Jump to content

Doogee TITANS2 DG700


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα

μετα απο αρκετο καιρο παρελαβα το κινητο απο minideal εχω ενα προβληματακι προσπαθω να ανοιξω τα δεδομενα για να μπω στο ιντερνετ μεσω της Vodafone αλλα δεν μπαινει και το αλλο θεματακι ειναι οτι εχω κατεβασμενο το navigon στο αλλο κινητο και προσπαθω να το εγκαταστησω ενω το εχω στο ιντερνετ μεσω ασυρματου δικτυου και μου λεει οτι δεν εχω ιντερνετ ενω ανοιγω σελιδες στο ιντερνετ κανονικα τι μπορει να φταιει???

ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πρόβλημα με την κεραία (δοκιμασμένο), πρόκειται για μεμονωμένο περιστατικό.

 

Και εγώ θεωρώ ότι είναι μεμονωμένο περιστατικό. Μιας και έχεις αρκετή εμπειρία, αξίζει να το ανοίξουμε μήπως η κεραία δεν είναι τοποθετημένη καλά ή κάτι άλλο τέτοιο απλό?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το συγκεκριμένο κινητό είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευή, γρήγορο και αξιόπιστο με πολύ καλή αυτονομία (3-4 ημέρες ανάλογα την χρήση). Το θέμα με το Navigon το έχεις μάλλον λόγο σπασμένης έκδοσης. Δοκίμασε να το ανοίξεις με δεδομένα από τον πάροχο σου και όχι WiFi, ή βρες κάποια άλλη έκδοση.

Εμένα πρόβλημα με το σήμα δεν μου έχει κάνει ποτέ, το αντίθετο θα έλεγα έχω σχεδόν παντού οπότε στον φίλο μάλλον θα έτυχε. Μήπως έχεις κατεβάσει κάποια εφαρμογή που μπορεί να το κολλάει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το συγκεκριμένο κινητό είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευή, γρήγορο και αξιόπιστο με πολύ καλή αυτονομία (3-4 ημέρες ανάλογα την χρήση). Το θέμα με το Navigon το έχεις μάλλον λόγο σπασμένης έκδοσης. Δοκίμασε να το ανοίξεις με δεδομένα από τον πάροχο σου και όχι WiFi, ή βρες κάποια άλλη έκδοση.

Εμένα πρόβλημα με το σήμα δεν μου έχει κάνει ποτέ, το αντίθετο θα έλεγα έχω σχεδόν παντού οπότε στον φίλο μάλλον θα έτυχε. Μήπως έχεις κατεβάσει κάποια εφαρμογή που μπορεί να το κολλάει?

το navigon εχω περασει στο δικο μ κινητο το lenovo A806 και μ δουλευει κανονικα και εχθες το καταργησα και το ξανα περασα στο δικο μου να δω μηπως εχουν προβλημα αλλα μου εκανε κανονικα συνδεση με τον διακομηστη για να κανει το κατεβασμα των χαρτων ευχαριστω παντως για την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν μιλάμε για όχι αγορασμένο navigon... κακώς το συζητάμε μιας και στο παρόν forum απαγορεύεται η οποιαδήποτε συζήτηση για παράνομο λογισμικό.

 

Όσον αφορά το θέμα με τη σύνδεση στο δίκτυο σου, πρέπει να κάνεις μια μικρή αλλαγή στο APN της vodafone...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5931754#post5931754

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. εχω το συγκεκριμενο κινητο 3 ημερες και εκανα αμεσως αναβαθμιση.Γενικα ωραιο, λιγο βαρυ αλλα τα σημαντικα αρνητικα είναι 2

1. ο ηχος του ακουστικου είναι χαμηλος και περίεργος..δεν ακούγεται πολύ καλα δλδ

2. μου κανει 15 reboot την ημερα.. ναι 15! :wacko:ειδικα αν το ζορισω λιγο..

Ξερει κανεις τιποτα η να το στειλω πισω? (το πηρα από το to2c)

 

Ps. Factory reset πως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα από αυτά και το έχω περίπου 2 μήνες.

Για factory reset πας ρυθμίσεις--> αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά--> επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι. Το συγκεκριμένο κινητό το παρέλαβε ο αδελφός μου πριν 2 εβδομάδες περίπου. Είναι πολύ ευχαριστημένος γενικά, αλλά έχει ένα πολυ σοβαρό πρόβλημα: Είναι πολύ χαμηλή η λήψη του σήματος της κινητής. Τόσο πολύ που σχεδόν παντού δυσκολεύεται να κάνει μια αξιοπρεπή συνομιλία. Ότι ΟΤΑ του έβγαλε, την έκανε. Δεν έχει πλέον δικαίωμα dispute γιατί έχουν περάσει οι 45 μέρες. Μετά από επικοινωνία με το banggood που το αγόρασε, του πρότειναν να κάνει ένα factory reset από την recovery. Όταν το έκανε, η κατάσταση βελτιώθηκε πολύ αλλά μετά από μια μέρα επέστρεψε στην προηγούμενη κατάσταση. Πάει το μυαλό σας πουθενά στο τι μπορεί να φταίει?? Να το στείλει πίσω ή υπάρχει κάτι που μπορεί να δοκιμάσει?

 

οι μερες για dispute ειναι πλεον στις 150 απο τον νοεμβριο!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

οι μερες για dispute ειναι πλεον στις 150 απο τον νοεμβριο!!!

 

Δοκίμασε να το κάνει και το paypal τον ενημέρωσε ότι έχουν περάσει οι 45 μέρες και έκλεισε το case κατευθείαν

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Doogee dg 700 εδω κ ενα μηνα περιπου ολα καλα, το μονο προβλημα ειναι με την πισω καμερα της οποιας

τα χρωματα ειναι σαν να φαινονται μεσα απο καποιο φιλτρο ισως δηλ. σαν να υπαρχει κορεσμος χρωματων ενα πραγμα.

Απο τις υπαρχουσες ρυθμησεις δεν καταφερα τιποτα μηπως ξερει κανεις να με βοηθησει να το λυσω???

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει προστατευτικο αυτοκολλητο και δεν το εχεις βγαλει?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του root σας ενημερώνω ότι μόλις το ρούταρα πανεύκολα με vroot

 

Επιβαιβεώνω πως η νέα έκδοση του vroot ρούταρε κανονικά (επιτέλους!!!!) το τηλέφωνο:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει....βγήκε update σε γλειφιτζούρι!!!!

 

https://www.facebook.com/1405376319683352/photos/a.1406821446205506.1073741832.1405376319683352/1675154939372154/?type=1&theater

 

και από εδώ το κατεβάζετε

 

http://www.doogee.cc/servicexiazai_detail/newsId=184.html

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα μας τρελάνει....βγήκε update σε γλειφιτζούρι!!!!

 

https://www.facebook.com/1405376319683352/photos/a.1406821446205506.1073741832.1405376319683352/1675154939372154/?type=1&theater

 

και από εδώ το κατεβάζετε

 

http://www.doogee.cc/servicexiazai_detail/newsId=184.html

 

Προς τιμήν της Doogee μια τέτοια κίνηση! Μπράβο τους...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Και τωρα για να κανουμε την αναβαθμιση σε 5.0 lolipop παμε στο σαιτ κανουμε download το zip αρχειο και αν κολλησει καπου,κανεις λαθος παπαλα το κινητο η θα μπορει να γινει η αναβαθμιση πηγαινοντας στις ρυθμισεις -σχετικα με το τηλεφωνο-ενημερωσεις συστηματος αυτοματα??Οι ενημερωσεις συστηματος δεν δινουν ακομα καμμια ενημερωση.Θα περιμενω μερικες μερες και βλεπουμε γιατι με τον χειροκινητο τροπο η εταιρεια λεει δεν αναλαμβανει καμμια ευθυνη!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι major update και ως εκ τούτου μόνο χειροκίνητα μπορείς και θα μπορείς να το κάνεις. Αρκεί λοιπόν να το πάρεις απόφαση...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα καταλαβα σε ευχαριστω φιλε μου!!!Εχει κανεις προχωρησει στην αναβαθμιση εδω στο σαιτ??Ας μας αναφερει τα αποτελεσματα!! Edited by teohunter
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το update σε Lollipop? Αξίζει την αναβάθμιση γιατί νομίζω πως θα χαθούν οι εφαρμογές της Doogee
Link to comment
Share on other sites

Σωστη και αυτη η παρατηρηση φιλε ας περιμενουμε να δουμε αν καποιος εχει γινει lolipop και θα πραξουμε αναλογως.Ειδαλως ο τολμων νικα!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα αποφαση και αποφασισα να το κανω lolipop μεσω του σαιτ της doogee.Προχωρας την διαδικασια και κολλας στο scan ports!!!Σε καποια σαιτ αυτο εχει αναφερθει και παγωνει το ολο θεμα εκει.Μηπως κανεις εχει καταφερει κατι παραπανω???Πρεπει να υπαρχει κατι λαθος στις οδηγιες.Ειδαλως θα περιμενω μεχρι το καλοκαιρι για νεα προσπαθεια!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα αποφαση και αποφασισα να το κανω lolipop μεσω του σαιτ της doogee.Προχωρας την διαδικασια και κολλας στο scan ports!!!Σε καποια σαιτ αυτο εχει αναφερθει και παγωνει το ολο θεμα εκει.Μηπως κανεις εχει καταφερει κατι παραπανω???Πρεπει να υπαρχει κατι λαθος στις οδηγιες.Ειδαλως θα περιμενω μεχρι το καλοκαιρι για νεα προσπαθεια!!!

 

Βρήκα αυτό τον οδηγό. Για δοκίμασε τον και πες μας!

 

http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/02/28/great-news-doogee-dg700-upgraded-to-android-5-0/

 

"Instruction is working. You need to install the driver first. Pls try this: pull out the battery, put in USB cable in PC and DG700, then press scan and put the battery back. Maybe you have to try several times, but be sure: it works."

Edited by panagiotisr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...