Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλεον στο 1ο post αυτου του θεματος υπαρχει ενα συνημμενο *.doc: Οδηγός BT serial connection για το 3230 & internet μέσω PSTN. :)

 

Τον οδηγο αυτο τον ετοιμασε ο χρηστης neo_com_3 τον οποιο και ευχαριστουμε. :)

Που μπορω να βρω και εγω αυτο το *.doc; εψαξα στα post αλλα δεν το βρηκα :cry: :cry: :cry: :cry:

PLZ πειτε μου γιατι ενδιαφερομαι να το κανω και εγω

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που μπορω να βρω και εγω αυτο το *.doc; εψαξα στα post αλλα δεν το βρηκα :cry: :cry: :cry: :cry:

PLZ πειτε μου γιατι ενδιαφερομαι να το κανω και εγω

Λέει καθαρά οτι είναι στο πρώτο post αυτού του θέματος :this:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το γωστο προβλημα της μαμησιας εφαρμογης ληψης φωτογραφιων στο 3230.

Κατεβασε απο εδω http://www.zenithcore.com/ το "ZUnfatCamera for N3230" το οποιο λυνει το προβλημα αυτο ;)

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Το δοκίμασα, αλλά έχω την εντύπωση πως - προφανώς λόγω της μεγάλης συμπίεσης χάνει και λίγο σε ποιότητα σε σχέση με το μαμίσιο. Έχω δίκιο; Πάντως με το μαμίσιο έχω τραβήξει κάτι φοβερές εικόνες με μέγεθος 450 kB!!!

 

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα πρέπει να ρυθμίσουμε το κινητό μας, φτιάχνοντας ένα νέο προφίλ με όνομα Βt.

 

Δυστυχώς όμως το κινητό μου αρνείται πεισματικά να το κάνει.

Κάθε φορά που το κάνω το μετονομάζει σε bt(01) ενώ δεν υπάρχει το Bt

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να επέμβω στο εσωτερικό του gnubox ώστε να αλλάξω το όνομα...δυστυχώς με το unsis δεν μπόρεσα να κάνω και πολλά...

 

Ψάχνοντας στο νετ βρήκα και μια άλλη εφαρμογή το officeagent.

Αυτό ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα με το gnubox αλλά δεν λειτουργεί με υπολογιστή παρά μόνο με bluetooth access point...Ενω πραγματοποιείται κανονικά η "παράκαμψη" της κλήσης κολλάει στην σύνδεση...

 

έχω δοκιμάσει πολλούς συνδυασμούς αλλά έχω κολλήσει στο ίδιο σημείο.

Περιμένω τώρα απάντηση από την εταιρία για να δω ποιo ΙΡ range χρησιμοποιούν ώστε να δω αν μπορεί να λειτουργήσει έτσι...

Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Το δοκίμασα, αλλά έχω την εντύπωση πως - προφανώς λόγω της μεγάλης συμπίεσης χάνει και λίγο σε ποιότητα σε σχέση με το μαμίσιο. Έχω δίκιο; Πάντως με το μαμίσιο έχω τραβήξει κάτι φοβερές εικόνες με μέγεθος 450 kB!!!

 

Ευχαριστώ...

Ισως , εγω χρησιμοποιω το Camera fx που ειναι πρωτο προγραμματακι ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

theka,εβαλες την πιο κουφη υπογραφη !!! Οσο για την εκπληξη που σου προξενισε ο σχεδιασμος ,ειναι απορεια της αισθησης του χιουμορ που εχει αυτος ο ανθρωπος.

manos......τα καγκελα βρειιιιιιι! Καλα μην ψαχνεσε.....τελειωσε το βαψιμο.

Καλως ορισατε και παλι .

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα πρέπει να ρυθμίσουμε το κινητό μας, φτιάχνοντας ένα νέο προφίλ με όνομα Βt.

 

Δυστυχώς όμως το κινητό μου αρνείται πεισματικά να το κάνει.

Κάθε φορά που το κάνω το μετονομάζει σε bt(01) ενώ δεν υπάρχει το Bt

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να επέμβω στο εσωτερικό του gnubox ώστε να αλλάξω το όνομα...δυστυχώς με το unsis δεν μπόρεσα να κάνω και πολλά...

 

Φίλε μου, κατ' αρχήν να ξεκαθαρίσουμε πως δεν μιλάς για προφίλ τηλεφώνου αλλά για σημείο σύνδεσης. Μήπως υπάρχει ήδη σημείο σύνδεσης με το όνομα Bt και έτσι στο μετονομάζει; Μόνο αυτό μπορώ να φανταστώ...

 

Για όποια άλλη απορία έχει μην διστάσει να ρωτήσεις...

 

Καλημέρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, κατ' αρχήν να ξεκαθαρίσουμε πως δεν μιλάς για προφίλ τηλεφώνου αλλά για σημείο σύνδεσης. Μήπως υπάρχει ήδη σημείο σύνδεσης με το όνομα Bt και έτσι στο μετονομάζει; Μόνο αυτό μπορώ να φανταστώ...

 

Για όποια άλλη απορία έχει μην διστάσει να ρωτήσεις...

 

Καλημέρα...

 

καλημέρα,

 

Όχι και αυτό είναι το πρόβλημα μου.Δεν υπάρχει κανένα ενεργό προφίλ στην σύνδεση, ούτε data ούτε gprs, με το όνομα Bt το μόνο προφίλ που έχω είναι για τα mms.

 

όταν κάνω το προφίλ Bt το μετονομάζει κατευθείαν σε Bt(01) ενώ όταν πάω να το αλλάξω όνομα μου λέει πως υπάρχει ήδη αυτό το όνομα (Bt) αλλά και δεν φαίνεται και δεν το βρίσκει το gnubox...

 

ίσως η ΝΟΚΙΑ να το έχει κλειδώσει (λέμε τώρα)

 

πάντως η έκδοση λογισμικού μου είναι η 3.0505.2. Έχω επιχειρήσει και με επαναφορά ρυθμίσεων αλλά και με full format...

Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Distixws den vlepw i nokia na ipostirizei to kinitaki mas :( mataia perimenoume nea ekdosi firmware .... den tin vlepw pouthena ston orizonta :(

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Όχι και αυτό είναι το πρόβλημα μου.Δεν υπάρχει κανένα ενεργό προφίλ στην σύνδεση, ούτε data ούτε gprs, με το όνομα Bt το μόνο προφίλ που έχω είναι για τα mms.

 

όταν κάνω το προφίλ Bt το μετονομάζει κατευθείαν σε Bt(01) ενώ όταν πάω να το αλλάξω όνομα μου λέει πως υπάρχει ήδη αυτό το όνομα (Bt) αλλά και δεν φαίνεται και δεν το βρίσκει το gnubox...

 

ίσως η ΝΟΚΙΑ να το έχει κλειδώσει (λέμε τώρα)

 

πάντως η έκδοση λογισμικού μου είναι η 3.0505.2. Έχω επιχειρήσει και με επαναφορά ρυθμίσεων αλλά και με full format...

 

Γεια χαρά και πάλι...

 

Δοκίμασε το εξής. Διέγραψε όλα τα προφίλ που έχεις και τρέξε το πρόγραμμα Setting Wizard το οποίο είναι προεγκατεστημένο στο 3230. Μετά δημιούργησε το νέο σημείο Bt. Αν και πάλι δεν παίξει δεν ξέρω τι να σου πω. Πάντως σε εμένα δούλεψε κανονικότατα και με Dial Up. Δεν πιστεύω ότι είναι θέμα κλειδώματος - σε εμένα πως έπαιξε;

 

Για ότι άλλο, στην διάθεσή σου...

 

Κάποιος άλλος το δοκίμασε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

με φλασάρισμα στη ΝΟΚΙΑ έγινε τελικά...

 

το άλλο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να συνδεθεί το mrouter...

Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Λέει καθαρά οτι είναι στο πρώτο post αυτού του θέματος :this:

Αχεμ Αχεμ :mad: :mad: ΠΟΥ ακριβως.Δεν υπαρχει κανενα μνμ στο 1ο post με καποιον συνδεσμο που να παραπεμπει εκει!!

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχεμ Αχεμ :mad: :mad: ΠΟΥ ακριβως.Δεν υπαρχει κανενα μνμ στο 1ο post με καποιον συνδεσμο που να παραπεμπει εκει!!

To ειχε πει και ο asymvivastos. Στο πρωτο post του thread στο τελος ,με τα συννημενα... :worry: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=621787#post621787

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αχεμ Αχεμ :mad: :mad: ΠΟΥ ακριβως.Δεν υπαρχει κανενα μνμ στο 1ο post με καποιον συνδεσμο που να παραπεμπει εκει!!

Αν πας στην πρωτη σελιδα απο τις 129 που ηδη φθασαμε ζωη να`χουμε,κατω απο την αναφορα που γινετε για την συσκευη εχει εναν τιτλο για παιχνιδια για το 3230.Μεσα στο πλαισιο εχει και ενα αρχειο word με ονομα ...οδηγος ΒΤ κλπ κλπ.Υπαρχει ακομη εκει. Ειναι 43 KB.

manos..... σε ποιες παραλιες τριγυριζες ? :cool:

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 3230...Δεύτερο symbian.Έχω το Χ700.

Βγάζω φώτο και αν και 1.3ΜΡ δεν έχει καλή εμφάνιση.

Λες και είναι από VGA.Το έχω στην υψηλή ανάλυση.

Μέγεθος αποθήκευσης περίπου 45kb.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας μήπως ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα για να μπορείς να στέλνεις τις ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές ? Αν ναι πως λέγετε και που μπορώ να το βρω ?
Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 3230...Δεύτερο symbian.Έχω το Χ700.

Βγάζω φώτο και αν και 1.3ΜΡ δεν έχει καλή εμφάνιση.

Λες και είναι από VGA.Το έχω στην υψηλή ανάλυση.

Μέγεθος αποθήκευσης περίπου 45kb.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

βαλ'το στη βασική να δεις διαφορα.

 

ΕΔΙΤ: στην ΚΑΝΟΝΙΚΗ ήθελα να πω

Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

με φλασάρισμα στη ΝΟΚΙΑ έγινε τελικά...

 

το άλλο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να συνδεθεί το mrouter...

 

Ο mRouter δεν είναι ανάγκη να συνδεθεί απ' ευθείας. Αρκεί να έχεις ορίσει τις επιπλέον πόρτες όπως εξηγώ στον οδηγό. Ο mRouter θα δεί την αίτηση του 3230 και θα επικοινωνήσει...

 

Το καλύτερο θα ήταν να είσαι μαζί με κάποιον που το έχει κάνει για σου δείξει πως θα δημιουργήσεις την σύνδεση την πρώτη φορά - γιατί πολύ εύκολα μπορεί να κάνεις κάποιο λάθος που δεν το βλέπεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

είμαι καινούριος κάτοχος ενός 3230, δύο ερωτήσεις έχω να κάνω.

1ον έχει βγει αναβάθμιη που να εξαλείφει το πρόβλημα με το streching όταν χρησιμοποιώ το πρόγραμμα της νόκια για λήψη φωτογραφιών?

πότε αναμένεται αν δεν έχει βγει?

2ον ένα μπιπ πριν από κάθε μήνυμα ή πριν από κάθε κλήση πώς βγαίνει?????

cypherth
Link to comment
Share on other sites

είμαι καινούριος κάτοχος ενός 3230, δύο ερωτήσεις έχω να κάνω.

1ον έχει βγει αναβάθμιη που να εξαλείφει το πρόβλημα με το streching όταν χρησιμοποιώ το πρόγραμμα της νόκια για λήψη φωτογραφιών?

πότε αναμένεται αν δεν έχει βγει?

2ον ένα μπιπ πριν από κάθε μήνυμα ή πριν από κάθε κλήση πώς βγαίνει?????

1. δεν εχει βγει αναβαθμιση που να το διορθωνει.

2. Δεν βγαινει το μπιπ :) Αν το συνηθισεις θα καταλαβεις οτι ειναι πολυ χρησιμο. Χωρις αυτο δεν θα καταλαβαινες τις αναπαντητες κλησεις...Μπορει οταν βγει νεο firmware να εχεις δυνατοτητα απενεργοποιησης.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

to kinito trelathike.

ksafnika pao na to kseklidoso ta koumpia tipota tzifos.

kanw tin klasiki kinisi.bgazo mpataria.

 

to ksana anoigo kai ksafnika oti app kai games eixa sto kinito eksafanistikan.(stin karta mnimis mono).

 

koitao plirofories gia karta mnimis kai leei oti xrisimopoite 20 mb..

ontos psaxno analutika tin karta mnimis kai ta app kai ta games uparxoun mono ta sis mono kai jar.

 

ti na kanw?

 

pws tha to epanafero sta kala tou?

Link to comment
Share on other sites

Ενα σοφτ φορματ 8α βοη8αγε....&hard βεβαια αν δεν εχεις προβλημα επαναφορας των δεδομενων σου δεν 8α ταν ασχημο

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου στείλει το PhotoRite στο akakios1976@yahoo.gr? Ευχαριστώ πολύ :rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...