Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις κανένα link για το igoquick office;; γιατί με ένα αρχικό search στο google μου έβγαλε 1 εγγραφή!!!!!!! :w00t:

Ειναι για το 6680 αλλα εχει αναφερθει οτι κανει...http://www.nokia.com/nokia/0,,71438,00.html

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω κάποιες ερωτήσεις και απορίες για το 3230:):

 

1.Υπάρχει κάποιο καλό πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας για το 3230;;;(Αν γίνεται αναφέρεται και την έκδοση)

2.Υπάρχει κάποιος τρόπος ή εφαρμογή για να μην είναι τόσο μεγάλος ο χρόνος αναμονής στο τράβηγμα φωτογραφιών;;;

3.Υπάρχει πρόγραμμα σαν το quickoffice που να επιτρέπει και τη δημιουργεία αρχείου office;;;;;

4.Υπάρχει τρόπος για να μην ''σέρνεται'' τόσο πολύ το κινητό?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Διαβασα ολα τα posts και αποφασισα να παρω το κινητο. Αυριο ή τη Δευτερα θα ειναι στα χερια μου :cry: !! Επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα κρατησω στα χερια μου symbian κινητο, μπορειτε να μου στειλετε καποιες must εφαρμογες γιατι δεν ξερω την τυφλα μου?? η διευθυνση μου ειναι: stratis111@hotmail.com

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες ερωτήσεις και απορίες για το 3230:):

 

1.Υπάρχει κάποιο καλό πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας για το 3230;;;(Αν γίνεται αναφέρεται και την έκδοση)

2.Υπάρχει κάποιος τρόπος ή εφαρμογή για να μην είναι τόσο μεγάλος ο χρόνος αναμονής στο τράβηγμα φωτογραφιών;;;

3.Υπάρχει πρόγραμμα σαν το quickoffice που να επιτρέπει και τη δημιουργεία αρχείου office;;;;;

4.Υπάρχει τρόπος για να μην ''σέρνεται'' τόσο πολύ το κινητό?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων;)

 

  1. Υπαρχουν διαφορα οπως image plus,photographer,camera fx,photobase.
  2. Οχι δεν υπαρχει αλλα δεν ειναι και τοσο μεγαλος ο χρονος.Εμενα στο 6680 αλλα και σε ολα τα προηγουμενα εκανε maximum 2 το πολυ 3 δευτερολεπτα.
  3. Ναι το quick office premier.
  4. Τι εννοεις να μην σερνεται;;Παντως δεν υπαρχει προγραμμα που να το κανει πιο γρηγορο.Απλα μην εγκαταστεις οτι εφαρμογη βρεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

 

  1. Υπαρχουν διαφορα οπως image plus,photographer,camera fx,photobase.
  2. Οχι δεν υπαρχει αλλα δεν ειναι και τοσο μεγαλος ο χρονος.Εμενα στο 6680 αλλα και σε ολα τα προηγουμενα εκανε maximum 2 το πολυ 3 δευτερολεπτα.
  3. Ναι το quick office premier.
  4. Τι εννοεις να μην σερνεται;;Παντως δεν υπαρχει προγραμμα που να το κανει πιο γρηγορο.Απλα μην εγκαταστεις οτι εφαρμογη βρεις.

 

 

 

 

thanks;):)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κι εγώ όλα τα posts. Αποφάσισα τελικά να το πάρω. Ίσως αύριο να το έχω στα χέρια μου (αν το βρω ετοιμοπαράδωτο). Ωστόσο έχω κάποιες απορίες. Διάβασα κάπου ότι το quickoffice για το 6680 που είναι συμβατό και με το 3230, μπορεί μόνο να διαβάσει τα αρχεία του office. Αυτό σημαίνει πως δεν μπορώ να τα επεξεργαστώ ή ότι δεν μπορώ να δημιουργήσω; :wacko: Το lifeblog της Nokia μπορώ να το πάρω απο το site της χωρίς να πληρώσω; Αναφέρει κάποια τιμή. Αυτό μπορώ να το αποφύγω αν δώσω το ΙΜΕΙ της καινούριας συσκευής, ή θα πρέπει να το πληρώσω; Αν πάω στα Nokia shop θα μου το δώσουν; Και κάτι τελευταίο: μαζί με το τηλέφωνο θα αγοράσω (εννοείται) και νέα κάρτα RS-MMC 256MB. Πως μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές που έχει η κάρτα του πακέτου στην καινούρια κάρτα (χωρίς βέβαια card reader), μέσω του καλωδίού;

 

Άντε, και πιθανώς αύριο να έχουμε και μία ακόμη άποψη!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπαινω sto irc (efnet) και με κανει ban επειδη προσπαθω να μπω στο #aivanet.. τι προβλημα υπαρχει?μηπως κανω λαθος server?παρακαλω help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(
Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορεί να μου στείλει κάποιος το photographer ή το photobase σε full έκδοση που να παίζει στο 3230 στο nikosgonzalez@mail.com???

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι. Για πείτε μου και μένα τι είναι αυτό το IRC και τι μπορώ να κατεβάσω από εκεί.

Όσο για bluetooth adaptor εγώ πήρα ένα τυχαίο και δούλεψε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι. Για πείτε μου και μένα τι είναι αυτό το IRC και τι μπορώ να κατεβάσω από εκεί.

 

Διάβασε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=14396

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κι εγώ όλα τα posts. Αποφάσισα τελικά να το πάρω. Ίσως αύριο να το έχω στα χέρια μου (αν το βρω ετοιμοπαράδωτο). Ωστόσο έχω κάποιες απορίες. Διάβασα κάπου ότι το quickoffice για το 6680 που είναι συμβατό και με το 3230, μπορεί μόνο να διαβάσει τα αρχεία του office. Αυτό σημαίνει πως δεν μπορώ να τα επεξεργαστώ ή ότι δεν μπορώ να δημιουργήσω; :wacko: Το lifeblog της Nokia μπορώ να το πάρω απο το site της χωρίς να πληρώσω; Αναφέρει κάποια τιμή. Αυτό μπορώ να το αποφύγω αν δώσω το ΙΜΕΙ της καινούριας συσκευής, ή θα πρέπει να το πληρώσω; Αν πάω στα Nokia shop θα μου το δώσουν; Και κάτι τελευταίο: μαζί με το τηλέφωνο θα αγοράσω (εννοείται) και νέα κάρτα RS-MMC 256MB. Πως μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές που έχει η κάρτα του πακέτου στην καινούρια κάρτα (χωρίς βέβαια card reader), μέσω του καλωδίού;

 

Άντε, και πιθανώς αύριο να έχουμε και μία ακόμη άποψη!!!! :lol:

 

 

Αν βρεις το quickoffice premier *****ed, θα μπορείς και να επεξεργαστείς αρχεια. Το lifeblog μπορείς να το κατεβάσεις από το σάιτ της νόκια, για τα κινητά είναι δωρεάν, για τον υπολογιστή όμως πρέπει να το αγοράσεις για να το αξιοποιήσεις πλήρως.. Υπάρχουν βέβαια και γι'αυτό διάφορα *****, αλλά εγώ έχω βρεί μόνο μέχρι για τιν 1,5 έκδοσή του, και όχι για την 1,6 που είναι και η νεότερη..Για να κάνεις αυτό που λες με τις εφαρμογές της άλλης κάρτας, θα πρέπει να βρεις κάποιο πρόγραμμα που σου επιτρέπει να διαχειρίζεσαι όλα τα αρχεία του κινητού μέσω Bluetooth, ή καλωδίου.. Υπάρχουν τέτοια, αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει, προτιμώ την ευκολία και ταχύτητα του card reader..Ψάξε στο i-phone, εκεί θα βρεις όλα αυτά που σου λέω.. ;)

The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπαινω sto irc (efnet) και με κανει ban επειδη προσπαθω να μπω στο #aivanet.. τι προβλημα υπαρχει?μηπως κανω λαθος server?παρακαλω help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

 

Το #aivanet εχει γινει #mobizone :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=808501#post808501

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=811838#post811838

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φίλε khatz ποιο bluetooth adaptor πήρες και πόσο;

Άλλος να απαντήσει βρε παιδιά...;;;;

Φίλε rufous το bluetooth που έχω όσο και να μην το πιστεύεις δεν έχει όνομα απάνω. Το πήρα από computer city 30 Ευρώ (100 μέτρα εμβέλεια, αν και αν πάω στο δίπλα δωμάτιο δεν πιάνει).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρετε κανένα καλό TENNIS για το κινητό!! έπαιξα λίγο το τέννις του Sony Ericsson K700i και τρελάθηκα, πάρα πολύ καλό! Το έψαξα λίγο στο Web , αλλά αν και java που είναι δεν το βρήκα!! Αυτό του N-Gage δεν παιζει στο 3230 :( ... άμα ξέρετε κάποιο αλλο πείτε μου!

:alien:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καποιοι ρωτησαν για συντομευση του visual radio στη μεταβαση, με την εφαρμογη appman (μην μου τη ζητησετε με e-mail, δεν την εχω αυτη τι στιγμη και την ειχα κατεβασει απο aivanet.Κοιταξτε στο irc) εχετε τη δυνατοτητα να βαλετε οτι θελετε ,ακομη και απο τις εφαρμογες τις rom στην μεταβαση.Εχω βαλει το v.radio ,bluetooth.IrDA,ρολοϊ,real player...Πολυ καλη εφαρμογη.Κλεινει ολες τις εφαρμογες,τα processes,συμπιεζει τη μνημη...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Φίλε cain κατ' αρχάς σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου, έψαξα στο i-phone και δεν βρήκα κανένα quickoffice premier. Παρακαλώ αν έχει κανείς το quickoffice premier και το PDF+ μπορεί να μου τα στείλει στο chris_ouzounis@msn.com :)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη καποιοι ρωτησαν για συντομευση του visual radio στη μεταβαση, με την εφαρμογη appman (μην μου τη ζητησετε με e-mail, δεν την εχω αυτη τι στιγμη και την ειχα κατεβασει απο aivanet.Κοιταξτε στο irc) εχετε τη δυνατοτητα να βαλετε οτι θελετε ,ακομη και απο τις εφαρμογες τις rom στην μεταβαση.Εχω βαλει το v.radio ,bluetooth.IrDA,ρολοϊ,real player...Πολυ καλη εφαρμογη.Κλεινει ολες τις εφαρμογες,τα processes,συμπιεζει τη μνημη...

 

καταπληκτικη εφαρμογη....εχεις δοκιμασει τη συμπιεση?

 

εβαλα και εγω ενα σωρο εφαρμογες στη μεταβαση.... :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε cain κατ' αρχάς σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου, έψαξα στο i-phone και δεν βρήκα κανένα quickoffice premier. Παρακαλώ αν έχει κανείς το quickoffice premier και το PDF+ μπορεί να μου τα στείλει στο chris_ouzounis@msn.com :)

 

Ήμουν σίγουρος ότι από εκεί το είχα κατεβάσει... Τέλος πάντων, μάλλον έκανα λάθος! Ε, τώρα μπορείς να το κατεβάσεις από το λινκ του akismei. Τώρα για εφαρμογή που διαβάζει pdf μπορείς να κατεβάσεις και από το σάιτ της adobe, αυτό που λες δεν το έχω κατεβάσει, ίσως και να υπάρχει στο i-phone,βασικά εκεί άμα κάνεις search, μπορείς να βρεις σχεδόν τα πάντα..Αλλά θα πρέπει να γίνεις μέλος πρώτα, αλλιώς δεν σου δείχνει καν τα αρχεία! ;)

The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς κανένα ebook reader για το nokia 3230 που να μπορεί να διαβάζει αρχεία τύπου .pdb (από τα γνωστά & φοβερα palm)?

Ή ακόμη καλύτερα κανένα μετατροπέα (converter) τους για να μπορώ να τα διαβάσω στο nokia 3230?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς κανένα ebook reader για το nokia 3230 που να μπορεί να διαβάζει αρχεία τύπου .pdb (από τα γνωστά & φοβερα palm)?

Ή ακόμη καλύτερα κανένα μετατροπέα (converter) τους για να μπορώ να τα διαβάσω στο nokia 3230?

 

Βεβαιως δοκιμασε το eBook της Symbianware. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως δοκιμασε το eBook της Symbianware. :)

Το δοκίμασα. Εγκαθήστανται κανονικά, παω να μεταφέρω κάτι στην βιβλιοθήκη του, το κάνει, αλλα εξακολουθεί να λέει ότι η βιβλιοθήκη του είναι άδεια.

Λες να φταίει που είναι trial, τους εχω στειλει e-mail αλλα ακόμη απάντηση.

Τουλάχιστον, το mobiReader ανοιγει .prc αρχεια, αλλά όχι .pdb και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...