Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει παρατηρήσει κανείς μετα την φόρτιση οτι πέφτει γρηγορα η μπαταρία?? δλδ απο το 100 μεχρι το 70 πέφτει παρα πολυ γρηγορα και δεν το χρησιμοποιω σχεδον καθόλου... Ενω μετά παει κανονικά.

Το κανει και σε εμένα (αλλά απο 100 έως 90)μετα όλα οκ

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κανει και σε εμένα (αλλά απο 100 έως 90)μετα όλα οκ

 

οταν το αφηνω λιγη ωρα μου το κανει κι εμενα....δοκιμαστε να το αφησετε πιο πολλες ωρες

Link to comment
Share on other sites

οταν το αφηνω λιγη ωρα μου το κανει κι εμενα....δοκιμαστε να το αφησετε πιο πολλες ωρες

Και όλο το βράδυ που το αφήνω στην φόρτιση,το πρωει που το βγάζω με λίγο χρήση παει για πλάκα 90 μετά πέφτει κανονικά

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το έκανε με μια sandisk 16gb. Εγώ αφού την έβαλα και δεν την εβλεπε, έκανα restart (με την κάρτα μέσα) και αφού bootαρε κανονικά την είχε πλεον αναγνωρίσει.

 

Στο ένα κινητό μου την αναγνώρισε κανονικά με restart, στο αλλο δεν τη βλέπει καθόλου και για κανένα λόγο. Δε θέλω να το στειλω πίσω όμως και να περιμένω πάλι, λέω να το κρατήσω έτσι και όποτε θέλω θα συνδέω το φλασάκι με OTG καλώδιο. Έτσι κι αλλιώς δεν αποθηκεύει εφαρμογές στη sd στο καλό κινητό που προσπάθησα, μόνο για ταινίες και μουσική, βάζω και το φλασάκι. Εκτός αν μου διαφεύγει κάποια άλλη χρήση της sd card.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε να καταργησετε την οθονη με το ρολοι στη αρχη,κατεβαστε το root browser μετα παμε system-app και κανουμε μετονομασια το αρχείο cooee_find7_lock.apk σε cooee_find7_lock.apk.bak. Ετσι θα εμφανιζεται η εικονα που εχουμε επιλεξει εμεις,με ενα κυκλακι για ξεκλειδωμα.
Link to comment
Share on other sites

ακόμα δεν έχει στρώσει η αφη παντως πχ. στο μηνυμα. αλλα ντάλον πατιούντε

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να αγορασω το ΖΤΕ Blade S6 αλλα επεσα πανω στo X9 και πιστευω οτι ειναι πιο VFM αγορα. Πρεπει να προσεξω ή να ρωτησω κατι πριν την αγορα του (θα το αγορασω απο aliexpress);; Eχει κανενα σημαντικο μειον σαν συκσευη;;
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να αγορασω το ΖΤΕ Blade S6 αλλα επεσα πανω στo X9 και πιστευω οτι ειναι πιο VFM αγορα. Πρεπει να προσεξω ή να ρωτησω κατι πριν την αγορα του (θα το αγορασω απο aliexpress);; Eχει κανενα σημαντικο μειον σαν συκσευη;;

 

Καθολου vfm αγορα δεν ειναι οταν στα ιδια λεφτα παιζουν Coolpad F1,ZTE V5,Jiayu F2,Elephone P6000.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να αγορασω το ΖΤΕ Blade S6 αλλα επεσα πανω στo X9 και πιστευω οτι ειναι πιο VFM αγορα. Πρεπει να προσεξω ή να ρωτησω κατι πριν την αγορα του (θα το αγορασω απο aliexpress);; Eχει κανενα σημαντικο μειον σαν συκσευη;;

 

Εγω το πηρα απο minideal,το κινητο ειναι απιστευτο,φοβερη ποιοτητα κατασκευης,πολυ γρηγορο δεν κολαει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Καθολου vfm αγορα δεν ειναι οταν στα ιδια λεφτα παιζουν Coolpad F1,ZTE V5,Jiayu F2,Elephone P6000.

 

Τα περισσοτερα απ αυτα απορριπτονται κυριως λογω διαστασεων και βαρους. Μονο το Red Bull ισως να ξανακοιτουσα...

 

Εγω το πηρα απο minideal,το κινητο ειναι απιστευτο,φοβερη ποιοτητα κατασκευης,πολυ γρηγορο δεν κολαει πουθενα.

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα εχω συνηθισει να αγοραζω απο ali...Κατι που ισως πρεπει να ρωτησω-ζητησω απο τον πωλητη ή να προσεξω;; Υπαρχουν διαφορετικες εκδοσεις ή rom;;

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα απ αυτα απορριπτονται κυριως λογω διαστασεων και βαρους. Μονο το Red Bull ισως να ξανακοιτουσα...

 

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα εχω συνηθισει να αγοραζω απο ali...Κατι που ισως πρεπει να ρωτησω-ζητησω απο τον πωλητη ή να προσεξω;; Υπαρχουν διαφορετικες εκδοσεις ή rom;;

 

To minideal ειναι πολυ αξιοπιστο ,και το ali καλο δε λεω αλλα αργουν πολυ συνηθως στελνουν με china post , το minideal με sgpost και δινει δωρο screen protector κ θηκη , της πλακας βεβαια τα δωρα αλλα τζαμπα ειναι ,και εχει και τη σιγουρια του paypal

Διαφορετικες εκδοσεις δεν υπαρχουν , μονο χρωματα για να διαλεξεις , για κοπελα το χρυσο ειναι must

Ψηθηκα και εγω και το παραγγειλα για τη γυναικα μου απο minideal 126,9 ευρα , θα καβατζωσω το redmi2 που εχει τωρα αυτη :p

Link to comment
Share on other sites

Καθολου vfm αγορα δεν ειναι οταν στα ιδια λεφτα παιζουν Coolpad F1,ZTE V5,Jiayu F2,Elephone P6000.
Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ, τι παραπάνω έχουν αυτές οι συσκευές από το Χ9? Μια ματιά που έριξα στα χαρακτηριστικά τους δεν είδα κάποιο να διαφέρει σημαντικά.
Link to comment
Share on other sites

http://www.kimovil.com/en/compare/coolpad-f1-8297,cubot-x9,elephone-p6000,zte-v5-red-bull-8gb-2GB

 

απο αυτα το elephone p6000 ξεχωριζει σαν χαρακτηριστικα (καρτα γραφικων mali T760, 4G, μπαταρια 2700mA,χανει ομως στην cpu που ειναι 4πυρινη vs 8πυρινη του x9 )αλλα το χ9 ειναι πολυ πιο μπροστα απο τα αλλα σαν σχεδιαση (εχει ιδια σχεδιαση κ χαρακτηριστικα με το lenovo S90-αντιγραφη iphone6 κι αυτο :lol: -που εχει 250 ευρω σχεδον η 2gb εκδοση του lenovo ,2πλασια τιμη δηλαδη)

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

για θήκες και ζελατινα εκτός απο ebay ξέρετε που μπορούμε να βρούμε πιο φθηνα? για ΄θηκη ebay έχει μονο σε αυτό το στυλ http://www.ebay.com/itm/1pcs-New-Brand-Flip-PU-Leather-Cover-Case-Fits-for-Cubot-X9-Android-mobile-phone-/271758037471?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item3f460a91df και ζελατίνα τις έχει όλες με μεταφορικά δεν συμφέρει....

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

για θήκες και ζελατινα εκτός απο ebay ξέρετε που μπορούμε να βρούμε πιο φθηνα? για ΄θηκη ebay έχει μονο σε αυτό το στυλ http://www.ebay.com/itm/1pcs-New-Brand-Flip-PU-Leather-Cover-Case-Fits-for-Cubot-X9-Android-mobile-phone-/271758037471?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item3f460a91df και ζελατίνα τις έχει όλες με μεταφορικά δεν συμφέρει....

 

Aliexpress εψαξες;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειδα οτι εχει λιγο καλύτερες τιμές...αλλά πλαστικη θηκη δεν εχει πολλές..Μονο σαν πορτοφόλι...

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

για θήκες και ζελατινα εκτός απο ebay ξέρετε που μπορούμε να βρούμε πιο φθηνα? για ΄θηκη ebay έχει μονο σε αυτό το στυλ http://www.ebay.com/itm/1pcs-New-Brand-Flip-PU-Leather-Cover-Case-Fits-for-Cubot-X9-Android-mobile-phone-/271758037471?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item3f460a91df και ζελατίνα τις έχει όλες με μεταφορικά δεν συμφέρει....

 

εχω παρει τη συγκεκριμενη θηκη

1.δεν ξερω αν φταιει ο τροπος αποστολης αλλα εχει ενα στραβωμα στο καπακι με αποτελεσμα να μην καθεται ισια

2.δεν εχει μαγνητακι να κλεινει

3.δεν φαινεται το led για τις ειδοποιησεις

4.επειδη δεν εχει μαλλον τον αισθητηρα που εχουν τα samsung ας πουμε, καμια φορα οταν σε καλουν επειδη θεωρει οτι "ακουμπαει" καπου πχ μαγουλο δεν ανοιγει η οθονη να σου δειξει ποιος σε παιρνει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το κινητο ειναι καλο?Αξιζει τα λεφτα του?Η μπαταρια αλλαζει αμα χρειστη αλλαγη η μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το κινητο ειναι καλο?Αξιζει τα λεφτα του?Η μπαταρια αλλαζει αμα χρειστη αλλαγη η μπαταρια?

 

Καλημερα, τα λεφτα του σιγουρα τα αξιζει γιατι αν το σκεφτεις ειναι πολυ φτηνο για τα χαρακτηριστικα του, το θεμα ειναι οτι στα λεφτα αυτα υπαρχουν καμποσα τηλεφωνα με παρομοια χαρακτηριστικα οπτε το θεμα ειναι αν σου αρεσει τελικα αυτο η καποιο αλλο

Η μπαταρια δεν ειναι αποσπομενη οπως στα αλλα κινητα ,αλλα ειδα στο youtube και την εβγαζαν αλλα ξεβιδωναν το τηλεφωνο απο πισω

Δεν ηταν και δυσκολο ,αλλα εκτος αυτο μεχρι να σου χαλασει η μπαταρια θα εχουν βγει καλυτερα κινητα και θα προτιμησεις μαλλον να αλλαξεις κινητο παρα μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, τα λεφτα του σιγουρα τα αξιζει γιατι αν το σκεφτεις ειναι πολυ φτηνο για τα χαρακτηριστικα του, το θεμα ειναι οτι στα λεφτα αυτα υπαρχουν καμποσα τηλεφωνα με παρομοια χαρακτηριστικα οπτε το θεμα ειναι αν σου αρεσει τελικα αυτο η καποιο αλλο

Η μπαταρια δεν ειναι αποσπομενη οπως στα αλλα κινητα ,αλλα ειδα στο youtube και την εβγαζαν αλλα ξεβιδωναν το τηλεφωνο απο πισω

Δεν ηταν και δυσκολο ,αλλα εκτος αυτο μεχρι να σου χαλασει η μπαταρια θα εχουν βγει καλυτερα κινητα και θα προτιμησεις μαλλον να αλλαξεις κινητο παρα μπαταρια

 

Μπορείς να μου πεις ποια κινητά έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά? Έψαξα στο minideal αλλά δεν βρήκα. Άμα δεν γίνετε εδώ και μέσω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις ποια κινητά έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά? Έψαξα στο minideal αλλά δεν βρήκα. Άμα δεν γίνετε εδώ και μέσω πμ.

 

εδω ενα συγκριτικο με διαφορα στην τιμη αυτη περιπου

 

http://www.kimovil.com/en/compare/coolpad-f1-8297,cubot-x9,elephone-p6000,zte-v5-red-bull-8gb-2GB

 

απο αυτα το elephone p6000 ξεχωριζει σαν χαρακτηριστικα (καρτα γραφικων mali T760, 4G, μπαταρια 2700mA,χανει ομως στην cpu που ειναι 4πυρινη vs 8πυρινη του x9 )αλλα το χ9 ειναι πολυ πιο μπροστα απο τα αλλα σαν σχεδιαση (εχει ιδια σχεδιαση κ χαρακτηριστικα με το lenovo S90-αντιγραφη iphone6 κι αυτο :lol: -που εχει 250 ευρω σχεδον η 2gb εκδοση του lenovo ,2πλασια τιμη δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites

εδω ενα συγκριτικο με διαφορα στην τιμη αυτη περιπου

 

Ευχαριστω πολυ φιλε για την βοηθεια!!Ψαχνω ενα καλο κινητο γιατι θελω να κανω δωρω στην αδελφη μου!!:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το θέλω παρα πολυ το συγκεκριμένο κινητο πείτε μου σας παρακαλώ πιο είναι το καλύτερο site να το παραγγείλω και εκτός από τα 125-130 ευρώ που κοστίζει στα site minideal κτλπ αν θα χρειαστεί να πληρώσω και τελωνείο ή κάποιο άλλο φόρο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...