Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα,

 

αυτες οι συχνοτητες ειναι συμβατες με τους παροχους κινητης στην Ελλαδα?

 

2G: GSM B2/3/8; 3G: TD-SCDMA B34/39; 4G: TD-LTE B38/39/40/41

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγαινε στις ρυθμίσεις της κάμερας κ άλλαξε το στα 50Hz.Έτσι σταμάτησε σε δικό μου.

 

Μπραβο αδελφε....και μενα το εκανε και δεν ηξερα απο τι ηταν....Ευχαριστω!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Πάτρα έχει πιάσει κανείς 4g με το κινητό;

Επίσης έχει δει κανείς wind 4g;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Γενικα 4g wind φυσικα πιανει. Πατρα δεν εχω παει τα τελευταία 3 χρονια..

 

Εγω παλι εχω το poweramp (αγορασμενο), αλλα νομιζω παρα τις απειρες ρυθμισεις του το μαμα miui app μουσικης παιζει καλυτερα και πιο δυνατα. Πώς μπορω να δω τι ρυθμισεις πρεπει να κανω; δεν το'χω καθολου με τη μουσικη..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η τελευταία dev έχει κανένα θέμα η όλα οκ?? Κανεις εντυπώσεις???

 

Εγώ την έβαλα χθες και όλα καλά. Δε βλέπω καμιά σημαντική διαφορά.

:luck:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

 

αυτες οι συχνοτητες ειναι συμβατες με τους παροχους κινητης στην Ελλαδα?

 

2G: GSM B2/3/8; 3G: TD-SCDMA B34/39; 4G: TD-LTE B38/39/40/41

 

ευχαριστω πολυ!

link απο το κατάστημα που το βρήκες βάλε.

 

Oι παραπάνω συχνότητες είναι από το tdd-lte μοντέλο και δεν είναι συμβατές με ελλάδα ΑΛΛΆ μέχρι στιγμής όλα τα tdd-lte μοντέλα, μπορείς να τα φλασάρεις με fdd-lte rom και να λειτουργεί κανονικά το τηλέφωνο στην ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

link απο το κατάστημα που το βρήκες βάλε.

 

Oι παραπάνω συχνότητες είναι από το tdd-lte μοντέλο και δεν είναι συμβατές με ελλάδα ΑΛΛΆ μέχρι στιγμής όλα τα tdd-lte μοντέλα, μπορείς να τα φλασάρεις με fdd-lte rom και να λειτουργεί κανονικά το τηλέφωνο στην ελλάδα.

 

αυτο ειναι το τηλεφωνο.

 

http://www.dx.com/p/xiaomi-redmi-note2-otca-core-4g-bar-phone-w-5-5-screen-wi-fi-13-5-0mp-2gb-ram-16gb-rom-blue-406472#.VnG2_b93lgs

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τα πειράματα και παρτε την ιδια έκδοση από το αξιόπιστο vickmall 20$ φθηνοτερα :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τα πειράματα και παρτε την ιδια έκδοση από το αξιόπιστο vickmall 20$ φθηνοτερα :D

 

Αυτο δεν το ηξερα....αλλα τωρα το παραγγειλα....μπορουμε εδω να το κανουμε να παιξει με τα Ελληνικα δικτυα?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει ήδη αναλυθεί πως με αλλαγη της ΡΟΜ και εγκατάσταση της Ελληνικής από xiaomi-miui.gr παίζει κανονικά σε όλα τα δίκτυα, όπως και το Prime. Αναζήτησε λίγο πιο πίσω, θα βρεις τις απαντήσεις ......;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με τι ταχυδρομειο?

NL Post -Registered Airmail

SG Post -Registered Airmail??

Καλυτερα SG Post -Registered Airmail :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα SG Post -Registered Airmail :p

 

sto vickmall μονο 2 επιλογες δινει paypal

western union

πως θα πληρωσω με πιστωτικη η με χρεωστικη?

Link to comment
Share on other sites

sto vickmall μονο 2 επιλογες δινει paypal

western union

πως θα πληρωσω με πιστωτικη η με χρεωστικη?

Paypal φυσικά, ελπίζω να έχεις .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως να μη φαινετε το background από πίσω στα .png icons? Γιατι πχ στο chrome έχει άσπρο από πίσω ενώ είναι κομενο το background δε υπάρχει layer
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο vickmall. Υπάρχει αξιόλογη θήκη Ελλάδα η πάμε αποκλειστικά εξωτερικό; αυτή που εχει στο vickmall στην επιλογή με 5.99 ειναι αξιόλογη; Η ζελατινα;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο vickmall. Υπάρχει αξιόλογη θήκη Ελλάδα η πάμε αποκλειστικά εξωτερικό; αυτή που έχει στο vickmall στην επιλογή με 5.99 είναι αξιόλογη; Η ζελατίνα;
Το θέμα της θήκης είναι καθαρά υποκειμενικό. Ας πούμε εγώ παρήγγειλα αυτήν και αυτήν. Αλλα για μεμβράνη, δεν το συζητώ, ΟΧΙ. Μονο tempered glass, και μάλιστα της Nilkin 9H/H+ :). Τίποτε άλλο για μένα ..... Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα μόλις το παρέλαβα αλλά δεν το έχω ανοίξει ακόμα το απόγευμα που θα είμαι σπίτι θα το επεξεργαστώ και θα σας ζαλησω :)
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο vickmall. Υπάρχει αξιόλογη θήκη Ελλάδα η πάμε αποκλειστικά εξωτερικό; αυτή που εχει στο vickmall στην επιλογή με 5.99 ειναι αξιόλογη; Η ζελατινα;

Τα δωράκια θήκη σιλικόνης και ζελατίνα του vickmall είναι της πλάκας.

Αλλά οι θήκες και το tempered glass της nillkin είναι άριστης ποιότητας.

Τώρα ποια θήκη σου κάνει είναι άλλο θέμα.

Είμαι με την σκληρή θήκη της nillkin που έχει και το vickmall και μου αρέσει γιατί εφαρμόζει τέλεια, δεν γλιστράει από το χέρι και δεν καλύπτει τα κουμπιά.

Link to comment
Share on other sites

Τα δωράκια θήκη σιλικόνης και ζελατίνα του vickmall είναι της πλάκας.

Αλλά οι θήκες και το tempered glass της nillkin είναι άριστης ποιότητας.

Τώρα ποια θήκη σου κάνει είναι άλλο θέμα.

Είμαι με την σκληρή θήκη της nillkin που έχει και το vickmall και μου αρέσει γιατί εφαρμόζει τέλεια, δεν γλιστράει από το χέρι και δεν καλύπτει τα κουμπιά.

Εμένα μου έδωσαν δώρο δεύτερη θήκη σε χρώμα μπλέ που καλύπτει όλο το κινητό εκτός από τα πλαϊνά κουμπιά. Μια χαρά είναι.(Είχα βγάλει φωτο σε προηγούμενο ποστ αρκετές σελίδες πίσω ) Επίσης σου δίνουν δώρο tempered glass δεν είναι nillkin αλλά μια χαρά την κάνει την δουλειά. Όσο για την σκληρή θήκη της nillkin που αγόρασα κουμπώνει μια χαρά. Όμως για μένα το μεγαλώνει το κινητό μια και που έχω μικρό χέρι και επίσης για να την βγάλεις θέλει αρκετό ζόρι. Εμένα πάντα μου βγαίνει και το καπάκι μαζί.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την σκληρή θήκη της nillkin που αγόρασα κουμπώνει μια χαρά. Όμως για μένα το μεγαλώνει το κινητό μια και που έχω μικρό χέρι και επίσης για να την βγάλεις θέλει αρκετό ζόρι. Εμένα πάντα μου βγαίνει και το καπάκι μαζί.

 

Για τέτοιου είδους θήκη είναι σχετικά κομψή αλλά όσο να'ναι το κινητό φαρδαίνει.

Για το καπάκι που βγαίνει μαζί έχεις δίκιο αλλά έτσι με μια κίνηση μπαινοβγαίνει καπάκι+θήκη σε χρόνο ρεκόρ :D

Link to comment
Share on other sites

Απλά και μόνο για ενημέρωση. Παρέλαβα κι εγώ σήμερα από το Vickmall την έκδοση TD-LTE. Εκανα καθαρή εγκατάσταση σύμφωνα με τον οδηγο MiFlash που φαίνεται στην πρώτη σελίδα και πέρασα την V7.0.8 EU stable. Κατευθείαν είδα 4G στη Wind. Όλα καλα και εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

sto vickmall μονο 2 επιλογες δινει paypal

western union

πως θα πληρωσω με πιστωτικη η με χρεωστικη?

Αν εχεις καρτα ειναι σαν να εχεις paypal, απλα μια εγγραγη κανεις και πληρωνεις το paypal απο τη πιστωτικη σου.Δυστυχως οταν πηρα το lte απο vickmall στα 137$ σε ευρω τα εκανε 127$ αλλα οταν πληρωσα χρεωθηκα σχεδον 137 ευρω, χρεωνε σχεδον 10 ευρω το paypal.Δεν εχω κανει πολες αγορες με paypal αλλα παλιοτερα δε θυμαμαι εξτρα χρεωση αλλα πρεπει να ηταν αγορες απο ebay νομιζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω διαβάσει εδώ μέσα για πρόβλημα με το viber. Εγώ έχω με το fb messenger όπως και ένας φίλος ακριβώς το ίδιο. Μέσα από την εφαρμογή του φβ δεν ανοίγει συνομιλίες. Θα πρέπει να πάω στην εφαρμογή του messenger. Έχει λύση κάποιος? Επίσης έχει βρει κανείς τρόπο να δουλέψει toyotomi κλιματισμό με το τηλεχειριστήριο?

χθες απο το messenger εκανα videoκληση αν και αρχικα δε μπορουσα τελικα επρεπε να κανω πρωτα κανονικη κληση και μετα πατησα να παει σε βιντεο .Βεβαια ημουνα σε κοινοχρητο wifi και αποτι διαβασα ενω εψαχνα για λυση επρεπε να ελευθερωσω ram και οντως βοηθησε, μπορει να ηταν και τυχαιο δε ξερω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ασε τι λεει το site της σιγκαπουρης..εσυ στο site του ελτα θα το κοιτας...και μενα ετσι ελεγε αλλα δεν ισχυε...στο site του ελτα θα δεις αφιξη στην χωρα προορισμου...λογικα μεσα στην βδομαδα θα το χεις.

Εμενα παντως ποτε δεν εμφανιστηκε στο τρακιν του ελτα πριν το παραλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς ότι με την τελευταια Ελληνική dev όταν πατάς το χ για να ελευθερώσεις μνήμη, η μνήμη αυξάνεται; Παλιότερα, μερικές φορές η μνήμη γινόταν λιγότερη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...