Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι είπες τώρα ρε θηρίο; Αυτό δεν το είχα παρατηρήσει καν. Ακριβώς ότι ήθελα για τον χειμώνα! :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι έχουν ποδήλατο θα το εκτιμήσουν :lol:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μολις έκανα αναβάθμιση σε 5.10.15 ελληνική. Antutu score 46.795. Μια χαρά δηλαδή. Κάποιο πρόβλημα δεν βλέπω μέχρι στιγμής αλλα θα φανούν σε μερικές μερες. Το καλό είναι οτι διορθώθηκε το πρόβλημα με την έντονη δόνηση στο πάτημα αφής.
Link to comment
Share on other sites

Μολις έκανα αναβάθμιση σε 5.10.15 ελληνική. Antutu score 46.795. Μια χαρά δηλαδή. Κάποιο πρόβλημα δεν βλέπω μέχρι στιγμής αλλα θα φανούν σε μερικές μερες. Το καλό είναι οτι διορθώθηκε το πρόβλημα με την έντονη δόνηση στο πάτημα αφής.

 

Και την έκαναν τόσο απαλή που με το ζόρι την καταλαβαίνεις. Θέλουμε τη μεσαία σκάλα. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μπαίνω στο mui.gr και δεν βρίσκω με τίποτα το λινκ για να κατεβάσω την καινούρια ρομ. Από το τηλέφωνο προσπαθώ που είναι που;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μπαίνω στο mui.gr και δεν βρίσκω με τίποτα το λινκ για να κατεβάσω την καινούρια ρομ. Από το τηλέφωνο προσπαθώ που είναι που;;;

 

Εδώ είναι η Ελληνική ROM. Κάνε σύνδεση και τότε εμφανίζεται η καρτέλα «ΑΡΧΕΙΑ» για να κατεβάσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι ρε φίλε το έχω κάνει άλλες δύο φορές στις προηγούμενες ρομ. Μάλλον κατά τύχη το είχα βρει. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε πρόσφατα ένα Xiaomi Redmi Note 2 στα χέρια μου και μου άρεσε ιδιαίτερα - δεν το περίμενα τόσο καλό. Θεωρώ πως είναι σημαντικά καλύτερο σε πολούς τομείς (κάμερα, ταχύτητα, κατασκευή, λειτουργικό) από το Meizu Note 2 που έχω πάρει στην κόρη μου το οποίο δεν έχει από την μαμά του Ελληνικά σε αντίθεση με το Xiaomi. Σκέφτομαι να χτυπήσω το μεγάλο το Prime με τα 32Gb και ψάχνομαι. Η καλύτερη τιμή που το έχω βρεί είναι στο Everbuying στα €154 - φανταστική τιμή νομίζω συγκριτικά με τα 160 που πλήρωσε ο φίλος μου για το απλό, λιγότερο από μήνα πριν... Έψαξα παντού και τέτοια τιμή δεν βρήκα πουθενά, τι λέτε; :D

 

http://www.everbuying.net/product1078806.html (μαύρο)

http://www.everbuying.net/product1078807.html (λευκό)

 

Από ότι είδα τρέχει ένα γενικό promotion με την Xiaomi στο Everbuying με σούπερ τιμές και σε άλλες συσκευές τους...

 

http://www.everbuying.net/m-promotion-a-active-173.html

 

Μερικά με εντυπωσίασαν ιδιαίτερα και δεν ήξερα ότι υπήρχαν, όπως το bluetooth ακουστικό ας πούμε το οποίο είναι πανέμορφο σε σούπερ τιμή και λένε ότι πήρε και red dot design award - αλλά βγαίνω off topic... sorry... :(

 

175$ εχει το prime το everbuying (χωρις δωρα φανταζομαι),185 το εχει το κορυφαιο vickmall (με θηκη σιλικονης,μεμβρανη και tempered glass).Δεν συγκρινονται τα δυο καταστηματα.

Εγκλημα θεωρω το να τσιγκουνευτει καποιος τα 10$ και να το αγορασει απο το everbuying...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζόμουν να περάσω την ελληνική 5.10.15, αλλά μου πήρε το κινητό απ' τα χέρια η κόρη μου. :p

 

Για τη χρήση με γάντια που λέτε, δεν είναι κάτι καινούριο. Το Asus Zenphone 5 που έχω εδώ & ~1 χρόνο όχι μόνο έχει αυτή τη δυνατότητα (τότε το πρόβαλε ως σημαντικό στοιχείο), αλλά από τις ρυθμίσεις μπορείς να το επιλέξεις ή όχι. Δεν το είχα πάρει βέβαια γι' αυτό, ούτε το χρησιμοποίησα ποτέ, καθότι δεν υπήρχε ανάγκη (δεν ζούμε & στο Β. Πόλο).

 

http://eshop.asus.com/media/wysiwyg/en-GB/ZFoverview/ZF5_Glovetouch.jpg

 

Λέτε η Xiaomi να θέλει να προωθήσει τα γάντια που έβγαλε (τα είδα ~10 € @ tinydeal), κι άρχισε να ενσωματώνει-προωθεί τέτοιες δυνατότητες στα κινητά της. :lol:

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα χρησιμοποιει κανεις το Xiaomi Mi Key?

 

http://des.gearbest.com/uploads/2015/201509/heditor/201509011619593272.JPG

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Έχετε προσέξει ότι η οθόνη πιάνει και πάνω από ύφασμα; δλδ το καλύπτεις με τη μπλούζα και πιάνει κανονικά.. Εντυπωσιακό. Και χρησιμο για γαντια το χειμώνα.

Επίσης του έβαλα tempered glass, χάρη στο φίλο που την έδωσε και πρώτη φορά δε μειώθηκε η ευαισθησία σε κινητό. Τι σου κάνει η καλή οθόνη...

 

Το εγραψα εγω πριν δυο μερες. Καθολου εξυπηρετικο για καποιον που θελει να ακουσει μουσικη κ το εχει στην τσεπη...

Πατιουνται τα πληκτρα κ κανει shuffle /play / pause τα τραγουδια κ σου σπαει τα νευρα!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Δλδ με άλλα κινητά εμπιστευεσαι να πετάς το κινητό στην τσέπη με αναμμενη οθόνη; και δεν πατιέται τίποτα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φορτιση όλο το βράδυ με φορτιστή 550mA (μην το κάψουμε κιόλας)

http://s15.postimg.org/4gkcpn82z/IMG_20151017_084334_1445064130447.jpg

Εχει βαλει και παραπάνω..! Battery leak δεν έχω μεγάλο, 1-5%, οπότε βάζει ούτε λίγο ούτε πολύ ~1000mAh μετά το 100%

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Απο την μιξη επιλεγεις τα εικονιδια και ψαχνεις να βρεις τα Jaguar....

Εγω ειχα εντοπισει τις φωτο και εψαχνα εικονιδια που να ταιριαζουν χρωματικα και σχηματικα

Ελπιζω να σε βοηθησα

OK Ευχαριστώ . Το κακό είναι ότι δεν βγαίνει εκεί που είναι η επιλογή Μίξη όταν πατάω το εικονίδιο "Θέματα".

Με πηγαίνει κατ' ευθείαν στις επιλογές για Wallpaper και Θέματα .

Link to comment
Share on other sites

OK Ευχαριστώ . Το κακό είναι ότι δεν βγαίνει εκεί που είναι η επιλογή Μίξη όταν πατάω το εικονίδιο "Θέματα".

Με πηγαίνει κατ' ευθείαν στις επιλογές για Wallpaper και Θέματα .

 

Ναι και σε εμένα δεν με βγάζει στην επιλογή μίξη. Από εχθές όσα θέματα προσπάθησα να κατεβάσω, η λήψη γίνεται σε δευτερόλεπτα, το ίδιο και με τα wallpapers. Μάλλον διόρθωσαν τον σέρβερ οι Κινέζοι; Ή μήπως παίζει ρόλο η καινούρια ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμένα δεν με βγάζει στην επιλογή μίξη. Από εχθές όσα θέματα προσπάθησα να κατεβάσω, η λήψη γίνεται σε δευτερόλεπτα, το ίδιο και με τα wallpapers. Μάλλον διόρθωσαν τον σέρβερ οι Κινέζοι; Ή μήπως παίζει ρόλο η καινούρια ρομ;

Δεν ξέρω σε ποια Rom αναφέρεσαι . Εγώ έχω την 5.10.8 και μάλλον θα μείνω σ' αυτή γιατί προς το παρόν είναι μιά χαρά χωρίς

προβλήματα . Θα δούμε τι θα κάνουμε με τα εικονίδια .

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμένα δεν με βγάζει στην επιλογή μίξη.
Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή θέματα, άνοιξε την ενώ είσαι αποσυνδεμένος από το internet και θα σου εμφανιστεί η επιλογή μείξη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε ποια Rom αναφέρεσαι . Εγώ έχω την 5.10.8 και μάλλον θα μείνω σ' αυτή γιατί προς το παρόν είναι μιά χαρά χωρίς

προβλήματα . Θα δούμε τι θα κάνουμε με τα εικονίδια .

 

Εχθές πέρασα την τελευταία, μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή θέματα, άνοιξε την ενώ είσαι αποσυνδεμένος από το internet και θα σου εμφανιστεί η επιλογή μείξη.

 

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ με άλλα κινητά εμπιστευεσαι να πετάς το κινητό στην τσέπη με αναμμενη οθόνη; και δεν πατιέται τίποτα;

 

 

Κλειδωμενη υποτίθεται ειναι η οθονη.....ή αυτοματα κλειδωνει μετα από λιγα δευτερα!

Σαφως κ εμπιστευομαι .. Τα iPhone που εχω από το 2007, δεν εχουν τετοιο προβλημα. Μεχρι και τρεξιμο σηκωνουν... Αυτο εδω ουτε περπατημα!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή θέματα, άνοιξε την ενώ είσαι αποσυνδεμένος από το internet και θα σου εμφανιστεί η επιλογή μείξη.

Να' σαι καλά . Δούλεψε .

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμενη υποτίθεται ειναι η οθονη.....ή αυτοματα κλειδωνει μετα από λιγα δευτερα!

Σαφως κ εμπιστευομαι .. Τα iPhone που εχω από το 2007, δεν εχουν τετοιο προβλημα. Μεχρι και τρεξιμο σηκωνουν... Αυτο εδω ουτε περπατημα!!!

 

Δεν καταλαβαινω τι συμβαινει πραγματικα.. Αμα ειναι κλειδωμενη η οθονη πώς αλλαζει τραγουδια; δεν εχει black screen control

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τι συμβαινει πραγματικα.. Αμα ειναι κλειδωμενη η οθονη πώς αλλαζει τραγουδια; δεν εχει black screen control

 

 

Εχει αυτο το mini player πανω αριστερα. Κι οταν ει αι μεσα σε τσεπη μπουφαν ή παντελόνι κ περπαταω ... Σιχτιριζω μονη μου στο δρομο!! Χαχαχ

Εννοειται δεν υπαρχουν αλλα πραγμστα στην τσεπη.

Δοκιμασα με την οθονη να κοιταει εξω, μέσα, αναποδο κανονικο... Τιποτα..

Μηπως να αλλαξω ρούχα;;;!; :lol:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμενη υποτίθεται ειναι η οθονη.....ή αυτοματα κλειδωνει μετα από λιγα δευτερα!

Σαφως κ εμπιστευομαι .. Τα iPhone που εχω από το 2007, δεν εχουν τετοιο προβλημα. Μεχρι και τρεξιμο σηκωνουν... Αυτο εδω ουτε περπατημα!!!

Εάν είναι σβηστή η οθόνη δεν λειτουργεί η αφή, οπότε κάπου αλλού πρέπει να είναι το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε τροποποιημενη ρομ απο miui.gr! GTV 5.10.16

 

Και μιας και διαβαζουμε πολυ xda πλεον υπαρεχει σε προσφορα το xda premium εδω

http://hungryforapps.com/s/xda-premium

Edited by yansta
Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι σβηστή η οθόνη δεν λειτουργεί η αφή, οπότε κάπου αλλού πρέπει να είναι το πρόβλημα.

 

Δε ξερω.. Το γραψα εδω πριν 2-3 μερες κ πηγε ασχολιαστο... Μεχρι κ volume ανεβοκατεβαζει εμενα στην τσεπη...

Ειδικα οταν ερχεται κ καποια ειδοποιηση, τοτε γινεται ο χαμος.

Στο μεταξυ εκανα την αναβαθμιση, γιατι δεν ειχα το remote..

 

Δε ξερω .. Αν θα αλλαξει

 

Οπως κ το αλλο bug που παρατηρησα, οταν ακους μουσικη κ σου κανουν κληση viber κ απαντησεις, Η μουσική παιζει ταυτοχρονα κ εσυ υποτιθεται μιλας viber.. :lol:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...