Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, το δικό μου φαίνεται ότι είναι στο κέντρο διαλογής Ηρακλείου. Μπορώ να το παραλαβω από εκει ή πρέπει να πάει πρώτα στο ταχυδρομείο της περιοχής μου και μετά να το πάρω?

Συγνώμη για το off topic αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει τετοιο νήμα εδώ.

 

Μπορείς, στην βιομηχανική είναι, αλλά πρέπει να πας πρωΪ επειδή τα μοιράζουν μετά και θα πρεπει να περιμένεις δυο τρεις μέρες!!

Link to comment
Share on other sites

1) Βγάλε την μπαταρία και έλεγξε στους πόλους της μήπως υπάρχουν υπολείμματα από κόλλα ή σελοφάν.

 

2) φυσικό ελάττωμα που απαιτεί αντικατάσταση μπαταρίας ή και συσκευής.

 

3) (με ερωτηματικό) πέρνα με "καθαρή εγκατάσταση" ελληνική rom. Δες πρώτο post για link οδηγιών.

 

Θα ήθελα να σου κάνω και μια ερώτηση. Αξίζει εδώ να χρησιμοποιήσει ο φίλος sp flash tools και να φλασάρει εκτός των άλλων και τον preloader?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παιδεύομαι, έχω βάλει στις ρυθμίσεις -->λογαριασμοί -> Όλα ->facebook δείχνει ότι συγχρονίζει τις επαφές αλλά όταν πάω στις επαφές μου για να επιλέξω ποιες θα εμφανίζονται, βλέπω ότι δεν έχει συγχρονίσει καμία επαφή στο facebook.

Το θέμα μου είναι καθαρά να συνδέονται οι επαφές του κινητού μου με τις φωτογραφίες τους στο facebook και δεν βρίσκω τον τρόπο ακόμη. Μήπως κάνω κάτι ή παραλείπω και δεν γίνεται; Κάποια ιδέα για να ξεμπλοκάρω;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι και εγώ νέος με το τηλ και οι εντυπώσεις μου είναι άριστες. Το έχω περίπου μια εβδομάδα και το τηλ είναι πολύ καλό. Από αυτά που διάβαζα σε φόρουμ είχα αμφιβολίες για την αυτονομία της μπαταρίας, πορόλα αυτά με εξέπληξε ευχάριστα αφού έχω βγάλει και 3 24ωρα με μία φόρτιση και χαλαρη χρήση (κλήσεις, μυνήματα, wifi και λίγο παιχνίδι). Στο antutu πιάνει σταθερά πάνω από 52000 και δεν έχω αντιληφθεί κάποιο ενοχλητικό bug ως τώρα. Έχει ακόμα τη μανίσια ρομ 5.9.2 όπως μου ήρθε απο το vickmall και φοβάμαι να περάσω τις αναβαθμίσεις είτε την ελληνική ρομ μήπως χειροτερέψει. http://prntscr.com/90gqlf
Link to comment
Share on other sites

Notification led έχει;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει.

Τι χρώματα;; πάνω δεξιά αριστερά;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί λίγο.

Στο geekbuying το τηλέφωνο βγαίνει στα 138.99 δολλάρια.

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-Standard-4G-Smartphone-5-5-Inch-FHD-Screen-2GB-16GB-64bit-Helio-X10-Octa-Core-3060mAh-13-0MP---Gray-354975.html

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτό (στην περιγραφή του προϊόντος): "We have tested,the GSM version can support WCDMA and FDD LTE (please kindly not that only one sim slot support WCDMA & TD-SCDMA & FDD & TDD, the other one only support as the TDD-LTE & TD-SCDMA) "

 

Με λίγα λόγια εννοούν ότι η GSM έκδοση υποστιρίζει WCDMA και FDD LTE αλλά μόνο στην μία sim?

 

Στα υπόλοιπα σάιτ (minideal, vickmall) που πουλάνε ρουταρισμένη έκδοση TDD 16GB ώστε να υποστηρίζει και FDD LTE, δεν αναφέρουν πουθενά ότι το υποστηρίζει μόνο η μία sim. Το έχει κανείς υπόψιν του?

 

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-2-4g-td-lte-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

 

Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να απαντήσει στην ερώτηση? Γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω και ειδικά σε αυτήν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Τι χρώματα;; πάνω δεξιά αριστερά;

 

Κόκκινο, μπλε, πράσινο, κίτρινο και ένα δύο ακόμα.

 

Πάνω αριστερά ακριβώς δίπλα στην κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα στην αποστολη sms ; Ενω το κινητο δεχεται sms δεν μπορει να στειλει. Εχω εγκαταστησει την τελευταια ελληνικη stable 7.0.6.0 μετα απο factory reset και εχω TWRP recovery.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα στην αποστολη sms ; Ενω το κινητο δεχεται sms δεν μπορει να στειλει. Εχω εγκαταστησει την τελευταια ελληνικη stable 7.0.6.0 μετα απο factory reset και εχω TWRP recovery.

 

Εγώ στέλνω κανονικά. Εχω την τελευταία ελληνική stable. Ειναι σημαντικό όμως να πω ότι οταν έκανα την αναβάθμιση μέσω twrp απο developer σε stable, το κινητό τα έπαιξε. Μου δημιουργούσε πολλά προβλήματα και αναγκάστηκα να εγκαταστήσω μεσω sp flash tools την επισημη κινέζικη και έπειτα έκανα αναβάθμιση σε ελληνική stable. Αν δεις οτι δεν διορθώνεται, ισως πρέπει να ακολουθήσεις αυτήν την οδό.

Link to comment
Share on other sites

Κόκκινο, μπλε, πράσινο, κίτρινο και ένα δύο ακόμα.

 

Πάνω αριστερά ακριβώς δίπλα στην κάμερα.

Αν το αφήσω με αυτήν την ρομ που έρχεται απο Vickmall θα έχω προβλήματα;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στέλνω κανονικά. Εχω την τελευταία ελληνική stable. Ειναι σημαντικό όμως να πω ότι οταν έκανα την αναβάθμιση μέσω twrp απο developer σε stable, το κινητό τα έπαιξε. Μου δημιουργούσε πολλά προβλήματα και αναγκάστηκα να εγκαταστήσω μεσω sp flash tools την επισημη κινέζικη και έπειτα έκανα αναβάθμιση σε ελληνική stable. Αν δεις οτι δεν διορθώνεται, ισως πρέπει να ακολουθήσεις αυτήν την οδό.

 

Εγω επειδη ημουν με beta εκανα την αναβαθμιση με MiFlash, μετα περασα την τελευταια αγγλικινεζικη fastboot rom v7 και μετα περασα την τελευταια ελληνικη gtv stable. Εχω κανει κατι λαθος; Πριν ξεκινησω την διαδικασια δεν εκανα factory reset. Νομιζα πως θα γινει λογω της διαδικαςιας. Μπορει να φταιει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Αν το αφήσω με αυτήν την ρομ που έρχεται απο Vickmall θα έχω προβλήματα;

 

Οχι προβλημα δε θα εχεις εχει κ ελληνικα μέσα απλα η rom εχουν προχωρησει αρκετα ισως εχει φτιαξει

και η αυτονομια της μπαταριας στις νεοτερες εκδοσεις. Οτι κανεις στο κινητο ειναι δικια σου επιλογη παντως

μπορεις να το αφησεις με οποιαδηποτε χωρις προβληματα και να το χαρεις απο τη πρωτη στιγμη. Παντως

να περασεις μια rom ειναι πανευκολο και δε γινετε με τη καμια το κινητο να χαλασει (Brick).

Link to comment
Share on other sites

Οχι προβλημα δε θα εχεις εχει κ ελληνικα μέσα απλα η rom εχουν προχωρησει αρκετα ισως εχει φτιαξει

και η αυτονομια της μπαταριας στις νεοτερες εκδοσεις. Οτι κανεις στο κινητο ειναι δικια σου επιλογη παντως

μπορεις να το αφησεις με οποιαδηποτε χωρις προβληματα και να το χαρεις απο τη πρωτη στιγμη. Παντως

να περασεις μια rom ειναι πανευκολο και δε γινετε με τη καμια το κινητο να χαλασει (Brick).

 

Ευχαριστω. Απο μέγεθος στην τσέπη χωράει;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Απο μέγεθος στην τσέπη χωράει;

 

Χωράει ναι... 5.5 inch που ειναι κατι γινεται τις 5.7 κ πανω να φοβασαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Χρησιμοποιεί κανένας το miband με το κινητό; Όσες φορές δοκίμασα να το δουλέψω, δεν μπορούσε η εφαρμογή να βρει το miband.
:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στέλνω κανονικά. Εχω την τελευταία ελληνική stable. Ειναι σημαντικό όμως να πω ότι οταν έκανα την αναβάθμιση μέσω twrp απο developer σε stable, το κινητό τα έπαιξε. Μου δημιουργούσε πολλά προβλήματα και αναγκάστηκα να εγκαταστήσω μεσω sp flash tools την επισημη κινέζικη και έπειτα έκανα αναβάθμιση σε ελληνική stable. Αν δεις οτι δεν διορθώνεται, ισως πρέπει να ακολουθήσεις αυτήν την οδό.

 

 

 

Ήταν περιττό κάτι τέτοιο,αρκούσε μόνο να κανείς wipe cache-dalvik-data και τίποτα άλλο μετά την εγκατάσταση της stable.Από stable σε developer αρκεί μόνο wipe cache-dalvik.

Αν διάβαζες τις οδηγίες από το πρώτο post δεν θ αγχωνωσουν καθόλου πίστεψε με.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη ημουν με beta εκανα την αναβαθμιση με MiFlash, μετα περασα την τελευταια αγγλικινεζικη fastboot rom v7 και μετα περασα την τελευταια ελληνικη gtv stable. Εχω κανει κατι λαθος; Πριν ξεκινησω την διαδικασια δεν εκανα factory reset. Νομιζα πως θα γινει λογω της διαδικαςιας. Μπορει να φταιει αυτο;

 

Σίγουρα αυτό φταίει. Παντα οταν παμε απο dev σε stable η το αντίστροφο κάνουμε νωρίτερα factory reset. Δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτό φταίει. Παντα οταν παμε απο dev σε stable η το αντίστροφο κάνουμε νωρίτερα factory reset. Δοκίμασε το.

 

Σε ευχαριστω για την βοηθεια. Αρα κανω factory reset τωρα απο τις ρυθμισεις του κινητου και μετα ξανακανω τη διαδικασια που εκανα πριν (miflash, fastboot rom, ελληνικη stable) ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

 

πολυ χαμηλη η τιμη στο geek εχε το νου σου εμενα παντως μου ταξανε δωρο με το redmi note 2 prime και δε το στειλανε και τωρα ζητανε να παρω κατι πανω απο 50$ για να μου δωσουν κουπονι ιδιας αξιας με το δωρο που ηταν των 5$

Ευχαριστώ για την παραπομπή στο αντιστοιχο topic,μετά από λιγο ψαξιμο καταφερα να κανω bypass τον Τσιπρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...