Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα,

σκέφτομαι να αγοράσω το ΧΙΑΟΜΙ Redmi Note2 32gb απο το gearbest.

πιο συγκεκριμένα το link

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229218.html?wid=1

ξέρετε αν έχει προβλήματα συμβατότητας με τα δίκτυα εδώ ή γενικά άν χρειάζεται να κάνω κάτι επιπλέον απ ότι θα έκανα με κάποιο κινητό που θα αγόραζα απο εδώ;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας,σήμερα παρέλαβα το κινητό το εβαλα να φορτίζει και μετά από 5 ώρες ανέβηκε από 22% στο 60.η πρώτη φορα είναι η δεν είναι φυσιολογικό;

Όχι, δεν είναι σε εμένα ανεβαίνει σε 10 λεπτά γύρω στα 30% δηλαδή από 10% πχ στο 40%. Δοκίμασε άλλο φορτιστή ή βγάλε και ξανά βάλε την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,σήμερα παρέλαβα το κινητό το εβαλα να φορτίζει και μετά από 5 ώρες ανέβηκε από 22% στο 60.η πρώτη φορα είναι η δεν είναι φυσιολογικό;

 

 

 

Όχι δεν είναι φυσιολογικό.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Τέλος τα off-topic μηνύματα για το SAR. Έχει αναφερθεί πάνω από 3 φορές εδώ, αλλά θα το πω άλλη μια.

 

0.602 W/Kg head

0.731 W/Kg body

 

[via]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Το τηλ. είναι αόρατο από το pc (win7- 64bit). Στην αρχή το έβλεπε μια χαρά (ως εξωτερικό σκληρό). Τώρα ούτε με τις developer εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις, ούτε με restart, ούτε με το mi pc suite που εγκατέστησα το βλέπει. Είναι καθαρά θέμα συσκευής καθότι ψάχνει για συσκευή στη θύρα usb 2.0 to laptop και δεν τη βλέπει. Και στο άλλο pc μου τα ίδια. Καμιά ιδέα κανείς ; Τις άλλες λύσεις με στικάκι ή ftp τις ξέρω, αλλά θέλω να λύσω αυτό το θέμα, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,σήμερα παρέλαβα το κινητό το εβαλα να φορτίζει και μετά από 5 ώρες ανέβηκε από 22% στο 60.η πρώτη φορα είναι η δεν είναι φυσιολογικό;

 

Εννοείται ότι δεν είναι φυσιολογικό. Το χρησιμοποιούσες παράλληλα; με τον φορτιστή και το καλωδιο που ήρθαν μαζί το φορτισες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Στο miui.gr είδα οτι έχουν φτιάξει την fastboot rom και έχουν αντικαταστήσει το mi recovery με το twrp.Οπότε σύμφωνα με αυτό φλασάρουμε με miflash και μετά μέσω twrp(αφού θα είναι ήδη μέσα) κάνουμε τα απαραίτητα wipes και φλασάρουμε την ελληνική(ή την stable ή την dev)?Σωστά?

Μπες εδώ

πολύ ευκολο και απλο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

σκέφτομαι να αγοράσω το ΧΙΑΟΜΙ Redmi Note2 32gb απο το gearbest.

πιο συγκεκριμένα το link

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229218.html?wid=1

ξέρετε αν έχει προβλήματα συμβατότητας με τα δίκτυα εδώ ή γενικά άν χρειάζεται να κάνω κάτι επιπλέον απ ότι θα έκανα με κάποιο κινητό που θα αγόραζα απο εδώ;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δε ξέρω για το gearbest,αλλά αν είχε προβλήματα συμβατότητας δε θα είχαν γραφτεί 180 σελίδες! πάρτο είναι καλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε προηγούμενο κινητό που είχα είχα μια εφαρμογή που μου έδειχνε ποιός με καλεί όταν δεν τον είχα στκ ν τηλεφωνικό κατάλογο (11880)

Εδώ δεν έχω καταφέρει να δουλέψει.

Έχετε βρει εσείς κάποια εφαρμογή?

 

Greek caller id και κατεβασε τις 2 offline βάσεις δεδοένω απο τις ρυθμήσεις

 

 

Παιδιά να αρχίσω να ανυσηχώ ή όχι? Έχω παραγγείλει απο τη τρίτη 3 Οκτωβρίου το κινητό και ούτε φωνή ούτε ακρόαση! . Ούτε να μου στείλουν ένα εμαιλ, ούτε tracking number... που πήγαν τα λεφτάκια μου ο θεος και η ψυχή τους

Edited by alfadex50
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς here maps; Εμένα κάθε φορά που το βάζω στην πλοήγηση κρασάρει και κολλάει όλο το κινητό. Είμαι στην 5.10.8. Επίσης μπορώ να κάνω update κατευθείαν από την εφαρμογή updater;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη βοήθειά σας καθότι νέος στα xiaomi..... Μόλις πήρα το κινητό σφραγισμένο από αγγελία με περασμένα τα Ελληνικά με τη multi έκδοση MIUI 5.11.1 .Πρέπει οπωσδήποτε να περάσω την αντίστοιχη Ελληνική ρομ ή όχι? Θα μου προσφέρει κάτι παραπάνω? Έκδοση MIUI MIUI 7 by xiaomi.eu 5.11.1 | Developer Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους καταρχην , ερωτηση : υπαρχει επιλογη ταχειας κλησης στην συσκευη ; .........ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα τους πρώτους κόκκους σκόνης στην μπροστινή κάμερα μετά από 1 μήνα χρήσης. Λογικά πρέπει να μπαίνει από το μπροστινό ακουστικό γιατί την θύρα 3.5mm των ακουστικών την είχα κλειστή με προστατευτικό όλο αυτό τον καιρό. Δοκίμασα να την ρουφήξω βάζοντας ηλεκτρική σκούπα στο μπροστινό ακουστικό αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να γεμίσει γρατσουνιές το tempered glass της Νillkin (δεν το περίμενα ότι θα γρατσουνιστεί τόσο εύκολα από το πλαστικό στόμιο της ηλεκτρικής σκούπας).

 

Ρε παιδιά έχει βρει κανείς από που αλλάζεις το PIN; Δεν βρίσκω πουθενά επιλογή.

Πηγαίνεις -> Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες ρυθμίσεις -> Ασφάλεια & Απόρρητο -> Όνομα του πάροχου σου -> Αλλαγή κωδικού PIN

Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω screen share με τη τηλεοραση αλλα δε το καταφερνω ενω και το κινητο και η τηλεοραση βλεπουν το ενα το αλλο. η τηλεοραση ειναι lg. καποιο καλο προγραμμα για βοηθεια ξερετε;
Link to comment
Share on other sites

.....Δοκίμασα να την ρουφήξω βάζοντας ηλεκτρική σκούπα στο μπροστινό ακουστικό αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να γεμίσει γρατσουνιές το tempered glass της Νillkin (δεν το περίμενα ότι θα γρατσουνιστεί τόσο εύκολα από το πλαστικό στόμιο της ηλεκτρικής σκούπας).

 

Νόμιζα πως η Νιλλκιν είναι καλή μάρκα... Γρατσουνιά σε tempered glass από πλαστικό??? Δεν έπρεπε να γρατσουνιστεί από σκληρό αντικείμενο, όψι απο πλαστικό!!??

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς here maps; Εμένα κάθε φορά που το βάζω στην πλοήγηση κρασάρει και κολλάει όλο το κινητό. Είμαι στην 5.10.8. Επίσης μπορώ να κάνω update κατευθείαν από την εφαρμογή updater;

 

Το δουλεύω κάθε μέρα ντε Λίβερπουλ, μια δυο φορές μου κρασαρε, έκανα επανεκκίνηση και ιστοσελίδα, άλλαξα και ρομ σε 5.11.1 και μέχρι τώρα όλα κομπλέ, αν σου συνεχίσει σβηστην και ξανά κατέβασε την

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς here maps; Εμένα κάθε φορά που το βάζω στην πλοήγηση κρασάρει και κολλάει όλο το κινητό. Είμαι στην 5.10.8. Επίσης μπορώ να κάνω update κατευθείαν από την εφαρμογή updater;

 

Με την προηγούμενη Ελληνική μου δούλευε μια χαρά(τη μια φορά που το δοκίμασα δηλαδή...:p). Με την καινούρια δεν πρόλαβα ακόμα, θα δοκιμάσω αύριο και θα ξαναγράψω!

 

Θέλω τη βοήθειά σας καθότι νέος στα xiaomi..... Μόλις πήρα το κινητό σφραγισμένο από αγγελία με περασμένα τα Ελληνικά με τη multi έκδοση MIUI 5.11.1 .Πρέπει οπωσδήποτε να περάσω την αντίστοιχη Ελληνική ρομ ή όχι? Θα μου προσφέρει κάτι παραπάνω? Έκδοση MIUI MIUI 7 by xiaomi.eu 5.11.1 | Developer

 

Η διαφορά είναι οτι η Ελληνική είναι πλήρως και σωστά μεταφρασμένη. Επίσης έχει μέσα και κάποιες εφαρμογές της miui(mifit, mikey...) μεταφρασμένα

 

Σήμερα παρατήρησα τους πρώτους κόκκους σκόνης στην μπροστινή κάμερα μετά από 1 μήνα χρήσης. Λογικά πρέπει να μπαίνει από το μπροστινό ακουστικό γιατί την θύρα 3.5mm των ακουστικών την είχα κλειστή με προστατευτικό όλο αυτό τον καιρό. Δοκίμασα να την ρουφήξω βάζοντας ηλεκτρική σκούπα στο μπροστινό ακουστικό αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να γεμίσει γρατσουνιές το tempered glass της Νillkin (δεν το περίμενα ότι θα γρατσουνιστεί τόσο εύκολα από το πλαστικό στόμιο της ηλεκτρικής σκούπας).

 

 

Πηγαίνεις -> Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες ρυθμίσεις -> Ασφάλεια & Απόρρητο -> Όνομα του πάροχου σου -> Αλλαγή κωδικού PIN

 

Πάνο και εγω έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Με ακριβώς το ίδιο τζάμι! Το παρατήρησα πριν 3-4 μέρες. Δεν φαίνεται εύκολα είναι η αλήθεια... Προς το παρόν δεν μου επειρεάζει τις φωτογραφίες που δοκίμασα κανα δυο φορές... Βέβαια εγω δε νομίζω οτι μπαίνει απο το μπροστινό ακουστικό αλλά είναι ανάμεσα στο τζάμι και την κάμερα! Κάτι που με κάνει βέβαια να αρχίσω να έχω δεύτερες σκέψεις για τη nillkin...

Link to comment
Share on other sites

Με την προηγούμενη Ελληνική μου δούλευε μια χαρά(τη μια φορά που το δοκίμασα δηλαδή...:p). Με την καινούρια δεν πρόλαβα ακόμα, θα δοκιμάσω αύριο και θα ξαναγράψω!

 

 

 

Η διαφορά είναι οτι η Ελληνική είναι πλήρως και σωστά μεταφρασμένη. Επίσης έχει μέσα και κάποιες εφαρμογές της miui(mifit, mikey...) μεταφρασμένα

 

 

 

Πάνο και εγω έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Με ακριβώς το ίδιο τζάμι! Το παρατήρησα πριν 3-4 μέρες. Δεν φαίνεται εύκολα είναι η αλήθεια... Προς το παρόν δεν μου επειρεάζει τις φωτογραφίες που δοκίμασα κανα δυο φορές... Βέβαια εγω δε νομίζω οτι μπαίνει απο το μπροστινό ακουστικό αλλά είναι ανάμεσα στο τζάμι και την κάμερα! Κάτι που με κάνει βέβαια να αρχίσω να έχω δεύτερες σκέψεις για τη nillkin...

Η αλήθεια είναι ότι δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με την επίσημη multilanguage miui και γενικά είμαι κατά οποιασδήποτε άλλης έκδοσης εκτός από την επίσημη κάθε εταιρείας. Αυτά βέβαια είναι γούστα...αλλά εάν όντως η μόνη διαφορά της Ελληνικής ρομ είναι τα καλύτερα Ελληνικά και κάποιες εφαρμογές τότε θα κρατήσω την επίσημη. Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

η συσκευή δεν είναι συμβατή με την εφαρμογή της Vodafone Greece

 

έχει καταφέρει κανείς αν ενεργοποίηση την εκτύπωση από το κινητό σε HP

Link to comment
Share on other sites

Έχει η xiami στο λογισμικό ενσωματωμένο κάτι αντίστοιχο... Τώρα δεν ξέρω κατα πόσο είναι ενημερωμένο για Ελληνικούς αριθμούς...

 

Ρυθμίσεις-->Εφαρμογές συστήματος-->Ρυθμίσεις κλήσεων-->Αναγνώριση αγνώστων αριθμών

 

Με την προηγούμενη Ελληνική μου δούλευε μια χαρά(τη μια φορά που το δοκίμασα δηλαδή...:p). Με την καινούρια δεν πρόλαβα ακόμα, θα δοκιμάσω αύριο και θα ξαναγράψω!

 

Η διαφορά είναι οτι η Ελληνική είναι πλήρως και σωστά μεταφρασμένη. Επίσης έχει μέσα και κάποιες εφαρμογές της miui(mifit, mikey...) μεταφρασμένα

 

 

 

Πάνο και εγω έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Με ακριβώς το ίδιο τζάμι! Το παρατήρησα πριν 3-4 μέρες. Δεν φαίνεται εύκολα είναι η αλήθεια... Προς το παρόν δεν μου επειρεάζει τις φωτογραφίες που δοκίμασα κανα δυο φορές... Βέβαια εγω δε νομίζω οτι μπαίνει απο το μπροστινό ακουστικό αλλά είναι ανάμεσα στο τζάμι και την κάμερα! Κάτι που με κάνει βέβαια να αρχίσω να έχω δεύτερες σκέψεις για τη nillkin...

 

Ισχύει αυτο που λέει ο φιλος@damienrom? μπορούμε εάν θελουμε να κρατήσουμε την επίσημη έκδοση και να μην πάμε στην ελληνική; Οι εφαρμογές google play που έχουν ελληνικα θα παίζουν κανονικά; Τηλ κατάλογος; Υπάρχει κάπου κάποιο post που αναφέρει τις διάφορες της επίσημης με την ελληνική;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα παιζουν ολα με την επισημη που εχει Ελληνικα. Και το play store εγκατεστημενο και ολες οι εφαρμογες αψογα. Σαν ενα κινητο οπως ολα που εχουν πολλες γλωσσες και εμεις επιλεγουμε Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...