Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας φιλοι!

Μετα απο το k3 note αποφασισαμε να δοκιμασουμε την xiaomi για την συζηγο. Κοιτουσα το rn 3 αλλα η ελειψη sd με χαλαει πολυ και δεν θελω να διαθεσω τα 210$ του 32gb.

Τωρα στο θεμα...παραγγελνω εννοειται απο vickmall αυτο;

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

Αυτα τα td ldd lte και κοκοκοψαρα πρεπει να τα προσεξω μηπως δεν παιζει 4g ή να μην αγχωνομαι; Επειδη θελει και δερματινη θηκη , αυτη της nillkin πρεπει να ειναι απο τις καλυτερες σωστα;

Αυτα για αρχη οταν με το καλο ερθει θα σας πρηξω για twrp, stable ελληνικες κτλ... Η μηπως πρεπει να τους πω απο τωρα ποια ρομ να βαλουν για να κανω ποιο ευκολα την δουλεια μετα;

Ευχαριστω για τον χρονο που θα διαθεσετε οσοι απαντησετε, θα τα λεμε συχνα απο εδω και περα...(σαν απειλη μοιαζει αυτο:lol:).

 

Πάρε αυτό καλύτερα

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

 

Όποια έκδοση και να έχει σε μισή ώρα με τον οδηγό του πρώτου ποστ θα είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους!

παρελαβα σημερα κ εγω το νοτε2 με την 5.12.17 dev ποιο path ακολουθω απο αυτα που ειναι στην αρχικη σελιδα για να περασω την 5.12.31; οποιος μπορει να βοηθησει καλοδεχουμενος

 

Για εμένα ακολούθα την καθαρή εγκατάσταση, για να είσαι κύριος. Ολα πεντακάθαρα... χωρίς κατάλοιπα απο ότι σου έχουνε βάλει μέσα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους!

παρελαβα σημερα κ εγω το νοτε2 με την 5.12.17 dev ποιο path ακολουθω απο αυτα που ειναι στην αρχικη σελιδα για να περασω την 5.12.31; οποιος μπορει να βοηθησει καλοδεχουμενος

 

Αυτόν

http://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9969-Note-2-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-MiFlash-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με την τελευταία dev τρώει συχνά πυκνά κολλήματα και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση.. Από θέμα σταθερότητας είμαι ελαφρώς απογοητευμένος..
Link to comment
Share on other sites

Εγω με unlimited και modified touchboost βγαζω 6 ωρες+ κ εχω αλλο 10% περιπου.Η χρηση ειναι συνεχεια ανοιχτο wifi φωτεινοτητα 20% αυτοματο,σκαλισμα κινητου,καμερα,facebook,viber και πολυ Browsing.Επισης το κινητο βγαζει αυτο το SOT μετα απο μιαμιση μερα χρησης!!

 

Eγώ έχω γύρω στις 4 ώρες sot.Μπορείς άμα είναι να μου στείλεις σε πμ ακριβώς τις ρυθμίσεις σου για να δω αν θα βελτιωθεί η δικιά μου αυτονομία.Είμαι με stable miui.gr

 

Παιδιά απο everbuying έχει πάρει κανένας την td έκδοση??Γιατί την έχει σε πολύ ελκυστική τιμή και αφού πιάνει μια χαρά 4g και το κινητό θα προορίζεται για απλή χρήση από άτομο μεγαλύτερης ηλικίας.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Στο 14% μου έβγαλε 5ω.15λ. SOT, με automate στο 1200 mhz,, μειωμένο touchboost, φωτεινότητα στο 25-30% αυτοματο, 2g κλήσεις, wifi σχεδόν μόνιμα ανοικτό, τράβηγμα 6-7 λεπτά hd video, μερικές φωτό, και πολύ ωρα απλό παιχνίδι (λεξομανια), λίγο σκάλισμα τηλεφ. ( θέματα, browsing κ.λ.π). Έχω την τελευταία greek dev....

 

Την 5.12.31?

 

Εγω με unlimited και modified touchboost βγαζω 6 ωρες+ κ εχω αλλο 10% περιπου.Η χρηση ειναι συνεχεια ανοιχτο wifi φωτεινοτητα 20% αυτοματο,σκαλισμα κινητου,καμερα,facebook,viber και πολυ Browsing.Επισης το κινητο βγαζει αυτο το SOT μετα απο μιαμιση μερα χρησης!!

 

Με ποια Ρομ αν επιτρεπεται.?

 

Έχω περάσει την 5.12.17 κ ήθελα να μάθω αν υπάρχει λόγος να την αλλάξω ή αν είναι μια χαρά κ να κάτσω στα αυγα μου...

 

Να ρωτησω κ κάτι άλλο γιατί χτυπιομουν χθες, αλλά δεν τα κατάφερα με τον τρόπο της καθαρής εγκατάστασης με το mi flash.

Στο 1ο βήμα του οδηγου, αναφέρει Αυτομάτως στον διευθυνσιογράφο του MiFlash θα μπει η διαδρομή που βρίσκεται η rom..

Εννοείται είχα κάνει unzip την fastboot, εννοείται έδωσα τη διαδρομή με το browse, αλλά δυστυχώς δεν εμφανιζόταν τίποτα στον διευθυνσιογραφο και δε μπορούσα να συνεχίσω.

Γνωρίζει κάποιος κάτι περί τούτου?

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την τελευταία ελληνική και εχω το ίδιο θέμα με το YouTube παίζε μερικά δευτερόλεπτα μετά κολλάει και όταν ξεκινάει παλι δεν έχει ηχο. Στο miui.gr ειπαν θα το κοιτάξουν και θα βγάλουν fix.

 

 

Κατέβασε ένα λίγο παλιότερο Apk του youtube και βάλτο να μας πεις http://www.androidapksfree.com/version-history/youtube-apk-version-history/

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτό καλύτερα

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

 

Όποια έκδοση και να έχει σε μισή ώρα με τον οδηγό του πρώτου ποστ θα είσαι έτοιμος

 

Μηπως ξερεις εκτος απο τα 5$ διαφορα τι αλλες διαφορες εχουν; βλεπω οτι στο λινκ που εβαλες ο τελευταιος που γραφει βαλε αυτο, αυτο κτλ εινσι πριν κανα δυο μηνες ενω στο αλλο (το φθηνο) οι δικοι μας ειδικα το πανε μπαλα! 3g, 4g εχουν και τα δυο κανονικα ετσι δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Μέσα στις γιορτές χύθηκε καταλάθος τσίπουρο πάνω στην συσκευή (ψηλά στο ύψος του ακουστικού)

Από τότε δε μου δουλεύουν τα soft keys κάτω χαμηλά. Εγκατέστησα ένα app για πλαινά soft keys αλλά σκέφτομαι αν μπορώ να κάνω κάτι για να ξαναδουλέψουν τα παλιά. Καμία ιδέα.

Service γενικότερα για το κινητό μόνο με αποστολή στην κίνα?

Link to comment
Share on other sites

Αστο λίγο να ξεσουρωσει κ μπορεί να "επανέλθει"...

Προσεξε να το χεις κρυμμένο όταν οδηγας, γιατι το τσιπουρο είναι δυνατό κ έτσι κ σε σταματήσουν για αλκοτεστ θα στο μαζέψουν αυτοφωρο γιατι θα υπερβαίνει τα επιτρεπόμενα όρια αλκοόλ στα.... τσιπάκια! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερεις εκτος απο τα 5$ διαφορα τι αλλες διαφορες εχουν; βλεπω οτι στο λινκ που εβαλες ο τελευταιος που γραφει βαλε αυτο, αυτο κτλ εινσι πριν κανα δυο μηνες ενω στο αλλο (το φθηνο) οι δικοι μας ειδικα το πανε μπαλα! 3g, 4g εχουν και τα δυο κανονικα ετσι δεν ειναι;

 

Το φτηνό 4g έχει αφού το πειράξεις το κινητό. Το άλλο έχει εξαρχής. Πολλά παιδιά λένε ότι και το φτηνό κανονικά λειτουργεί. Εγώ όμως για 5$ θα πήγαινα στο ακριβό να είμαι 100% σίγουρος ότι στο μέλλον με κάποια αναβάθμιση δεν θα γίνει κάποια στραβή

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω γύρω στις 4 ώρες sot.Μπορείς άμα είναι να μου στείλεις σε πμ ακριβώς τις ρυθμίσεις σου για να δω αν θα βελτιωθεί η δικιά μου αυτονομία.Είμαι με stable miui.gr

 

Παιδιά απο everbuying έχει πάρει κανένας την td έκδοση??Γιατί την έχει σε πολύ ελκυστική τιμή και αφού πιάνει μια χαρά 4g και το κινητό θα προορίζεται για απλή χρήση από άτομο μεγαλύτερης ηλικίας.

 

αν θες δοκιμασε απο playstore το cpu no-frills..ριχνεις τη συχνοτητα του κινητου και λογικα θα δεις καλυτερη μπαταρια..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ από το ελληνικό μινιντιλ. Του πέρασα το twrp wipe όλα, πέρασμα της τελευταίας stable... κολλάει στο reboot κάνα πεντάλεπτο, επανεκκίνηση pwr vol+ ξεκινάει κανονικά αλλά δεν ολοκληρώνει την εγκατάσταση στην αρχή λόγω κρασαρίσματος του micloud. καμιά ιδέα επειδή έχω καιρό να πιάσω miui?

 

Έπειτα από μια ώρα που πάλευα και προτού προλάβει κάποιος συνφορουμίτης να απαντήσει σκέφτηκα να δοκιμάσω με αγγλικά αντί για ελληνικά στην πρώτη επιλογή που κάνουμε.... Έπρεπε να το είχα κάνει από την αρχή......

Edited by mic31
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την ελληνική devs ρομ, 15.13.31. Έχεις δοκιμάσει ποτέ; Ποια η διαφορά δηλαδή με την ευρωπαϊκή που έχεις εσύ;

Μάλλον μόνο η αναβάθμιση; Όσοι έχουν θέμα με το youtube έχουν βάλει την τελευταία ελληνική devs?

Δεν έχω κανένα πρόβλημα πουθενά

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους!

παρελαβα σημερα κ εγω το νοτε2 με την 5.12.17 dev ποιο path ακολουθω απο αυτα που ειναι στην αρχικη σελιδα για να περασω την 5.12.31; οποιος μπορει να βοηθησει καλοδεχουμενος

 

να φανταστώ το tdd-lte μοντελο πηρες ε; και σε μενα ετσι ήρθε από vickmall. Kατέβασε την πιο πρόσφατη dev από το miui.gr, πεταξε την χύμα στο root του κινητου και μετά απο την εφαρμογή αναβαθμίσεων του κινητού, πάτα τις τρεις τελιτσες πανω αριστερα και επελεξε να κάνεις αναβάθμιση από το αρχειο που πέρασες στο κινητό σου.

 

Γεια σας φιλοι!

Μετα απο το k3 note αποφασισαμε να δοκιμασουμε την xiaomi για την συζηγο. Κοιτουσα το rn 3 αλλα η ελειψη sd με χαλαει πολυ και δεν θελω να διαθεσω τα 210$ του 32gb.

Τωρα στο θεμα...παραγγελνω εννοειται απο vickmall αυτο;

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

Αυτα τα td ldd lte και κοκοκοψαρα πρεπει να τα προσεξω μηπως δεν παιζει 4g ή να μην αγχωνομαι; Επειδη θελει και δερματινη θηκη , αυτη της nillkin πρεπει να ειναι απο τις καλυτερες σωστα;

Αυτα για αρχη οταν με το καλο ερθει θα σας πρηξω για twrp, stable ελληνικες κτλ... Η μηπως πρεπει να τους πω απο τωρα ποια ρομ να βαλουν για να κανω ποιο ευκολα την δουλεια μετα;

Ευχαριστω για τον χρονο που θα διαθεσετε οσοι απαντησετε, θα τα λεμε συχνα απο εδω και περα...(σαν απειλη μοιαζει αυτο:lol:).

 

To συγκεκριμένο κινητό το παρήγγειλε πριν μερικές μέρες φίλος μου από το συγκεκριμένο κατάστημα. Επειδή θα του το "έφτιαχνα" εγώ, δεν τους ζητησαμε ΚΑΝ να πειράξουν την ρομ. παρα μόνο να τεστάρουν ότι δουλεύει σωστά και δεν εχει hardware problems. προς έκπληξη μου, το κινητό το έστειλαν με ελληνική dev rom από το miui.gr! στην ουσια δεν χρειάστηκε να κάνω την παραμικρή κινηση εγω. Μην ανησυχείς. το κινητό θα σου δουλευει άψογα. Το έχω πάρει και στην μητέρα μου. το εχει εδώ και ένα μηνα (το tdd-lte μοντελο πάντα) και είναι απόλυτα ικανοποιημένη και δεν εχει κανενα θέμα με το σημα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε ένα λίγο παλιότερο Apk του youtube και βάλτο να μας πεις http://www.androidapksfree.com/version-history/youtube-apk-version-history/

Το δοκίμασα και με ποιο παλια version παλι κολαει.

Link to comment
Share on other sites

παρτο απο βικμολ και ΑΝ την χρειαστεις, το στελνεις εκει.

απο οσα διαβαζω, εχει το καλυτερο after sales support

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα,

τωρα εχω μεσα την gtv 5.12.31

πως το κανω root?

Είναι ήδη...

 

Ερώτηση.. Στις επαφές του Google πως επιλέγω να εμφανίζονται μόνο αυτές με τηλέφωνο και όχι όλες;

Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη...

 

Ερώτηση.. Στις επαφές του Google πως επιλέγω να εμφανίζονται μόνο αυτές με τηλέφωνο και όχι όλες;

 

thx,

Οποτε εχω τη Developer διχως να το ξερω!

Παντως τα διαφορα πραγματα που και καλα σου δειχνουν αν ειναι root 'η οχι μου λενε no access-non root

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ κάτι άλλο γιατί χτυπιομουν χθες, αλλά δεν τα κατάφερα με τον τρόπο της καθαρής εγκατάστασης με το mi flash.

Στο 1ο βήμα του οδηγου, αναφέρει Αυτομάτως στον διευθυνσιογράφο του MiFlash θα μπει η διαδρομή που βρίσκεται η rom..

Εννοείται είχα κάνει unzip την fastboot, εννοείται έδωσα τη διαδρομή με το browse, αλλά δυστυχώς δεν εμφανιζόταν τίποτα στον διευθυνσιογραφο και δε μπορούσα να συνεχίσω.

Γνωρίζει κάποιος κάτι περί τούτου?

μήπως ήταν πολύ μεγάλη η διαδρομή?

βάλε το zip απ' ευθείας στον c:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δοκίμασα και με ποιο παλια version παλι κολαει.

δοκίμασες να διαγράψεις τα δεδομένα της εφαρμογής?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...