Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λύνεται, αφού βάλεις το +30 σε όλους τους αριθμούς των επαφών σου. Το κάνεις με την εφαρμογή number fixer από το play store. Παλιότερα την ενσωμάτωναν στις GTV roms.

 

Τέλεια θα το δοκιμάσω. Το έχουν ενσωματώσει και στην καινούρια rom 5.9.27

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και σ' εμένα το κάνει αυτό. Βέβαια αν βγεις και ξαναμπείς στην εφαρμογή των μηνυμάτων, εμφανίζει κανονικά το όνομα.

 

Ναι αλλά μόνο στο σημείο που έχει όλα τα μηνύματα μαζί

 

 

Edit: Το δοκίμασα και έφτιαξε, ευχαριστώ πολύ φίλε noths!!!

Edited by Graydath
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3 φορες σε 3 μερες έτυχε όταν παταω το power button να ανάψει η οθόνη να μην ανάβει αλλά μονο τα capacitive buttons να ανάβουν . Μετα θέλει παρατεταμένο πάτημα του power button για να κανει επανεκκίνηση και να ερθει στα ίσα του. Τι παιζει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

3 φορες σε 3 μερες έτυχε όταν παταω το power button να ανάψει η οθόνη να μην ανάβει αλλά μονο τα capacitive buttons να ανάβουν . Μετα θέλει παρατεταμένο πάτημα του power button για να κανει επανεκκίνηση και να ερθει στα ίσα του. Τι παιζει να φταιει;

 

και σε εμενα το εχει κανει. Μαλλον ειναι θεμα της ρομ. Βγαζεις την μπαταρια και την ξανα βαζεις και εισαι τζετ. Αυτο το κανει λογικα γιατι ανοιγοκλεινεις πολλες φορες και γρηγορα την οθονη. Το κανει σε αρκετα κινητα αυτο και χωρις beta εκδοσεις. :lol::lol:

Πχ παλια με ενα sony ericsson live with walkman με cyanogenmod μου το ειχε κανει 3-4 φορες

Edited by bossntepe
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά μου το έχει κάνει κι εμένα αυτό, με την προηγούμενη από την 5.9.18 αν θυμάμαι καλά. Επανεκκίνηση και έστρωσε.
Link to comment
Share on other sites

Με την 5.9.27 από χθές και βλέπω να ρουφάει πολύ μπαταρία σε σχέση με την 5.9.11 που είχα πριν.

Σκέφτομαι να γυρίσω πίσω στην 5.9.18

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.9.27 από χθές και βλέπω να ρουφάει πολύ μπαταρία σε σχέση με την 5.9.11 που είχα πριν.

Σκέφτομαι να γυρίσω πίσω στην 5.9.18

 

Εγώ επεστρεψα στην 5,9,18 κατά τη γνώμη μου πολυ καλύτερη μπαταρία .

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

να πω κ εγω την εμπειρια μου για το geekbuying

 

εχω παρει το prime με κουπονι στα 160 € περιπου

ευτυχως ειναι ολα καλα με το κινητο απλα μου υποσχεθηκαν στο τσατ οτι θα μου διναν και δωρακι το Glass 0.33mm Screen Protector Film Cover Arc Edge For XIAOMI Redmi Note 2 (6 $) και κανανε κ επιβεβαιωση οτι ειναι μεσα στο πακετο και το δωρακι τελικα δεν ειχε τιποτε μεσα και μαλιστα οταν μου δωσανε tracking no μου ζητησανε να γραψω καλα λογια γι αυτους και θα μου δινανε κουπονι αλλα τους ειπα μετα τη παραλαβη κ αν ολα ειναι καλα θα το κανω αλλα ....;)

 

τελος να πω οτι ειμαι με την ελληνικη ρομ 5.9.18 και το κινητο πεταει

η μπαταρια κραταει αρκετα κ δε ζεστενεται με τιποτε πραγμα που το φοβομουνα αφου ζεστενεται το απλο ποσο μαλλον το prime που ειναι χρονισμενο στα 2.2 αλλα ευτυχως οχι ουτε κρασαρει στη μουσικη

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

τελος να πω οτι ειμαι με την ελληνικη ρομ 5.9.18 και το κινητο πεταει

 

Την είχαν οι κινέζοι ή εσύ την έβαλες;

Στο λέω γιατί κι εγώ περιμένω το κινητό απο geekbuing και επιδή δεν γνωρίζω απο

Rom και τέτοια να ξέρω τι θα κάνω σε περίπτωση που έχει την κινέζικη το κινητό είναι για τον φίλο μου Δημήτρη που το κάνει δώρο

στον εαυτό του για την γιορτή του, (είναι το πρώτο του smartphone).

Edited by tsarlatanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από σήμερα και εγώ κάτοχος του prime. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να ξεκλειδώσει ή οθόνη εκτός από το power button ;
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το prime με english/chinese stable rom.

Οι οδηγιες της 1ης σελιδας (φλασαρισμα ελληνικης ρομ μεσω ΜΙ recovery) δεν δουλευουν.

Παιρνω invalid update.zip file.

 

Δοκιμασα και αυτο και παλι τιποτα, το MI Recovery παραμενει

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9754-%CE%91%CF%85%CF%84%CF%8C%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B7-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-TWRP-recovery-%CF%83%CE%B5-Redmi-Note-2-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-Prime-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-FASTBOOT/?postID=55348#post55348

 

Καμια ιδεα κανεις για το πως βαζω Ελληνικη GTV developer?

Edited by crapatzi
Link to comment
Share on other sites

Την είχαν οι κινέζοι ή εσύ την έβαλες;

Στο λέω γιατί κι εγώ περιμένω το κινητό απο geekbuing και επιδή δεν γνωρίζω απο

Rom και τέτοια να ξέρω τι θα κάνω σε περίπτωση που έχει την κινέζικη το κινητό είναι για τον φίλο μου Δημήτρη που το κάνει δώρο

στον εαυτό του για την γιορτή του, (είναι το πρώτο του smartphone).

οχι ειναι ελληνικη ρομ

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να προσθεσουμε ηχους στους ηχους κλησεις

 

ποιος ειναι ο φακελος που τους περιεχει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τι hands free να παρω για το redmi note 2 υπαρχουν δυο τυποι

1)earphones OMTP ή

2)earphones CTIA

Εχω καποια απο lenovo τηλεφωνο.......

στο ραδιοφωνο παιζουν κανονικα αλλα σε κλησεις δεν ακουγονται

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το prime με english/chinese stable rom.

Οι οδηγιες της 1ης σελιδας (φλασαρισμα ελληνικης ρομ μεσω ΜΙ recovery) δεν δουλευουν.

Παιρνω invalid update.zip file.

 

Δοκιμασα και αυτο και παλι τιποτα, το MI Recovery παραμενει

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9754-%CE%91%CF%85%CF%84%CF%8C%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B7-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-TWRP-recovery-%CF%83%CE%B5-Redmi-Note-2-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-Prime-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-FASTBOOT/?postID=55348#post55348

 

Καμια ιδεα κανεις για το πως βαζω Ελληνικη GTV developer?

 

Τελικα οι οδηγιες της 1ης σελιδας (μεσω MI recovery) δουλευουν, αρκει το update.zip να ειναι στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου (ΟΧΙ στην εξωτερικη sd)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από σήμερα και εγώ κάτοχος του prime. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να ξεκλειδώσει ή οθόνη εκτός από το power button ;

Εδώ φίλε

en.miui.com/thread-125331-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τι hands free να παρω για το redmi note 2 υπαρχουν δυο τυποι

1)earphones OMTP ή

2)earphones CTIA

Εχω καποια απο lenovo τηλεφωνο.......

στο ραδιοφωνο παιζουν κανονικα αλλα σε κλησεις δεν ακουγονται

Xiaomi 2nd Piston

Γενικά αν και ''ακριβά'' , απ'τα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από σήμερα και εγώ κάτοχος του prime. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να ξεκλειδώσει ή οθόνη εκτός από το power button ;

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τα πλήκτρα έντασης. Υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις. δε θυμάμαι καλά νομίζω στο μενού κλείδωμα οθόνης, δεν έχω τη συσκευή τώρα για να ψάξω ακριβώς που

Link to comment
Share on other sites

Προερχομενος απο redmi note 1 και εχοντας παρει ολες τις εφαρμογες backup με titanium backup, προσπαθω να κανω resore στο note 2 και το restore κολλαει παντα στην πρωτη εφαρμογη.

 

Λυση κανεις;

Link to comment
Share on other sites

εχω εκνευριστει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πολυ με αυτο το κινητο..θελω να το σπασω σε 1000 κομματια...

πρωτον,ειχα 17 τα εκατο μπαταρια,το κλεινω και μετα απο 2 ωρες το ανοιγω και εχω 3%..λεω αντε δεν πειραζει..

παω να του περάσω την 64αρα καρτα που ειχα στο galaxy note 3 επειδη διαβασα οτι το διαβαζει,και λεει damaged disc και πατησα να κανει φορματ....αλλα....ΕΚΑΝΕ ΦΟΡΜΑΤ ΤΗΝ ΓΑΜ@#$% ΣΥΣΚΕΥΗ και ΟΧΙ την καρτα!!!!!!!!! κοπος μιας βδομαδας σεταρισματος παει στράφη...τουλαχιστων τωρα θα περασω την ελληνικη με wipe..την λατρευω την χιαομι δε θα ελεγα πραγματα που δεν ισχυουν αν δεν ημουν σιγουρος..εχασαυ, 6 επαφες,5 wifi passwords,σημαντικα sms για την δουλεια μου,φωτογραφιες,βιντεο...

 

εκτως τοπικ: την εβαλα υπολογιστη και προσπαθησα να την κανω φορματ με no-name προγραμματα..αποτελεσμα; ολικο ερρορ..την διαβαζε το πισι τωρα τιποτα..εκανα χειροκινητα κομαντ και τωρα κανω ολικο φορματ σε φατ 32...αν δεν την διαβασει και τωρα(3 φορες δοκιμασα,και μου εκανε φακτορ ρισετ) θα το σπασω το κινητο...

Edited by Mariosddd
Link to comment
Share on other sites

Προερχομενος απο redmi note 1 και εχοντας παρει ολες τις εφαρμογες backup με titanium backup, προσπαθω να κανω resore στο note 2 και το restore κολλαει παντα στην πρωτη εφαρμογη.

 

Λυση κανεις;

Φαντάζομαι έχεις ενεργοποιήσει το Άγνωστες Πηγές από την ασφάλεια. Δοκίμασε επίσης να κάνεις μόνο μια εφαρμογή.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλημέρα λυστε μου μια απορία ή ελληνική έκδοση 5.9.27 είναι miui v7 ή v6 ?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλημέρα λυστε μου μια απορία ή ελληνική έκδοση 5.9.27 είναι miui v7 ή v6 ?

 

Αν έχω καταλάβει καλά ο αριθμός την έκδοσης είναι ημερομηνία που κυκλοφόρησε.

Με κάθε επιφύλαξη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...