Jump to content

Xiaomi Mi band


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορείς να απευθυνθείς κάπου για την ποιότητα της μπαταρίας?

 

Δεν αξίζει νομίζω για το κόστος του να μπω στην διαδικασία επιστροφής.Απλα με είχε βολέψει πολύ. Ειδικά σαν ξυπνητήρι.Το πρωί με το κλασικό με ήχο, ξυπνάει όλη η οικοδομή πρώτα και μετά εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 724
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο είναι το mi band 2, περιμενα περισσοτερες λειτουργιες

http://www.gearbest.com/smart-wristband/pp_259237.html

Δε νομίζω πως είναι αυτό το Mi Band 2, τουλάχιστον βάσει όλων αυτών που έχουν κατά καιρούς παρουσιαστεί και σύμφωνα με το ότι δεν έχει ανακοινωθεί σε κάποια σελίδα της Xiaomi. Αυτό νομίζω είναι το δεύτερο revision του (πρώτου) Mi Band που έχει μόνο άσπρα ledάκια αντί για πολύχρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως είναι αυτό το Mi Band 2, τουλάχιστον βάσει όλων αυτών που έχουν κατά καιρούς παρουσιαστεί και σύμφωνα με το ότι δεν έχει ανακοινωθεί σε κάποια σελίδα της Xiaomi. Αυτό νομίζω είναι το δεύτερο revision του (πρώτου) Mi Band που έχει μόνο άσπρα ledάκια αντί για πολύχρωμα.

 

Υπάρχει κάπου άρθρο ότι παρουσιάστηκε ή μας δουλεύει το gearbest; Αν είναι το δεύτερο τι κερδίζουμε όσοι έχουμε το πρώτο; Τα λουράκια είναι συμβατά;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου άρθρο ότι παρουσιάστηκε ή μας δουλεύει το gearbest; Αν είναι το δεύτερο τι κερδίζουμε όσοι έχουμε το πρώτο; Τα λουράκια είναι συμβατά;

Μα αυτό έγραψα, ότι δεν έχει παρουσιαστεί επίσημα από τη Xiaomi και ούτε υπάρχει σε κάποια σελίδα της το υποτιθέμενο "νέο" μοντέλο. Μόνο κάτι φήμες έχουν "διαρρεύσει" πριν κανά δίμηνο. Νομίζω το gearbest εν γνώσει του ή όχι κοροιδεύει βαφτίζοντας ένα δεύτερο revision του πρώτου band ως το αναμενόμενο band 2. Δεν έχεις κάτι να κερδίσεις με αυτό το συγκεκριμένο, πέρα από τα άσπρα ledάκια και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία (απ'ό,τι λέει δηλαδή..) Φαντάζομαι τα λουράκια είναι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό έγραψα, ότι δεν έχει παρουσιαστεί επίσημα από τη Xiaomi και ούτε υπάρχει σε κάποια σελίδα της το υποτιθέμενο "νέο" μοντέλο. Μόνο κάτι φήμες έχουν "διαρρεύσει" πριν κανά δίμηνο. Νομίζω το gearbest εν γνώσει του ή όχι κοροιδεύει βαφτίζοντας ένα δεύτερο revision του πρώτου band ως το αναμενόμενο band 2. Δεν έχεις κάτι να κερδίσεις με αυτό το συγκεκριμένο, πέρα από τα άσπρα ledάκια και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία (απ'ό,τι λέει δηλαδή..) Φαντάζομαι τα λουράκια είναι τα ίδια.

 

Δεν ασχολούμαι καν, ευχαριστώ για την λεπτομερή ενημέρωση. Βέβαια δεν ξέρω ούτε αν θα αναβαθμίσω στην επόμενη γενιά. Τώρα μου βγάζει ένα δίμηνο η μπαταρία. Για να πάω στο επόμενο θέλω τρίμηνο και να κρατάει περισσότερες μέρες ασυγχρόνιστα δεδομένα. Θα παίξει ρόλο βέβαια και αν θα βάλουν οθόνη (δεν την θέλω, άσε που θα καίει και ένα σκασμό μπαταρία) και η συμβατότητα με τα υπάρχοντα λουράκια.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το χτυπήσω και εγώ. Ελπίζω να μην χαλάσει η αυτονομία και να είναι συμβατά τα λουράκια της προηγούμενης γενιάς.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου η μπαταρια τα εφτυσε εντελως σε 1 μέρα ειναι 50%

 

Εγώ απεγκατέστησα την tweaked εφαρμογή που είχα και έβαλα την τελευταία official από το play store και έκανε και upgrade στο firmware. Η μπαταρία δείχνει να καλυτέρεψε. Έχει ακόμη 41% μετά από 11 μέρες ενώ την προηγούμενη φορά σε 10-12 μέρες είχε σχεδόν ξεφορτιστεί πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση και είμαι 37%. 21 ημέρες με την σημερινή. Από τότε που το πήρα. Η έκδοση με τα λευκά leds.

Του έχω ρυθμίσει να ειδοποιεί και καθημερινά είναι σε δόνηση και ειδοποίηση πάνω από 15 φορές!

Edited by smoby7
Ξέχασα να γράψω κι άλλα
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω εδώ και 2-3 μέρες το Mi Band Tools και θα έλεγα ότι είναι πολύ ωραία εφαρμογή. Έχει επιλογές για να σε ειδοποιεί το Band σε πάρα πολλά πράγματα. Νομίζω ότι αξίζει η αγορά της εφαρμογής για το συγκεκριμένο θέμα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα παιδιά...δε μπορώ να το συγχρονίσω με τιποτα, μου βγάζει ερρορ όταν προσπαθω να κανω λογαριασμό στο μι φιτ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...δε μπορώ να το συγχρονίσω με τιποτα, μου βγάζει ερρορ όταν προσπαθω να κανω λογαριασμό στο μι φιτ

 

Καινούριο ειναι; Αν ναι δοκίμασε να το φορτισεις μήπως είναι άδειο. Ποια έκδοση εφαρμογής χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...δε μπορώ να το συγχρονίσω με τιποτα, μου βγάζει ερρορ όταν προσπαθω να κανω λογαριασμό στο μι φιτ

Νομιζω αν θυμαμαι καλα, οτι ειχα και εγω τετοιο θεμα οταν το πρωτοπηρα και καταφερα να κανω λογαριασμο με εγγραφη μεσω facebook. Τσεκαρε το.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σε όλους . Σήμερα παρέλαβα το Xiaomi Mi Band απο merimobiles στα 14 ευρω . Αργησε λιγάκι αλλά ήρθε (4-11-2015 - 24-12-2015) Αναλυτικές εντυπώσεις μόλις φορτίσει!! Καλά Χριστούγεννα!! :)
Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

παιδια, εγω παρελαβα χθες το mi band 2 με τα λευκα ledακια, αλλα δε φορτιζει, αναβοσβηνει μονο το πρωτο λεντακι, και το αφησα και 15 ωρες να φορτιζει (δοκιμασα και το φορτιστη του redmi note 2 μου αλλα και τη θυρα του λαπτοπ... το συνδεσα με πανω απο 100 προσπαθειες στο mi fit, εχοντας δοκιμασει πολλες εκδοσεις (κινεζικες, tweaked κλπ). Τελικα για να συγχρονιστει, εκανα εγκατασταση τη τελευταια εκδοση απο το play store, και εκανε update και το firmware... αλλα, μολις το βγαζω απο το φορτιστη στο κινητο λεει 100% και μεσα σε 5 δευτερολεπτα πεφτει απευθειας στο 0% και χανει την επαφη....

 

 

πηρα χαλασμενο, η κανω κατι λαθος;

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ελλατωματικο θα ειναι το δικο μου οταν φορτιζει αναβοσβηνει και καποιο ledακι αναλογα το επιπεδο της φορτισης του.
Link to comment
Share on other sites

καμια γνωμη για αυτό; ή για κάποιο παρόμοιο; εχει πάρει κανένας σας;

 

http://www.tinydeal.com/miband-metal-case-leather-band-bracelet-wrist-strap-in-stock-p-155731.html

Link to comment
Share on other sites

καμια γνωμη για αυτό; ή για κάποιο παρόμοιο; εχει πάρει κανένας σας;

 

http://www.tinydeal.com/miband-metal-case-leather-band-bracelet-wrist-strap-in-stock-p-155731.html

 

Μπανίζω μήνες το μαύρο αλλά δεν θα το πάρω μάλλον για έναν λόγο: δεν βγάζω ποτέ το band. Λογικά θα χαλάσει με την επαφή στο νερό της μπανιέρας. Προς το παρόν φοράω το κλασσικό μαύρο από Σεπτέμβρη μέχρι Μάη και το καλοκαίρι βάζω το γαλάζιο για αλλαγή. Όποιος το πάρει πάντως ας πει εντυπώσεις να ξέρουμε αν και κατά πόσο αξίζει. Ακριβό πλέον δεν είναι πάντως.

 

Ενός φίλου δεν φορτίζει και δεν συγχρονίζει πλέον. Καθάρισα με υγρό μαντηλάκι πολύ καλά όλο το band, το έβαλα για φόρτιση στον υπολογιστή πολλές ώρες αλλά και στον φορτιστή του Blackberry Passport μου. Κανένα αποτέλεσμα δυστυχώς. Κάποια ιδέα πριν ζητήσω refund από το κατάστημα;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Ξεχάστηκα κάνα δυο φορές στο μπάνιο Αλλά δουλεύει αψογα.πολλά είχαν θέμα με νεκρή μπαταρία αν έπεφτε η στάθμη Κάτω από 15%..από usb Μόνο το φορτιζουμε,στείλτο πισω

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...