Jump to content

Παλιά αξέχαστα κλασσικά παιχνίδια


Spyros86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχώς που υπάρχει το mame:

Snow bros, shinobi, golden axe, rick dangerous I, II.

 

Επίσης, Metal Mutant, Descent I, II, III, Stonekeep, Maniac Mansion, Day of the Tentacle, Larry ΟΛΑ, Monkey Island ΟΛΑ,

Space Quest ΟΛΑ, Police Quest (τα πρώτα), The Dig

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 201
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Metal Mutant, Colorado, τι μου θύμισες. Τι παιχνιδάρες που έβγαζε η Silmarils. :) Edited by gnt
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Συμφωνω απολυτα για golden axe προσπαθησα να το βρω αλλα τελικα βολευτηκα με double dragon 1 k 2 απο ραλακια το outrun ισως το πρωτο που ειχα δει με τιμονιερα το επιτραπεζιο tekhan world cup 90 το kabal.

Ξερει κανενας αν υπαρχει το wonder boy in monster land αυτο που αγοραζες πανοπλιες σπαθια κ τετοια βρισκω ενα αλλο wonder boy αυτο οχι ομως

Επισης shinobi εχει βρει κανενας οχι με τον σκυλο το κλασσικο το 1

 

Σε PS3, X360 θα τα βρεις (Wonderboy in Monsterland & Shinobi), ενώ και σε PC ολες οι εκδοσεις ROMS για ΜΑΜΕ τα εχουν μεσα.

 

Δικα μου αγαπημενα: Bubble Bobble, BombJack I & II, Cabal, Green Beret, Karnov, Shinobi, Outrun (όλα), Super Hangon, Double Dragon I&II, Renegade, Golden Axe, 3 Wonders, Tehkan World Cup, Turrican, Sega Rally 1 & 2, MetalSlug και σχεδόν ολα του C=64 & της Amiga!!

Edited by Viper71
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

και τι δε θα δινα να πάρω ένα αταρι και να λιώσω στο gaming

 

Εμενα μου λες..

 

Wonder boy

Wonder boy in Monsterland

Paperboy

Rainbow Island

Pretty Soldier Sailor Moon

Tron

Flicky

Bubble Bobble

Puzzle Bobble

Pitfall

Fantastic Dizzy

Metal Slug

Final Fight

Prince of Persia

CAPTAIN COMMANDO

και φυσικα πολλα πολλα ακομα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρααα!

 

Ψάχνω πως λέγεται ένα παλιό παλιό παιχνίδι (arcade)

Δισδιάστατο φυσικά, σε στυλ Wonder Boy.

 

Οι παίκτες ήταν ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι (ξανθο) με μεγάλο κεφάλι και ρούχα για σαφάρι.

Το θέμα στην πρώτη πίστα ήταν ένα δάσος όπου σε κάποιο σημείο είχε έναν καταράκτη και πηδούσες σε μια βάρκα για να περάσεις απέναντι.

 

Δεν δίνω και πολλά στοιχεία αλλά ήμουν μωρό τότε οπότε...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρον!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααα!

 

Ψάχνω πως λέγεται ένα παλιό παλιό παιχνίδι (arcade)

Δισδιάστατο φυσικά, σε στυλ Wonder Boy.

 

Οι παίκτες ήταν ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι (ξανθο) με μεγάλο κεφάλι και ρούχα για σαφάρι.

Το θέμα στην πρώτη πίστα ήταν ένα δάσος όπου σε κάποιο σημείο είχε έναν καταράκτη και πηδούσες σε μια βάρκα για να περάσεις απέναντι.

 

Δεν δίνω και πολλά στοιχεία αλλά ήμουν μωρό τότε οπότε...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρον!

Δεν λες αυτό;;;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παιδια ήταν ένα game τύπου pacman που λεγόταν pac-puz νομίζω ή κάπως έτσι. Και ήταν σαν παζλ η κάθε πίστα, έπεφταν και κάτι πέτρες πάνω σου άμα δε πρόσεχες! Το θυμάται κανείς? Δεν το βρίσκω με τπτ!
Link to comment
Share on other sites

atari Crystal Castles δεν το επεξε κανεις ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=70k3iIsDH1w

 

ηταν και ενα καουμποικο με 2 πιστολαδες που πιροβολουσε ο ενας τον αλον με στυλ πινκ πονκ απο τα εμποδια

το πρωτο μου multi!

στα ουφαδικα double dragon teris wonder boy που ακομα που και που ριχνω καμια ματια στα μαμε

Link to comment
Share on other sites

Τα ΜΑΜΕ κάνουν φοβερή δουλειά και συνέχεια ανανεώσεις με προσθήκες νέων ρομ διαρκώς.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

πάρα πολλά... όπως...

Paperboy

Wonder boy

Wonder boy in Monsterland

Rainbow Island

Pretty Soldier Sailor Moon

Tron

Flicky

Fantastic Dizzy

Prince of Persia

One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Το project zero (ή fatal frame στην Αμερική) το έχει παίξει κάποιος?Το 1,2,3 βγήκαν στο ps2 το 1,2 βγήκαν στο xbox και το 2,4 στο wii.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Σαν νεότερος σε ηλικία, για μένα παλιό και αξέχαστο είναι το NFS Underground 2. Άπειρες ώρες λιωσίματος!
Link to comment
Share on other sites

πάρα πολλά... όπως...

Paperboy

Wonder boy

Wonder boy in Monsterland

Rainbow Island

Pretty Soldier Sailor Moon

Tron

Flicky

Fantastic Dizzy

Prince of Persia

 

Τα θυμαμαι ολα αυτα, παλια αγαπημενα μου

 

Το project zero (ή fatal frame στην Αμερική) το έχει παίξει κάποιος?Το 1,2,3 βγήκαν στο ps2 το 1,2 βγήκαν στο xbox και το 2,4 στο wii.

 

Προσφατα τα αγορασα και τα τρια για το PS2.. Ξεκινησα με το 2, στο οποιο και εχω κανει μεγαλη προοδο.. Ωραιο σεναριο, πολυ creepy ατμοσφαιρα και γενικοτερα παιχνιδαρα

 

Το 1 και το 3 τα ειδα λιγο και φαινονται πολυ καλα επισης, αλλα θα αργησω να ασχοληθω ακομα..

 

Υπεροχη σειρα και... πανακριβη

Link to comment
Share on other sites

Τα θυμαμαι ολα αυτα, παλια αγαπημενα μου

 

 

 

Προσφατα τα αγορασα και τα τρια για το PS2.. Ξεκινησα με το 2, στο οποιο και εχω κανει μεγαλη προοδο.. Ωραιο σεναριο, πολυ creepy ατμοσφαιρα και γενικοτερα παιχνιδαρα

 

Το 1 και το 3 τα ειδα λιγο και φαινονται πολυ καλα επισης, αλλα θα αργησω να ασχοληθω ακομα..

 

Υπεροχη σειρα και... πανακριβη

Αν χρειαστείς βοήθεια εδώ είμαστε!Πάντως κατά την γνώμη μου και το 1 αξίζει!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστείς βοήθεια εδώ είμαστε!Πάντως κατά την γνώμη μου και το 1 αξίζει!

 

Nαι σιγουρα, αν δεις βαθμολογιες ολα ειναι αριστα, με το 2 να προηγειται

 

*τι ωραια η στιγμη που δονειται το χειριστηριο και δεν ξες απο που θα σου ερθει..:Ρ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Το project zero (ή fatal frame στην Αμερική) το έχει παίξει κάποιος?Το 1,2,3 βγήκαν στο ps2 το 1,2 βγήκαν στο xbox και το 2,4 στο wii.

Το 1 το είχα παίξει στο ps2 και νομίζω το έχω ακόμα. Το πήρα επειδή γενικά μου άρεσαν τα survival horror και είχα ήδη παίξει τα τοπ της εποχής (βλέπε Silent Hill 2) Τελικά το γούσταρα περισσότερο από άλλους και καλά μεγάλους τίτλους. Ο τρόπος παιχνιδιού μ τη φωτογραφική ήταν καινοτομία για game και μου άρεσε πολύ.

Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια ενα δυσκολο,ψαχνω ενα παιχνιδι για σουπερ νιντεντο δεν θυμαμαι τιτλο και δεν μπορω να το βρω σε αναζητηση

ειναι rpg στυλ ζελντα(δηλαδη νεαρος με σπαθι και κινησεις/μαχες σε πρωτο χρονο)οχι final fantasy /chrono με μαχες επιλογες

Link to comment
Share on other sites

Aaaaztec84, το Secret on Mana μηπως;

 

οχι -θυμιζει πιο πολυ κατι σε ζελντα με αλουντρα απο πσ1-πολυ σπανιο-ελλαδα παιζει να μην ηρθε

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...