Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

hi paidia.

 

uparxei ios pou onomazete "id"?

 

auton mou eipane sti nokia otan piga to 3230 mou

epidi de litourgousan oi uperuthres

kai mou zhtane kai 15 euro gia na ksanaperasoun to software! :mad:

to agorasa prin mia evdomada!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

νεες ομαδες για κατεβασμα.....

Πληροφοριακα τωρα μια και εχουμε καιρο να αναφερθουμε σ`αυτο.Το πως ανοιγουμε το κινητο.Βρηκα ενα αρχειο pdf περιπου 2,5 ΜΒ που δειχνει αναλυτικα το πως και τι για να ανοιξει.Αν ενδιαφερετε κανεις και εχει mail box που δεχετε αρχεια τετοιου μεγεθους ....pm...και ερχετε.

Οσον αφορα το ερωτημα του νεου φιλου μας ,του 98stv7m εγω δεν εχω υπ`οψην μου τετοια ονομασια , ουτε μου εδωσε κανενα αποτελεσμα η μηχανη αναζητησης...........Γιατι ξυνισα οταν διαβασα για τα 15 ευρωπουλα ? Αν τρεχει κατι ,αρπαχτη εννοω, οποιος ξερει σχετικα ας μας ενημερωσει και μετα ο φιλος μας ας αναφερει το ονομα -διευθυνση του συγκεκριμενου καταστηματος, ετσι για να`χουμε να αποφευγουμε.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Magkes piga na xrisimopoiisw to instantsis me to 3230 mou kai otan epeleksa na steilei mia efarmogi pou ithele enas filos kollise... Amesws patisa No kai piga stin Metavasi na mpw sto Appman mpas k kleisw to instantsis apo ekei.

Ekei eida oti eleipan oles oi Syntomefseis pou eixa kanei kai epatha tin plaka mou... Ekana restart kai to Nokia mou eipe oti i karta mnimis mou einai kleidomeni kai mou zitise kodiko gia unlock... den ton exw allaksei pote afto ton kodiko kai den kserw an yparxei kapoios kodikos proepilegmenos. I karta Mnimis einai mia 512 tis Transcend an voithaei afto se kati.. Den exw koitaksei an exei peiraksei katholou ta dedomena olws opws k na exei elpizw na min xreiastei na installarw ola ta progz ap'tin arxi... Any ideas?

 

PS. Dokimasa to MMCPwd den leitourgise (FAILED!)

Epsaksa gia to mmcstore sto c:\system alla den ypirxe (afto einai kako h mou fainetai?)

Link to comment
Share on other sites

Magkes piga na xrisimopoiisw to instantsis me to 3230 mou kai otan epeleksa na steilei mia efarmogi pou ithele enas filos kollise... Amesws patisa No kai piga stin Metavasi na mpw sto Appman mpas k kleisw to instantsis apo ekei.

Ekei eida oti eleipan oles oi Syntomefseis pou eixa kanei kai epatha tin plaka mou... Ekana restart kai to Nokia mou eipe oti i karta mnimis mou einai kleidomeni kai mou zitise kodiko gia unlock... den ton exw allaksei pote afto ton kodiko kai den kserw an yparxei kapoios kodikos proepilegmenos. I karta Mnimis einai mia 512 tis Transcend an voithaei afto se kati.. Den exw koitaksei an exei peiraksei katholou ta dedomena olws opws k na exei elpizw na min xreiastei na installarw ola ta progz ap'tin arxi... Any ideas?

 

PS. Dokimasa to MMCPwd den leitourgise (FAILED!)

Epsaksa gia to mmcstore sto c:\system alla den ypirxe (afto einai kako h mou fainetai?)

 

Αν εχεις ηδη κανει format στο κινητο τοτε λογικο ειναι να μην βρισκει το mmcstore αλλιως οντως ειναι περιεργο.Για ριξε μια ματια σε ΑΥΤΟ μηπως σε βοηθησει. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

βαλ'το στη βασική να δεις διαφορα.

 

ΕΔΙΤ: στην ΚΑΝΟΝΙΚΗ ήθελα να πω

 

ακομα χειροτερα.τις αποθηκευει σαν 25kb.

Τι να κάνω? Έτσι είναι το 1.3ΜΒ? Help.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχουν γινει πολλες συζητησεις για την καμερα του 3230 ... δεν ειναι οτι καλυτερο εχει κυκλοφορησει ... δοκιμασε & ενα third party προγραμμα του στιλ camera FX ... για να παρεις το μεγιστο των δυνατοτητων της

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχουν γινει πολλες συζητησεις για την καμερα του 3230 ... δεν ειναι οτι καλυτερο εχει κυκλοφορησει ... δοκιμασε & ενα third party προγραμμα του στιλ camera FX ... για να παρεις το μεγιστο των δυνατοτητων της

Δεν ειναι και ο,τι χειροτερο παντως :D Και ειναι 1.2 ,οχι 1.3 ΜΡ.

Βαλε την ποιοτητα και στο "υψηλη" και πες μας μεγεθος. Αν δεν βγει πανω απο 200kb τοτε εχει προβλημα το software της καμερας. Να πας να το δουνε στη Nokia. Παντως προγραμματα του στιλ camera FX, photorite μονο παραπανω zoom μου εδωσαν και πολυ "θορυβο" στις φωτο..

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και ο,τι χειροτερο παντως :D Και ειναι 1.2 ,οχι 1.3 ΜΡ.

Βαλε την ποιοτητα και στο "υψηλη" και πες μας μεγεθος. Αν δεν βγει πανω απο 200kb τοτε εχει προβλημα το software της καμερας. Να πας να το δουνε στη Nokia. Παντως προγραμματα του στιλ camera FX, photorite μονο παραπανω zoom μου εδωσαν και πολυ "θορυβο" στις φωτο..

 

Πολύ σωστό σε βρίσκω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και ο,τι χειροτερο παντως :D Και ειναι 1.2 ,οχι 1.3 ΜΡ.

Βαλε την ποιοτητα και στο "υψηλη" και πες μας μεγεθος. Αν δεν βγει πανω απο 200kb τοτε εχει προβλημα το software της καμερας. Να πας να το δουνε στη Nokia. Παντως προγραμματα του στιλ camera FX, photorite μονο παραπανω zoom μου εδωσαν και πολυ "θορυβο" στις φωτο..

 

Δηλαδή δεν θα καταφέρω να εκτυπώσω μία φωτο 13χ10 σε φωτογραφικό χαρτί?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και ο,τι χειροτερο παντως :D Και ειναι 1.2 ,οχι 1.3 ΜΡ.

Βαλε την ποιοτητα και στο "υψηλη" και πες μας μεγεθος. Αν δεν βγει πανω απο 200kb τοτε εχει προβλημα το software της καμερας. Να πας να το δουνε στη Nokia. Παντως προγραμματα του στιλ camera FX, photorite μονο παραπανω zoom μου εδωσαν και πολυ "θορυβο" στις φωτο..

 

Όπως έγραψα σε άλλο μήνυμα πιο πάνω,στην "υψηλή" τη σώζει σαν 45kb,ενώ στη "βασική" 25kb.Δεν τις έχω μεταφέρει στο pc όμως.Τις έστειλα σαν ΜΜS και ο παραλήπτης μου είπε το μέγεθος...

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα σε άλλο μήνυμα πιο πάνω,στην "υψηλή" τη σώζει σαν 45kb,ενώ στη "βασική" 25kb.Δεν τις έχω μεταφέρει στο pc όμως.Τις έστειλα σαν ΜΜS και ο παραλήπτης μου είπε το μέγεθος...

Mια χαρα εκτυπωνονται στο χαρτι :) Οριστε μερικες φωτο που εχω βγαλει με το κινητο εδω και εδω. Κρινε μονος σου.

 

Οταν στελνεις MMS η αναλυση της εικονας πεφτει στα 640x480.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

file ntanny an mporeis kai den sou einai koppos steilto kai se mena

jimkotl1983@yahoo.gr

 

Κάποιο πρόγραμμα Net Monitor που να δουλεύει σωστά για το 3230;

Αν κάποιος γνωρίζει ας δώσει το link.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα εκτυπωνονται στο χαρτι :) Οριστε μερικες φωτο που εχω βγαλει με το κινητο εδω και εδω. Κρινε μονος σου.

 

Οταν στελνεις MMS η αναλυση της εικονας πεφτει στα 640x480.

 

Φίλε όντως..!! Πολύ cool!! Ευτυχώς,γιατί είχα ένα άγχος.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόγραμμα Net Monitor που να δουλεύει σωστά για το 3230;

Αν κάποιος γνωρίζει ας δώσει το link.

Ευχαριστώ.

 

Δοκιμασε καποια εφαρμογη απο εδω ,δεν εχει για 3230 ,αλλα φανταζομαι θα κανουν για 3230 ,πχ του 7610,6260

http://www.symbian-freak.com/quides/netmon.htm

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για το ανοιγμα του κινητου η πενα (κιθαρας) μεγεθους Μ ειναι καλη.Απαλες κινησεις και εκκενωση στατικου ηλεκτρισμου απο το σωμα μας η γαντια χειρουργικα για να μην παθει κανενα τραλλαλα το κινητο.

Αυτα για οσους το επιχειρησουν,μια και υπηρξε ενδιαφερον.

Σε καποιο μηνιαιο περιοδικο δινουν για 3 μηνες συνδεση δωρεαν.Ο αριθμος συνδεσης που αναφερουν 8962 5777777 ειναι ΕΠΑΚ η ειναι καμμια πατατα και χρεωθουμε σαν αστικη κλιση ?

Χειροκροτω τις μειωσεις τιμων του ΟΤΕ για ADSL , αλλα τσου ! Εχουν μελλον ακομη για να φτασουν εκει που πρεπει.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

File asymvivaste den exo kanei format sto kinito h stin mmc apo tote pou to pira.

Ta sygkekrimena posts ta diavasa amesws meta to proto mou post.. Kai dystixos an kai vrika kapoious omoiopatheis (opote mallon den ftaiei to instantsis alla kati genikotero..) den lithike to provlima.. Piga se ena magazi nokia (sti Lamia) kai to paidi ekei mou eipe pws den ginetai kati an exw allaksei kwdiko (kati pou den exw kanei) k oti o arxikos kwdikos pou dinei o kataskevastis einai 12345.. to dokimasa alla tzifos.. Kamia alli idea paidia? HelP! 8( thanx asymvivastos! Opoios allos voithisei kernaw souvlakia! 8P

 

PS Episis kati pou proseksa einai oti ta minimata pou exw apothikevmena prin to blackout ta vlepei alla den mporei na ta anoiksei! exei kapoia sxesi me tin mmc afto? mporw na kanw kati? toulaxiston na swsw tis photo apo ta mms! stin phone memory den einai afta?

 

PS 2 Ta souvlakia einai me pita ok? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενα σοφτ φορματ 8α βοη8αγε....&hard βεβαια αν δεν εχεις προβλημα επαναφορας των δεδομενων σου δεν 8α ταν ασχημο

 

pws akribos ta kanw auta.

einai i prwti fora pou ou sumbainei kai den kserw pws na to kanw.

 

mia leptomeris perigrafi tha boithouse.

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

για το soft format *#7370# και πατάς ναι

 

ενώ για hard format κρατάς πατημένα και μαζι τα πλήκτρα *,3, πράσινο(yes) και ανοίγεις το κινητό σου....

Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Σε καποιο μηνιαιο περιοδικο δινουν για 3 μηνες συνδεση δωρεαν.Ο αριθμος συνδεσης που αναφερουν 8962 5777777 ειναι ΕΠΑΚ η ειναι καμμια πατατα και χρεωθουμε σαν αστικη κλιση ?

:offtopic: 8962 5777777 ειναι ΕΠΑΚ :) Eιναι της HOL. Tο ξερω γιατι την χρησιμοποιουσα καποτε.

 

Και οσο για το ανοιγμα του κινητου, μετα το pdf που μου εστειλε ο ntanny μπορω να πω οτι ειναι πιο ευκολο απο οτι φαινοταν στην αρχη. Το πανω μερος (το καπακι πανω απο τη καμερα) βγαινει μεσα σε 2 δευτερολεπτα. Απλως τοσο καιρο προσπαθουσα με λαθος τροπο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: 8962 5777777 ειναι ΕΠΑΚ :) Eιναι της HOL. Tο ξερω γιατι την χρησιμοποιουσα καποτε.

Ευχαριστω για την πληροφορια. 3 μηνες δωρεαν δεν ειναι και λιγο !!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...