Jump to content

Κινέζικα Smartwatches


alkerath
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις κανα καλο smartwatch απο κινα. Δεν εχω ιδεα τι παιζει με αυτα γενικα και δεν θελω να με πιασουν κοτσο. Επισης δεν παω σε name brands γιατι δεν παιζει να δωσω πανω απο 30αρι. Αν μπορει καποιος να βοηθησει, ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 228
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα, δεν έχουν βασικές λειτουργίες όπως έλεγχο email. Έχουν δυνατότητα κλήσεων τα περισσότερα, κάποια παίρνουν και SIM κάρτες, αλλά πάσχουν στην μπαταρία. Μια μέρα στην καλύτερη. Για τα λεφτά τους πάντως μια χαρά είναι, σε ενημερώνουν, δείχνουν SMS κλπ. ΒΑΣΙΚΟ όμως: δεν έχω βρει ακόμα κάποιο με ΕΛΛΗΝΙΚΗ υποστήριξη, πρόσεχέ το.
Philips Twist, Sony Ericsson T18s, Nokia 3310, Nokia 6600, Nokia 8830, Sony Ericsson P800 for ever
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα που λες (25-30 ευρώ) είχα βρει ένα U8 στο Aliexpress... Ωραίο φαίνεται και από λειτουργίες κομπλέ, αλλά δεν έχω δει reviews κλπ... Αν κάποιος ξέρει ας πει κάνα μοντέλο κλπ, γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ... ;)
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο εψαξα... http://www.gearbest.com/sports-led-watches/pp_41653.html Αυτο εχει καλα review και τα λευτα του ειναι λιγα γιαυτα που κανει.

M26 R-watch review

 

Μετα ειδα και αυτο που τουλαχιστον στο gearbest πιστευω οτι θα ριξουν την τιμη αν τους ζητησεις. http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_75425.html

Με σχετικα παρα πολυ καλα review και εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο ο σχεδιασμος του. Επισης παιρνει και καρτα μονο του αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο εψαξα... http://www.gearbest.com/sports-led-watches/pp_41653.html Αυτο εχει καλα review και τα λευτα του ειναι λιγα γιαυτα που κανει.

M26 R-watch review

 

Μετα ειδα και αυτο που τουλαχιστον στο gearbest πιστευω οτι θα ριξουν την τιμη αν τους ζητησεις. http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_75425.html

Με σχετικα παρα πολυ καλα review και εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο ο σχεδιασμος του. Επισης παιρνει και καρτα μονο του αυτο.

 

Από Gearbest υπάρχει το κουπόνι TSRWHF για το Μ26 . Το περιμένω.

Ρίξε και μια ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=390592&page=34

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Για το S28 μου εδωσε μολις τωρα αυτο. S28HF ειναι 3 ευρω κατω κοντα. Δεν ξερω αν αξιζει τα 10 ευρω πανω η οχι και δεν ξερω πως μπορω να βρω τροπο να τα συγκρινω γιαυτο εκανα το ποστ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το S28 μου εδωσε μολις τωρα αυτο. S28HF ειναι 3 ευρω κατω κοντα. Δεν ξερω αν αξιζει τα 10 ευρω πανω η οχι και δεν ξερω πως μπορω να βρω τροπο να τα συγκρινω γιαυτο εκανα το ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Για 59€ ειναι το καλυτερο.

http://www.doctorandroid.gr/2014/12/weloop-tommy-review-smartwatch.html

GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

 

παραλάβε κανένας φίλος κάποιο να μας πει

 

είδα λίγο το U8 στο skroutz με 60€+ και ρωτησα τα μαγαζια και μου ειπαν πως υποστηριζουν ελληνικους χαρακτηρες αλλα χωρις απολυτη συμβατοτητα. ζητησα μια φωτο...

 

Εν τέλει έστειλα σε 2 σκρουτζομάγαζα που το πουλάνε.

Ο ένας μου είπε πως διαβάζει ελληνικούς χαρακτήρες απλά πλατιάζουν λίγο

και ο άλλος μου είπε πως δε διαβάζει...

 

Take the egg and cut its hair

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χτυπησα απο εβαυ αυτο εδω σε δημοπρασια για να δουμε τι θα λεει ειναι πολυ καινουριο δεν το εχουν αγορασει πολλοι γενικως ελπιζω να ειναι καλο γιατι θα το παρει πισω οπως ηρθε.....
Link to comment
Share on other sites

Χτυπησα απο εβαυ αυτο εδω σε δημοπρασια για να δουμε τι θα λεει ειναι πολυ καινουριο δεν το εχουν αγορασει πολλοι γενικως ελπιζω να ειναι καλο γιατι θα το παρει πισω οπως ηρθε.....

 

πάρα πολύ όμορφο , έχεις δει κάπου review ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

παραλάβε κανένας φίλος κάποιο να μας πει

 

είδα λίγο το U8 στο skroutz με 60€+ και ρωτησα τα μαγαζια και μου ειπαν πως υποστηριζουν ελληνικους χαρακτηρες αλλα χωρις απολυτη συμβατοτητα. ζητησα μια φωτο...

 

Εν τέλει έστειλα σε 2 σκρουτζομάγαζα που το πουλάνε.

Ο ένας μου είπε πως διαβάζει ελληνικούς χαρακτήρες απλά πλατιάζουν λίγο

και ο άλλος μου είπε πως δε διαβάζει...

 

Take the egg and cut its hair

 

Αυτός που μου είχε πει πως δεν αναγνωρίζει Ελληνικούς χαρακτήρες. Μου είχε πει σε ένα δεύτερο email να περιμένω την πρώτη εβδομάδα του Φεβρουαρίου, να παραλάβει και θα με ενημερώσει.

 

Εν τέλει (εντυπωσιάστηκα ομολογώ...), σήμερα μου έστειλε email απατώντας μου το εξής...

 

"Κε Χριστόφορε καλησπέρα σας.

 

Έχουμε νέα με τις γραμματοσειρές UTF-8 του Smart Phone U8

 

Αν τα Ελληνικά είναι με κεφαλαία γράμματα τότε το U8 τα δείχνει σωστά.

Αν τα Ελληνικά είναι με μικρά γράμματα και τονισμένα τότε δεν τα δείχνει το U8

 

Όλα τα παραπάνω αφορούν μόνο την κατηγορία «Επαφές»

 

Σε όλες τις άλλες κατηγορίες τα Ελληνικά λειτουργούν κανονικά (κείμενα – μηνύματα – κ.λ.π.)

 

Όσον αφορά τα Λατινικά τα δείχνει όλα και παντού κανονικά.

 

Με εκτίμηση."

 

Άντε τώρα να τον ρωτήσεις ποιο U8 είναι... Το απλό ή το plus? Γιατί το pro έχει sim

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου ήρθε το rwatch r5. Είχα το m26. Είναι κλασεις ανώτερο από το m26. Δεν έχει ελληνικά σαν γλώσσα αλλά τα αναγνωρίζει σε τηλ κατάλογο και σε ειδοποιήσεις. Μοιάζει με το Samsung, κάνει και κλήσεις και κοστίζει 40$

 

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_114474.html

Edited by christosi

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μου ήρθε το rwatch r5. Είχα το m26. Είναι κλασεις ανώτερο από το m26. Δεν έχει ελληνικά σαν γλώσσα αλλά τα αναγνωρίζει σε τηλ κατάλογο και σε ειδοποιήσεις. Μοιάζει με το Samsung, κάνει και κλήσεις και κοστίζει 40$

 

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_114474.html

 

Καλησπέρα μαν,

 

τα "πλατιάζει" τους ελληνικούς χαρακτήρες στις ειδοποιήσεις ή στις επαφές? Μπορείς να στείλεις καμιά φώτο?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

το rwatch εχει την δυνατοτητα να κανει pairing με το τηλεφωνο και ταυτοχρονα με ακουστικα bluetooth? το ρωταω διοτι και εγω το αγορασα και μεχρι τωρα δεν εχω μπορεσει να βρω τροπο να συνομιλω μεσω ρολογιου με τα ακουστικα...ξερεις κανεις τροπο η απλα δεν υπαρχει??
Link to comment
Share on other sites

το rwatch εχει την δυνατοτητα να κανει pairing με το τηλεφωνο και ταυτοχρονα με ακουστικα bluetooth? το ρωταω διοτι και εγω το αγορασα και μεχρι τωρα δεν εχω μπορεσει να βρω τροπο να συνομιλω μεσω ρολογιου με τα ακουστικα...ξερεις κανεις τροπο η απλα δεν υπαρχει??

 

Δύσκολα να βρεις Κινέζικο να το κάνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το rwatch εχει την δυνατοτητα να κανει pairing με το τηλεφωνο και ταυτοχρονα με ακουστικα bluetooth? το ρωταω διοτι και εγω το αγορασα και μεχρι τωρα δεν εχω μπορεσει να βρω τροπο να συνομιλω μεσω ρολογιου με τα ακουστικα...ξερεις κανεις τροπο η απλα δεν υπαρχει??

 

Για ποιο λόγο να κάνεις κάτι τέτοιο, δηλαδή το smartwatch να μεσολαβεί ανάμεσα στο κινητό και το ακουστικό;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

με βαλατε σε σκεψεις και ψάχνοντας τι υπάρχει σε φτηνό σμαρτορολοι στο gearbest και στο

lightinthebox και ζαλίστηκα..μάλλον θέλει πολύ τύχη να βρεθεί ποιο απο όλα αυτα αξιζει πραγματικά τα λίγα χρήματά του...τσεκάροντας σαν γλωσσα υποστήριξης τα Ελληνικά μου εβγαλε πάντως 27 ρολόγια...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο τσιμπισα το Vidonn X6 απο geekbuying με καλη μπαταρια υποστηριζει ios με ελληνικο μενου κοστος 30 ευρω.

Ελπιζω να ειναι και ωραιο στο χερι και να μην μοιζει με γυφτικο.

Edited by moutsa
Link to comment
Share on other sites

το rwatch εχει την δυνατοτητα να κανει pairing με το τηλεφωνο και ταυτοχρονα με ακουστικα bluetooth? το ρωταω διοτι και εγω το αγορασα και μεχρι τωρα δεν εχω μπορεσει να βρω τροπο να συνομιλω μεσω ρολογιου με τα ακουστικα...ξερεις κανεις τροπο η απλα δεν υπαρχει??

 

Για ποιο λόγο να κάνεις κάτι τέτοιο, δηλαδή το smartwatch να μεσολαβεί ανάμεσα στο κινητό και το ακουστικό;

 

θα μ ενδιέφερε κ εμένα να βρώ ένα ρολόι που να το κάνει αυτό,ο λόγος είναι οτι θέλω να έχω το κινητό μόνιμα στο τσαντάκι και να μήν χρειάζεται να το βγάζω όλη την ώρα,επίσης και για να μήν χρειάζεται να κουβαλάω το κινητό απο δωμάτιο σε δωμάτιο

Link to comment
Share on other sites

Παντως ενα θεμα που πρεπει να εχουν τα κινεζικα απο οτι διαβασα ειναι οτι ειναι δυσκολα στο pairing δλδ χανουν ευκολα την επαφη με το κινητο ή οποτε την χασουν θελουν απο την αρχη να ξαναγινει η συνδεση...ελπιζω να μην ειναι τοσο τραγικα τα πραματα...
Link to comment
Share on other sites

Στο no.1 g2 που έχω δεν χάνει ποτε την σύνδεση με το κινητό,κι όταν την χάνει λόγω απομάκρυνσης απο τη συσκευή την ξαναβρίσκει όταν κοντεψεις!

Βέβαια γι αυτό ευθύνεται και το κινητό,δηλαδή σε άλλο κινητό που είχα όταν αλλαζα rom απο vanilla android σε miui είχε καποιες απόσυνδέσεις.

Τώρα το δουλεύω σε stock android και παει μια χαρά,να δω τώρα που θα ερθει η καινούργια 4G συσκευή μου αν συνεχίζει να δουλεύει αψογα!

Link to comment
Share on other sites

Το ZGPAX S8 μου γυαλισε αλλα αν και ακριβουτσικο για κινεζικο, εχει τα παντα από ότι φαινεται...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...