Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι με v18 και πολύ ευχαριστημένος.Τώρα μου βγήκε ενημέρωση για v20.Την κάνω ή όχι? Edited by nikolaos8
Συντακτικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι με v18 και πολύ ευχαριστημένος.Τώρα μου βγήκε ενημέρωση για v20.Την κάνω ή όχι?

Κ σε μενα βγηκε η ενημερωση για την 20 κ ειμαι με την 18! Αν δοκιμασει κανεις ας μας πει!

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα χθες το βράδυ στο κινητό της γυναίκας μου, 5 λεπτά δουλειά είναι. Είχε την V18 πριν, ούτε πριν είχα κανένα πρόβλημα και ως τώρα όλα καλώς. (Αλλιώς θα με είχε φάει η γκρίνια). Διαφορές δεν παρατήρησα στα μενού, απο ότι κατάλαβα (το γράφει και στο log του update) η ενημέρωση έχει bug fixes.
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

ωραία.θα την κάνω και εγω στο κινητό.μέχρι τώρα με την 18 κανένα πρόβλημα.μόνο ενα θέμα με τον ήχο είχα αλλά τώρα δεν το έχω πια.
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα χθες το βράδυ στο κινητό της γυναίκας μου, 5 λεπτά δουλειά είναι. Είχε την V18 πριν, ούτε πριν είχα κανένα πρόβλημα και ως τώρα όλα καλώς. (Αλλιώς θα με είχε φάει η γκρίνια). Διαφορές δεν παρατήρησα στα μενού, απο ότι κατάλαβα (το γράφει και στο log του update) η ενημέρωση έχει bug fixes.

 

 

 

ωραία.θα την κάνω και εγω στο κινητό.μέχρι τώρα με την 18 κανένα πρόβλημα.μόνο ενα θέμα με τον ήχο είχα αλλά τώρα δεν το έχω πια.

 

 

Ρε παιδιά... Στην 18 δεν έχετε πρόβλημα με το touch;

Πώς γίνεται αυτό;

Δηλαδή αν κρατήσετε πατημένο το εικονίδιο κάποιας εφαρμογής ,δεν τρεμοπαιζει σαν να κινείτε το δάχτυλο σάς;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Στην 18 δεν έχετε πρόβλημα με το touch;

Πώς γίνεται αυτό;

Δηλαδή αν κρατήσετε πατημένο το εικονίδιο κάποιας εφαρμογής ,δεν τρεμοπαιζει σαν να κινείτε το δάχτυλο σάς;

 

 

Όχι κανένα θεμα με 18.Πείστηκα και μάλλον θα πάω για v20 τωρα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την πέρασα χθες το βράδυ στο κινητό της γυναίκας μου, 5 λεπτά δουλειά είναι. Είχε την V18 πριν, ούτε πριν είχα κανένα πρόβλημα και ως τώρα όλα καλώς. (Αλλιώς θα με είχε φάει η γκρίνια). Διαφορές δεν παρατήρησα στα μενού, απο ότι κατάλαβα (το γράφει και στο log του update) η ενημέρωση έχει bug fixes.

 

Χαχα πες το ψεμματα.Και εγώ το σκεφτόμουνα να το κάνω στη μάνα μου,θα σε εμπιστευτώ τώρα όμως :p :p

Edited by nikolaos8
Συντακτικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Στην 18 δεν έχετε πρόβλημα με το touch;

Πώς γίνεται αυτό;

Δηλαδή αν κρατήσετε πατημένο το εικονίδιο κάποιας εφαρμογής ,δεν τρεμοπαιζει σαν να κινείτε το δάχτυλο σάς;

 

Δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα, ούτε με την 18 ούτε με την 16 που είχε μέσα όταν είχα πάρει το κινητό. Το είχα δοκιμάσει πολλές φορές, το είχα διαβάσει εδώ ότι κάποιοι είχαν πρόβλημα αλλα το δικό μου ευτυχώς τίποτα. Την 18 την πέρασα τέλη Ιουνίου που πήρα το κινητό στα χέρια μου.

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την v11 με root και TWRP recovery. Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να κανω τις αναβαθμισεις θα τα χασω ολα? μηνυματα, προγραμματα...ολα???
Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα θεμα με 18.Πείστηκα και μάλλον θα πάω για v20 τωρα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χαχα πες το ψεμματα.Και εγώ το σκεφτόμουνα να το κάνω στη μάνα μου,θα σε εμπιστευτώ τώρα όμως :p :p

Εγώ που το έχω κάνει ρουτ (Kingroot) τι πρέπει να κάνω για να μη ξαναστεινω το τηλέφωνο από την αρχή;;

Σ.Σ. Ειμαι με την 18

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειμαι με την v11 με root και TWRP recovery. Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να κανω τις αναβαθμισεις θα τα χασω ολα? μηνυματα, προγραμματα...ολα???

 

Ναι... root και twrp όμως δεν χάνονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή θέλω να το αγοράσω δώρο για τη γυναίκα μου ξέρετε αν το πάρω από minideal αν θα πληρώσω τελωνείο;;;;

 

πρέπει να προσέξω κάτι; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το στείλουν με απλό ταχυδρομείο, όχι, δε θα περάσει τελωνείο. Έτσι όμως υπολόγιζε 20 με 30 ημέρες να φτάσει στα χέρια σου. Αν επιλέξεις γρήγορη μεταφορά τα στέλνουν με DHL, θα το έχεις σε μια βδομάδα αλλα θα περάσει τελωνείο.
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Ναι... root και twrp όμως δεν χάνονται.

 

αν ομως μενει το root και το TWRP φανταζομαι οτι δεν θα με αφηνει να κανω τις αναβαθμισεις...!?

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει το ίδιο από ελληνικό κατάστημα, το είχε πάρει φίλος που βιαζόταν γιατί είχε μείνει απο συσκευή και δε μπορούσε να περιμένει 25 μέρες. Το κινητό είναι ακριβώς το ίδιο, έχει playstore και Ελληνικά, όπως και αυτά που έρχονται απο τα μαγαζιά της Κίνας. Το μόνο που το πληρώνεις 180€ συν έξοδα αποστολής. (80€ καπέλο δηλαδή)
Αν το αγοράσω από ελληνικό κατάστημα θα έχει κανονικά playstore μέσα κλπ?
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

έχω την ν 18 έκδοση firmware και όταν κάνω έλεγχο για νεότερη έκδοση μου λέει ότι η συσκευή μου είναι ενημερωμένη.κάποιοι πιο πάνω λένε ότι έχει βγει η ν 19.πως μπορώ να την κατεβάσω;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στης γυναίκας μου δε μου εμφάνισε ποτέ την V19, μου πήγε κατευθείαν στην V20.
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει αποσυρθεί προς το παρόν η version 20 γιατιί και σε μένα τώρα με v18 λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις.

 

Επίσης έχεις κανείς πρόβλημα με το notification led(λαμπάκι)?ΣΕ σας αναβοσβήνει?Γιατί σε μένα πλέον,όταν έχω ειδοποίηση μένει μονίμως αναμμένο(μέχρι να ανοίξω την όποια ειδοποίηση) και μου ρουφάει αβυσσαλέα τη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

"και μου ρουφάει αβυσσαλέα τη μπαταρία..."

 

Φοβερό, καταπληκτικό, απίστευτο !!! Τι "λαμπάκι" φοράει; 100 Watt αλογόνου;

Να 'σαι καλά !!!

 

Υ.Γ. Και το δικό μου μόνιμα αναμμένο μένει.

Link to comment
Share on other sites

"και μου ρουφάει αβυσσαλέα τη μπαταρία..."

 

Φοβερό, καταπληκτικό, απίστευτο !!! Τι "λαμπάκι" φοράει; 100 Watt αλογόνου;

Να 'σαι καλά !!!

 

Υ.Γ. Και το δικό μου μόνιμα αναμμένο μένει.

 

χαχα,γλαφυρός και παραστατικός.

 

αα νόμιζα ρουφάει αλλά μάλλον έτσι ήταν πάντα.οκ,κομπλε τοτε.Θα πάιξω με greenify :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...