Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

magkes molis pira kai go to kinito apo Germano (355e) , eksoterika m'aresei para polu! kai osoi lene gia kaki poiotita.... mallon allo kinito tha eidan!

Na sas rotiso, posi ora thelei fortisi i mpataria... mou eipan 8 ores! etsi einai, i thelei parapano!

To vradu tha sas po entuposeis... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έλεος .εχει καλύτερη ποιότητα από το 6600 και περίπου ίδια με του 7610 και δεν τρίζει :)

 

Δεν συνηθίζω να ποστάρω αλλά όταν βλέπω τέτοια σχόλια τότε απλά δεν μπορώ να μην απαντήσω! Όλα τα Nokia ανεξαιρέτως υστερούν σε θέματα ποιότητας κατασκευής. Ακόμη και τα 8910/8910i -που θεωρούνται top στον συγκεκριμένο τομέα- παρουσιάζουν προβλήματα μετά απο παρατεταμένη χρήση. Το 3230 ωστόσο το λέω και το τονίζω (!) μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση με την κορυφαία στιβαρότητα του, η οποία δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο κινητό τηλέφωνο της Nokia. Μην λέμε λοιπόν ότι θέλουμε και προπάντων μην μιλάμε χωρίς να γνωρίζουμε

 

Υ.Γ. (Αλέξη αυτό δεν το σχόλιο δεν αφορά προσωπικά εσένα, απλά μου έδωσε την αφορμή)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

έλεος .εχει καλύτερη ποιότητα από το 6600 και περίπου ίδια με του 7610 και δεν τρίζει :)

 

Δεν συνηθίζω να ποστάρω αλλά όταν βλέπω τέτοια σχόλια τότε απλά δεν μπορώ να μην απαντήσω! Όλα τα Nokia ανεξαιρέτως υστερούν σε θέματα ποιότητας κατασκευής. Ακόμη και τα 8910/8910i -που θεωρούνται top στον συγκεκριμένο τομέα- παρουσιάζουν προβλήματα μετά απο παρατεταμένη χρήση. Το 3230 ωστόσο το λέω και το τονίζω (!) μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση με την κορυφαία στιβαρότητα του, η οποία δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο κινητό τηλέφωνο της Nokia. Μην λέμε λοιπόν ότι θέλουμε και προπάντων μην μιλάμε χωρίς να γνωρίζουμε

 

Υ.Γ. (Αλέξη αυτό δεν το σχόλιο δεν αφορά προσωπικά εσένα, απλά μου έδωσε την αφορμή)

 

Αγγελε νομίζω σου εξήγησα το σκεπτικό μου στο κατ ιδίαν τηλέφωνο. :) μιλάω για συνολική εικόνα και όχι μόνο για στιβαρότητα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

δύο πραγματάκια να απαντηθούν, από τα παιδιά που το πήραν (έχουν ήδη ρωτηθεί).

 

α) Υπάρχει όριο 70 χαρακτήρων στα SMS;

 

β) Δοκίμασε κάποιος κάποια εφαρμογή τηλεφωνητή;

 

 

Ευχαριστώ!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια εχουμε γεμισει δεκα σελιδες στο συγκεκριμενο Post και κανενας δεν αναφερει ποιες εφαρμογες και παιχνιδια συγκετρωτικα δουλευουν στο κινητο . Πιστευω να μην εχω μονο εγω προβλημα αλλα και καποιοι αλλοι που θα ηθελαν να αγορασουν αυτο το κινητο αλλα περιμενουν . Ειμαι χρηστες του 6600 και γι΄αυτο περιμενω για να δω τι δουλευει και τι δεν δουλευει στο κινητο , γιατι αμα δεν ειμαι ικανοποιημενος θα παραμεινω στο 6660. Δεν πιστευω να μην υπαρχει ατομο που να μην τα εχει δοκιμασει ολα , εγω εχω 1GB εφαρμογες και παιχνιδα και αν τυχον παρω το κινητο μεχρι το βραδυ θα τα εχω δοκιμασει ολα και πιστευω δεν ειναι δυσκολο να σας απαντησω συγκετρωτικα τι δουλευει και τι δεν δουλευει................Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

και να μην δουλεύουν όλα τα βασικά και κατά τους πολλούς αναγκαία δουλεύουν.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ολα ωραια φιλε Alexkass μεμονωμενα καποιοι χρηστες εχουν αναφερει για καποιες εφαρμογες που δουλευουν στο κινητο κυριως οι βασικες . Μαλον ολα τα παιχνιδα sis δουλευουν στο 3230 , τι γινεται ομως με τα Ngage παιχνιδια ποια δουλευουν και ποια οχι . Σε προηγουμενα post εχει αναφερθει οτι το Fifa2005 δεν δουλευει καθως επισης το SplinderSell Εχει χαλια χρωματα , τι γινεται ομως με τα αλλα παιχνιδια............Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δεν συνηθίζω να ποστάρω αλλά όταν βλέπω τέτοια σχόλια τότε απλά δεν μπορώ να μην απαντήσω! Όλα τα Nokia ανεξαιρέτως υστερούν σε θέματα ποιότητας κατασκευής. Ακόμη και τα 8910/8910i -που θεωρούνται top στον συγκεκριμένο τομέα- παρουσιάζουν προβλήματα μετά απο παρατεταμένη χρήση. Το 3230 ωστόσο το λέω και το τονίζω (!) μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση με την κορυφαία στιβαρότητα του, η οποία δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο κινητό τηλέφωνο της Nokia. Μην λέμε λοιπόν ότι θέλουμε και προπάντων μην μιλάμε χωρίς να γνωρίζουμε

 

Υ.Γ. (Αλέξη αυτό δεν το σχόλιο δεν αφορά προσωπικά εσένα, απλά μου έδωσε την αφορμή)

 

Συμφωνώ απόλυτα. Έχουν περάσει από το χέρι μου τα περισσότερα symbian. Είναι το ποιό 'δεμένο'. Παρατήρισα όμως 2 προβλήματα που με κάνουν να σκεύτωμαι να επιστρέψω στο Qtek 8010. 1) κάνει ένα ενοχλητικό μπιπ πριν το κουδούνισμα (και στο μήνυμα και στο ξυπνητίρι). 2) Το σήμα είναι πολύ ασαθές. Σε σημεία που με άλλα τηλέφωνα είχα μία μπάρα, με αυτό μια χάνω το σήμα και μια μου δείχνει τέρμα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνηθίζω να ποστάρω αλλά όταν βλέπω τέτοια σχόλια τότε απλά δεν μπορώ να μην απαντήσω! Όλα τα Nokia ανεξαιρέτως υστερούν σε θέματα ποιότητας κατασκευής. Ακόμη και τα 8910/8910i -που θεωρούνται top στον συγκεκριμένο τομέα- παρουσιάζουν προβλήματα μετά απο παρατεταμένη χρήση. Το 3230 ωστόσο το λέω και το τονίζω (!) μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση με την κορυφαία στιβαρότητα του, η οποία δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο κινητό τηλέφωνο της Nokia. Μην λέμε λοιπόν ότι θέλουμε και προπάντων μην μιλάμε χωρίς να γνωρίζουμε

Υ.Γ. (Αλέξη αυτό δεν το σχόλιο δεν αφορά προσωπικά εσένα, απλά μου έδωσε την αφορμή)

 

Ακομη δεν το εχω χρησιμοποιησει αρκετα για να δω πως θα ειναι μετα απο παρατεταμενη χρηση.Αλλα αν και στην αρχη με τρομαξαν τα αριθμητικα πληκτρα με το κενο που υπαρχει αναμεσα τους( νομιζα οτι αν τα πατησω δυνατα θα σπασουν και θα μπουν μεσα :cry: ) Αλλα διαψευτικα.Ειναι αρκετα σκληρα.Με σωστη αποκριση στα πατηματα μου.Μεχρι στιγμης ουτε ενα κολλημα. Με τα ακουστικα ακουγονται καλα τα mp3.Η καμερα ειναι καλη.Οσο για την ποιοτητα κατασκευης, πιστευω το ασημι χρωμα οτι δεν θα ξεβαψει σε ενα μηνα οπως στα sansumg και τα panasonic :rolleyes:

 

εφαρμογες που εγκατεστησα και λειτουργουν:

profimail 2.19

dvd player 1.14

FExplorer 1.11

ogg player 1.5.1

pdf+ 1.35

zipman 2.21

call recorder 1.01

total i remote 1.41

Appman 1.04

Msgstorer 1.00

 

Παιχνιδια που λειτουργουν:

 

chessgenious

backgammon1.01f

the flintstone bedrock bowling

fatal arena

worms.

 

Δεν κανει καθολου εγκατασταση το quick office 1.2 που εχω. Και το macromedia flash κανει εγκατασταση αλλα δεν καταφερα να ανοιξω κανενα αρχειο ακομη...Βγαζει ενα σφαλμα contend 3 :what:

 

Oσο για το μπιπ.Aυτος ειναι ενας σοβαρος λογος για να μην παρει καποιος το κινητο :rotfl: Απο τη στιγμη που ειναι software το προβλημα(?) θα λυθει.Χαλαρωστε.Μια εβομαδα εχει που βγηκε...

Ουτε εχω προβλημα με το σημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

σε μενα το μπιπ πριν τον ηχο δεν ειναι τοσο ενοχλητικο.

 

πραγματι κανει εντυπωση το ποσο δεμενο ειναι το κινητο αλλα στο πανω μερος του (εκει που ενωνεται το back cover με το πλαστικο της καμερας )υπαρχει ενας μικρο τρικξιμο.......

 

εμενα παλι με το σημα δεν εχω κανενα προβλημα.

 

απο εφαρμογες και παιχνιδια εχω τα εξης :

 

fifa 2005(java)

incredibles (java)

fscreen caller

fileexplorer

city maps

smartmovie

νετφροντ 3.1

torch

agoraplus contact manager

chessgenius

handyclock

 

 

δεν λειτουργουν τα :

philips camcorder

camerax pro

cellgps

celltrack

Link to comment
Share on other sites

Για την προσοψη δεν γνωριζω να σου απαντησω αλλα και να μην υπαρχει ακομα δεν νομιζω να αργησει και πολυ να ειναι διαθεσιμη απο τα Nokia Club.

Οσον αφορα τις εφαρμογες επειδη ειναι παααααρα πολλες ριξε μια ματια στο http://www.my-symbian.com για πληρη λιστα και περιγραφη μαζι με screenshot. :)

apo ta nokia club den pairnw me tpt. einai kleftes oi perissoteroi. kai fantasou exw kai nokia club member card... thanx pantws! :)

Τα Αγαθά Copies Κτώνται... :innocent:

 

 

M Y P H O N E Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ο Υ Μ Ε !!!

Link to comment
Share on other sites

 

πραγματι κανει εντυπωση το ποσο δεμενο ειναι το κινητο αλλα στο πανω μερος του (εκει που ενωνεται το back cover με το πλαστικο της καμερας )υπαρχει ενας μικρο τρικξιμο.......

 

Μηπως δεν εχεις κλεισει καλα το καπακι? Δεν παρατηρω κατι τετοιο.

 

Να σημειωσω οτι το καπακι βγαινει με ελαχιστη δυναμη και δενει καλα με το σωμα του κινητου.Δεν κουνιεται καθολου.Μονο παραπονο το οτι δειχνει οτι αν πεσει ή χτυπησει απο πισω το κινητο :cry: οτι το καπακι θα σπασει ευκολα, ειναι αρκετα λεπτο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το igo.quickoffice 2.0 δουλεύει άψογα, επίσης appman,opman,slovoed και systemtools.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το igo.quickoffice 2.0 δουλεύει άψογα, επίσης appman,opman,slovoed και systemtools.

Ειχα μεινει λιγο πισω :) Μια χαρα λειτουργει το office και σε μενα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και η τιμή του στην ουσία δεν είναι 350€, αλλά 350+15€ για 64αρα κάρτα+30€ για καλώδιο=395-400€

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα συνεχόμενο βίντεο μπορεί να γράψει (πρακτικά) ;

Oπως το παιρνεις με την 32Mb καρτα 1 ωρα σε μεγιστη αναλυση 176χ144 αν θυμαμαι καλα.Λογικα περιοριζεται απο το μεγεθος της μνημης μονο...

 

Εμενα μου κοστισε 417€ .350€+35€ καλωδιο+ 32€ MMC ATP 256Μb.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και η τιμή του στην ουσία δεν είναι 350€, αλλά 350+15€ για 64αρα κάρτα+30€ για καλώδιο=395-400€

Σαφως,αλλα το καλωδιο δεν ειναι απαραιτητο,πολυ πιθανον καποιος να διαθετει ηδη καποιο Bt dongle ή και καποιον card reader(12-15 ευρω).

Ισως να ειναι και καλυτερα μια τετοια αγορα,μιας και δεν θα του μεινει μονο για το 3230 και αλλα Νοκια.;)

 

Η εξτρα καρτα ουτως ή αλλως αποτελει στανταρτ αγορα(οποιο κινητο και αν παρεις με θυρα επεκτασης) μιας και η καρτα του κουτιου δεν φτανε....ουτε για αστειο.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Το τικ που κάνει στις εισερχόμενες και στα μηνύματα δεν νομίζω ότι είναι bug, αλλά ένας τρόπος προειδοποίησης(ανάλογο με το 7610 που οι ήχοι αυτοί στην αρχή έπαιζαν χαμηλή και σταδιακά δυνάμωναν).Μάλιστα, γούστα είναι αυτά, εγώ το βρίσκω "έξυπνο" και πρακτικό.Ξαναλέω, γούστα είναι αυτά.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σαφως,αλλα το καλωδιο δεν ειναι απαραιτητο,πολυ πιθανον καποιος να διαθετει ηδη καποιο Bt dongle ή και καποιον card reader(12-15 ευρω).

Ισως να ειναι και καλυτερα μια τετοια αγορα,μιας και δεν θα του μεινει μονο για το 3230 και αλλα Νοκια.;)

 

Η εξτρα καρτα ουτως ή αλλως αποτελει στανταρτ αγορα(οποιο κινητο και αν παρεις με θυρα επεκτασης) μιας και η καρτα του κουτιου δεν φτανε....ουτε για αστειο.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, όλοι κάτι από αυτά θα έχουμε(αν και με την τρέλα μας νομίζω ότι τα έχουμε όλα :D ), αλλά το έγραψα έτσιγια να φανεί η "σχετικά" χαμηλή τιμή, συνολικά του πακέτου πώλησης.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που τελικά τα post πήραν ουσία και δεν βλεπουμε άσκοπες ερωτήσεις (άσχετα που η δικιά μου θα είναι :p ) , τελικά βλέπω ότι το κινητό αξίζει για ότι δίνει και με τα λεφτά που κάνει!

Θα το ανοίξω σε λίγο- μιας και το φορτίζο απο το πρωί- απλα ΞΑΝΑρωτάω :alien: , 8 ώρες ειναι καλα? ή θέλει 12, που εχω ακούσει και κάτι τέτοιο ! Μιας και είναι καινούργιο, θέλω να ξεκινήσω σωστά με την μπαταρία τουλάχιστον!

*ούτε και γω βλέπω 'τρίξιμο' στο καπάκι πίσω... :cool: και κάποιος πριν που φοβάται μην σπάσει αυτό, και μονο που ειναι τοσο λεπτό, θα είναι και φτηνό για αλλαγή....σε λίγο καιρό! ;) Thanks

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που τελικά τα post πήραν ουσία και δεν βλεπουμε άσκοπες ερωτήσεις (άσχετα που η δικιά μου θα είναι :p ) , τελικά βλέπω ότι το κινητό αξίζει για ότι δίνει και με τα λεφτά που κάνει!

Θα το ανοίξω σε λίγο- μιας και το φορτίζο απο το πρωί- απλα ΞΑΝΑρωτάω :alien: , 8 ώρες ειναι καλα? ή θέλει 12, που εχω ακούσει και κάτι τέτοιο ! Μιας και είναι καινούργιο, θέλω να ξεκινήσω σωστά με την μπαταρία τουλάχιστον!

*ούτε και γω βλέπω 'τρίξιμο' στο καπάκι πίσω... :cool: και κάποιος πριν που φοβάται μην σπάσει αυτό, και μονο που ειναι τοσο λεπτό, θα είναι και φτηνό για αλλαγή....σε λίγο καιρό! ;) Thanks

Σωστός!!!8 ώρες αρκούν, φίλε μου.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...