δεν εχουν αλλα ακριβοτερα κινητα της σειρας symbian της nokia,

γενικα για τα λεφτα του ειναι οτι πρεπει :)

 

 

Μη ξεχναμε,υπάρχει κι ενα SX1 που τα έχει όλα με μονη διαφορα τη χειροτερη οθονη και κακη νυχτερινη ληψη.Ετσι για να μην παραβλεπουμε και τις εναλλακτικές ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , εκανα ενα search αλλα δε βρηκα και παροτι διαβασα πολλες σελίδες απο εδω. Μπορει καποιος να μου στειλει fs caller & ir remote που να δουλευουν (με τα ..παρελκομενα :-) στο reddevils@mycosmos.gr η να μου πειτε που θα τα βρω ?Ευχαριστω πολυ
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

[off-topic]

Σε τι είναι καλύτερο το SX1; Στην αυτονομία ή στην λειτουργικότητα των πλήκτρων!!!

[/off-topic]

 

Το μόνο καλό είναι η σπιτική αναβάθμιση. :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

dhladh ti ennoeis spitiskh anava8mish?????Se periptwsh flasharismatos na to kaneis monos sou????Pleon kai gia ta nokia nomizw pws kukloforoun firmware kai tropoi na to kaneis flash.Ektos kai an den ennoeis auto tote paw paso!!!! :) :) :)
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

dhladh ti ennoeis spitiskh anava8mish?????Se periptwsh flasharismatos na to kaneis monos sou????Pleon kai gia ta nokia nomizw pws kukloforoun firmware kai tropoi na to kaneis flash.Ektos kai an den ennoeis auto tote paw paso!!!! :) :) :)

εννοει οτι κατεβαζεις την αναβαθμιση απο τη siemens και την περνας μονος σου απλα με το καλωδιο, χωρις ειδικους εξοπλισμους και ιδιαιτερες γνωσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

μαγκες θα ηθελα να ρωτησω 1)αν το νοκια 3230 εχει γρηγορο μενου οπως το 6630 2)αν η ενταση των mp3 ειναι δυνατη οσο του 6630 3)αν εχει επιλογη για πληρη οθονη στα βιντεο και στις φωτογραφιες οπως στο 6630 4)αν υπαρχει η δυνατοτητα εναλλαγης μεταξυ μνημης κινητου και καρτα μνημης με το πληκτρο πλοηγησης η ειναι ενιαιο οπως του 6630
Link to comment
Share on other sites

μαγκες θα ηθελα να ρωτησω 1)αν το νοκια 3230 εχει γρηγορο μενου οπως το 6630 2)αν η ενταση των mp3 ειναι δυνατη οσο του 6630 3)αν εχει επιλογη για πληρη οθονη στα βιντεο και στις φωτογραφιες οπως στο 6630 4)αν υπαρχει η δυνατοτητα εναλλαγης μεταξυ μνημης κινητου και καρτα μνημης με το πληκτρο πλοηγησης η ειναι ενιαιο οπως του 6630

1)To μενου ειναι αρκετα γρηγορο και θα μπορουσα να πω οτι μπαινει σε αυτο και πιο γρηγορα απο το 6630.

2)Τα mp3 ειναι αδυναμα και μονοφωνικα και σε σχεση με το 6630 θα τα χαρακτηριζες τραγικα...

3)Με την εφαρμογη που εχει προεγκατεστημενη μονο τις φωτο μπορεις να δεις σε πληρη οθονη.

4)Με το joystick επιλεγεις τη μνημη που θες να δεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πώ 2 πραγματάκια που μπορεί να φανούν χρήσιμα στους κατόχους του 3230!

1)... ο ταχυφορτιστής ACP-12E είναι συμβατός πλήρως με το κινητό και κάνει 1 ώρα να φορτίσει... :D , όχι 2.5 που θέλει αυτός της κούτας!! και φυσικά κανένα πρόβλημα στην αυτονομία.... το ίδιο ακριβώς!*

 

Η ιστοσελίδα της Nokia λέει ότι ο φορτιστής ACP-12E (Travel charger) διατίθεται στην συσκευασία του 3230 για ορισμένες χώρες αντί του ACP-7E (Standard charger) που είχε η δική μας συσκευασία. Οπότε όποιος έχει τον ACP-12E από προηγούμενο Nokia μπορεί να τον χρησιμοποιεί άφοβα ;)

If it works, don't fix it.
Link to comment
Share on other sites

εννοει οτι κατεβαζεις την αναβαθμιση απο τη siemens και την περνας μονος σου απλα με το καλωδιο, χωρις ειδικους εξοπλισμους και ιδιαιτερες γνωσεις. ;)

 

 

etsi den exeis adiko.Oti katevazeis to firmware apo thn idia thn etairia kai to pairnas monos einai kalo.Alla pleon mporeis na vreis firmware kai gia nokia.Oxi apo thn etairia vevaia.Apla meta pas sto 8ema pou les esy gia ton exoplismo!!!!Exeis dikio.Sthn Nokia den xerw me ti exoplismo mporeis na flashareis to kinhto. :rolleyes:

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για σας!

 

Εδω και μερικες μερες ειμαι κατοχος ενος 3230. Πριν ειχα το 6230 και ειμαι "καινουριος" στο S60 και θα ηθελα να ρωτησω α) κατα ποσο μπορει να οριστει σαν προεπιλογη ενας αρ. τηλεφωνου οταν στο ιδιο ονομα υπαρχουν παραπανω απο 1 καταχωρησεις και β) κατα ποσο μπορει να μπει επαναλιψη της αφυπνησης (σε εβδομαδιαια βαση).

Μεχρι τωρα αυτα μονο μου λοιπουν σε σχεση με το 6230 (και φυσικα η ποιοτητα του μεγαφωνου...)

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για σας!

 

Εδω και μερικες μερες ειμαι κατοχος ενος 3230. Πριν ειχα το 6230 και ειμαι "καινουριος" στο S60 και θα ηθελα να ρωτησω α) κατα ποσο μπορει να οριστει σαν προεπιλογη ενας αρ. τηλεφωνου οταν στο ιδιο ονομα υπαρχουν παραπανω απο 1 καταχωρησεις και β) κατα ποσο μπορει να μπει επαναλιψη της αφυπνησης (σε εβδομαδιαια βαση).

Μεχρι τωρα αυτα μονο μου λοιπουν σε σχεση με το 6230 (και φυσικα η ποιοτητα του μεγαφωνου...)

Ευχαριστω!

για το (α), επελεξε την επαφη, και πηγαινε προεπιλογες, και βαλε αριθμο τηλεφωνου την προεπιλογη σου. και για sms κτλ

β) υπαρχει προγραμματακι, αλλα δεν ξερω ποιο. :O

Link to comment
Share on other sites

Το καταφερα σήμερα πήγα NOKIA SHOP στη Χαλκιδα και τους είπα για καθάρισμα δεν πληρώσα τιπότα περιμένα 45 λεπτα εμαθα και πώς ανοιγει για τις επομενες φορές που θα το χριαστώ να καθαρίσει
Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...