Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες το άφησα να φορτίζει όλο το βράδυ....Σήμερα η κατανάλωση είναι εξαιρετική.....εδώ 2h40m sot και 52% μπαταρία..Και δούλεψα αρκετά Σήμερα στη δουλειά και το gps(sygic)

 

Να σημειώσω ότι έχω την τελευταία ελληνική και είναι η τρίτη φόρτιση του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην περιμενεις να στρωσει πολυ γρηγορα. Εινα μερα με νυχτα τα δυο κινητα στο θεμα αυτονομια

Έτσι μου φαίνεται... Δεν πειράζει, xiaomi power bank και όλα καλά. :D

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Μου την έχει δώσει αυτό το "floating toolbox" που χρησιμοποιώ, δεν εμφανίζεται στις πρόσφατες εφαρμογές να το κλειδωσω και κλείνει συνέχεια

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

notification led εχει; χρωματος;
Ναι έχει, το χρώμα το διαλέγεις από τις ρυθμίσεις (Μπλε, Κόκκινο, Κίτρινο, Πράσινο, Κυανό, Λευκό, Βιολετί). Μπορείς να επιλέξεις διαφορετικά χρώματα για Ειδοποιήσεις\Κλήσεις\Μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εχει, όλα τα χρώματα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ναι και είναι RGB. Μπλε, άσπρο, κυανό, κόκκινο και ουτω καθεξης!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβηκα κέντρο. Ομόνοια σύνταγμα Θησείο. Πουθενά 4g. Με wind. Εσείς πιάνετε με wind 4g?

Αλλαξα και θέση τις σιμ άλλα τίποτα. Ούτε αυτο που είπε κάποιος ότι κρατάει τη ρύθμιση του ονόματος της σιμ.

 

Ούτε εγώ είχα με Vodafone και αυτό ευθύνεται σε ότι είναι απενεργοποιημενο το 4g στη σιμ. Πάνε σε ένα κατάστημα wind να στο ενεργοποιησουν

Link to comment
Share on other sites

Χρησημοποιωντας bluetooth ακουστικα αυξομειωνα την ενταση απο το τηλ (οταν το εκανα εμφανιζοταν στο τηλ οτι αυξομειωνα την ενταση bluetooth)..... Τωρα οταν κανω κλησεις χωρις buetooth η ενταση δεν αυξομειωνει αλλα εξακολουθει να αυξομειωνει το bluetooth χωρις να ειναι ενεργοποιημενο
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη δεν είναι ερώτηση. Είναι απλά βαριέμαιναψάξωστοGoogleγιαδύοδευτερόλεπτα.

Για τη δεύτερη σε ρώτησα. Που το είδες αυτό;

 

Προφανώς εννοεί την έκπτωση που απο 195 έχει 185... Για αυτο γράφει sale τώρα. Σε όσα δεν έχει έκπτωση δεν το γράφει...

 

Ούτε εγώ είχα με Vodafone και αυτό ευθύνεται σε ότι είναι απενεργοποιημενο το 4g στη σιμ. Πάνε σε ένα κατάστημα wind να στο ενεργοποιησουν

 

Εμένα με vodafone πιάνει μια χαρά. Είμαι στην πλατεία Κάνιγγος και περνάω κάθε μέρα απο Ομόνοια όπου επίσης πιάνει...

 

Χρησημοποιωντας bluetooth ακουστικα αυξομειωνα την ενταση απο το τηλ (οταν το εκανα εμφανιζοταν στο τηλ οτι αυξομειωνα την ενταση bluetooth)..... Τωρα οταν κανω κλησεις χωρις buetooth η ενταση δεν αυξομειωνει αλλα εξακολουθει να αυξομειωνει το bluetooth χωρις να ειναι ενεργοποιημενο

 

Κάνε ενα restart μπας αι στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Τελικα επρεπε να ξανασυνδεσω το bluetooth και να απενεργοποιησω την σηγκεκριμενη ρυθμιση κατα την διαρκεια κλησης.......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κανείς να μπει σήμερα στο miui.gr από το κινητό; Γιατί μου τα δείχνει όλα μαύρα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κανείς να μπει σήμερα στο miui.gr από το κινητό; Γιατί μου τα δείχνει όλα μαύρα;

 

Και από pc δεν μπαίνει στο forum. Μάλλον πρόβλημα του server τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , τι συμβαίνει με το Site της Ελληνικής κοινότητας Xiaomi_miui.gr . Επεσε για κάποιο λόγο ?

 

Ευτυχώς πρόλαβα και κατέβασα και φλάσαρα την 5.10.22 . Δεν βλέπω τίποτα ιδιαίτερο προς το παρόν , εκτός από μου πρόσθεσε μια εφαρμογή

την CM Transfer . Και βέβαια κάποια πράγματα που παρουσίαζε στο Preview , όπως οι Γρήγοροι Σύνδεσμοι , δεν υπάρχουν .

Σαν να πήρε όμως το μάτι μου πριν πέσει , ότι κάποιοι , κάτι βρήκαν και κυκλοφόρησε μια διορθωμένη Rom . Δεν είμαι βέβαιος .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

To xiaomi-miui.gr είναι και σ' εμένα κάτω σήμερα. Έχει βγει ήδη η 5.10.22 Multilanguage και περιμένουμε αργά το βράδυ λογικά την Ελληνική.

Να και ένα mini changelog.

Link to comment
Share on other sites

To xiaomi-miui.gr είναι και σ' εμένα κάτω σήμερα. Έχει βγει ήδη η 5.10.22 Multilanguage και περιμένουμε αργά το βράδυ λογικά την Ελληνική.

Να και ένα mini changelog.

 

Και η Ελληνική έχει βγει, αλλά δεν πρόλαβα να την κατεβάσω γιατί το σαιτ έπεσε..

:D
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; Τώρα γιατί μου το είπες αυτό; Ξενέρωσα.

Πρώτη φορά που θα πήγαινα σε Ελληνική και έπεσε το forum. Τόσο γκαντέμης. :p

Αν μίλησαν για αναβάθμιση, τότε σίγουρα γι' αυτό το λόγο είναι down.

Link to comment
Share on other sites

To xiaomi-miui.gr είναι και σ' εμένα κάτω σήμερα. Έχει βγει ήδη η 5.10.22 Multilanguage και περιμένουμε αργά το βράδυ λογικά την Ελληνική.

Να και ένα mini changelog.

 

Added unused apps cleaning notification

http://en.miui.com/data/attachment/forum/201510/21/145616wdber02hdrwhrdhw.png.thumb.jpg

 

Τι εννοεί οτι εφαρμογές οι οποίες δεν χρησιμοποιούνται για κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα θα διαγράφονται...??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Notification σημαίνει ειδοποίηση, προφανώς για εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούνται για κάποιο διάστημα και θα ήθελες να διαγράψεις.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεί οτι εφαρμογές οι οποίες δεν χρησιμοποιούνται για κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα θα διαγράφονται...??:confused:

 

Κι εγώ το ίδιο κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Φλάσαρα πρώτη φορά την 5.10.16 (ελληνικη) μέσω recovery. Θέλω τώρα να περάσω την 5.10.22.Τι θα πρέπει να κάνω wipe μέσα απ΄το recovery πριν ξεκινήσω το update?

 

Θα πρέπει να πάρω backup? Θέλω να κρατήσω sms, call log και τις εφαρμογές μου. Επίσης έχω εγκαταστήσει και titanium backup.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη θελω να το παρω πειτε μου αυτη ειναι η σωστη ευρωπαικη εκδοση του prime?

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

και κατι ακομα επειδη θα γραφτω πρωτη φορα στο vickmall ξερουμε αν δινουν καποια εκπτωση η υπαρχει καποιο κουπονι εκπτωσης? ευχαριστω:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...