Jump to content

Lenovo MiiX 3


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Ξέρειι κανείς πως μπορώ να προμηθευτώ το δεύτερο πληκτρολόγιο που χει βγει (όχι το αναδιπλούμενο) και το κάνει πιο πολύ laptop like.?

Είχα πάρει τηλ infoquest με παρέπεψαν στην lenovo απο εκει στην CPI και μου παν να στειλω serial συσκευης σε email tech support μπας κα ιμου απαντησουν. Keyboard ψαχνω όχι τροπο να φτιάξω ορολογιακή ....

 

είναι λίγο δύσκολο. με μια μικρό έρευνα που έκανα διαπίστωσα πως κοστίζει αρκετά, και δε ξέρω αν συμφέρει να το πάρεις.

δες και μόνος σου. http://www.ebay.com/itm/OEM-LENOVO-MIIX-3-1030-REPLACEMENT-KEYBOARD-KEYPAD-DOCK-P-N-3206-00146/331990823239?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D39007%26meid%3D16e1544b407146a99c28d355824c47e1%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D162052306290

 

http://www.ebay.com/itm/OEM-LENOVO-MIIX-3-1030-REPLACEMENT-KEYBOARD-KEYPAD-DOCK-P-N-3206-00146-/162052306290

 

http://www.ebay.com/itm/OEM-LENOVO-MIIX-3-1030-REPLACEMENT-KEYBOARD-KEYPAD-DOCK-P-N-3206-00146-/331990823239?hash=item4d4c31f147:g:9kIAAOSwTA9X9L1E

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 646
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια τελικά είναι laptop?Τρέχει windows οπως τα pc (deskpot version) η όπως τα windows mobile?Θελω laptop για τη σχολή..Αλλά μου κλέψανε και το ταμπλετ..Αναμένω απάντηση για επείγον παραγγελίαααααα :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικά είναι laptop?Τρέχει windows οπως τα pc (deskpot version) η όπως τα windows mobile?Θελω laptop για τη σχολή..Αλλά μου κλέψανε και το ταμπλετ..Αναμένω απάντηση για επείγον παραγγελίαααααα :D

 

κανονικός υπολογιστής είναι.

απλά έχει την επιλογή να το δουλέψεις είτε σαν tablet είτε σαν υπολογιστή με περιβάλλον τύπου windows 7.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

κανονικός υπολογιστής είναι.

απλά έχει την επιλογή να το δουλέψεις είτε σαν tablet είτε σαν υπολογιστή με περιβάλλον τύπου windows 7.

 

Ευχαριστώ φίλε μου..Θα επερνες Αυτό η το νεο miix 300 10??Εχω παραγγείλει ηδη το miix 3 λογω 1080p..Εκανα καλά?

 

Ακουστικά περνει?

Edited by Giannis114
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου..Θα επερνες Αυτό η το νεο miix 300 10??Εχω παραγγείλει ηδη το miix 3 λογω 1080p..Εκανα καλά?

 

Ακουστικά περνει?

 

τυχαίνει να έχω και τα δυο το ένα έχει πράγματι καλύτερη ανάλυση οθόνης.

όμως σ αυτό το μέγεθος, δεν έχει και μεγάλη διαφορά, παρά μόνο όταν κάνεις μεγάλη μεγέθυνση, πχ. μιας φωτογραφίας.

το miix 300 10 έχει καλύτερη υλοποίηση γενικά.

έχει πάρα πολύ δυνατότερο ήχο, (το miix 3 πονάει στον ήχο είναι το μεγάλο του μειονέκτημα) έχει καλύτερο πληκτρολόγιο, και έχει και δυο κανονικές θύρες usb.

ακουστικά φυσικά και παίρνουν και τα δύο και με καλώδιο και bluetooth.

πάντως όποιο και να πάρεις, είναι σίγουρο πως θα μείνεις ευχαριστημένος

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

τυχαίνει να έχω και τα δυο το ένα έχει πράγματι καλύτερη ανάλυση οθόνης.

όμως σ αυτό το μέγεθος, δεν έχει και μεγάλη διαφορά, παρά μόνο όταν κάνεις μεγάλη μεγέθυνση, πχ. μιας φωτογραφίας.

το miix 300 10 έχει καλύτερη υλοποίηση γενικά.

έχει πάρα πολύ δυνατότερο ήχο, (το miix 3 πονάει στον ήχο είναι το μεγάλο του μειονέκτημα) έχει καλύτερο πληκτρολόγιο, και έχει και δυο κανονικές θύρες usb.

ακουστικά φυσικά και παίρνουν και τα δύο και με καλώδιο και bluetooth.

πάντως όποιο και να πάρεις, είναι σίγουρο πως θα μείνεις ευχαριστημένος

 

Ναι το διάβασα και εγω για τα ηχεία.

Ιδια τιμη τα βρίσκω αλλα πήρα το παλιό..

 

Είχα δει ενα 10ιντσο tablet και με χαλασε λίγο που στο αρχικό μενού έβλεπες λιγα πιξελακια..Μπορεί το 300 να μην ειναι Έτσι.Όντως φαίνεται καλύτερη υλοποίηση - της οθόνης.Δεν μετανιώνω πιστεύω σε καμια ταινιουλα full hd θα μετράει πολυ το miix 3..

Edited by Giannis114
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα..Αλλα..Έχω ίντερνετ κανονικά σερφαρω αλλά όταν πάω να κατεβάσω γλωσσα μενει στο περιμενε
..Τι παίζει?Η οθονην οταν απο το store ας πουμε γυρναμε στην deskpot η σε λευκες οθονες,αλλαζει τη ΦΩΤΕΙΝΩΤΗΤΑ..Την προσαρμοζει ας πουμε..Το εχετε παρατηρησει?? Edited by Giannis114
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Περασα μονος μου τα 10αρια φορματ..Αλλα μου εκανε καποια update και καποια δεν μπορεσε να τα κανει...Ετσι δεν εχω ήχο..Δεν ειναι πλεον tablet και αλλα..Εψαξα να βρω drivers αλλα μάταια..Καμια βοήθεια??
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση από 10 σε anniversary update μέσω upgrade assistant δεν δουλεύει η οθόνη αφής. Καμιά ιδέα μπας και γλυτώσω την επαναφορά;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε να εγκαταστησετε τους drivers απο εδω: Miix 3-1030 Tablet (Lenovo) Drivers & Software

@al3x1k0 συνδεσε το στη βαση (και αν εχεις καποιο ανταπτορακι micro usb σε usb βαλε ποντικι)

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω επαθα και εμαθα..πανε κατευθείαν στο site τις lenovo..Θα σου βγαλει 2 μοντελα..Το δικο μας ειναι το 80hv..Μολις κατεβασεις αυτον που ειναι για cpu και τον κανεις install θα λειθουν όλα..Προσεξε να κατεβασεις για το σωστο μοντελο!!Εγω κατεβασα βιαστικά τους αλλους και δεν έφταναν ολα τα αλλα δεν ειχα και wifi σύνδεση μετα..
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω επαθα και εμαθα..πανε κατευθείαν στο site τις lenovo..Θα σου βγαλει 2 μοντελα..Το δικο μας ειναι το 80hv..Μολις κατεβασεις αυτον που ειναι για cpu και τον κανεις install θα λειθουν όλα..Προσεξε να κατεβασεις για το σωστο μοντελο!!Εγω κατεβασα βιαστικά τους αλλους και δεν έφταναν ολα τα αλλα δεν ειχα και wifi σύνδεση μετα..

 

Το λινκ που μου έδωσε το παλικάρι από πάνω δεν είναι το σωστό; Προς το τέλος της εβδομάδας που θα το έχω ξανά στα χέρια μου θα το φτιάξω. Ευτυχώς επανέρχεται γρήγορα γιατί δεν έχω καμία διάθεση φορμάτ και σεταρίσματος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ που μου έδωσε το παλικάρι από πάνω δεν είναι το σωστό; Προς το τέλος της εβδομάδας που θα το έχω ξανά στα χέρια μου θα το φτιάξω. Ευτυχώς επανέρχεται γρήγορα γιατί δεν έχω καμία διάθεση φορμάτ και σεταρίσματος.

 

http://support.lenovo.com/gr/el/products/Tablets/Miix-Series/Miix-3-1030-Tablet-Lenovo/80HV?linkTrack=Caps%253ABody_SearchProduct&beta=false

 

πανε στους driver (view all)

κατεβασε και κανε ινσταλ ολους ΕΚΤΟΣ απο εκεινον που λεει realtek WLAN..

Link to comment
Share on other sites

http://support.lenovo.com/gr/el/products/Tablets/Miix-Series/Miix-3-1030-Tablet-Lenovo/80HV?linkTrack=Caps%253ABody_SearchProduct&beta=false

 

πανε στους driver (view all)

κατεβασε και κανε ινσταλ ολους ΕΚΤΟΣ απο εκεινον που λεει realtek WLAN..

 

Ευχαριστώ, θα τους περάσω και θα επανέλθω. Του wifi να τον βάλω μια και θα μπω στην διαδικασία ή χαλάει κάτι;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα, αγόρασα το ταμπλετ για να το δώσω δώρο στη γυναίκα για τα Χριστούγεννα (στα 159,9 ευρώ το πήρα, ελπίζω να αξίζει τα χρήματα του). Έχω τις εξής ερωτήσεις για οποίον έχει διάθεση να βοηθήσει:

1) Πιστεύετε χρειάζεται screen protector και εάν ναι, απλό protector ή tempered glass (από ό,τι έψαξα, στο ebay έχει από Γερμανία γύρω στα 5 ευρώ τα απλά protector και στο aliexpress έχει tempered glass με περίπου 8 usd, οπότε εάν χρειάζεται, λογικά θα το πάρω ένα από τα δύο από εκεί, εάν δεν έχετε καμία καλύτερη πρόταση).

2) στο πακέτο που αγόρασα περιλαμβάνεται και το πληκτρολόγιο (το απλό που κουμπώνει κατευθείαν και όχι αυτό που είναι σαν θήκη). Χρειάζεται να πάρω επιπλέον και θήκη ή το πληκτρολόγιο προστατεύει επαρκώς το ταμπλετ ? Εάν χρειάζεται θήκη, έχετε να προτείνεται καμία (βρήκα στον κωστόβολο με περίπου 9 ευρώ μια γενική θήκη για ταμπλετ 10'', λέτε θα ταιριάζει ?)

3) επειδή από ό,τι έχω καταλάβει, τα πάει καλύτερα με windows 10, πως μπορώ να κάνω αντιγραφή σε φλασακι το recovery partition που έχει για τα windows 8.1 εάν ποτέ χρειαστεί να τα ξαναβάλω ? Οι οδηγίες τις microsoft (https://support.microsoft.com/en-us/help/17422/windows-8-create-usb-recovery-drive) με καλύπτουν για αυτό που θέλω ή με αυτές δεν αντιγράφω ολόκληρο το recovery ?

4) Από τότε που το άνοιξα είναι σε desktop mode. Στα windows 8.1 υπάρχει ταμπλετ mode ή μόνο στα 10αρια έχει ? Γενικά έχει μεγάλη διαφορά το ένα από το άλλο ? Ποιο ειναι πιο βολικό ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, αγόρασα το ταμπλετ για να το δώσω δώρο στη γυναίκα για τα Χριστούγεννα (στα 159,9 ευρώ το πήρα, ελπίζω να αξίζει τα χρήματα του). Έχω τις εξής ερωτήσεις για οποίον έχει διάθεση να βοηθήσει:

1) Πιστεύετε χρειάζεται screen protector και εάν ναι, απλό protector ή tempered glass (από ό,τι έψαξα, στο ebay έχει από Γερμανία γύρω στα 5 ευρώ τα απλά protector και στο aliexpress έχει tempered glass με περίπου 8 usd, οπότε εάν χρειάζεται, λογικά θα το πάρω ένα από τα δύο από εκεί, εάν δεν έχετε καμία καλύτερη πρόταση).

2) στο πακέτο που αγόρασα περιλαμβάνεται και το πληκτρολόγιο (το απλό που κουμπώνει κατευθείαν και όχι αυτό που είναι σαν θήκη). Χρειάζεται να πάρω επιπλέον και θήκη ή το πληκτρολόγιο προστατεύει επαρκώς το ταμπλετ ? Εάν χρειάζεται θήκη, έχετε να προτείνεται καμία (βρήκα στον κωστόβολο με περίπου 9 ευρώ μια γενική θήκη για ταμπλετ 10'', λέτε θα ταιριάζει ?)

3) επειδή από ό,τι έχω καταλάβει, τα πάει καλύτερα με windows 10, πως μπορώ να κάνω αντιγραφή σε φλασακι το recovery partition που έχει για τα windows 8.1 εάν ποτέ χρειαστεί να τα ξαναβάλω ? Οι οδηγίες τις microsoft (https://support.microsoft.com/en-us/help/17422/windows-8-create-usb-recovery-drive) με καλύπτουν για αυτό που θέλω ή με αυτές δεν αντιγράφω ολόκληρο το recovery ?

4) Από τότε που το άνοιξα είναι σε desktop mode. Στα windows 8.1 υπάρχει ταμπλετ mode ή μόνο στα 10αρια έχει ? Γενικά έχει μεγάλη διαφορά το ένα από το άλλο ? Ποιο ειναι πιο βολικό ?

 

Ειναι πολυ καλό ειδικα σε αυτη την τιμη που το πηρες..Εγω προτείνω screen protector γιατι με tempered δυσκολα θα κάτσει το πληκτρολόγιο..Θηκη αν σε βολεύει σαν ταμπλετ να το στηρίζει..Το ταμπλετ mode ειναι πιο φιλικο για χρηση ταμπλετ..Για τα δεκαριά το + ειναι οι περισσότερες εφαρμογες στο store..Εγω τα περασα απο φλασακι σαν φορματ..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Giannis114 για τις απαντήσεις σου. Τρεις φορές προσπάθησα να κανω update τα windows 10, αλλά συνεχώς μου βγάζει πρόβλημα. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις από που έκανες εγκατάσταση τα windows (στείλε μου πμ εάν σε βολεύει). Και πάλι ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα τους περάσω και θα επανέλθω. Του wifi να τον βάλω μια και θα μπω στην διαδικασία ή χαλάει κάτι;

 

Ε τελικά χαλάει το wifi τελείως... :p Μετά από άπειρες δοκιμές και πειράματα, έβαλα των 8.1 και τελείωσε το πανηγύρι. Πριν καμιά εβδομάδα αξιώθηκα να ασχοληθώ. Ευχαριστώ τον φίλο που με ενημέρωσε. Όλα καλά το μηχάνημα πάει σφαίρα και δεν έχω μετανιώσει την αγορά του (για τη γιαγιά μου το πήρα και επειδή δεν ασχολήθηκε ιδιαίτερα απλά μαζεύει σκόνη και που και που κάνω αναβαθμίσεις). Το προτείνω με χίλια πάντως ακόμα και τώρα για αγορά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια θήκη που να μπαίνει μαζί και το πληκτρολόγιο;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια θήκη που να μπαίνει μαζί και το πληκτρολόγιο;

 

Αυτή είχα πάρει εγώ (για 10άρι προφανώς και όχι 7άρι). Αν θυμάμαι καλά έμπαινε όλο μέσα (sic).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι χωρούσε μαζί με το πληκτρολόγιο;

 

Και μία άλλη ερώτηση. Το αγόρασα πριν κανένα εικοσαήμερο από την προσφορά του ε-shop και είναι με το πληκτρολόγιο με τις 2 usb. Διαβάζοντας πίσω στο παρόν θέμα, διάβασα ότι το άλλο πληκτρολόγιο χωρίς τις usb με το folio, έχει και gestures στο mouse pad. Αυτό που έχω εγώ δεν έχει. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσει; Ίσως με κάποιο driver;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

ostvarivanje και εγώ από το eshop το αγόρασα. Ούτε το δικό μου έχει gestures. Λες να χρειάζεται κάποιος driver ή απλά φταίει το keyboard που είχε το πακέτο της προσφοράς?

Επίσης, το δικό μου είχε πολωνικά από την αρχή. Κατάφερα να αλλάξω την γλώσσα σε ελληνικά, αλλά πολλά μηνύματα των windows (πχ στην αρχή, όταν συνδέεσαι στον λογαριασμό σου ή όταν εγκαθιστάς προγράμματα) τα βγάζει ακόμα στα πολωνικά. Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ πολύ πως να τα αλλάξω την γλώσσα και εκεί ? Επίσης, έβαλες τα windows 10 ? Εάν ναι, πες μου σε παρακαλώ πως...Συγνώμη για το πρίξιμο αλλά δεν είναι δικό μου, το πήρα για την γυναίκα και δεν μπορώ να την ακούω .....Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κρεβατομουρμούρα ε; Χιούμορ κάνω, μην το πάρεις στραβά.

Για το mouse pad δεν ξέρω, κάτι είχα διαβάσει στο παρόν θέμα μήπως χρειάζεται κάποιο driver να δουλέψει. Θα δούμε. Κάτσε ένα λεπτό να κοιτάξω...

Λοιπόν φίλε μου (και όσοι άλλοι θέλουν gestures στο touch pad) μόλις βρήκα τη λύση. Επειδή όλοι με το dock keyboard και όχι με το folio keyboard είχαν πρόβλημα και μιλούσαν για κάποιο bug στον driver από τη Lenovo, η λύση είναι να κατεβάσεις τον generic Synaptics driver ο οποίος λειτουργεί απροβλημάτιστα! Μόλις τον δοκίμασα στο δικό μου τάμπλετ και λειτουργεί τέλεια. Κατέβασε αυτό το αρχείο, και αφού το αποσυμπιέσεις εκτέλεσε το setup. Μόλις τελειώσει, θα δεις κατευθείαν ότι με δύο δάχτυλα έχεις κανονικά σκρολάρισμα.

Από εκεί και πέρα έχει και ρυθμίσεις να κάνεις για να το φέρεις στα μέτρα σου. Πήγαινε σε αυτή τη σελίδα από εκεί που λέει solution και κάτι δες τις ρυθμίσεις. Εγώ δεν τις έκανα τώρα γιατί είναι αργά και βαριέμαι, οπότε αύριο το μεσημέρι στον καφέ έχω να ασχοληθώ.

 

Και εμένα πολωνικά είχε. Κατά τη διάρκεια της αρχικής εγκατάστασης εγώ επέλεξα ελληνικά, όμως το σύστημα έρχεται με προεγκατεστημένες γλώσσες τα πολωνικά και τα αγγλικά. Έτσι στο επόμενο βήμα (από τη στιγμή που δεν είχε ελληνικά) μου εμφάνιζε πάλι πολωνικά. Οπότε αναγκαστικά του έβαλα αγγλικά. Και όταν ολοκληρώθηκε η αρχική εγκατάσταση ήταν στα αγγλικά αλλά είχε και κάποια πολωνικά. Προσπάθησα να κάνω windows update αλλά όση ώρα και να το άφηνα δεν έβρισκε τίποτα. Έτσι, επειδή δεν είχα σκοπό να μείνω στα 8.1, έγραψα το iso σε ένα φλασάκι και ξεκίνησα τον υπολογιστή με το φλασάκι και έκανα κανονικά την εγκατάσταση. Να ξέρεις, όμως, ότι κατά τη διάρκεια αλλά και αφού τελειώσει η εγκατάσταση δε θα έχεις touch στην οθόνη και ήχο. Πρέπει να βάλεις τους drivers της Lenovo και μετά είσαι οκ. Μη βάλεις τους drivers για το wifi (που ήδη λειτουργεί) γιατί θα σου το χαλάσει και δε θα λειτουργεί. Ο λόγος είναι ότι περνώντας τους drivers έχουν ενεργοποιημένο τον driver για την 64μπιτη έκδοση του λειτουργικού και στο 32μπιτο - που έχουμε εμείς - δε λειτουργεί.

Ό,τι θέλεις άλλο με ρωτάς...

 

Αφού κάναμε και τα gestures για το touch pad, το μόνο που μου έμεινε είναι η θήκη. Υπάρχει κάτι άλλο για να κοιτάξω;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

ostvarivanje είσαι τρισμεγιστος!!! σώζεις ζωές....

χίλια ευχαριστω για την απάντηση. Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι το "έγραψα το iso". Λογικά εννοείς το iso των windows 10, αλλά που το βρίσκουμε αυτό? Εννοώ, δεδομένου ότι έχουμε γνήσια windows 8 (:δλδ αγορασμενο serial), το κατεβάζουμε από κάπου συγκεκριμένα από το site της Microsoft ή όπως παλια από τον "θείο από το αμέρικα".... ? Σχετικά με τη θήκη, λογικά αυτήν που προτείνει ο al3x1k0 θα πάρω, δεδομένου ότι δεν νομίζω να υπάρχει καμιά άλλη που να βολεύει-χωράει και το πληκτρολόγιο. Screen protector σκέφτηκες εάν θα του βάλεις ή όχι ?

 

Υσ: Όσοι έχουν το ίδιο πρόβλημα με τα πολωνικά του eshop και τελικά μεινουν με τα windows 8, εδώ υπάρχει μια εύκολη λύση για την αλλαγή της γλώσσας σε όλο το σύστημα (αφού πρώτα εχετε κάνει ό,τι λέει ο φίλος ostvarivanje, δηλαδή κατέβασμα της γλώσσας μέσα από το region-languages): http://superuser.com/questions/948660/change-windows-7-8-10-system-language-welcome-screen-login-etc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...