Jump to content

Doogee TITANS2 DG700


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει ο αδερφός μου και έχουμε το εξής θεματάκι...

 

Όταν το παρέλαβα το δοκίμασα σε όλα και ήταν όλα ok.

Εγκατέστησα sygic. Το δοκίμασα και δούλευε μια χαρά. Μάλιστα κλείδωνε στα 3-4" δορυφόρο.

 

Του το έδωκα και το μόνο επιπλέον που έκανε ήταν να βάλει μια κάρτα sd που είχε. Το sygic δε δουλεύει πλέον...

 

Το ανοίγεις και πετάει μήνυμα "Κάρτα sd κλειδωμένη". Την έβγαλα της έκανα φορμάτ, τα ίδια... Καμιά ιδέα?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση στο sygic δοκίμασες;

 

Να είμαι ειλικρινής όχι... Θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Κάνε... θα σου δουλέψει.

 

Είσαι παλήκαρος... Τακτοποιήθηκε!!

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το συγκεκριμένο κινητό λόγω των χαρακτηριστικών του και πραγματικά έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος!

Το μόνο που δεν έχω καταφέρει είναι να το κάνω root. Μπορεί κάποιον να μου πει εαν το έχει κάνει ήδη?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήρα και εγώ το συγκεκριμένο κινητό λόγω των χαρακτηριστικών του και πραγματικά έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος!

Το μόνο που δεν έχω καταφέρει είναι να το κάνω root. Μπορεί κάποιον να μου πει εαν το έχει κάνει ήδη?

 

Μέχρι πριν μια εβδομάδα είχα δοκιμάσει όλους τους δυνατούς τρόπους / εφαρμογές για root και δεν είχε δουλέψει τίποτα...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν μια εβδομάδα είχα δοκιμάσει όλους τους δυνατούς τρόπους / εφαρμογές για root και δεν είχε δουλέψει τίποτα...

 

Και εγώ, γι'αυτό είπα να ρωτήσω μπας και το έχει καταφέρει κανείς. Επίσης μίλησα με την εταιρία αλλά δεν το "επιτρέπουν" όπως μου απάντησαν :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, γι'αυτό είπα να ρωτήσω μπας και το έχει καταφέρει κανείς. Επίσης μίλησα με την εταιρία αλλά δεν το "επιτρέπουν" όπως μου απάντησαν :D:D:D

 

Του αδερφού μου, αν θυμάμαι καλά ήρθε rooted από το geek. Θα το επιβεβαιώσω και αν είναι θα επικοινωνήσω μαζί τους.

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Του αδερφού μου, αν θυμάμαι καλά ήρθε rooted από το geek. Θα το επιβεβαιώσω και αν είναι θα επικοινωνήσω μαζί τους.

 

Καλημέρα,

 

τελικά δεν ήταν rooted... Θα ρωτήσω στο geek

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικά δεν ήταν rooted... Θα ρωτήσω στο geek

 

Μην περιμένεις να ξέρουν κάτι περισσότερο από ότι εμείς εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις να ξέρουν κάτι περισσότερο από ότι εμείς εδώ.

 

Σίγουρα... Αλλά επειδή κοίταξα τα mail μου, όταν το παρήγγειλα μου είπαν πάρτο και επικοινώνησε μαζί μας.

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

σκςφτομουνα να παρω την εν λογω συσκευη , αν και ηθελα κινητο με 4g αλλα δεν βλεπω να το χρειαζομαι το 4g διοτι δεν ποιανει παντου και επειδη το 3g ειναι εως 21mbs και 10 mbs να ποιανω παλι ευχαριστημενος θα ειμαι , οποτε λεω να καταληξω σε αυτην την συσκευη , η οποια φαινεται φοβερη απο αυτονομια , και πολυ ανθεκτικη επισησ εχει και κουμπι για φακο αμεσο απο τα πλαγια, απο οτι διαβασα εχει εξυπηρετηση στην Ελλαδα στην Θεσσαλονικη για service και αυτο ειναι πολυ καλο ! , θελω να ρωτησω το εξης back up για τις υπενθυμισεις του ημερολογιου , τις σημειωσεις και τα μυνηματα θα μπορω να κανω στον υπολογιστη μου ; ή στην καρτα μνημης μου; . Κοιτα οτι οι samsung εχουνε δικο τους προγραμμα και μπορεις να το κανεις στον υπολογιστη σου , στα κινεζικα πως γινεται κατι τετοιο; . Επισης αναβαθμιση στο κινητο δεν γινεται; παρα μονο απο την ιδια την συσκευη; . Αξιζει η εν λογω συσκευη;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Χθες το πήρα το συγκεκριμένο κινητό για έναν φίλο μου!

 

Ένα από τα θετικά του είναι ότι ευτυχώς δεν είναι γεμάτο με bloatware!Λίγα πράγματα!Αρκετά γρήγορο μέχρι τώρα, κανένα κόλλημα και αν διαβάσετε το hands on του myphone θα δείτε ακριβώς τι και πώς!Το αρνητικό για την αντανάκλαση της οθόνης......δεν με πειράζει!Δεν μου φαίνεται τόσο έντονο!Επίσης έχει εγγύηση από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία που είναι στην Θεσσαλονίκη και μετά από ψάξιμο κατέληξα ότι το μόνο μαγαζί που το έχει με επίσημη υποστήριξη από αντιπροσωπεία εδώ στην Αθήνα είναι τα Welcome Stores (απ'όπου και το πήρα!)!Μου έκανε και update άμεσα!

 

Κάνει απλά ότι υπόσχεται και γενικά μου άρεσε στο σύνολό του!Το μόνο αρνητικό για μένα είναι το βάρος του αλλά είναι φυσιολογικότατο με βάση την μπαταρία και όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά!Για μένα άψογη αγορά και ας μην είναι τόσο φθηνό όσο από τα κινέζικα e-shop!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.....ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ 20 ΜΕΡΕΣ....ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΑΛΟΥΝ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΚΑΛΕΙ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΤΟ SMARTKEY....ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΚΑΛΕΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ Κ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ....ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....ΟΥΤΕ ΑΠΟ ROOT ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που λες δεν έχει να κάνει με το root. Τώρα όσον αφορά αυτό που σου παρουσιάζει δεν πάει κάπου ο νους μου, δοκίμασε να βάλεις το +30 στις επαφές να δεις αν στις δείχνει σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω και εγω το κινητο αυτο εδω και λιγες μερες.Πιστευω οτι αξιζε η αναμονη.Ειναι δικαρτο και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορει να υπαρχει αλλος ηχος κλησης για την σιμ 1 και διαφορετικος για την σιμ2 και πως γινετασι αυτο????Σε ενα samsung duos που ειχα αυτο γινοταν σε αυτο μαλλον δεν!!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εμένα μου έχει κάνει κάτι τέτοιο μία ή δύο φορές, αλλά με το που κλείσεις την οθόνη και την ξανανοίξεις όλα οκ. Δεν μπορώ να πω οτι είναι πρόβλημα, μάλλον για κάτι τυχαίο θα το έλεγα οπότε και γι'αυτό δεν του έδωσα περισσότερη σημασία Edited by l_themis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω και εγω το κινητο αυτο εδω και λιγες μερες.Πιστευω οτι αξιζε η αναμονη.Ειναι δικαρτο και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορει να υπαρχει αλλος ηχος κλησης για την σιμ 1 και διαφορετικος για την σιμ2 και πως γινετασι αυτο????Σε ενα samsung duos που ειχα αυτο γινοταν σε αυτο μαλλον δεν!!!!

 

Αρκετά καλή εφαρμογή

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.gg.dualsim&hl=en

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι. Το συγκεκριμένο κινητό το παρέλαβε ο αδελφός μου πριν 2 εβδομάδες περίπου. Είναι πολύ ευχαριστημένος γενικά, αλλά έχει ένα πολυ σοβαρό πρόβλημα: Είναι πολύ χαμηλή η λήψη του σήματος της κινητής. Τόσο πολύ που σχεδόν παντού δυσκολεύεται να κάνει μια αξιοπρεπή συνομιλία. Ότι ΟΤΑ του έβγαλε, την έκανε. Δεν έχει πλέον δικαίωμα dispute γιατί έχουν περάσει οι 45 μέρες. Μετά από επικοινωνία με το banggood που το αγόρασε, του πρότειναν να κάνει ένα factory reset από την recovery. Όταν το έκανε, η κατάσταση βελτιώθηκε πολύ αλλά μετά από μια μέρα επέστρεψε στην προηγούμενη κατάσταση. Πάει το μυαλό σας πουθενά στο τι μπορεί να φταίει?? Να το στείλει πίσω ή υπάρχει κάτι που μπορεί να δοκιμάσει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι. Το συγκεκριμένο κινητό το παρέλαβε ο αδελφός μου πριν 2 εβδομάδες περίπου. Είναι πολύ ευχαριστημένος γενικά, αλλά έχει ένα πολυ σοβαρό πρόβλημα: Είναι πολύ χαμηλή η λήψη του σήματος της κινητής. Τόσο πολύ που σχεδόν παντού δυσκολεύεται να κάνει μια αξιοπρεπή συνομιλία. Ότι ΟΤΑ του έβγαλε, την έκανε. Δεν έχει πλέον δικαίωμα dispute γιατί έχουν περάσει οι 45 μέρες. Μετά από επικοινωνία με το banggood που το αγόρασε, του πρότειναν να κάνει ένα factory reset από την recovery. Όταν το έκανε, η κατάσταση βελτιώθηκε πολύ αλλά μετά από μια μέρα επέστρεψε στην προηγούμενη κατάσταση. Πάει το μυαλό σας πουθενά στο τι μπορεί να φταίει?? Να το στείλει πίσω ή υπάρχει κάτι που μπορεί να δοκιμάσει?

 

πολύ κακο αυτο το προβλημα και σκεφτόμουνα το πάρω . Αν και από προβλημα διαστάσεων μου φαίνεται πολύ χονδρο. Αλλά το ότι φόρτιζει γρήγορα και έχει μπαταρία τεράστια και είναι ανθεκτικό αυτά με προσελκύουν να το έπαιρνα αλλά άμα έχει προβλημα με την κεραία όπως το iphone που έχει λιγότερο σημα από αλλά κινητά .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...