Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ιδια χαρακτηριστικα βλεπω απλα με μεγαλυτερη οθονη κ χωρις lollipop!

Προσωπικα εχω κανει παραγγελια το x9 αλλα κινητο με μεγαλυτερη απο 5" οθονη ειναι πλεονασμος. Καλυτερα να κανει καποιος την δουλεια του σε tablet μετα. Ασε που & με το x9 τωρα που καλοκαιριαζει ουτε στην τσεπη θα χωραει... Τον χειμωνα βολευομαστε με τα μπουφαν :)

 

Συμφωνω απολυτα...και να χωρεσει δηλαδη φαινεται μια παραλληλογραμμη κουμουτσα πανω στο ποδι. Ασε που δεν νομιζω οτι μπορεις να κατσεις με το κινητο στην τσεπη. Αντε να δω πως θα συνηθισω τις 5".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και πάλι παιδιά. Μια ερώτηση πως μπορώ να αλλάξω το λογισμικο android σε νεότερη εκδοση; Με το root γίνεται; Ρωτάω και για το χ9 να το παω σε Lollipop αλλα και για ένα άλλο κινητό απο 4.4.2 να το παω σε 4.4.4. Ευχαριστω εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να την κάνω και γω την παραγγελια αύριο.... να ρωτήσω η θήκες με το παραθυράκι, είναι ενεργό το παραθυράκι ή απλά ομορφιά, αν ξέρει κανείς να μου πει... και από πιο μαγαζί προτείνετε να κάνω τν παραγγελία?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να την κάνω και γω την παραγγελια αύριο.... να ρωτήσω η θήκες με το παραθυράκι, είναι ενεργό το παραθυράκι ή απλά ομορφιά, αν ξέρει κανείς να μου πει... και από πιο μαγαζί προτείνετε να κάνω τν παραγγελία?

 

πηρα μια με παραθυρακι....μαλλον για ομορφια ειναι...δεν πρεπει να εχει τον καταλληλο αισθητηρα για να το κανει ενεργο...

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραγγειλει κανεις το κινητο απο Gearbest διαμεσου Netherlands Post; Δινω εδω http://www.postnl.post/ το track-number και μου εμφανιζει εδω και 2 ημερες χωρα προορισμου Greece + status: The item is pre-advised. Τι σημαινει αυτο; Να υποθεσω οτι ειναι ακομη Κινα η συσκευη;

H παραγγελια εγινε 31 Μαρτιου και η αποστολη απο αυτους 2 Απριλιου αν αυτο σας βοηθαει.

 

Ευχαριστω :D

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πατησε το ''κουμπι'' Ξ (αυτο που ειναι αριστερα απο το ''κουμπι'' home), επελεξε ''ρυθμισεις'' --> ''προσβασιμοτητα'' --> TalkBack και εκει κανε διπλο ''ταπ'' (δυο φορες γρηγορα) στο ''on/off''

 

Ή

You`ll need to get into settings and then use 2 fingers to swipe/scroll down so you can see the accessibility option and then turn it off from there.

 

 

Περιμενουμε νεα σου

 

εγω οταν το ειχα παρει ειχα πα8ει το ιδιο και το γυρισα σε εργοστασιακες ρυθμισεις για να επανελθει με τον κλασικο τροπο.....με κλειστο κινητο πατας το ον και το voliume on συχρονως και μετα επαναφορα.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Print screen πως κανει?

Εμενα το touch μου κολλάει λιγο ειδικα οταν γραφω...

 

τραβας στην οθονη με τρια δαχτυλα και κανει....

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραγγειλει κανεις το κινητο απο Gearbest διαμεσου Netherlands Post; Δινω εδω http://www.postnl.post/ το track-number και μου εμφανιζει εδω και 2 ημερες χωρα προορισμου Greece + status: The item is pre-advised. Τι σημαινει αυτο; Να υποθεσω οτι ειναι ακομη Κινα η συσκευη;

H παραγγελια εγινε 31 Μαρτιου και η αποστολη απο αυτους 2 Απριλιου αν αυτο σας βοηθαει.

 

Ευχαριστω :D

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση για σας που ψαχνεστε με κινητα.Πριν μερες πηρα ενα USB2.0 Digital DVB-T SDR+DAB+FM HDTV TV Tuner Receiver για να βλεπω τηλεοραση στο pc αλλα ψαχνοντας ειδα πως με το sdr radio για android δουλεβε το ραδιο απο χαμηλα (μεσαια) εως τελείως ψηλα ( uhf) και στο cubot. Μηπως ξερει κανεις κανενα προγραμμα να μπορεις να δεις ηδ τω σε ανδροιδ μεσω usb dongle? το εχω κανει root και μιας και το εχω το usb αν υπαρχει καποιο προγραμμα ας το πεει καποιος να το δοκιμασω και θα γραψω μετα εδω τις επιδοσεις του cubot και σαν τηλεοραση..... :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος.

Έκανα παραγγελία από vickmall eu warehouse και μου είπαν ότι η αποθήκη είναι εδώ ελλάδα, είχε ένα σε στοκ. Το στείλανε αμέσως και σε λίγες ώρες μου στείλανε track number, μπαίνω όμως στα ελτα και δεν βρίσκω πουθενά το δέμα!!! Γνωρίζει κανείς τπτ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος.

Έκανα παραγγελία από vickmall eu warehouse και μου είπαν ότι η αποθήκη είναι εδώ ελλάδα, είχε ένα σε στοκ. Το στείλανε αμέσως και σε λίγες ώρες μου στείλανε track number, μπαίνω όμως στα ελτα και δεν βρίσκω πουθενά το δέμα!!! Γνωρίζει κανείς τπτ???

Με τι γράμματα ξεκινάει και τελειώνει το t/n ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αγοράστηκε από την αδερφή μου για το αγόρι της και από λίγο που το κράτησα στα χέρια μου (1-2 μέρες για root και κάτι δοκιμές) έπαθα ευχάριστο σοκ! :D Η συσκευή για τα χαρακτηριστικά και την τιμή της είναι κορυφαία θα έλεγα! Άνετα μαζί με το F1 της Coolpad είναι τα top κινητά σε αυτή την κατηγορία! :) Και αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι το ελάχιστο βάρος του! Κι όμως πανάλαφρο.. :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος.

Έκανα παραγγελία από vickmall eu warehouse και μου είπαν ότι η αποθήκη είναι εδώ ελλάδα, είχε ένα σε στοκ. Το στείλανε αμέσως και σε λίγες ώρες μου στείλανε track number, μπαίνω όμως στα ελτα και δεν βρίσκω πουθενά το δέμα!!! Γνωρίζει κανείς τπτ???

 

ποτε έκανες την παραγγελία; απο εκεί το πηρα και εγώ.παρασκευή το στείλανε και το παρέλαβα δευτέρα με ΕΛΤΑ κούριερ. θα σου στειλουνε φωτογραφίες απο το δέμα και θα το παραλαβεις την επόμενη εργάσιμη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος.

Έκανα παραγγελία από vickmall eu warehouse και μου είπαν ότι η αποθήκη είναι εδώ ελλάδα, είχε ένα σε στοκ. Το στείλανε αμέσως και σε λίγες ώρες μου στείλανε track number, μπαίνω όμως στα ελτα και δεν βρίσκω πουθενά το δέμα!!! Γνωρίζει κανείς τπτ???

 

Εδω εψαξες?

https://www.elta-courier.gr/search

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα... Καινουργιο μελος εδω! Σημερα παρελαβα το κινητο μου και γω απ'την my24shop και ηδη εχω προβληματα.

Πρωτον η υποδοχη της TF καρτας δεν ανοιγει με αποτελεσμα να μην μπορω να την χρησιμοποιησω.

Δευτερον, και σημαντικο.

Η οθονη ωρες ωρες οταν κανω καποια τροποποιηση στις ρυθμισεις συνηθως, γινεται φουξ, αναβοσβηνει και κολλαει ολο το συστημα.

Για να συνελθει πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω. Ξερει κανενας γιατι μπορει να γινεται αυτο?

Τους εστειλα φυσικα μηνυμα και τους τα "εψαλα" γιατι θεωρω απαραδεκτο καινουργιο κινητο και να εχει απο τωρα θεματα και τωρα αναμενω απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα... Καινουργιο μελος εδω! Σημερα παρελαβα το κινητο μου και γω απ'την my24shop και ηδη εχω προβληματα.

Πρωτον η υποδοχη της TF καρτας δεν ανοιγει με αποτελεσμα να μην μπορω να την χρησιμοποιησω.

Δευτερον, και σημαντικο.

Η οθονη ωρες ωρες οταν κανω καποια τροποποιηση στις ρυθμισεις συνηθως, γινεται φουξ, αναβοσβηνει και κολλαει ολο το συστημα.

Για να συνελθει πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω. Ξερει κανενας γιατι μπορει να γινεται αυτο?

Τους εστειλα φυσικα μηνυμα και τους τα "εψαλα" γιατι θεωρω απαραδεκτο καινουργιο κινητο και να εχει απο τωρα θεματα και τωρα αναμενω απαντηση.

 

Καλως ηρθες!

Την υποδοχη δοκιμασες να την ανοιξεις οπως και την αλλη? Η μια ανοιξε και η αλλη οχι?

Το προβλημα που αντιμετωπιζεις με την οθονη και κατ'επεκταση με ολο το κινητο δεν το εχει αναφερει αλλος ως σημερα νομιζω.

Ανοιγοντας το πρωτη φορα συνηθως βρισκει μια ενημερωση συστηματος. Την εκανες? Μηπως διορθωθει κατι

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν που με ξενισε και μενα. Δεν υπηρχε ενημερωση συστηματος, ουτε το μενου ειναι ιδιο με αυτα που βλεπω σε βιντεακια.

Φυσικα και επρεπε να συμβει μονο σε μενα αυτο χαχαχαχα ελεος!

Επισης ειναι υπερευαισθητη η οθονη δεν ξερω αν το'χει αναφερει καποιος αλλος αυτο.

Ναι η μια υποδοχη ανοιξε κ η αλλη οχι... Φφφφ.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν που με ξενισε και μενα. Δεν υπηρχε ενημερωση συστηματος, ουτε το μενου ειναι ιδιο με αυτα που βλεπω σε βιντεακια.

Φυσικα και επρεπε να συμβει μονο σε μενα αυτο χαχαχαχα ελεος!

Επισης ειναι υπερευαισθητη η οθονη δεν ξερω αν το'χει αναφερει καποιος αλλος αυτο.

Ναι η μια υποδοχη ανοιξε κ η αλλη οχι... Φφφφ.....

 

την υποδοχη το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πιεσεις λιγο περισσοτερο...λιγο πιο επιμονα μηπως ανοιξει....δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο

οσον αφορα τη rom που φορας πηγαινε στις ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο-> αριθμο εκδοσης και πες μας τι γραφει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.... επειδη τα εχει και ολα στα αγγλικα υποθετω πως εννοεις αυτο που λεει Kernel version? Αν ναι, τοτε λεει 3.4.67.

Σορρυ ειμαι λιγο καινουργια μ'αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.... επειδη τα εχει και ολα στα αγγλικα υποθετω πως εννοεις αυτο που λεει Kernel version? Αν ναι, τοτε λεει 3.4.67.

Σορρυ ειμαι λιγο καινουργια μ'αυτα.

 

ωραια τοτε πηγαινε settings->input language (ή κατι τετοιο) και μετα η πρωτη επιλογη πανω πανω αλλαζει τη γλωσσα

βαλε ελληνικα και μετα πηγαινε στο αλλο που σου ειπα και ειναι πιο κατω, τελευταιο

πρεπει να λεει κατι σαν CUBOT_4271C_Z61W5_V11 (αυτη ειναι η τελευταια επισημη εκδοση λογισμικου που κυκλοφορει)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, αλλαξα την γλωσσα και ναι αυτο λεει! Αρα εχει την τελευταια εκδοση...

 

αρα απο εδω και περα αναμενεις την απαντηση τους και για μενα καλο θα ηταν αν εχεις τηλεφωνα να αρχισεις να "ενοχλεις" και τηλεφωνικα πιεζοντας τους ακομα και να στο αντικαταστησουν και οχι να το επισκευασουν αν εχει προβλημα hardware

ισως φανεις τυχερη που το πηρες απο ελλαδα.....

Link to comment
Share on other sites

Μου ξανακολλησε το κινητο. Ειπα στην αρχη πως εχει καποια σημαδια φθορας στα κουμπια του δεξια η οχι?

Ναι. Εχει και αυτο αλλα δεν θα με πειραζε τοσο εαν δουλευε κανονικα.

Τωρα μου ξανακολλησε και το εκλεισα. Ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια και θα σας ενημερωσω μολις παρω απαντηση!

Και παλι ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...