Jump to content

Doogee TITANS2 DG700


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από firmware upgrade μέσω του επίσημου λογισμικού της εταιρείας το τηλέφωνο παρουσιάζει

.Τι μπορεί να συμβαίνει;Το έκανα ξανά downgrade και πάλι upgrade αρκετές φορές και το πρόβλημα παραμένει.

 

Δεν γνωρίζει κανείς κάτι; Να εξηγήσω ορισμένα πράγματα μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος.

Το κινητό είχε την τελευταία stock rom.Είχα κάνει και το ΟΤΑ upgrade.Πριν μερικές ημέρες εντελώς ξαφνικά(ούτε τούμπες,ούτε πεσίματα) το τηλέφωνο ήταν αναμμένο αλλά δεν δούλευε καθόλου.Κανένα κουμπί και η οθόνη εντελώς μαύρη.Μόλις του έβαζα φορτιστή παρόλο που η μπαταρία ήταν 100% φορτισμένη,τότε δούλευε κανονικά.Άμα του έβγαζα τον φορτιστή δούλευε για λίγα λεπτά και μετά πάλι νεκρό.Αποφάσισα να του περάσω το τελευταίο firmware από το επίσημο site της εταιρείας και μόλις το τηλέφωνο άναψε πρώτη φορά παρουσίασε αυτό το πρόβλημα που φαίνεται στο video .Του έκανα πάλι downgrade πάλι upgrade με τα επίσημα λογισμικά και τίποτα.Το θέμα όμως είναι ότι το πρώτο πρόβλημα που είχε δεν έχει ξαναπαρουσιαστεί,και ανάβει και δουλεύει κατά τα άλλα κανονικά. :lol:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαίνεται να είναι hardware πρόβλημα... ελπίζω να μη σου το ξαναπαρουσιάσει.

Δεν κατάλαβες.Το πρόβλημα με το flickering το έχει ακόμα δεν έφυγε.Απλά το πρώτο πρόβλημα που παρουσίασε,που δεν ανταποκρινόταν με τίποτα,παρά μόνο όταν του έβαζα τον φορτιστή,αυτό έχει εξαφανιστεί......

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

απο xda developers...δοκιμασμενο και δουλευει εκτος απο το κομματι με το twrp recovery, που μου κολλαγε το κινητο στην εκκινηση... χωρις kingoroot πλεον αλλα με το SuperSU... απλα ακολουθηστε τα βηματα...υπαρχει και διαφορα στον απ. χωρο (με χρηση βεβαια του Link2SD)... :) http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62832791&postcount=139
Link to comment
Share on other sites

Τόσοι μήνες έχουν περάσει από την.κυκλοφορία της συσκευής.

Ακόμα δεν έχει βρεθεί ένας τρόπος να μεγαλώσουμε το partition των εφαρμογών;

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62832791&postcount=139

Link to comment
Share on other sites

Οχι λογω ελλειψης χρονου...αλλα η διαδικασια ειναι σχετικα απλη...το ρουτ ισως και νανσι αναγκαιο για το παρτισιον...εμενα παντως τωρα ο κινεζος εχει χωρο μπολικο (με χρηση βεβαια Link2SD) παρολο που τον φουλαρα στις εφαρμογες. :) (εσ.αποθ.χωρος 4,11GB...Διαθεσιμο 3,29GB...Εφαρμογες 1,93GB... ) Edited by georgegpzx
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα.εχω το doogee dg700 tinan 2 lolipol 5.0 ετσι το αγορασα,μου εβγαλε μηνυμα οτι γεμισε ο εσωτερικος αποθηκευτικος χωρος το εκανα επανεκκινηση και κοκκηλε στο λογοτυπο της doogee εβγαλα την μπαταρια το ιδιο παλι κολλημενο

αν μπορεις καποιος ας βοηθησει,ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
απο xda developers...δοκιμασμενο και δουλευει εκτος απο το κομματι με το twrp recovery, που μου κολλαγε το κινητο στην εκκινηση... χωρις kingoroot πλεον αλλα με το SuperSU... απλα ακολουθηστε τα βηματα...υπαρχει και διαφορα στον απ. χωρο (με χρηση βεβαια του Link2SD)... :) http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62832791&postcount=139

 

καλημέρα να ρωτήσω root με αυτόν τον τρόπο γίνεται στο lolipop επίσησ με link2sd οι apps αποθηκευονται σε sd?

http://forum.xda-developers.com/general/help/root-doogee-dg700-android-5-0-lollipop-t3112358

αυτή την μέθοδο λέω να δοκιμάσω είναι οκ ξέρετε?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Σημερα το παρελαβα για τον αδερφο μου, πολυ καλη συσκευη αλλα οντως προβλημα με το χωρο,

Το πηραμε απο vickmall και εχει ver 5.0

 

Αν υπαρξει τροπος να αυξηθει το μεγεθος του partition θα ειναι μια χαρα.

 

there is a latest firmware (official) by dooge - R25 that has the internal memory repartitioned to 5.5Gb. I would recommand installing that and than rooting (if needed) via twrp using chainfire binaries. You can download the R25 from here: https://docs.google.com/uc?id=0B_UWi...xport=download.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

there is a latest firmware (official) by dooge - R25 that has the internal memory repartitioned to 5.5Gb. I would recommand installing that and than rooting (if needed) via twrp using chainfire binaries. You can download the R25 from here: https://docs.google.com/uc?id=0B_UWi...xport=download.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ λινκ δεν δουλεύει και βλεπω εβγαλαν R26

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακολούθησες οδηγο η μπορεί να αναβαθμιστη απο καρτα μνημης?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 4 weeks later...

Μπορεί κάποιος να μου πει πως έβαλε την r26 από το επίσημο forum της Doogee;;

 

Θέλει splash tool ;; τι πρέπει να επιλέξουμε για να μην χάσουμε imei;;

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
γεια σας παιδια εχω το doogee dg700 lolipol 5.0 μετα απο factory reset κολλησε στο λογοτυπο και δεν κανει τιποτα,μπορει καποιος να βοηθησει ωστε να λειτουργησει ξανα,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...