Jump to content

Παλιά αξέχαστα κλασσικά παιχνίδια


Spyros86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sonic 1, 2 ,3 τα σπαγανε για mega drive!

street fighter golden axe kai jackal δεν ξερω αμα το θυμαται κανεις

κ για multiplayer micro machines οποιο ειχε παιξει τετραπλο sto mega drive καταλαβαινει τι γινοταν!!!:D:D:D:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 201
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω περάσει στο Ν95 τα Monkey island 1, Ιndiana Jones and the Fate of Atlantis και το Legend of Kyrandia 1 και έχω πάθει πλάκα!!:lol:Θυμήθηκα τα νιάτα μου!!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

sonic 1, 2 ,3 τα σπαγανε για mega drive!

street fighter golden axe kai jackal δεν ξερω αμα το θυμαται κανεις

κ για multiplayer micro machines οποιο ειχε παιξει τετραπλο sto mega drive καταλαβαινει τι γινοταν!!!:D:D:D:p

 

Φιλε τι μου θυμισες τωρα!!!Τo sonic θα ειναι για παντα απο τα αγαπημενα μου video-games.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μια και υπάρχει αυτό το θέμα θα θέσω εδώ το ερώτημά μου,να μην ανοίγω νέο θέμα :)

Ψάχνω ένα παλιό παιχνίδι,arcade.Είχε 2 μπαρμπαλέκια,φαλακρά,φορούσαν παντελόνια με τιράντες,το ένα μπλε και το άλλο ροζ.Κρατούσαν φλογέρες και πολεμούσαν με νότες,ηχητικά κύματα και κάτι σαν φωτιά.Σαν εχθρούς είχε περισσότερο πιθήκους,που έβγαιναν από σπηλιές,τρύπες κλπ...

Δε θυμάμαι τπτ παραπάνω,πέρασαν και τόσα χρόνια.Αν θυμίζει σε κάποιον κάτι (ελπίζω το όνομα :p ) ας το πει μήπως και το βρω :)

:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

στο mame δεν υπαρχει?

 

Σε αυτά που έχω εγώ όχι...Και δεν ξέρω αν ανήκει στα NEO-GEO ή στα υπολοιπα...

:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

double dragon - NEO GEO

F1fan.gr

Καθημερινά νέα στα Ελληνικά, αναλύσεις αγώνων, τεχνικά θέματα, και όλες οι σημαντικές πληροφορίες που πρέπει να γνωρίζει ο φανατικός της Formula1.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι αυτό, αλλά worth a shot::p

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ενώ έχουμε φτάσει σε μία εποχή όπου τα γραφικά των παιχνιδιών έχουν φτάσει σε πολύ υψηλά επίπεδα. Τεράστια ποικιλία και ρεαλιστικότητα. Αλλά μήπως έχουμε ξεχάσει κάπως την ιστορία όλων αυτών?

 

Συζήταγα και με έναν φίλο μου για τα απλοϊκά φαινομενικά παιχνίδια που είχαν κάτι παλιές κονσόλες όπως η neo... και διάφορες άλλες, αλλά από την άλλη πολύ διασκεδαστικά.

 

Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια βέβαια ήταν ο Mario και Luigy.

Ένα ποιο παλιό όμως το οποίο... άμα το έβρισκα... tanks λεγόταν. ΄Παιζόταν με έναν ή δύο παίχτες και ο καθένας είχε από ένα tanks. Το παιχνίδι παιζόταν σε έναν χώρο κάτι σαν λαβύρινθο από τούβλα, και χαμηλά είχε έναν αετό τον οποίο έπρεπε να προστατέψεις. Και σου ερχόντουσαν κάτι tanks από απάνω και πυροβολούσες. ¨Έπαιζα με τις ώρες θυμάμαι ενώ υπήρχε και Play Station. Υπάρχει περίπτωση να το βρω αυτό για pc?

Πω ρε ****το τι μου θύμισες. Είχα κάποτε το τανκς πριν πολλά χρόνια και τώρα πρόσφατα είχα αρχίσει και εγώ να το ψάχνω. Μετά το ξαναξέχασα και τώρα μου το θυμίζεις εσύ. Αλήθεια μήπως έχεις λύση για να το κατεβάσω?

Αφιερωμένο στους ερωτευμένους του myphone.

I believe i can fly

www.youtube.com/

watch?v=AYq6bdJF4ts

Μαρία είσαι το άλλο μου μισό. :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το one-on-one το θυμαται κανενας? απιστευτη πλακα αυτο το μπασκετακι τοτε. Απο τα ηλεκτρονικα των 80's παντως δεν θα ξεχασω την ημερα που πρωτοδα το outrun το 1988 που πρωτοβγηκε.
Link to comment
Share on other sites

το one-on-one το θυμαται κανενας? απιστευτη πλακα αυτο το μπασκετακι τοτε. Απο τα ηλεκτρονικα των 80's παντως δεν θα ξεχασω την ημερα που πρωτοδα το outrun το 1988 που πρωτοβγηκε.

 

Φυσικά..! Ηταν το αγαπημένο μας παιχνίδι στο διπλό που παίζαμε στον ZX spectrum που είχε ένας φίλος... μέχρι που πήρα εγώ ( μου πήραν οι γονείς δηλαδή :p ) ενα Amstrad 6128 και κολλήσαμε εκεί με το Match Day 2 και το Basket Master ...

 

Μεγάλο κόλλημα το Basket Master... Ωρές ατελείωτες. Ακόμα και σήμερα 20 και βάλε χρόνια μετά συνηθίζουμε οταν βλέπουμε καλάθια στο μπάσκετ να μπένουν να λέμε για πλάκα "Canasta!!!" :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Δεν ξερω αν θυμαται κανεις το sega master system και το σχετικο παιχνιδακι SONIC..

και βεβαια το θυμομαστε...πολλες ωρες ρε φιλε περασα μαυτο...:p

 

The music mixing device.

Youtube Channel

Blog

Check it out.

Link to comment
Share on other sites

Με το sonic μεγάλωσα. Τώρα με τα emulators που κατεβάζω από το νετ είδα ότι υπήρχαν και άλλα SONIC.Δεν ήταν μόνο ένα τελικά.

Έχει αναφέρει κανείς το BOMBERMAN??? Όλα τα λεφτά είναι αυτό το παιχνίδι ακόμα και σήμερα το παίζω. Την μουσική του την ονειρεύομαι καθημερινά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θεωρουνται κλασσικα αλλα 2 παιγνιδια που επαιζα παλια ειναι

 

1) Neverhood, απλα κορυφαιο

2) Lord of the realms ΙΙ

 

Το Neverhood νομιζω μπορειτε να το βρειτε και σαν abandonware

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

θυμαται κανενας ρε παιδια ενα παλιο παιχνιδακι με ενα γοριλα που πεταγε απο το στομα μπαλες,το παιζα μικρος και δε θυμαμε ονομα για να το βρω ρε ****το.μιλαμε τωρα για πριν καμια 15αρια χρονια, μηπως το θυμαται κανενας?
Link to comment
Share on other sites

Than007 nomizo pos milas gia to 'toki' :

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Toki_(video_game)

 

an psaxneis afto, tha to vreis kai sta 'mame' :)

 

ναι φιλε mike.p αυτο εψαχνα thanks. ειχα φαει το γουγλι αλλα δεν εβρισκα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ψάχνω κάποια παλιά παιχνίδια. Όποιος τα βρεί ας μου στείλει μήνυμα.

LIONHEART

SUPERFROG

BUST A BOOBLE2

 

Για οποιαδήποτε κονσόλα η και για PC.

Ευχαριστώ πολύ και χρόνια σας πολλά.:)

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...