Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος ΙΙ


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επετρεψε μου να διαφωνησω. η λουμια καμερα(ακομα αυτην εχω) εχει ετοιμα προφιλ, για νυχτα για γρηγορε κινησεις για για για. εχει ρυθμισεις για τον ηχο στα βιντεο εχει να διαλεξεις πολυ παραπανω αναλυσεις κτλ κτλ. καμια σχεση. τη σιχαινομαι την μαμα καμερα.ακομα δεν εχουν περαστει ολες οι ρυθμισεις. μακαρι να φτιαχτει αυτο.

 

Τι εννοείς έχει προφίλ; Μήπως εννοείς το wb? Γιατί δεν θυμάμαι να κρατάει αλλά προφίλ (στη pro shot μπορείς να δημιουργήσεις τέτοια προφίλ). Από την άλλη στη κάμερα των w10 υπάρχει pause και εστίαση στο βίντεο αλλα και αργή λήψη (αυτό νομίζω μόνο στα 950).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς έχει προφίλ; Μήπως εννοείς το wb? Γιατί δεν θυμάμαι να κρατάει αλλά προφίλ (στη pro shot μπορείς να δημιουργήσεις τέτοια προφίλ). Από την άλλη στη κάμερα των w10 υπάρχει pause και εστίαση στο βίντεο αλλα και αργή λήψη (αυτό νομίζω μόνο στα 950).
εννοω πως εκτος απο το κουμπακι a εχει το κουμπακι με το σημα του μισοφεγγαρου που ειναι για χαμηλο φωτισμο. και το κουμπακι με τον ανθρωπο που τρεχει που ειναι για φωτος οταν τα αντικειμενα κινουνται. 3 ετοιμα προφιλ. στην στοκ καμερα εν υπαρχουν. ναι ξερω για τις αλλαγες στο βιντεο αλλα δεν με ενδιαφερουν. εμενα πιο πολυ με εννοιαζε στα βιντεο η ρυθμιση για ηχογραφηση σε ολο το ηχητικο φασμα, καθως και οι περισσοτερες επιθλογες στην αναλυση...
Link to comment
Share on other sites

Αν και πανε 4 μηνες κοντα απο τοτε που το εχασα το κινητο,και δεν εξρω τι γινεται...το μεγαλο μειον της μαμα camera ηταν οτι τραβαγε full resolution photo,αρα no-pureview που υταν και η μαγεια της συσκευης + οτι ο μεγαλος ογκος της φωτογραφιας γονατιζε επεξεργαστη και μνημη και σερνοταν.Σε γενικες γραμμες τα 10αρια ειναι μονοδρομος πλεον,αλλα στο 1020 θα εμενα με 8.1
KTLK
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παιδια καλησπερα, απεκτησα την συσηευη σε 64 εκδοση, μεταχειρισμενο, ειναι λογικα από Μεγ.Βρετανια (GB στο προσθετα).

 

Το θεμα που εχω ειναι το εξης¨:

Παρολο που εχω τις εφαρμογες windows insider και preview for developers, ειμαι στην Cyan και δεν βρισκει καμια νεα ενημερωση, ουτε καν να με παει στην Denim.

 

το παιρνω αποφαση, και αν θελω, δοκιμαζω το hack με το οποιο περναμε λογισμικο των 950 wm10 επισημα ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Είχαν πει ότι μετά τις 5/8 θα μπλοκάρουν την αναβάθμιση σε Windows 10 Mobile στα κινητά που δεν αναβαθμίστηκαν επίσημα, όπως το 1020. Λογικά για αυτό δεν μπορείς να αναβαθμιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Είχαν πει ότι μετά τις 5/8 θα μπλοκάρουν την αναβάθμιση σε Windows 10 Mobile στα κινητά που δεν αναβαθμίστηκαν επίσημα, όπως το 1020. Λογικά για αυτό δεν μπορείς να αναβαθμιστείς.

 

Για μια εβδομαδα δηλαδή δεν πρόλαβα !! ?? πφφφ.

ας περασω τουλαχιστον την Denim κι ας αραξω...

 

Υπαρχει περιπτωση οι εφαρμογες που εχω ηδη (messenger, viber, κτλ ) να λαμβανουν ενημερωσεις σε βαθος χρονου?

 

Ή ουτε αυτό ?

Edited by niotheros
Απαγορεύεται η γραφή SMS

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Για μια εβδομαδα δηλαδή δεν πρόλαβα !! ?? πφφφ.

ας περασω τουλαχιστον την Denim κι ας αραξω...

 

Υπαρχει περιπτωση οι εφαρμογες που εχω ηδη (messenger, viber, κτλ ) να λαμβανουν ενημερωσεις σε βαθος χρονου?

 

Ή ουτε αυτό ?

 

Αυτό εξαρτάται από τον εκάστοτε developer. Η MS για παράδειγμα στο Skype για τα WP 8.1 ανέφερε ότι θα σταματήσει την υποστήριξη (να ξεκαθαρίσω ότι δεν θα την αφαιρέσει από το store απλά δεν θα βγάλει άλλη αναβάθμιση).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα που δεν έβαλες τα 10. Το κινητό σέρνεται, τρωει πολύ μπαταρία και αρκετά συχνά όταν τραβας μια φωτο δεν μπορει να την αποθηκευσει. Εγώ εχτές γύρισα σε wp 8.1 και έχω ένα πρόβλημα. Συγχρόνισε κάποια από τα sms αλλά κανένα από αυτά που έλαβα ή έστειλα από τον Απρίλιο του 2016 και μετα. Υπάρχει σωτηρία;
Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβασα πως στο xda μπορεις με ενα χακ να περασεις στο 1020 anniversary update που λογικα θα τρεχει και καλυτερα στο 1020. το κινητο δεν το εχω πια το εχει η κοπελα μου. το δοκιμασε κανενας? μην σας πω πως αν δουλευει καλα της δινω το 950 και κρατω το 1020 χεχεχε
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρε παιδια, ξερει κανεις τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να συνδεεται αυτοματα στο wifi του σπιτιου οταν επιστρεφω στο σπιτι;

Παλια οταν επεστρεφα στο σπιτι συνδεοταν μονο του και το καταλαβαινα απο τον ηχο της ληψης email.

Tωρα κατι εχει αλλαξει και πρεπει να μπω στις ρυθμισεις του wifi, και να επιλεξω χειροκινητα το δικτυο μου για να συνδεθει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβασα πως στο xda μπορεις με ενα χακ να περασεις στο 1020 anniversary update που λογικα θα τρεχει και καλυτερα στο 1020. το κινητο δεν το εχω πια το εχει η κοπελα μου. το δοκιμασε κανενας? μην σας πω πως αν δουλευει καλα της δινω το 950 και κρατω το 1020 χεχεχε

 

δουλευει μια χαρα, ναι. και ειναι πανευκολη διαδικασία, το κανεις ουσιαστικα΄να μοιαζει με ενα 950 πειράζοντας την registry του.

μοναδικο σημειο που δεν ειχα καταφερει να δουλεψω σωστα, η glance screen (οθονη γρηγορης ματιας).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

δουλευει μια χαρα, ναι. και ειναι πανευκολη διαδικασία, το κανεις ουσιαστικα΄να μοιαζει με ενα 950 πειράζοντας την registry του.

μοναδικο σημειο που δεν ειχα καταφερει να δουλεψω σωστα, η glance screen (οθονη γρηγορης ματιας).

 

για πες μας δυο λογια

,πως παει απο μπαταρια,πως παει απο bugs?

Link to comment
Share on other sites

για πες μας δυο λογια

,πως παει απο μπαταρια,πως παει απο bugs?

 

μια χαρα, κανονικη διαρκεια μπαταριας, κανενα bug εκτος της μη λειτουργικης glance screen.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα, κανονικη διαρκεια μπαταριας, κανενα bug εκτος της μη λειτουργικης glance screen.

 

οι εφαρμογες παιρνουν updates?

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες παιρνουν updates?

 

κανονικότατα.

ουσιαστικα κανουμε το 1020 να μοιαζει με ενα απο τα προσφατα microsoft lumia μοντελα.

αν ηξερα και τροπο να περναω/φλασαρω custom rom, θα του εβαζα και μια που κυκλοφορει, και ισχυριζεται ο δημιουργος οτι δουλευει και η glance screen.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά στο 1020 τα Windows 10 εχω παίρνω συχνά αναβαθμίσεις και οι εφαρμογές αναβαθμίζονται κανονικά.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά στο 1020 τα Windows 10 εχω παίρνω συχνά αναβαθμίσεις και οι εφαρμογές αναβαθμίζονται κανονικά.

 

σου λειτουργει και το glance screen ? (οθονη γρηγορης ματιας)

 

Με τα στοιχεια του 830 δούλεψε και η glance screen:)!!!

 

Kαμια ασύρματη θήκη πλάτη φόρτισης να έβρισκα σε φυσιολογική τιμή και τί στον κόσμο.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σήμερα είχα πάει στο γήπεδο να σω μπαλίτσα.Στο ημίχρονο για να περάσει η ώρα χάζεψα λίγο στο ίνσταγκραμ.Όταν ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο έσβησα όλες τις καρτέλες και το έκλεισα.

Στο τέλος του παιχνιδιού -στο ημίχρονο είχα περίπου 80% μπαταρία- δεν άνοιγε η οθόνη ούτε αναβόσβηνε κανένα κουμπί.

Προσπάθησα να το κάνω reboot αλλά τίποτα (γύρω στα 30" το έκανα 3-4 φορές) -vol. down + power button-.Παραμένει μαύρη η οθόνη.

Το έβαλα και στην πρίζα, το άφησα 15' και προσπάθησα να το ανοίξω.Πάλι τίποτα.Σκέτη μαυρίλα.

Μπορείτε να με βοηθήσετε το συντομότερο δυνατό;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σήμερα είχα πάει στο γήπεδο να σω μπαλίτσα.Στο ημίχρονο για να περάσει η ώρα χάζεψα λίγο στο ίνσταγκραμ.Όταν ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο έσβησα όλες τις καρτέλες και το έκλεισα.

Στο τέλος του παιχνιδιού -στο ημίχρονο είχα περίπου 80% μπαταρία- δεν άνοιγε η οθόνη ούτε αναβόσβηνε κανένα κουμπί.

Προσπάθησα να το κάνω reboot αλλά τίποτα (γύρω στα 30" το έκανα 3-4 φορές) -vol. down + power button-.Παραμένει μαύρη η οθόνη.

Το έβαλα και στην πρίζα, το άφησα 15' και προσπάθησα να το ανοίξω.Πάλι τίποτα.Σκέτη μαυρίλα.

Μπορείτε να με βοηθήσετε το συντομότερο δυνατό;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Service για αλλαγή οθόνης το πιθανότερο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

σου λειτουργει και το glance screen ? (οθονη γρηγορης ματιας)

 

Ναι κανονικά λειτουργει δεν εχω θέμα το μόνο θέμα που εχω ειναι η μπαταρία που τελειώνει σχετικά γρήγορα

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σήμερα είχα πάει στο γήπεδο να σω μπαλίτσα.Στο ημίχρονο για να περάσει η ώρα χάζεψα λίγο στο ίνσταγκραμ.Όταν ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο έσβησα όλες τις καρτέλες και το έκλεισα.

Στο τέλος του παιχνιδιού -στο ημίχρονο είχα περίπου 80% μπαταρία- δεν άνοιγε η οθόνη ούτε αναβόσβηνε κανένα κουμπί.

Προσπάθησα να το κάνω reboot αλλά τίποτα (γύρω στα 30" το έκανα 3-4 φορές) -vol. down + power button-.Παραμένει μαύρη η οθόνη.

Το έβαλα και στην πρίζα, το άφησα 15' και προσπάθησα να το ανοίξω.Πάλι τίποτα.Σκέτη μαυρίλα.

Μπορείτε να με βοηθήσετε το συντομότερο δυνατό;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

 

Λειτουργεί η συσκευή; Δηλαδή αν καλέσεις τον αριθμό θα χτυπήσει; Αν ναι τότε είναι θέμα οθόνης. Αν όχι τότε θέλει ψάξιμο. Έχοντας το στο ρεύμα προσπάθησε να (ξανά)κάνεις soft reset. Επίσης δοκίμασε άλλη πρίζα και άλλον φορτιστή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επαθα πλακα μολις το ειδα! Nokia Lumia 1030, aka McLaren, δεν ηταν απλα φημη τελικα. Υπηρχε στα σκαρια αλλα ποτε δεν κυκλοφορησε. Ο διαδοχος του 1020, του μοναδικου lumia με "προσωπικοτητα", τοσο σπανιος που παει μονο σε συλλεκτες που μπορουν να το αποκτησουν

 

http://www.ebay.com/itm/Nokia-Microsoft-Lumia-1030-Mclaren-Unreleased-Prototype-Most-Rare-/172336325952?hash=item28200ba540:g:RK8AAOSwdzVXpilr

 

Το πιο ακριβο Νοκια EVER!!!

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

7500$;;;; χωρίς xenon κιόλας; τι το τόσο ακριβό έχει πάνω του αυτό; :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι επειδη αποτελεί πλέον σπάνιο κομμάτι / συλλεκτικό, δεν έχει να κάνει με τα χαρακτηριστικά που κουβαλάει ως συσκευή. Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτό δεν υπάρχει πουθενά στο e-bay;

http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_850-7823.php

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...