Jump to content

Doogee TITANS2 DG700


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά!

Υπάρχουν πουθενά οδηγίες για να κάνουμε την αναβάθμιση? και όσοι την έχετε κάνει, έχετε προβλήματα?

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο δικο μου με λολιποπ δεν τα καταφερα...το δικο σου μηπως ειναι κιτ κατ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά!

Υπάρχουν πουθενά οδηγίες για να κάνουμε την αναβάθμιση? και όσοι την έχετε κάνει, έχετε προβλήματα?

για οσους εχουν τον Τιτανα με κιτ κατ και θελουν να το κανουν λολιποπ ποσταρα κατι στους xda που νομιζω οτι θα τους βοηθησει...δυστυχως ειναι στα αγγλικα... http://forum.xda-developers.com/android/general/doogee-titans-2-dg700-unboxing-hands-t2953664/post60146752#post60146752

Link to comment
Share on other sites

http://www.doctorandroid.gr/2014/12/mtk-droid-tools-sp-flash-tool.html εδω ειναι μια σελιδα που σου δειχνει ακριβως πως να κανεις update σε κινητα με android αγορασμενα απο κινα.Αν υπαρχει καποια απορια μπορειτε να στειλετε μην. στα παιδια που διαχειριζονται το site. Edited by matrix2781973
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν καμιά 15ριά μέρες (μέσα από welcome stores) με το κουτί να γράφει απ'έξω πως είχε 4.4, αλλά ειχε φορτωμένο το 5.0

Οι εντυπώσεις πολύ καλές (έχει φάει και κάνα δυο βάρβαρα πεσίματα στη δουλειά και δεν έχει χαμπαριάσει)

Ρουτάρισμα δεν μπόρεσα να του κάνω όσο δοκίμασα

ο εσωτερικός χώρος όντως είναι 4.7 ο διαθέσιμος .

 

Προβλήματα είδα μετά την αναβάθμιση σε DOOGEE-Titans2_DG700-Android5.0-R18-2015_04_23, που μου ήρθε 29-30 Απρίλη, το κατέβασα ΟΤΑ, (γύρω στα 15ΜΒ ήταν), και μετά από αυτό σταμάτησαν να παιζουν και οι δυο sim κάρτες . Αναγκάστηκα να κάνω factory reset για να τις ξαναδεί κανονικά (παίζανε κανονικά σε άλλα κινητά, καμιά άλλη sim δεν μου έπαιζε στο dg700).

Μετά από αυτό όμως, δεν δουλεύουν ιδιαίτερα καλά τα ακουστικά - πολύ σπάνια θα συνδεθούν και θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγαλεις άκρη φλασαρε την προηγούμενη rom απο το site doogee.cc και μην κανεις την τελευταία ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν καμιά 15ριά μέρες (μέσα από welcome stores) με το κουτί να γράφει απ'έξω πως είχε 4.4, αλλά ειχε φορτωμένο το 5.0

Οι εντυπώσεις πολύ καλές (έχει φάει και κάνα δυο βάρβαρα πεσίματα στη δουλειά και δεν έχει χαμπαριάσει)

Ρουτάρισμα δεν μπόρεσα να του κάνω όσο δοκίμασα

ο εσωτερικός χώρος όντως είναι 4.7 ο διαθέσιμος .

 

Προβλήματα είδα μετά την αναβάθμιση σε DOOGEE-Titans2_DG700-Android5.0-R18-2015_04_23, που μου ήρθε 29-30 Απρίλη, το κατέβασα ΟΤΑ, (γύρω στα 15ΜΒ ήταν), και μετά από αυτό σταμάτησαν να παιζουν και οι δυο sim κάρτες . Αναγκάστηκα να κάνω factory reset για να τις ξαναδεί κανονικά (παίζανε κανονικά σε άλλα κινητά, καμιά άλλη sim δεν μου έπαιζε στο dg700).

Μετά από αυτό όμως, δεν δουλεύουν ιδιαίτερα καλά τα ακουστικά - πολύ σπάνια θα συνδεθούν και θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω

Εμενα ηρθε η ανω update κι αφου την κατεβασα και την εκανα install οταν βγηκε το ανθρωπακι με τη...γουργουριστη κοιλια :) μου εγραψε "Σφαλμα" και εμεινε εκει κανα 5λεπτο κανοντας με να νομιζω οτι εγινε τουβλο...Ευτυχως ανοιξε ξανα...το προσπαθησα ξανα αλλες 2 φορες (ακομη και με factory reset) αλλα δεν με θελει και το παρατησα...

Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα να πω, πως όταν δοκίμασα το factory reset, κρέμασε κάποια φάση στην οθόνη με το λογοτυπο της doogee, του έβγαλα τη μπαταρία για να κλείσει, και μετά πέταξε ένα screen με κινέζικα και κάτι 2008 ή 2009 πάνω, μετά από power off/on, έστρωσε και σηκώθηκε (ενώ είχα αρχίσει να ψάχνω για κινέζικα άνευ διδασκάλου :-)
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του root σας ενημερώνω ότι μόλις το ρούταρα πανεύκολα με vroot

 

μπορεις να μας ενημερωσεις αν εχεις το κιτ κατ Η το λολιποπ ? εγω παντως με λολιποπ εφαγα πολλες ...πορτες .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Επειδή με ενδιαφέρει να αγοράσω ένα rugged κινητό και το Doogee μου φαίνεται αρκετά καλό αν είχατε τη δυνατότητα θα παίρνατε αυτό, το Cat S50, ή το Cat B15Q;

 

Η τιμή παίζει ρόλο αλλά όχι τόσο μεγάλο...

Aut viam inveniam aut faciam. Είτε θα βρω έναν τρόπο, είτε θα φτιάξω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Επειδή με ενδιαφέρει να αγοράσω ένα rugged κινητό και το Doogee μου φαίνεται αρκετά καλό αν είχατε τη δυνατότητα θα παίρνατε αυτό, το Cat S50, ή το Cat B15Q;

 

Η τιμή παίζει ρόλο αλλά όχι τόσο μεγάλο...

 

το κατ50 νομιζω οτι ειναι σημειο αναφορας...αλλα οταν παιρνεις τουλαχιστον 4 Τιτανες με τα ιδια λεφτα... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους,

 

Έχω πάρει για τον αδερφό μου το DG700 και έχουμε το εξής θέμα. Κατά τη χρήση η μπαταρία φτάνει στο 50% και σταματάει εκεί, μέχρι κάποια στιγμή να κλείσει. Δεν το κάνει συνέχεια, αλλά 2/5 θα το κάνει. Και restart να κάνουμε παραμένει εκεί. Προσπάθησα να μπω στο recοvery να κάνω wipe battery stats αλλά είναι στα κινέζικα. Καμιά ιδέα?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

το κατ50 νομιζω οτι ειναι σημειο αναφορας...αλλα οταν παιρνεις τουλαχιστον 4 Τιτανες με τα ιδια λεφτα... :)

 

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα περιμένω να δω τι προσφορά θα μου κάνουν για νέο συμβόλαιο, καθώς τελειώνει τώρα, και μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβολή σου....:happy:

Aut viam inveniam aut faciam. Είτε θα βρω έναν τρόπο, είτε θα φτιάξω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Κάποιες ερωτήσεις για τους κατέχοντες

Πόσος χώρος υπάρχει για εφαρμογές; 1GB όπως συνήθως ή παραπάνω;

Το bluetooth λειτουργεί καλά; Ρωτάω γιατί το Doogee Find dg510 που έχω έχει χαμηλό ήχο με το bluetooth. (με δύο διαφορετικά bluetooth ακουστικά βγαίνει ίδιο αποτέλεσμα). Ακούω χαμηλά και με ακούνε χαμηλά. Το δοκιμασε κανείς;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο πολλες προσπαθειες νε διαφορετικα εργαλεια /εφαρμογες για ρουτ τελικα το V-ROOT τα καταφερε ...(προφανως θα εκανε καποιο update )...οποτε Τιτανας Lolipop ρουταρεται επιτελους...

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους,

 

Έχω πάρει για τον αδερφό μου το DG700 και έχουμε το εξής θέμα. Κατά τη χρήση η μπαταρία φτάνει στο 50% και σταματάει εκεί, μέχρι κάποια στιγμή να κλείσει. Δεν το κάνει συνέχεια, αλλά 2/5 θα το κάνει. Και restart να κάνουμε παραμένει εκεί. Προσπάθησα να μπω στο recοvery να κάνω wipe battery stats αλλά είναι στα κινέζικα. Καμιά ιδέα?

 

δεν μου συμβαινει εμενα αυτο και δεν ξερω τι ακριβως σου φταιει...στα "στοιχειωδη" βγαλε τη μπαταρια και τσεκαρε αν εχουν μεινει κομματακια απο την ταινια στους πολους :blink: , δοκιμασε κι εναν αλλο φορτιστη...κανε κι ενα φακτορυ ρισετ...κι αν δεν ειναι λολιποπ καντο μηπως ετσι φτιαξει...δυστυχως κινεζικα δεν ξερω... :lol:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο πολλες προσπαθειες νε διαφορετικα εργαλεια /εφαρμογες για ρουτ τελικα το V-ROOT τα καταφερε ...(προφανως θα εκανε καποιο update )...οποτε Τιτανας Lolipop ρουταρεται επιτελους...

Είναι εύκολο να μας πεις με ποια έκδοση του Vroot τα κατάφερες;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

τελικα σε γενικες γραμμες το κινητο ειναι αξιοπιστο?αξιζει τα λεφτα του?

και απο που προτεινετε να το παραγγειλω?ποσο καιρο κανει να ερθει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστο γιατί ακόμα δεν το έχω παραλάβει, αλλά απαντώ στις υπόλοιπες ερωτήσεις σου.

Εγώ το πήρα από το vickmall. Είναι από τα καλά κινεζοκαταστήματα.

Ο χρόνος που κάνει να έρθει δεν είναι προκαθορισμένος. Από 15 εώς 50 ημέρες.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μας πεις με ποια έκδοση του Vroot τα κατάφερες;

 

V1.8.3 ειναι η εκδοση του Vroot...η εκδοση του κινεζου μου ειναι...DOOGEE-Titans2_DG700-Android5.0-R16-2015_03_21 ...στο τελος θα δειτε και σαν "σουπεργιουσερ" το δικο τους Kinguser...

Edited by georgegpzx
Link to comment
Share on other sites

Σε όσα κινητά έχω ρουτάρει με Vroot το ξηλώνω αυτό το κινέζικο Kinguser και βάζω το Super SU.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

 

Καλά με την Lollipop δεν έχει καθόλου recovery η συσκευή;

Προσπαθώντας να μπω σε recovery μου βγάζει μόνο το εικονίδιο βλάβης του Android.

Αναγκαστικά βγάζεις μπαταρία αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Ισχύει ή κάνω κάτι λάθος;

 

ΟΚ έβγαλα άκρη με το recovery.

Κατάφερα και μπήκα.

 

Το θέμα μου τώρα είναι πως δεν μπορώ να εγκαταστήσω με τίποτα το SuperSU.

Όταν πάει να κάνει την αναβάθμιση των binaries μου βγάζει συνεχώς οτι απέτυχε.

Έχει καταφέρει να το κάνει να δουλέψει κάποιος;

 

Ακόμα τίποτα με το SuperSU. Έχω αφήσει το Kinguser προς το παρόν.

 

Καμμία εφαρμογή που να σου δίνει την δυνατότητα να καθαρίσεις όλη την λίστα των recents apps με ένα tap, μήπως έχετε βρει;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα με το SuperSU. Έχω αφήσει το Kinguser προς το παρόν.

 

Καμμία εφαρμογή που να σου δίνει την δυνατότητα να καθαρίσεις όλη την λίστα των recents apps με ένα tap, μήπως έχετε βρει;

Με το gravity box γινετε

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα!!! παρελαβα το κινητο (απο ebay) πριν 2 μηνες. ολα καλα εκτος απο σημερα... εκλεισε (μαλλον απο μπαταρια) και δεν ξανανοιξε ποτε. το εβαλα για φορτιση αλλα ουτε το λεντ αναβει ουτε η οθονη. παρατηρησα οτι ζεσταινεται αρκετα πανω απο την μπαταρια (οχι η μπαταρια). καμοια λυση υπαρχει η' πεταξα 130 ευρω???
Link to comment
Share on other sites

Με το gravity box γινετε

Έχει βγει έκδοση του Xposed και του Gravitybox που να λειτουργεί πλήρως και απροβλημάτιστα σε Lollipop;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...