Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη για την ερώτηση αλλά έχω μια απορία σημαντική θα έλεγα.

Τελικα το 3230 διαθέτει Symbian 7 ή 8.

 

Στα specs του παρόντος topic το βλέπω για 7, στο preview του site για 8, σε άλλο τοπικ ένας φίλος αναφέρει ότι είναι 8άρι και ρώταγε κάτι για συμβατότητα με τις εφαρμογές απο το 6630. Στην ΝΟΚΙΑ δεν το βρίσκεις πουθενα, αλλά στο symbian.com που έχει όλα τα smartphones λέει οτι είναι 7.

 

A! στο gsmarena.com που έχει ένα review γράφει ο συντάκτης :

"... initially we expected Nokia 3230 to be equipped with the latest operational system Symbian OS 8.0, our expectations did not come true. The manufacturer has built in it the older the 7.0 version. For our testing process we used a product with the 3.0505.2 firmware version from February 19th this year..." link : http://www.gsmarena.com/nokia_3230-review-33.php

 

:shoot: :rocket: :knife:

Αυτό ήταν δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει. Μηπως να ψηφίσουμε ; :D :D (Με τα στοιχεία που έχω κερδίζει το 7)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ

Παρακαλείτε κάτοχος ΝΟΚΙΑ 3230 να ενημερώσει για την έκδοση Symbian που έχει το τηλέφωνο του.

Ευχαριστώ.

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την ερώτηση αλλά έχω μια απορία σημαντική θα έλεγα.

Τελικα το 3230 διαθέτει Symbian 7 ή 8.

Operating System: Symbian OS v7.0s

Developer Platform: Series 60 2nd Edition, Feature Pack 1

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτό ; Δεν το έχω ξαναδεί
΄

 

What are Feature Packs?

Feature Packs include features that are additional to Edition.

Feature Packs may also include device specific features.

For example, Series 60 2nd Edition, Feature Pack 2

introduces WCDMA technology into Series 60 devices.

http://www.series60.com/showpage?pbId=17&pbType=-1&c_id=9

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τα τραγουδια που εχω και παιζουνε,ακουγονται χαμηλα ρε παιδια,ενω αν χτυπαει το τηλεφωνο ακουγονται ποιο δυνατα.Πρεπει να κανω κατι για να τα ακουω ποιο δυνατα,καποια ρυθμιση ισως ;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

mipos xerei kanenas kamia selida dorean gia na bro programa poy na elenxo to kinhto apo to pc meso bluetooth??
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Hail!! Μετα απο απουσια μιας εβδομαδας (ολη την Πελοποννησο γυρισα :D ) παλι κοντα σας.

 

Μου βγαζει καθε φορα που το ανοιγω "η εφαρμογη main εκλεισε" Παταω ενταξει και ανοιγει κανονικα το κινητο χωρις καποιο προβλημα. Τι ειναι αυτο? Δεν πολυκαιγομαι για φορματ, ετσι αν δεν ειναι κατι ασχημο να το αφησω να υπαρχει. Το εχει δει κανενας αλλος? Τωρα ποια εφαρμογη κανει τη στραβη, λιγο δυσκολο να ξερω, γιατι εχω βγαλει /βαλει αρκετες, αλλα οσες χρησιμοποιουσα τοσο καιρο εχω παλι μεσα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Hail!! Μετα απο απουσια μιας εβδομαδας (ολη την Πελοποννησο γυρισα :D ) παλι κοντα σας.

 

Μου βγαζει καθε φορα που το ανοιγω "η εφαρμογη main εκλεισε" Παταω ενταξει και ανοιγει κανονικα το κινητο χωρις καποιο προβλημα. Τι ειναι αυτο? Δεν πολυκαιγομαι για φορματ, ετσι αν δεν ειναι κατι ασχημο να το αφησω να υπαρχει. Το εχει δει κανενας αλλος? Τωρα ποια εφαρμογη κανει τη στραβη, λιγο δυσκολο να ξερω, γιατι εχω βγαλει /βαλει αρκετες, αλλα οσες χρησιμοποιουσα τοσο καιρο εχω παλι μεσα.

Καλως τον ! Εχω δει και εγω πολλες φορες τετοια μηνυματα για εφαρμογες που εχουν κλεισει.Κανενα προβλημα.Ολα ειναι οκ.Και οπως σκεφτηκες,καποια παλαιοτερα στοιχεια θα δημιουργουν αυτα τα προβληματακια.Σημερα συγκεκριμενα ακουγα MP3 απο τον player τον μανισιο και μου το εμφανισε.Βγηκα μια φορα λογω μηνυματων και οταν το ανοιξα παλι ,το εξειξε ξανα.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Καλως τον ! Εχω δει και εγω πολλες φορες τετοια μηνυματα για εφαρμογες που εχουν κλεισει.Κανενα προβλημα.Ολα ειναι οκ.Και οπως σκεφτηκες,καποια παλαιοτερα στοιχεια θα δημιουργουν αυτα τα προβληματακια.Σημερα συγκεκριμενα ακουγα MP3 απο τον player τον μανισιο και μου το εμφανισε.Βγηκα μια φορα λογω μηνυματων και οταν το ανοιξα παλι ,το εξειξε ξανα.

Τhanx ;)

 

Καποια στιγμη θελει να κανω ενα φορμαρισμα καρτα και τηλεφωνο και να τα περασω παλι οσα χρειαζομαι και να το αφησω ησυχο. Δεν νομιζω να εχω αλλες εφαρμογες να πειραματιστω.

 

edit: Νομιζω σε αδικει το σκιτσο. Πρεπει να εισαι πιο ασχημος :D Πλακα κανω ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας τροπος να ανοιξει η ενταση του ραδιοφωνου παραπανω απο το κανονικο;

 

Και κατι αλλο: απ'οτι καταλαβα (απο το νεο μου 3230) τα mp3 δεν παιζουν στερεοφωνικα. ετσι δεν ειναι; Δοκιμασα το ultra mp3 το mp3 player και το mp3player του κινητου αλλα τιποτα.

 

Απο ποιοτητα....... το 6600 μου καλυτερο ηταν (ειτε απο το μεγαφωνο ειτε απ'τα ακουστικα)

 

Ηθελα να 'ξερα γιατι τα βαζουν τα στερεοφωνικα ακουστικα. Μονο για το ραδιο;;;

Link to comment
Share on other sites

Hail!! Μετα απο απουσια μιας εβδομαδας (ολη την Πελοποννησο γυρισα :D ) παλι κοντα σας.

 

Μου βγαζει καθε φορα που το ανοιγω "η εφαρμογη main εκλεισε" Παταω ενταξει και ανοιγει κανονικα το κινητο χωρις καποιο προβλημα. Τι ειναι αυτο? Δεν πολυκαιγομαι για φορματ, ετσι αν δεν ειναι κατι ασχημο να το αφησω να υπαρχει. Το εχει δει κανενας αλλος? Τωρα ποια εφαρμογη κανει τη στραβη, λιγο δυσκολο να ξερω, γιατι εχω βγαλει /βαλει αρκετες, αλλα οσες χρησιμοποιουσα τοσο καιρο εχω παλι μεσα.

στις εφαρμογες παρουσιασα κι εγω το ιδιο προβλημα μετα την εγκατασταση του EZsms 1.07 και μετα την απεγκατασταση ολα οκ, ασε που δε δουλευε καλα. χωρις την καρτα το βγαζει; βγαζε μια μια οπως με παρεμπεμψε και μενα ο ασυμβιβαστος να δεις ποια φταιει.

 

Και κατι αλλο: απ'οτι καταλαβα (απο το νεο μου 3230) τα mp3 δεν παιζουν στερεοφωνικα. ετσι δεν ειναι; Δοκιμασα το ultra mp3 το mp3 player και το mp3player του κινητου αλλα τιποτα.

δεν εχει λυθει ακομα με καμια εφαρμογη και δε φαινεται να μπορει να λυθει.

Link to comment
Share on other sites

έχει βγεί καμιά εφαρμογή για αντιγραφή από το ράδιο στο κινητό;
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

έχει βγεί καμιά εφαρμογή για αντιγραφή από το ράδιο στο κινητό;

Οχι :( Και εχω πειραματιστει αρκετα, αλλα καθε φορα που ανοιγω πχ το callrecorder, τερματιζει η λειτουργεια του ραδιοφωνου...

 

στις εφαρμογες παρουσιασα κι εγω το ιδιο προβλημα μετα την εγκατασταση του EZsms 1.07 και μετα την απεγκατασταση ολα οκ, ασε που δε δουλευε καλα. χωρις την καρτα το βγαζει; βγαζε μια μια οπως με παρεμπεμψε και μενα ο ασυμβιβαστος να δεις ποια φταιει.

Δεν την εχω βαλει την παραπανω εφαρμογη. Χωρις την καρτα φυσικα και δεν το κανει μιας και ολες οι εφαρμογες ειναι στην καρτα. Αν δεν ειναι κατι τραγικο δεν εχω ορεξη να βγαλω τις εφαρμογες. Ασε που μπορει να το κανει και κανενα παιχνιδι. Οταν τα τερματιζω τα βγαζω. Ετσι αν φταιει κατι τετοιο θα λυθει...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

prin liges meres pira k to nokia 3230.mipos mporeite na mu peite kanena site na katebaso java games i alles efarmoges?basika anazito sto google k ola ta sites zitane money :confused:
Link to comment
Share on other sites

prin liges meres pira k to nokia 3230.mipos mporeite na mu peite kanena site na katebaso java games i alles efarmoges?basika anazito sto google k ola ta sites zitane money :confused:

Και γιατι μονο java? Το 3230 παιρνει πολυ καλυτερα για symbian ;) με καταληξη .sis θα τα βρεις. Το aivanet.com εχει στο forum του και java και sis. Καθως και το iphone-forum.org (θελει free registration).Ολα "free" :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι μονο java? Το 3230 παιρνει πολυ καλυτερα για symbian ;) με καταληξη .sis θα τα βρεις. Το aivanet.com εχει στο forum του και java και sis. Καθως και το iphone-forum.org (θελει free registration).Ολα "free" :rolleyes:

 

thanks!kai kati allo pos ta stelno sto pc?des ti kano k pes mu an kano blakeia!katebazo kanonika to arxeio to opoio einai se winzip i win rar to kseziparo k meta to stelno me to laptop sto kinito meso uperuthron.alla meta de ginetai egkatastasi...ti kano lathos??

Link to comment
Share on other sites

thanks!kai kati allo pos ta stelno sto pc?des ti kano k pes mu an kano blakeia!katebazo kanonika to arxeio to opoio einai se winzip i win rar to kseziparo k meta to stelno me to laptop sto kinito meso uperuthron.alla meta de ginetai egkatastasi...ti kano lathos??

:worry: :what: Δεν βλεπω να κανεις κατι λαθος. Δοκιμασες μεσω pc suite?

 

edit: Σου ερχονται σαν sms στο κινητο, ετσι δεν ειναι? Αν πας στα εισερχομενα λογικα οταν ανοιξεις ενα απο αυτα τα sms θα αρχισει η εγκατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

paidia to kalwdio apo to 7610 kanei sto 3230?

Ειναι το ιδιο. DKU-2

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πλεον στο 1ο post αυτου του θεματος υπαρχει ενα συνημμενο *.doc: Οδηγός BT serial connection για το 3230 & internet μέσω PSTN. :)

 

Τον οδηγο αυτο τον ετοιμασε ο χρηστης neo_com_3 τον οποιο και ευχαριστουμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

παιδια μεχρι ποση μνημη μπορει να παρει? θα μου δεχθει rs-mmc kingston 512mb ή εχει παρουσιαστει σε καποιον προβλημα????????

 

Οχι φιλε μου δεν θα εχεις προβλημα με 512.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

thanks guys!!!!!

 

μηπως μπορει καποιος να μου δωσει ενα κωδικο προσβασης για να κατεβασω το theme creator γιατι εχω προβλημα και δεν μπορω να ανοιξω τα e-mail μου?(που εχουν το μηνυμα ενεργοποιησης του λογαριασμου)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...