Jump to content

Κινέζικα Smartwatches


alkerath
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου ήρθε το u8. Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση, δεν μου αναγνωρίζει τα Ελληνικά σε τηλ κατάλογο, μου εμφανίζει τετράγωνα και μόνο τα αρχικά μου εμφανίζει δηλ. Κ[][][][][ Δ[][][][][][ Υπάρχει λύση σε αυτό; Καθώς και εαν θπάρχει τρόπος να αλλάξουμε interface πλην των τριων προεπιλεγμένων;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 228
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το m26 που είναι κλώνος του u8...Μια από τα ίδια αν και καταλαβαίνω συνήθως τι λέει..Δεν υπάρχει κάτι

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα, πρεπει να ειναι μονο με κεφαλαια για να τα διαβαζει...μικρα γραμματα δεν.....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το u8. Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση, δεν μου αναγνωρίζει τα Ελληνικά σε τηλ κατάλογο, μου εμφανίζει τετράγωνα και μόνο τα αρχικά μου εμφανίζει δηλ. Κ[][][][][ Δ[][][][][][ Υπάρχει λύση σε αυτό; Καθώς και εαν θπάρχει τρόπος να αλλάξουμε interface πλην των τριων προεπιλεγμένων;

 

Ποια έκδοση του U8 πήρες φιλαράκι?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα, θα ηθελα να μου προτείνετε ένα καλό κινέζικο smartwatch και ένα αξιόπιστο site για να το αγοράσω.Ευχαριστω:)
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν και στο άλλο θέμα γράψε τι χρήματα διαθέτεις. Εγώ σου προτείνω μεταχειρισμένο επώνυμο smart watch (βρίσκεις και με κάτω από 80€).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 100 ευρώ διαθέτω.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 100 ευρώ διαθέτω.

Αν θες δες και το pebble στα 99ευρω που εχει και μπαταρια τερας, η αποστολη γινεται απο την ευρωπη http://eu.getpebble.com/ και υπαρχει σχετικο θεμα εδω στο myphone http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385314

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά θέλω ένα κινέζικο ρολόι μέχρι 50-60 ευρώ που να ανοίγει αρχεία PDF. Τώρα θα μου πείτε σε τόσο μικρή οθόνη; για φίλο είναι που πιστεύει ότι θα τον βοηθήσει στην εξεταστική. Δεν με μοιάζουν άλλες λειτουργίες παρά μόνο αυτή και να μην κάνει μπαμ από μακριά
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πει καποιος αν υπαρχει καποιο κινεζικο ρολοι που να μπορει να κανει χαρτογραφηση της διαδρομης δλαδη οταν πηγαινω για τρεξιμο να μπορει να καταγραψει την διαδρομη που εχω διανυσει και μετα να συνδεωντας το στο κινητο η τον υπολογιστη να μπορεσω να το δω στον χαρτη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα,εγώ αγόρασα το Vidonn X6 και το συνιστώ σε φιλους-ες για τζογκιν και σαν ειδοποίηση για διάφορες εφαρμογές και για αυτούς που ξεχνάνε το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εγώ αγόρασα το Vidonn X6 και το συνιστώ σε φιλους-ες για τζογκιν και σαν ειδοποίηση για διάφορες εφαρμογές και για αυτούς που ξεχνάνε το κινητό.

 

Ειναι ενα απο αυτα που κοιταζα αλλα δεν βρηκα κατι να μου λυσει ολες τις αποριες...

Ελληνικα υποστηριζει σε επαφες και αναγνωση μηνυματων;

Η μπαταρια ποσο κραταει;Οι 15 μερες που λεει βγαζουν 7 πραγματικες;

Δονηση εχει???

Απο ποιοτητα τι λεει;Ενα μικρο review με τα +/- θα ηταν τελειο αν εχεις λιγο χρονο...

Ευχαριστω

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εγώ αγόρασα το Vidonn X6 και το συνιστώ σε φιλους-ες για τζογκιν και σαν ειδοποίηση για διάφορες εφαρμογές και για αυτούς που ξεχνάνε το κινητό.

Με τους ελληνικούς χαρακτήρες πως τα πάει Αλέξανδρε?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θελω να παρω http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_144676.html το οποιο λεη οτι θελει android 4.3 + και bluetooth 4. Εμενα το κινητο εχει android περασμενο 4.4 αλλα bluetooth v2.1. Eπισης να πω οτι την εφαρμογη που χρειαζετε για να λειτουργιση το βραχιολακι την βρηκα και την περασα στο κινητο και δουλευη κανονικα. Απλως θελω να ρωτησω επειδη το version στο κινητο μου ειναι 2.1 ενω στο βραχιολι v4 μηπως θα εχει τπτ προβληματα συνδεσημοτητας? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα απο αυτα που κοιταζα αλλα δεν βρηκα κατι να μου λυσει ολες τις αποριες...

Ελληνικα υποστηριζει σε επαφες και αναγνωση μηνυματων;

Η μπαταρια ποσο κραταει;Οι 15 μερες που λεει βγαζουν 7 πραγματικες;

Δονηση εχει???

Απο ποιοτητα τι λεει;Ενα μικρο review με τα +/- θα ηταν τελειο αν εχεις λιγο χρονο...

Ευχαριστω

 

 

Καλησπέρα,για τα ελληνικά δεν είναι σίγουρος,σαν το μάτι μου να έχει πάρει μόνο τα κεφάλαια. Όσο για την μπαταρία κρατάει 5μέρα και είναι στο 45%. Δόνηση έχει και είναι αρκετά αισθητή στο καρπό. Είναι από καλό υλικο και λυγίσει εύκολα γύρο από το καρπό.Πολύ καλή φωτεινότητα της οθόνης αλά όχι σε απευθείας ήλιο. Καλό μέτρημα αποστάσεων αλά όχι ακρίβειας. Έχει θέμα με την τελευταία αναβάθμιση και το έχω στην παλιά. Κάποιες φορές αποσυνδέεται από το κινητό και ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί. Πρέπει να έχεις 4 Bluetooth αλλιώς δεν θα σου δουλεύει. Είναι καλό για τα λεφτά του(29€). Το έχω 5 μέρες και ακόμη το επεξεργάζομαι. Θα σου αναφέρω αύριο για τα ελληνικά.

 

 

 

 

Με τους ελληνικούς χαρακτήρες πως τα πάει Αλέξανδρε?

 

Έχω απάντηση και σε εσένα φίλε με το από πάνω ποστ. Ελπίζω να βοήθησε το ποστ και πάλι εδώ είμαστε για κάθε άλλη απορία.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color],

Με τους ελληνικούς χαρακτήρες πως τα πάει Αλέξανδρε?

Σημερα εχω κανει δοκιμη με ελληνικους χαρακτηρες να στειλω μειλ και μηνυμα. Στην εφαρμογη σου δινει την επιλογη για multilanguage αλα τα μηνυματα ερχωνται μονο σαν ενημερωση οτι εχουν ερθει(πχ¨1 new mail-message from.... με το εικονιδιο του μειλ) δεν το διαβαζεις. Οταν σε ενημερωνει για την εισερχ.κληση σου λεει το ονομα αλα δυστηχως ο τηλ.καταλογος μου ειναι με αγγλικους χαρακτηρες. Τωρα εχω κανει δοκιμη και με ενα ελλην.καταχωρημενο αριθμο και τα βγαζει οντος ελληνικα αλλα με μικροτερο φοντο και στην επιλογη Iso8859 στης επιλογης γλωσσας. Αρα διαβαζει και ελληνικα. Ξεχασα να ανφερω οτι η οθονη ευκολα γρατζουνιεται,

Με τους ελληνικούς χαρακτήρες πως τα πάει Αλέξανδρε?
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color],

Σημερα εχω κανει δοκιμη με ελληνικους χαρακτηρες να στειλω μειλ και μηνυμα. Στην εφαρμογη σου δινει την επιλογη για multilanguage αλα τα μηνυματα ερχωνται μονο σαν ενημερωση οτι εχουν ερθει(πχ¨1 new mail-message from.... με το εικονιδιο του μειλ) δεν το διαβαζεις. Οταν σε ενημερωνει για την εισερχ.κληση σου λεει το ονομα αλα δυστηχως ο τηλ.καταλογος μου ειναι με αγγλικους χαρακτηρες. Τωρα εχω κανει δοκιμη και με ενα ελλην.καταχωρημενο αριθμο και τα βγαζει οντος ελληνικα αλλα με μικροτερο φοντο και στην επιλογη Iso8859 στης επιλογης γλωσσας. Αρα διαβαζει και ελληνικα. Ξεχασα να ανφερω οτι η οθονη ευκολα γρατζουνιεται,

 

Αυτο συμβαινει και για κεφαλαια και για μικρα γραμματα?

 

Στο gearbest σαν να το πηρε το ματι μου στα 25€

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει και για κεφαλαια και για μικρα γραμματα?

 

Στο gearbest σαν να το πηρε το ματι μου στα 25€

 

Ναι και τα δύο αναγνώρισε. Πάντως,έχει και τα περίεργα του. Μετά από κάθε ρεμπουτ του κινητού δουλεύει και διαφορετικά. Μία δεν το βλέπει το Bluetooth,μια δεν στέλνει της ειδοποίησης και άλλες φορές δουλεύει άψογα. Τι να πω, κινέζικο είναι κάνει και αυτό ότι καταλαβαίνει ,για 25- 29€ νομίζω ότι αξίζει. Και το προτιμώ από τα ρολόγια.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα,

μου άρεσε το Zeblaze Rover το έχει κανείς; Ενδιαφέρομαι μέχρι 40-50 ευρώ το πολύ έτσι για πρώτη φορά δοκιμή. Κοιτάζω gearbest και έχω χαθεί με τόσα που υπάρχουν!

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_177948.html

Φοβάμαι μήπως είναι και μεγάλο στο χέρι μου.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον φαινεται και αυτο, με πολλα χαρακτηριστικα, το εχει αγορασει κανεις?

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_230848.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

χρειάζομαι ένα full android standalone smartwatch με κάμερα και το μόνο αξιόλογο σε specs και ομορφιά είναι το omate truesmart!!! Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να το βρω πουθενά, και γι' αυτό έχω αρχίσει να κοιτάω κάποια άλλα μη επώνυμα κινέζικα όπως το παρακάτω που φαίνεται να είναι κλώνος του

http://www.geekbuying.com/item/PW306-MTK6577-Dual-Core-1-3GHz-1-54-Inch-Android-4-2-Smartphone-Watch-4G-ROM-Capacitive-Touch-Screen-5MP-3G-GPS-WIFI---Black-332116.html

 

Επίσης το μάτι μου έπεσε και στο ZGPAX S8 που φαίνεται αξιόλογο!

http://www.geekbuying.com/item/ZGPAX-S8-1-54-Inch-240-240-Pixel-Watch-Phone-MTK6572W-Dual-Core-1-2GHz-Android-4-4-OS-512MB-4GB-GPS-3G---Black-336297.html

 

Το ZGPAX S8 το βρίσκω και στο gearbest.com σε εξαιρετικά καλή τιμή!

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_99551.html?wid=3

 

Τι γνώμη έχετε γι' αυτά τα δυο ρολόγια? Ποιο είναι καλύτερο? Υπάρχει κάποιο άλλο που θα μου προτείνατε???

Επίσης ποιο κατάστημα να διαλέξω? Ποιο είναι πιο αξιόπιστο? Παίζει ρόλο αν το κατάστημα έχει EU Warehouse στο χρόνο παράδοσης γιατί δεν θέλω να καθυστερήσει, το χρειάζομαι άμεσα.

 

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο καταστήματα είναι αξιόπιστα. Το gear best το έχει πιο φτηνό και στην ευρωπαϊκή αποθήκη που σημαίνει οτι θα σου έρθει μέσα σε μερικές μέρες.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει γρήγορα ανεξάρτητα το ποιον τρόπο θα διαλέξω να μου έρθει (απλό ταχυδρομείο ή courier)? Και αν επιλέξω courier υπάρχει περίπτωση να έχει επιβάρυνση στο τελωνείο?
Link to comment
Share on other sites

Απο eu δεν υπαρχει τελωνειο.Αν στο στειλουν ομως απο Κινα τοτε μονο απλο ταχυδρομειο.

Εγω θα επαιρνα τον κλωνο παντως εκτος και αν η διαφορα στην τιμη αποτελει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με ένα καλύτερο ψάξιμο βρήκα αυτά τα 2 που νομίζω ότι είναι ότι πιο αξιόλογο σε αυτή την τιμή

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_141990.html?wid=3

 

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_197979.html?wid=3

 

Κλινω προς το imacwear καθαρά για λόγους αισθητικής γνωρίζοντας ότι το fifine έχει καλύτερα specs.

 

Οι τρόποι αποστολής από την Ευρωπαϊκή αποθήκη είναι δύο (flat rate και expedited). Δεδομένου ότι δίνουν και οι δύο τον ίδιο χρόνο παράδοσης ποιον θα μου προτείνατε? Έχουν και οι δύο track id?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...