Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει τροπος να βαλω στο 3230 δυο sim? καποιος ανταπτορας ισως ωστε να μη κουβαλαω δυο κινητα

Υπάρχει η dual sim που μπαίνει στην σιμ του κινητού και πάτω της μπαίνουν 2 sim και η sim max που χωράει 12 κάρτες μεσα σε μία sim.

 

Με dual sim μπαίνουν δύο κάρτες σιμ μέσα στο κινητό που είτε τις κόβεις είτε μπαίνουν και οι δύο μέσα σε αυτό, ανάλογα τι dual sim θα προτιμίσεις.

 

Η sim max είναι μία κάρτα σιμ άδεια και μέσω ενός pc και ενός card reader μπορείς να βάλεις με΄χρι 12 κάρτες μέσα τις.

 

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να αλλάζεις τις κάρτες απο το μενού του κινητού.

 

*Δεν δουλεύουν κάρτες τις vodafone σε sim max (προσωπικά, ούτε με dual sim δουλεύουν)

 

Στα γράφω συνοπτικά γιατί θα μπερεδευτείς λίγο στο θέμα που μιλάμε γιαυτά

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες, S.O.S.

Προχτες μιλουσα με το 3230 μου, και καποιος με καλουσε. Οταν εκλεισα λοιπον μου ηρθε μηνυμα απο την Vodafone για να με ενημερωσει οτι ο ταδε με καλουσε. Με το που εσβησα αυτο το μηνυμα, ηρθε η καταστροφη. Την ωρα που το εσβηνε, μου εμφανιζει το μηνυμα "Σφαλμα Συστηματος (-1)". Ενταξει λεω, κλασικο ΝΟΚΙΑ ειναι....σε 2 δευτερολεπτα, παλι αυτο....και ξανα και ξανα. Το σβηνω, το αναβω, ολα κανονικα. Παω να στειλω μηνυμα, με το που παω στο μενου των μηνυματων, να το παλι το σφαλμα συστηματος. Το σβηνω, βγαζω μπαταρια, καρτες κλπ, τα βαζω ολα, παλι το ιδιο

Το προβλημα εμφανιζεται σε οτι εχει να κανει με μηνυματα. Οταν δε, μου ερχεται μηνυμα αρχιζει παλι τα ιδια και μου ειναι τραγικα δυσκολο ακομα και να το διαβασω....δεν λεω καν τι τραβαω για να απαντησω - δεν το εχω καταφερει ακομα....μονο απο τις σημειωσεις μπορω να στειλω σμσ κανονικα

Εκανα και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...πρρρρ τιποτα, απλα βγηκε το θεμα και αλλαξε ο ηχος κλησης μου.

Κατεχετε ιντα πρεπει να καμω? (εβλεπα ενα ρεπορταζ για την πατριδα μου τον μυλοποταμο:lol:)

Α! ξεχασα!

στον τηλεφωνικο καταλογο μου, εμφανιστηκαν απο το πουθενα κατι τηλεφωνα που ειχα προ πολλου σβησει....και επαθα κατι νιλες καλοντας τα λαθος ατομα........:X

 

Εχω καιρο να μπω στο site. Το ειχα παθει και εγω αυτο με το "Σφαλμα Συστηματος (-1)"και αρκετοι αλλοι και αν θυμαμαι, εφταιγε καποια εφαρμογη...Δεν μπορω να θυμηθω ποια ή αν σχετιζονταν με διαχειρηση μυνηματων. Την ειχα αναφερει παλαιοτερα. Το μονο που εκανα, ηταν να σβηνω μια μια τις εφαρμογες και να δοκιμαζω αν συνεχιζει το προβλημα...Παντως θυμαμαι οτι η εφαρμογη που προκαλουσε σε μενα το προβλημα ηταν ενταξει σε αλλους, αρα δεν μπορεις να κατηγορησεις μια μονο εφαρμογη...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

paidia teleftaia anavathmisei pio einai???ti version leei??

Η τελευταία είναι η v5.0717.0 (23-05-07)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οταν το κινητο ειναι στο αθορυβο πως γινεται να εχει δονηση οταν σου ερχεται μηνυμα????

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Οταν το κινητο ειναι στο αθορυβο πως γινεται να εχει δονηση οταν σου ερχεται μηνυμα????

Προφίλ > Αθόρυβο > Επιλογές > Διαμόρφωση > Ειδοποίηση δόνησης -> Ενεργοποιημένη.

Δεν την έχει αυτή τη ρύθμιση;;:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προφίλ > Αθόρυβο > Επιλογές > Διαμόρφωση > Ειδοποίηση δόνησης -> Ενεργοποιημένη.

Δεν την έχει αυτή τη ρύθμιση;;:confused:

 

ενεργοπιημενη ειναι αυτη η ρυθμιση αλλα οταν λαβω μηνυμα δεν εχει δονηση καθολου....εχει μονο οταν με παιρνουν τηλ.

γιατι συμβαινει αυτο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, σ'αυτό που είχα εγώ δούλευε κανονικά η δόνηση στα μηνύματα.

Δεν πας για μία αναβάθμιση?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, σ'αυτό που είχα εγώ δούλευε κανονικά η δόνηση στα μηνύματα.

Δεν πας για μία αναβάθμιση?

 

προς τα εκει το βλεπω........

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

προς τα εκει το βλεπω........

Όντώς, για κάποιο λόγο "τρώει" κόλλημα, κάνε μια αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αν εχω καλωδιο μπορω να του κανω αναβαθμηση εγω η πρεπει να το παω σε καταστημα νοκια?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

αν εχω καλωδιο μπορω να του κανω αναβαθμηση εγω η πρεπει να το παω σε καταστημα νοκια?

Θα πρέπει να πας σε Nokia Shop, δεν διατίθεται αναβάθμιση μέσω internet.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα έβαλα την υπηρεσια Wind Plus και ενώ μπαίνω κανονικά στις περισσότερες σελίδες δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το πρόγραμμα Instant Messaging που έχω στο κινητό(Slick) αλλά ουτε επισης και το mig33.Μήπως πρεπεί να αλλάξω τιποτα ρυθμισεις?Την υπηρεσια πιο πολύ την ενεργοποίησα γι'αυτο τον λόγο και οχι για να μπαίνω στις ιστοσελίδες.Απο τι παρατηρησα έχω γενικά πρόβλημα με τα προγραμματα ειτε είναι σε java ειτε σε symbian εκδοση(εννοώ προγράμματα που ζητούν πρόσβαση στο Internet π.χ Google maps)
Link to comment
Share on other sites

prin me pareis kapoios i lavo minima ena beep kanei to kinito,einai bug i yparhei lysei gia ayto??

 

oso gia tin nea version toy 3230 ti veltionei se shesei me to palio,kaneis??

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μηπως καποιαεφορμογη η οποια ενω γραφεις με κεφαλαια ενα μηνυνα και 8ες να σβγσεις μερικα γραμματα να μενει μονιμα κεφαλαια??

 

---------------

 

Πως μπορω να κανω συγχρονισμο του κινητου μεσω life blog κανω αλλα μου λεει σφαλμα συστηματος??????

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδες βασικά χρονια πολλά και καλα Χριστούγεννα σε ολους.Γνωριζει κανεις κανενα προγραμματακι που να κανει συνοψη του χρονου σου που μιλησες???Να μπορεις επισης να εξαιρεσεις καποια τηλεφωνα,ωστε να μην μετραει το ποσο μιλησες με τους συγκεκριμενους αριθμους.Αυτο το λεω γιατι εχω εταιρικο οπου ενδοεταιρικα μιλαω τζαμπα.Ευχαριστω!!!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
όταν κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή από που την βλέπω για να αρχίσω να τη χρησιμοποιώ???:ninja::confused::ninja:
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

όταν κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή από που την βλέπω για να αρχίσω να τη χρησιμοποιώ???:ninja::confused::ninja:

Με το που θα την εγκαταστήσεις θα εμφανιστεί στο μενού. Ωστόσο υπάρχουν και περιπτώσεις που δημιουργούν φακέλους (που βρίσκονται στο μενού και αυτοί) και βρίσκονται μέσα σ’ αυτούς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με το που θα την εγκαταστήσεις θα εμφανιστεί στο μενού. Ωστόσο υπάρχουν και περιπτώσεις που δημιουργούν φακέλους (που βρίσκονται στο μενού και αυτοί) και βρίσκονται μέσα σ’ αυτούς.

 

δεν εμφανίζονται παρά το ότι κάνω εγκατάσταση.Που μπορεί να βρίσκονται?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

δεν εμφανίζονται παρά το ότι κάνω εγκατάσταση.Που μπορεί να βρίσκονται?

Ποια εφαρμογή εγκαθηστάς;

Αν δεν εμφανίζεται,υπάρχει πρόβλημα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή εγκαθηστάς;

Αν δεν εμφανίζεται,υπάρχει πρόβλημα...

vista flash η μία και η άλλη

steeplySkin...

στη διαχείρηση αρχείων εμφανίζεται στα εργαλεία αλλά δε ξέρω από που να τις τρέξω....

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

vista flash η μία και η άλλη

steeplySkin...

στη διαχείρηση αρχείων εμφανίζεται στα εργαλεία αλλά δε ξέρω από που να τις τρέξω....

Κάποια ασυμβατότητα παίζει λογικά...

Στο κάνει αυτό και με άλλες εφαρμογές;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ασυμβατότητα παίζει λογικά...

Στο κάνει αυτό και με άλλες εφαρμογές;

 

όχι :(

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...