Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalimera paidia :):):):) psaxnw na parw ena bluetooth gia to 3230, exei kaneis kapoio na mou proteinei mexri 50 euro??

 

eida sto plaisio ta nokia BH-300, BH-200 kai BH-207, alla de polykatalava pou einai oi simantikes diafores tous.??

8elw na parw kati, pou na einai testarismeno me to kinito ayto, gia na eimai sigouri oti einai mia xara!

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα έξης και παρακαλώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

- Αν με ένα card reader κάνω αντιγραφή με ενεργοποιημένο στο pc την επιλογή

να βλέπει τα κρυφά αρχεία από μία κάρτα σε μία άλλη είναι όλα εντάξει η πρέπει να προσέξω κάτι. Κάποιο format!!! ίσως...

- 512Mb η 1Gb να αγοράσω δηλαδή διαβάζει το 1Gb

- Αν το κινητό έχει παλιά έκδοση λογισμικού να περάσω καινούργια ή οχι (από όσο ξέρω το συγκεκριμένο δεν έχει κάποιο πρόβλημα)

 

Πρόκειται για το κινητό μιας φίλης η οποία είναι άσχετη με το θέμα και με παρακάλεσε να βοηθήσω. Απλά της αρέσει πολύ 3230 το έχει βολευτεί γενικά και δεν θέλει να το αλλάξει.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που νομιζω οτι καταλαβα :)

 

1)Εαν με ενα card reader επιλεξεις να φαινονται τα κρυφα αρχεια τοτε μπορεις να τα περασεις απο την μια καρτα στην αλλη με cory paste χωρης κανενα προβλημα

(καλο θα ειναι την καινουρια καρτα να την κανεις ενα format μεσα απο το κινητο)

 

2)Εαν περασεις καινουρια εκδοση λογισμικου τοτε μερικες εφαρμογες δεν θα λειτουργουν και θα πρεπει να της ξαναπερασεις απο την αρχη. Nα μην ξεχασεις να παρεις backup της επαφες και οτι αλο σου χρειαστη :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το κάνω έτσι. Για κάρτα κάποιος 512ΜΒ η 1GB;;; να πάρω

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Προχθες ακουσα εναν ηχο κλισης απο Samsung.Ηταν ο ηχος που κανει ενα κουνουπι και το χτυπημα της μυγοσκοτωστρας!Το πηρα με το μπλε δοντι.Ηταν αρχειο .mmf .Το φορματ αυτο ειναι της Yamaha.Γνωριζει κανεις κανενα προγραμμα για να το μετατρεψουμε για Νοκια ?

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Προχθες ακουσα εναν ηχο κλισης απο Samsung.Ηταν ο ηχος που κανει ενα κουνουπι και το χτυπημα της μυγοσκοτωστρας!Το πηρα με το μπλε δοντι.Ηταν αρχειο .mmf .Το φορματ αυτο ειναι της Yamaha.Γνωριζει κανεις κανενα προγραμμα για να το μετατρεψουμε για Νοκια ?

 

Ακόμα και να το μετατρέψεις σε φορμά που θα το διαβάζει το Νokia, πώς θα το ακούσεις από το 3230???? Έχει την κατάλληλη ποιότητα κα πιστότητα ήχου το ηχείο του 3230 για να ακούσεις τον ήχο όπως πρέπει :lol: ???

Με αυτά και μ' αυτά έχω εγκαταλείψει τις προσπάθειες να φορτώνω το 3230 μου με οποιονδήποτε ήχο "realtone", δηλαδή mp3, aac, amr κλπ. Αντ' αυτού έχω επιστρέψει στο "Desk phone hi". Είναι από τους λίγους ήχους που ακούγονται δυνατά και καθαρά χωρίς να κλιπάρουν!!!:p

Ακούω καθημερινά όπου βρεθώ άλλα κινητά με άριστη ποιότητα αναπαραγωγής αρχείων ήχου και λαμπερό/φανταχτερό ήχο και μελαγχολώ :p

 

(υποθέτω βέβαια ότι ο ήχος που λες προορίζεται για το 3230 που έχεις στο avatar σου)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ακούω καθημερινά όπου βρεθώ άλλα κινητά με άριστη ποιότητα αναπαραγωγής αρχείων ήχου και λαμπερό/φανταχτερό ήχο και μελαγχολώ :p

 

(υποθέτω βέβαια ότι ο ήχος που λες προορίζεται για το 3230 που έχεις στο avatar σου)

Μια χαρα ειναι το κινητακι του avatar :).Οσο για τον ηχο κλισης που ανεφερα δεν ξερω αν εχει την δυνατοτητα να το παιξει το 3230,αλλα οπως ειπα μολις το ακουσα τρελαθηκα.Φερε στο μυαλο σου το ηχο του πεταγματος ενος κουνουπιου αργα μεσα στη νυχτα,την στιγμη που παει να σε παρει ο υπνος ,και θα καταλαβεις.Ασε δε το "σπλατςςςς" της μυγοσκοτωστρας !

Και δεν το θελω για ηχο κλισης.Απλα γιατι μου αρεσε.Ως ηχο εχω τον ιδιο εδω και 5 χρονια και μαλιστα ενας νεος που ηρθε στη δουλεια και ειχε τον ιδιο αναγκαστηκε να τον αλλαξει μια και ο παλιος ειναι αλλιως !!!:)

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα σε ολο το κοσμο.Εχω το 3230 και εγω πριπου 2 χρονια.Προσφατα μονο εντελως ξαφνικα εσβησε και δεν ανοιγε με τιποτα.Το πηγα σε τεχνικο και τελικα ηθελε μονο αναβαθμιση.Την εκανα την αναβαθμιση ολα μια χαρα εκτος απο το bluetooth.Oταν προσπαθω να το ενεργοποιησω δεν ανοιγει με τιποτα και μου βγαζει το εξης μηνυμα:''Aδυναμια εκτελεσης ενεργειας bluetooth''.Καμια ιδεα κανεις????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καντο hard format μηπος και στρωση διαβασε εδω πως γεινετε :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102578

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Του εκανα οπως ακριβως περιγραφεις στις οδηγιες σου φιλε μου αλλα δυστυχως δεν διορθωθηκε το προβλημα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το opera mini το εχει δοκιμασει κανεισ?σε μενα δεν μπορει να συνδεθει και βγαζει συνεχεια σφαλμα,ενω ο μανισιοσ browser μπαινει κανονικα!λετε να φταιει η εκδοση λειτουργικου του κινητου μου V 3.0505.2 γιατι ειδα οτι υπαρχει πιο νεα εκδοση που αναβαθμιζει και την μηχανη java του κινητου?αξιζει να το αναβαθμισω ή δεν γινεται τιποτα,δεν παιζει καθολου?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια! Εχω μια ερωτηση να κανω. Εχω βάλει κάποιες εφαρμογές στην κάρτα μνημης απο οταν το πηρα. Γενικα οταν ηταν καινουργιο δοκιμασα παρα πολλες εφαρμογες και παιχνιδια. Το back up που εχω κανει, κραταει τα παντα! Απο τις εφαρμογες, ρυθμισεις, ακομα και τα αρχεια που εχουν μεινει απο αλλες παλιες εφαρμογες, που δεν υπαρχουν πια στο τηλ. Εγω θέλω να κάνω ενα φορματ, μετα βαλω τις επαφές μου και τα μηνυματα μου, και να μην βάλει τίποτα αλλο απο αυτα που ειχε το τηλ. πριν το φορματ. Γινεται ή πρεπει να το κανω μεσω του υπολογιστη; ( θα χασω ομως τα μηνυματα ή τουλαχιστον τις ημερομηνιες τους...)
Link to comment
Share on other sites

Γεια! Εχω μια ερωτηση να κανω. Εχω βάλει κάποιες εφαρμογές στην κάρτα μνημης απο οταν το πηρα. Γενικα οταν ηταν καινουργιο δοκιμασα παρα πολλες εφαρμογες και παιχνιδια. Το back up που εχω κανει, κραταει τα παντα! Απο τις εφαρμογες, ρυθμισεις, ακομα και τα αρχεια που εχουν μεινει απο αλλες παλιες εφαρμογες, που δεν υπαρχουν πια στο τηλ. Εγω θέλω να κάνω ενα φορματ, μετα βαλω τις επαφές μου και τα μηνυματα μου, και να μην βάλει τίποτα αλλο απο αυτα που ειχε το τηλ. πριν το φορματ. Γινεται ή πρεπει να το κανω μεσω του υπολογιστη; ( θα χασω ομως τα μηνυματα ή τουλαχιστον τις ημερομηνιες τους...)

 

Μπορείς να σώσεις τα μηνύματα!

Θα βάλεις την κάρτα σε ένα card reader, θα επιλέξεις να εμφανίζονται τα κρυφά αρχεία/φάκελοι και θα κάνεις αποκοπή το φάκελο Mail (βρίσκεται εδώ: E:\system\). Τέλος κάνε το format μέσω του κινητού και ξανάβαλε τη κάρτα στο card reader και κάνε επικόλληση το φάκελο Mail εκεί που τον βρήκες προηγουμένως.

 

Τωρα για για να κρατήσεις τις επαφές σου θα συνδέσεις το κινητό στο PC και θα πας στο Nokia Phone Browser\Nokia 3230\Επαφές και πατήσεις "Ενημέρωση" (πάνω στη μπάρα εργαλείων) θα αντιγράψει όλες τις επαφές σου στο PC. Κάνε τες μια αντιγραφή σε ένα άλλο φάκελο και μετά το format ξανασύνδεσε το κινητό και κάνε επικόλληση τις επαφές στο Nokia Phone Browser\Nokia 3230\Επαφές (αν δεν τις έχει κρατήσει) και πάτα το "Ενημέρωση" ώστε να τις περάσει στο κινητό και πάλι!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το 3230 νομιζω δεν εχει, ή τουλαχιστον εγω δεν εχω καποια εφαρμογη που να μου δινει την επιλογη να σωσω τα μηνυματα στην καρτα μνημης....
Link to comment
Share on other sites

Ποτε μην λες ποτε :)

http://www.rapiduploader.com/761004

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποτε μην λες ποτε :)

http://www.rapiduploader.com/761004

Ευχαριστώ πολύ gianpithio το κατέβασα γιατί το χρειαζόμουν πολύ και εγώ .

Θα μπορέσω λές να μεταφέρω και τα υπάρχοντα μηνύματα στην κάρτα η μόνο αυτά που θα σταλούν από δώ και μετά???????? Υπάρχει τέτοια επιλογή στο πρόγραμμα αυτό.

Θα το περάσω στο κινητό άλλου και ρωτώ για να ξέρω.....

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μαλον οχι, αλλα ισος να γινει κατι αν κανεις αντικατασταση ολο το φακελο mail που σου δημηουργισε τορα στην μνημη του τηλ

 

Υ.Γ.

Καντον copy με ενα fileman μεσα απο το c/system/... μετα paste μεσα στο Ε/.. και μετα με ενα card reader κανε αντηκατασταση τον φακελο mail που εχεις στην καρτα! αν δεν μπορεις να το βρεις στηλε ενα τυχεο μηνυμα στο κινητο σου οστε να διμιουργιθει ο φακελος mail μεσα στο E/system/.. :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω ενδιαφέρον ακούγεται έτσι αν το πετύχω θα πώ.....

 

Υ΄Γ. Μήπως ενταλώς τυχαία έχει και ένα file manager εύκαιρο...

 

Ευχαριστώ τουλάχιστον δις :) :)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σου ανεβασα ενα fileman Eδω :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να είσαι πολύ καλά και πάλι ευχαριστώ :) :) :)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia :):):):) psaxnw na parw ena bluetooth gia to 3230, exei kaneis kapoio na mou proteinei mexri 50 euro??

 

eida sto plaisio ta nokia BH-300, BH-200 kai BH-207, alla de polykatalava pou einai oi simantikes diafores tous.??

8elw na parw kati, pou na einai testarismeno me to kinito ayto, gia na eimai sigouri oti einai mia xara!

 

Mipos exei kaneis kamia protash giati kai ego skeftomai na paro ena gia to aytokinhto tora pou to prostimo eftase 150 euro .

Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμίσει κάποιος που μπορώ να βρώ το net monitor gia to 3230?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pws mporw sto 3230 m otan grafw ena minima na einai monima kefalaia ta gramata?iparxei kamia efarmogh?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ξερει κανεις τι σημαινει το " Εφαρμ. εκλεισε Ncnlist MSGS client 3" και το "εφαρμ. εκλεισε Msv Server USER 70"?ανοιγω το κινητο μου και συχνα μου τα βγαζει αυτα τα μηνυματα.σημρα τα εβγαλε και τα 2 μαζι.εχω ενα 3230.καποιο μια βοηθεια?
Nergal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...